Keresés

Részletes keresés

Adriel85 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 4394

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni a csoporthoz. 

Én is nagy elhatározásra jutottam... megcsinaltatom a gyomorgyűrűt.

Egész kiskorom óta túlsúlyos vagyok, és szeretnék véget vetni ennek. Nagyon sok keserűséget okozott már nekem az életben. Remélem sikerül megszabadulni tőle!

Én ma voltam megbeszélésen a Pécsi dr. Úrnál 

Valóban nagyon kedves és segítőkész. 

Öröm volt vele a találkozás

Viszont legalább 1000 kérdésem lenne tőletek kik már viselitek a gyűrűt. Pl nagyon kíváncsi volnék a hason a hegekre?  Ha jól tudom 5 db vágás kerül a hasra a gyűrű behelyezese miatt. Láttam pár képet erről. .. elég elrettentő! Valóban ennyire csúnya marad a helye?

tzs72 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 4393

Szia Én Budapesten lakom Pécsen műtöttek és csak ajálani tudom a Vereckei professzort.11hónap alatt fogytam 60kilot.És 6hetente járok Pécsre kontrolra.

 

Dundi79 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 4392

Szia!

 

Bocsànat,az e-mail cím helyesen:varga.jani79@gmail.com

A kis "I" lemaradt...

Kérdezz bàtran!

Üdv!

Előzmény: kikiriki.1975 (4381)
a.halko Creative Commons License 2015.04.05 0 0 4391

Sziasztok! Én is új vagyok itt a fórumon és tanácsot szeretnék kérni. Nekem már volt gyomorgyűrűm, amit 2006-ban tettek be, le is fogytam 90 kg-ot 2 év alatt 180 kg-ról. 5 év után viszont ki kellett venni, mert minden hónapban a kórházban kötöttem ki, mert olyan fájdalmaim voltak, hogy megőrültem tőlük. Budapesten volt a műtét és a főorvos azt mondta minden egyes alkalommal, hogy nem kell kivenni, mert semmi baja a gyűrűnek. 4 hónap után viszont úgy döntöttem, hogy kivetetem és ki is derült a zárójelentésből, hogy be volt gyulladva a gyűrű, ez 2011-ben történt. Tudtam is tartani a súlyomat, ameddig terhes nem lettem és fel is szedtem 50 kilót, amit nem tudok leadni és ez nagyon zavar. Újra nehezebb a mozgás és a vérnyomásom is az egekben van. Én már 2006-ban is kiestem a támogatásból, azaz az OEP leállította a támogatást, így saját zsebből fizettem az anno kb. 490.000 Ft-ot. Ahogy olvasom, nagyon kedves Pécsett a professzor úr, aki a műtétet végzi. Persze, nekem Budapest lenne a legközelebb, de ha itt már nem csinálják, akkor elmegyek bárhová. Szóval, szeretném újra betetetni a gyomorgyűrűt. Mit gondoltok? Ez megoldható? Illetve mennyibe kerül normál áron a gyűrű ára és a műtét ára? Illetve mitől függ, hogy az OEP milyen mértékben támogatja? A BMI 52, 05 :/ Előre is köszönöm a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.03 0 0 4390

Sziasztok!

 

Valaki Pecsett kerdezze mar meg nekem a Professzor urat hogy a legujabb kutatasok szerint a gyomorgyuru erozioja a gyomorba 8-10 ev utan majdnem 100%. 

 

Neki errol mi a velemenye????

 

Koszi

 

 

Dönci27 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 4389

Szia misslilkee!

 

Igen, írok az általad megadott e-mail címre. :)

Előzmény: misslilkee (4388)
misslilkee Creative Commons License 2015.03.24 0 0 4388

Szia, igen emlékszem, van esetleg valami elérhetőséged? Facebook vagy valami, ahol tudunk beszélgetni? Persze csak ha nem zavarlak.

Dönci27 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 4387

Szia misslilkee!

 

Én voltam aki válaszoltam neked még ősszel is (10.27.), akkor még nem volt meg a műtétem, de 2 hete már én is a gyűrűsök táborát erősítem. :) Ha Pécset választod a műtét helyszínéül, akkor az akkori infók még most is élnek. Annyi kiegészítést tennék még, hogy a gyűrűt forgalmazó cég árajánlatát is csatolnod kell az OEP támogatási kérelemhez. De a Professzor Úr úgyis elmond mindent részletesen. Mindenki nagyon aranyos a kórházban. 

Vágj bele bátran, nem fogod megbánni! De kb. egy fél éves előkészületi procedúrával számolnod kell szerintem neked is.

 

Remélem segíthettem, szép napot! :)

 

Üdv.!

Előzmény: misslilkee (4386)
misslilkee Creative Commons License 2015.03.24 0 0 4386

Sziasztok, korábban már írtam ide nektek. Viszont most teljes elhatározásban vagyok... Szeretnék én is gyomorgyűrűt csináltatni, viszont fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá. Szeretném én is igénybe venni a támogatást. 

Valaki esetleg aki tudna nekem teljes felvilágosítást adni, hol kezdjem el stb. Légyszíves irjon nekem e-mailt.

podruzsikbettina@freemail.hu

nagyon szépen köszönöm.

Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 4385

Szia Viii76!

A telefonszám ahol tudsz a műtéttel kapcsolatosan beszélni és a Professzor úrhoz időpontot kérni

 

06 72 533 178

 

Ha lehet délután 2 és 4 között telefonálj.

 

Nekem sincs meg a közvetlen száma a Professzor úrnak, de nincs is rá szükségem, mert mindent a kedves és barátságos munkatársa intéz. Időpontok, dokumentációk stb.

 

Remélem tudtam segíteni neked és szurkolok, hogy sikerüljön minden!

Előzmény: Viii76 (4384)
Viii76 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 4384

Kedves Szupernagyi!

 

Szeretnélek megkérni,hogyha van rá mód légyszíves add meg a Professzor úr telefonszámát ahol a műtéttel kapcsolatban lehet érdeklődni.

 

Segítségedet előre is nagyon szépen köszönöm.

Előzmény: Szupernagyi10101 (4371)
Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 4383

Szia Kattttttt!

Ezt a műtétet nem végzik Budapesten!

Azt, hogy mennyi OEP támogatást kap valaki nem elsősorban a BMI függvénye.

Előre nem lehet megmondani ki mennyit kap.

 

Ha találtok kórházat (Pécs, vagy Debrecen) akkor a műtétet végző orvoshoz kell fordulnod első körben. Ő majd mindent elmond ami a műtéttel kapcsolatos információ.

Előzmény: Kattttttt (4382)
Kattttttt Creative Commons License 2015.03.14 0 0 4382

Sziasztok! Új hozzászóló vagyok itt a fórumon. 

Párom ca. 190 cm es minimum 165 kg. Amióta ismerem túlsulya van. Szeretnenk közös erővek nekivagni a gyomorgyűrű műtétnek.

 

A pécsi doktorúrra rátaláltam itt a fórumban. Azt esetleg valamelyőtök meg tudná mondani, hogy melyik sebész végzi ezeket a műtéteket Budapesten, ill. melyik kórházban...?  Első sorban kihez kelk fordulnunk, ha beke szeretnénk vágni a műtétbe. 

 

Továbbá csak érdeklődés szinten, ilyen BMI-vel (kb. 45) milyen %-okat kaptatok az oeptől...? Társbetegség a magas vércukor vérnyomás, ill. kellemetlen bőrbetegség. 

 

 

A segìtő válaszokat nagyon megköszönném! 

 

 

Szép estét mindenkinek! 

 

kikiriki.1975 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 4381

Szia Dundi79!

Próbáltam emailt küldeni neked de valami miatt a varga.jan79@gmail.com-ra nem megy át pedig nagyon fontos lenne!!!!!

Előzmény: Dundi79 (4348)
Dönci27 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 4380

Köszönöm már írtam is neked! :)

Előzmény: Szupernagyi10101 (4379)
Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 4379

Szia Dönci27!

 

Írj a torpikek kukac tvn.hu emailcímre.

Ott nyugodtan kereshetsz, de a tárgyban jelezd, hogy te vagy, mert nem igazán nyitok meg "idegen" emaileket.

Üdv: Szupernagyi

Előzmény: Dönci27 (4378)
Dönci27 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 4378

Szia Szupernagyi10101!

 

Szeretném veled privátban felvenni a kapcsolatot. Megtehetem? Hol kereshetlek?

 

Előre is köszönöm!

Dönci27

 

 

Előzmény: Szupernagyi10101 (4377)
Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 4377

 

 Dr. Vereczkei András

Előzmény: esprimo28 (4376)
esprimo28 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 4376

Kedves Szupernagyi!

 

Azt el felejtettem Tőled megkérdezni, hogy hogy hívják a Professzor Urat, akit keresnem kell a gyomorgyűrűvel kapcsolatban. Köszönöm a választ előre is.

Előzmény: Szupernagyi10101 (4372)
Magnes2014 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 4375

Szia esprimo28!

 

Köszönöm szépen, szuperül vagyok, életem legjobb döntése volt. Műtét után 3 hétig csak folyadékot volt szabad inni, az egy picit nehéz volt, de túléltem. Most járok a -20kg-nál, eddig a bőröm nem sínylette meg a fogyást :)

3 hete vagyok túl a 2. szűkítésen, így már érdekesebb :) Voltaképp pépesre kell rágni mindent. Ha nem rágom meg rendesen, vagy picit szárazabb dolgot eszem (rántott hús) az nekem megakad a nyelőcsövemben és ott bizony fáj egy jó 20 percig. Szerintem, ezt majd Te kitapasztalod, hogy neked éppen mi a jó, lehet neked ilyen nem is lesz. Hányni semmitől nem hánytam még, ami nálam nagyon pozitív :)

 

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan :)

 

Üdv :)

Előzmény: esprimo28 (4374)
esprimo28 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 4374

Kedves Magnes2014!

 

Köszönöm az információt! Érdeklődnék, hogy mennyit sikerült fogynod november óta? Hogy érzed magad? Mesélsz kicsit az állapotodról, hogy mit tudsz enni, mit nem?

 

 

Előzmény: Magnes2014 (4373)
Magnes2014 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 4373

Szia esprimo28!

 

Debrecenben a műtétért 517.500Ft kell fizetni + a gyűrű ára, ha támogatás van rá, akkor annyival kevesebbet. Friss adatot tudok mondani, november 27-én műtöttek :)

Sok sikert és sok %-ot az OEP papíron! :)

Előzmény: esprimo28 (4370)
Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 4372

Kedves esprimo28!

Ahogyan Dönci is írta nem az OEP-hez kell először fordulnod, hanem a Professzor úrhoz.

Első körben átbeszélitek az elhízással kapcsolatos előzményeket, majd amennyiben úgy látja, hogy el tudja vállalni a műtétet, akkor a Professzor úr ad egy listát az elvégzendő kivizsgálásokról.

Csak amikor kész minden vizsgálat és a Professzor úr is úgy látja, higy műthető vagy, csak akkor kell kérelemmel fordulni az OEP-hez, de ez majd ott a Kórházban is elmondják.

A műtétet csak akkor vállalják , ha te is vállalod, hogy 6 hetente jelentkezel kontroll vizsgálaton. 

Ha ezt nem tudod felelősséggel vállalni, az probléma.

Még a kérdésedre válaszolva én telefonon kértem tavaly nyáron időpontot a Professzor úrhoz.

Sajnos én nem tudok semmit a debreceni körülményekről, de ezen a fórumon vannak olyanok, akik Debrecenben kaptak gyűrűt Tanyi doktortól.

Remélem közülük valaki olvasni fogja a kérdésedet és válaszol, vagy esetleg telefonon eléred a debrecenieket információért.

Előzmény: esprimo28 (4367)
Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 4371

Szia Dönci27!

 

Őszintén írom, hogy remekül vagyok.

Majd március 18.-án kell újra mennem a Professzor úrhoz.

Ne félj a műtéttől és az azt követő napoktól. Minden rendben lesz, de már a kórházban elkezdődik a visszafogott étkezés. Az a legjobb benne, hogy nem leszel éhes, ezért az a 2 deciliternyi táplálék elegendő a jóllakottság érzéshez.

 

Remélem te is gyorsan túl leszel a műtéten és te is elkezded a fogyást.

Szurkolok neked! :-)

Előzmény: Dönci27 (4368)
esprimo28 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 4370

Kedves Dönci!

 

Köszönöm szépen a segítséget és a tájékoztatást! Nem gondoltam, hogy ennyi a várakozási idő a műtétre. Azt gondoltam, hogy maximum 3 hónap alatt le lehet zongorázni a dolgot. Hallottam, hogy Debrecenben is csinálnak gyomorgyűrűt, viszont ott nem tb által támogatott a műtét? Erről neked van valami információd? Te mikorra kaptál nyáron időpontot a Professzor Úrtól? Minden érdekel, mindenre kíváncsi voltam. Én előszőr bypasst szerettem volna, de rengeteget olvastam róla, s egyre jobban elbizonytalanodtam, illetve az 1,5 millió Ft-ba kerül, s azt nehezebb összevadászni, mint ezt a kb 500 ezret. Ez sem egyszerű, de csak egyharmada:-)

Előzmény: Dönci27 (4369)
Dönci27 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 4369

Szia esprimo28!

 

Szupernagyival mindketten a pécsi klinikán a Professzor úr páciensei vagyunk. Én is végigcsináltam a műtét előtti procedúrát, szintén nyáron kezdtem, most a műtét időpontjára várakozom. Így viszonylag frissek az információim, ezért is bátorkodom én is megosztani a tapasztalataimat.

Mindenek előtt a Professzor úrtól kell időpontot kérned, tőle fogod megkapni a szükséges orvosi vizsgálatok jegyzékét. Miután az összes vizsgálatot elvégeztetted és megvannak az eredményeid, azután ismét fel kell keresned a Prof. urat. Ő megnézi a leleteidet és megmondja, hogy vállalja-e a műtétet. Ha igen, akkor erről ad egy javaslatot. Ezt a javaslatot illetve a vizsgálatok leleteit kell mellékelned és elküldened ez OEP-hez egy támogatási kérelem formájában. 30 napon belül elbírálják, melyről már a Prof. úr is kap értesítést. Ismét fel kell vele venned a kapcsolatot - elegendő telefonon is - a műtéti időpont miatt. Hát nagyjából ennyi.

A Prof. szerdánként rendel a megyei kórházban a sebészeti ambulancián, ezen a telefonszámon tudsz időpontot kérni hozzá: 72/533-178.

 

Remélem segíthettem, ha kérdésed van csak tedd fel bátran! :)

 

Üdv.

Előzmény: esprimo28 (4367)
Dönci27 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 4368

Szia Szupernagyi10101!

 

Örömmel olvasom, hogy túl vagy a műtéten és hogy remekül érzed magad. :)

Sajnos nekem még mindig nincs időpontom. :( De ezek szerint te voltál az egyike a 3 páciensnek, akik a Professzor úr várólistáján voltak. Remélem most már hamarosan nekem is jeleznek, hogy mehetek.

Mikor kell menned konrollra? Nincs semmi panaszod?

 

További sikeres karcsúsodást kívánok Neked! :)

 

 

Előzmény: Szupernagyi10101 (4356)
esprimo28 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 4367

Köszönöm szépen a válaszokat! Ha jól értem, akkor előszőr az OEP-hez küldeni kell egy levelet, melyben kérelmezem a méltányossági támogatást. Ők küldenek vissza egy levelet, melyben felsorolják, hogy milyen vizsgálatokra,papírokra van szükségem. Ezt vissza kell küldenem bizonyos határidőn belül. Ekkor már kell, hogy beszéljek a Professzor Úrral, vagy csak akkor, ha már megkaptam a támogatást? Én mindenképp megcsináltatom a műtétet, ha kapok támogatást, ha nem. Akkor lehet, hogy előszőr a Professzorral kellene beszélnem időpont miatt? Hogy lehet Őt elérni? Személyesen kérted az időpontot, vagy telefonon? Bocsi a sok értetlen kérdésemért, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Én kecskeméti vagyok, s Pécs igen messze van, szóval nem szeretnék hetente leszaladgálni.

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

 

 

Előzmény: Szupernagyi10101 (4366)
Szupernagyi10101 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 4366

Kedves esprimo28!

 

Akkor sorban válaszolok:

Köszönöm, remekül vagyok. Már begyógyultak az apró metszések, ami a kiméletes laparoszkópiás műtéthez kellett. Már a műtét másnapján jól voltam, ma pedig teljes életet élek. A műtét számomra nem volt megterhelő.

Hétfőn volt a műtét és csütörtökön reggel már elhagytam a kórházat.

Mivel tavaly nyáron jelentkeztem a Professzor úrnál és most februárban volt a műtét, így bő fél év telt el.

A jelentkezésnél kapsz egy listát, hogy milyen kivizsgálások szükségesek. Ezeknek a vizsgálatoknak az eredményeit, a Professzor úr írásos nyilatkozatát, hogy vállalja a műtétet, valamint a te kérelmedet együttesen kell beadni az OEP-nek, akik egy hónapon belül válaszolnak Neked. (Nálam ez 2 hét volt)

 

Ha bármi más kérdésed lenne nyugodtan írj! Szívesen válaszolok!

Előzmény: esprimo28 (4365)
esprimo28 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 4365

Kedves Szupernagyi!

 

Lehetne néhány kérdésem hozzád? Az első az, hogy hogy vagy most? Mennyire megterhelő a műtét? Meddig kellett bennt lenned a kórházba? Felépültél-e már teljesen? Mennyi időbe telt az OEPet elintézni? Mennyire időre kaptál Pécsen időpontot?

 

Bocsi a sok kérdésért, de én holnap adom fel az OEP-nek a levelet, s kíváncsi vagyok válaszokra, hogy mire számíthatok. 

 

Köszi

Előzmény: Szupernagyi10101 (4364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!