Keresés

Részletes keresés

bors_menta Creative Commons License 2006.03.03 0 0 12

Nekem a Burdával vannak fenntartásaim. Azt tapasztaltam, hogy a méretezésekkel van gond, én elvileg 38-as vagyok, ehhez képest a burdás cuccokból mindig legalább 3-4 centit be kell venni. A 36-osoknak viszont rövid az ujja/szára, szűk a háta, meg ilyenek.

Van a Neue Mode-nak egy könvye, Szabás-varrás ABC a  címe, abban viszont részletesen le van sokminden írva, én onnan tanultam egy csomó mindent.

Előzmény: tallina (1)
Kangarooo Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11

Majd hétvégén tudok nekiállni. :o)

Most lettem kész egy csomó kutyapulcsival, úgyhogy nem volt még időm rá

Előzmény: magneska (10)
magneska Creative Commons License 2006.02.06 0 0 10

Szia!

 

Sikerült-e valamit készítened ez alatt a pár nap alatt? Találtál-e megfelelő szabásmintát vagy újságot?

 

Üdv

Előzmény: Kangarooo (9)
Kangarooo Creative Commons License 2006.02.01 0 0 9
Csak összejön a dolog nekem is! :o)
Előzmény: magneska (5)
tallina Creative Commons License 2006.02.01 0 0 8

Aranyos a kutyacucc, ha ezt meg tudod varrni, a felnőtt ruhákkal sem lehet bajod. Szerintem ilyen picit sokkal nehezebb varrni. Egyébként is csak gyakorlat kérdése: az első kihajtós gallérom fölött két hetet töprengtem, többféle variációban varrtam össze és akkor sem lett olyan, mint a gyári, vagy egy varrónő által gyártott cucc. Aztán rájöttem a trükkre, elolvastam némi szakirodalmat és megtanultam. Hajrá!

Előzmény: Kangarooo (4)
magneska Creative Commons License 2006.02.01 0 0 7
Bocsi! Kangooo=Kangarooo
magneska Creative Commons License 2006.02.01 0 0 6

Kangooo!

Sajnos szabásmintát nem nagyon lehet találni a neten. Úgy igen, ha megrendeled és fizetsz érte. Indulj el a varras.lap.hu oldalról ott van, hogy szabásminta oldalak. Illetve a másik oldal a varras.linkcenter.hu. Mind a kettőben találsz szerintem jó dolgokat. 

magneska Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5

Bármelyik újságosnál lehet kapni. Nemrég jelent meg az új szám, vagyis a múlt héten, ebben inkább már tavaszi cuccok vannak.

Szerintem, ha már a kutyusoknak tudsz varrni pulóvert, akkor magadra is tudsz csinálni cuccokat. Már eleve azt tudod, hogy hogyan kell kezelni a varrógépet, láttál volna engem először, vicces volt az egész. Rögtön egy szoknyának a szűkítőjével kezdtük, ami most már nem okoz nehézséget, de akkor azt hittem, hogy ennél bonyolultabb feladat nincs is a világon :-)

Előzmény: Kangarooo (4)
Kangarooo Creative Commons License 2006.02.01 0 0 4

Én a varrógéppel először általános iskolában találkoztam technika órán. :o)

Otthon is van egy kb 20 éves Naumann gép amit szinte csak én használok. :o)

 

Ez volt az első pulcsi, amit varrtam a kiskutyámnak...

Csak hát magamnak is szeretnék valamit csinálni :)

Ezt a német újságot hol tudom beszerezni?

Előzmény: magneska (3)
magneska Creative Commons License 2006.02.01 0 0 3

Szia Kangarooo!

 

Én teljesen kezdő vagyok a varrásban, ezért elmentem egy kezdő varrótanfolyamra. Először ott láttam varrógépet is. Azóta eltelt a 30 órás tanfolyam és már tudok varrni szoknyát és nadrágot. Nekem is a Burdát javasolták, de nekem túl bonyolultnak tűnik a varrásleírás, van egy másik újság is Diana Mode Special, ez német, de a varrásleírások magyarul is benne vannak. Ez már érthetőbb számomra. Ebben az újságban is vannak szabásminták, most egy ebben levő szabásmintáról gyártottam magamnak két nadrágot teljesen egyedül. Nálam ez nagy teljesítmény.

Kangarooo Creative Commons License 2006.02.01 0 0 2

Köszi szépen! :o)

Ha a kicsi rucikat meg tudom varrni, akkor ez is mehet... Csak nem akarom elbénázni. :o))

Előzmény: tallina (1)
tallina Creative Commons License 2006.01.30 0 0 1

Szia Kangarooo, olvastam a topicnyitódat, szeretnék segíteni. 

Én régóta varrok szinte az egész családnak. Most már bármit meg tudok csinálni, a kosztümtől a téli dzsekiig. Nem ez a szakmám, teljesen magamtól tanultam meg. Szerintem az a lényeg, hogy legyen egy varrógéped és tudj minimum egyenesen egyenesen varrni. A többi már csak gyakorlat, türelem és kitartás kérdése.

Hogy kezdtem? Vettem egy Burdát... és neked is ezt tanácsolom. Ha veszel egy nyári és egy téli számot, lehet egy teljes ruhatárad. A szabásminták pontosak, a varrásleírások olyan egyszerűek, hogy a teljesen kezdők is elboldogulnak vele.

Később érdemes beszerezni egy olyan könyvet - a Burdának is van (volt) ilyen összeállítása, ahol műhelyfogásokat tanulhatsz meg (zsebek, gallérok, stb.) De a most divatos egyszerű szoknyákhoz egyelőre az sem szükséges.

Jó munkát, sok sikert és kitartást hozzá, szia :-)))

Előzmény: Kangarooo (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.30 0 0 0
Nekem sajnos 0 ötletem van.
Kangarooo Creative Commons License 2006.01.30 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Várom az ötleteket! :o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!