Keresés

Részletes keresés

MemetikaTan Creative Commons License 2020.01.30 -1 0 565

Blogbejegyzésem a témában, amit sok jelentős ember olvas:

 

A mémek az anyagi világ részei

MemetikaTan Creative Commons License 2020.01.10 -1 0 564

Gyógyító Vakcina Gondolat-Vírusok működési elvére egy példa

 

Egy tudományos dogmát cáfoltam meg tudományos módszertannal és akárcsak a modern immunológia megjelenésekor megleltem az ellenszert is egy veszélyes fertőző memetikai vírusra. A felismerésem, nem más mint egy igazolt tudományos tény, az immunológia módszertanának átvezetése egy pszichológiai síkra.

jogértelmező Creative Commons License 2020.01.04 0 0 563

Ha már több pápa is elismerte, akkor kétségtelenül rendben van, hiszen ők Isten földi helytartói, vagy mi a fityfaszok.

Előzmény: MemetikaTan (562)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.01.04 -1 0 562

Ide is való:

 

A valódi tudós elme képes karanténba zárni

a tudatában a judeokatolikus mémfertőzést

és így képes attól független tudományos eredményekre.

Darwint ezt tette és lőn evoluciós tan.

Dawkins és Einstein egyszerűen kinőtte a gyerekkorával együtt.

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.01.03 -1 0 561

A majmok is sokkal nyitottabbak a hatékonyabb stratégiákra való váltásra céljaik elérése érdekében, és túlteljesítik az embereket, ha a kognitív rugalmasság tesztelésére kerül sor. Egy frissen publikált tanulmányban tesztelték, hogy mi emberek inkább a korábban megtanult magatartáshoz ragaszkodunk ahelyett, hogy új és hatékonyabb stratégiákat dolgoznánk ki egy probléma megoldására vagy cél elérésére.

 

https://www.nature.com/articles/s41598-019-49658-0


6 ok, amiért ellenállunk a változásnak:

 

 

MemetikaTan Creative Commons License 2020.01.02 0 0 560

Elemzés:

 

Amint látjuk a tudományos besorolás szerint az ember nem a félmajmok, hanem az igazi majmok csoportjába tartozik.

A memetika tudománya szerint az 'igazi majmok' nagy része nem is tesz más, mint utánoz.

Nagyon nagy tömegek mindenféle gondolkozás nélkül teszik ezt az utánzást.

Ezért lényeges és érdemes ezt a felvetést elemezni:

Boldogkői Zsolt akadémikus szerint vicc, vagy nem vicc, de kijelentette, hogy "mindenki zombi"

 

MemetikaTan Creative Commons License 2020.01.02 0 0 559

Mérő László és csapata által ismertem meg a mémtérkép módszertanát és elkezdtem elemezni és kísérletezni.

Áthoznék ide néhány hozzászólásomat a Teremtés kontra evolúció topikból, mert tudom ezek nagyon kezdeti ötletek, amelyek benne vannak, de nagyon is használhatóak. Ha más nem elgondolkoztatóak:

 

"292060 A tudományban is van evolúció, amin ugyebár már nem a darwinit kell érteni.

Új tudományágak, új ismeretek jelennek meg. Ezek némelyike túlélő, némelyike, többnyire a többség elhal.

 

A memetika is egy ilyen új tudományág, ami sokáig áltudománynak tűnt, nagy része ma is az, már többször majdnem kihalt és eltűnt, de mindig volt valami, ami miatt túlélő lett még is. Mára már a memetika elismert tudományág.

 

A memetika hazai tudósai közt van Mérő László metematikus/pszichológus memetikai-marketing csapata is, amely már több mint egy évtizede az ilyen kutatásokból és piaci viszonyok közt él meg. Jómagam tőlük ismertem meg a mémtérkép módszertanát. Ami sok mindenre alkalmas, többek köz arra is hogy valami tudományos-e, vagy sem előszűrésre és én bevezettem egy új területen is. Rávittem egy mémtérképre az Ősrobbanás elméletet és azt adta ki, hogy roppant kamu és csalás gyanús. Kicsit tovább elemeztem és azt jött ki, hogy nem csak gyanús, hanem az is.

 

Ennek a több független helyen való leellenőrzése és igazolása már nem az én dolgom. Kivárom."

 

"292085 Ide tartozik és nem offtopik Mérő Laci egyik memetikai üzleti vállalkozásának  belinkelése már csak az evolúció alapjait letevő Darwin párhuzam, neve és linkje miatt is. Meg érdemes átnézni az ott szabadon hozzáférhető memetikai tájékoztató anyagokat és videókat is.

 

darwins.hu

 

A Darwin's Marketing Evolution Kft. 2003 óta foglalkozik evolúciós marketinggel. Immár több mint 100 sikeres memetikai marketingkutatási projekt bizonyítja, ..."

 

"292092 A memetika tudományos módszertana mint írtam képes egy jó reklám és egy rossz reklám meghatározására és arra is képes hogy előszűrjön tudományos, vagy áltudományos dolgokat. Igen emberi pszichológiai viszonyulásokat és még pletykákat és sok minden mást is kimutat a mémtérkép, amely hasonlít egy kapcsolati hálóhoz.

 

Nem vittem fel, de egyértelmű, hogy  a darwini evolóció mémtérképe azt adná ki, hogy tudományos és sok minden más amit sokszor evolúciónak neveznek, arra bizony némelyikére áltudományt, vagy áltudományba hajló dolgot adna ki.

 

(((Az ősrobbanás elmélet hibás voltára utal, sok minden mellett az is, hogy éppen teológusok is felhasználják a JahveZsidóISten általi teremtéselmélet igazolási kísérleteikhez. Lásd Nagy Gergely áltudományos kálvinista teológus nyílványos színpadi fellépéseit)))"

 

"292093 A mémtérkép olyasmi mint egy valós és nem torz közvélemyény kutatás, fókusz csoport és igazságvizsgálat keveréke. .. és más egyéb dolgok is....

Tehát képes kimutatni azokat a pszichológiai hibákat, például csalásokat, vagy csak kegyes hazugságokat is, amelyet más vizsgálati módszerek nem.

 

Így például képes kimutatni a monosteisták és az ateisták "Teremtés vs evolúció" hajcihőjének az értelmetlenségét is.  Mert egy itt nem egy értelmes vita, soha sem volt az, hanem két ideológi harca a mémuralomért."

 

"292096 Nem nagyon értesz a logikus érveléshez, állandóan súlyos hibákkal sérted meg.

A tudományban nagyon sok csalás van. Érdekek előmenetel, hatalom, ideológia ....  stb miatt.

 

Ez tény.

 

Ezek kiszűrésére vannak eszközök, de azokat ki lehet iktatni és sokszor csak évtizedek múlva hull le a lepel a csalásokról.

A tudósokat nem tekintik bűnözőnek alapból és nincs általános hazugság vizsgálat egy új elméletnél, pedig lehet nem ártana. A mémtérkép nem csak sima pszichológia, hanem van benne egy algoritmus is, amelyet Mérő László matematikai elvekkel dolgozott ki. Erről nekem csak sejtésem van, pontosan nem ismerem. ... de van.

 

Amit te csinálsz az a vágyvezérelt gondolkozás, mert egy idili meseképnek ábrázolod a tudományos életet, meg az ateizmust is holott a valóságban nagyon nem az."

 

"292098

A JahveZsidóSátánIsten teremtéselmélete egy veszélyes fertőző mém, hibás pszichológiai működés eredménye.

A darwini evolúció egymástól független számtalan egymás megerősítő és igazoló dolog együttes hatására tény.

 

A memetika tudománya fejre állítja a közvélemény kutatásokat is, mert figyelembe veszi azt a pszichológia tényt, például a vágyvezérelt vagy mémfertőzött gondolkozást is, ami által az emberek nem az mondják és írják, amit valójában gondolnak. Tehát képes manipulációk kiszűrésére."

 

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.01.01 -1 0 558

"valamit félreértettél, felteszem, egy viccnek szánt mondatot." - írta nekem a napokban Boldogkői Zsolt.

Ezt azért hamarabb is leírhatta volna, hogy csak vicc.

Mert a "mindenki zombi" kijelentéséhez sok hasonló nézet van a memetikában.

Ideje lenne tisztázni, hogy akkor mennyire vicc és mi az a rész ami komoly belőle?

 

forrás

Előzmény: MemetikaTan (536)
Látó 40 Creative Commons License 2020.01.01 0 1 557

https://hu.wikipedia.org/wiki/42_(Galaxis_%C3%BAtikalauz_stopposoknak)

 

Ebben volt egy érdekes mondat.

"lehetetlen, hogy egyszerre létezzen a végső kérdés és a végső válasz egyazon univerzumban."

Előzmény: ErkölcsTan (556)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.01.01 0 0 556

Az agnoszticizmus egy vicces MÉM és amúgy az ateisták és a monoteistzák is ateistának tekintik.

 

42

 

Az élet értelme és a válaszok válasza egy másik közismert Mém szerint. (Dulas Adams)

 

Előzmény: Látó 40 (550)
Látó 40 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 555

A semmiből nem keletkezik semmi, tehát valaminek mindig kellett lennie még az ősrobbanás előtt is.

Látó 40 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 554

"És a távolbalátás pedig programhiba..."

 

Akár ez is lehet a program része. 

Előzmény: Törölt nick (553)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.01 0 0 553

És a távolbalátás pedig programhiba...

 

De a számítógépet ki csinálta?

Előzmény: Látó 40 (552)
Látó 40 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 552

pl egy megfelelő számítógép amiben ezek a kvantumos dolgok, "részecskék" reprezentálva lehetnek.

Előzmény: Törölt nick (551)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.01 0 0 551

Azon néha elgondolkozok, hogy a teremtéshez valamilyen eszköz is kellett.

Előzmény: Látó 40 (550)
Látó 40 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 550

Bachatjuk a tudományos módszertant, ha esetleg ez a számunkra ismert világegyetem egy szimulációban van. Nem férünk hozzá a tudományos módszertannal az esetleges teremtőnkhöz, teremtőinkhez már ha van ilyen. 

 

Ha én egy bazi nagy számítógépben mesterséges élőlényeket futtatok, evolváltatok akkor azok soha nem láthatják teremtőjüket azaz engem, ha nem akarom. Az ő tudományos módszertanuk addig terjedhet. Ennélfogva isteni kérdésekben tudományos módszertanuk a számitógépben kifejlődött esetleg intelligens lényeknek isten kérdésben fabatkát sem ér. 

 

Ahogy mi emberek állásfoglalása se és semmit ez ügyben. Legjobb álláspont a kételkedő. Agnosztikus.

jogértelmező Creative Commons License 2019.12.31 -1 0 549

" Isten IGe szerint;
Egy könnyedén gyógyítható mém,"

 

Ez valami reklám, ugye?

Előzmény: ErkölcsTan (548)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.12.31 0 0 548

Isten Dawkins szerint;
egy fertőző veszélyes mém. "téveszme"
Isten IGe szerint;

Egy könnyedén gyógyítható mém, amelyben az ateisták nagy része is szenved. "kényszerképzet"

MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.28 0 0 547

A memetika már többször a tudományos "elvérzés" határán volt, de valamiért mindig túlélő lett. Azt gondolom ez már igazi kiválasztódási folyamat, ami miatt tudomány, de kialakulóban lévő tudományág és rengeteg benne a zaj. Mérő Laci és csapata amit tett az sem elhanyagolgató. A mémtérkép módszere a tudományos módszertan egy elő vizsgálati rendszere lehet. Előszűrésre teljességgel alkalmas.

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.12.24 0 0 546

Suzan Blacmore, Daniel Danett és Richard Dawkins memetikusoknak ajánlva

 

Szórakoztató tudományfilozófia esszé

 

Első bővített fejezet: Tudományos módszertanon átfuttatott “Isten”

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.12.23 0 0 545

Még egy videó memetika ügyben.

 

A tudomány határán 14. -

A szabad elme illúziója és áltudomány, puhatudomány

 

Vitatom Boldogkői Zsolt álláspontját, hogy ezek akkora problémát jelentenének.

 

A memetikai veszélyes fertőzések, amelyek "zombi" csinálnak egyes emberekből,

nagyon egyszerű biológia alapon alapuló eljárással gyógyítható. Vakcina mémekkel.

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.12.21 0 0 544

Megannyi tudományos és áltudományos dolog telepedett már rá a memetikára.

Nekem nincs időm mindegyikkel foglalkozni és ha lenne sem akarnék.

 

A biológiában működik a vakcia elmélet és gyakorlat is.

Nem nagyon számít a "nagyság", sem az "erő".

 

Hat és ennyi. 

 

Előzmény: Törölt nick (543)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.21 0 1 543

Van szerkezete az ideológiának?

 

Nemrég láttam egy fizikus előadását...

https://youtu.be/z84Cc4FKBCU?t=1047

 

A hierarchikusan felépülő struktúrák egyre magasabb szintjein a kötési energia egyre kisebb.

Minél alsóbb szinten vagyunk, a szerkezet szétrombolásához egyre nagyobb energia szükséges.

A részecskék belső kötéseit milliószor nagyobb energiával lehet megszüntetni, mint mondjuk az atomok közötti kémiai kötéseket. A biológiai sejtfolyamatok energiaszintje pedig még ennél is kisebb.

 

Ebből a szempontból mennyi lehet egy mém kötési energiája?

Valószínűleg a biológiai energiaszintnél kisebb, mert a gazdatest pusztulásával a mém adott példánya is megszűnik.

A mémek energaszintje valahol a madarak csiripelése környékén lehet.

És tényleg, a mémek főként verbális (vagy képi) közvetítéssel terjednek.

 

Természettudományos alapon meg kellene magyarázni, hogy a mémek miért kötődnek olyan erősen.

Előzmény: ErkölcsTan (542)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.12.21 0 0 542

"Ideológiák azok - nem férgek -, amik eltérítik az agyunkat. Azt állítom-e, hogy a világ népessége bizonyos kisebbségének agyát élősködő ideológiák térítették el? Nem. Ennél rosszabb a helyzet."

Előzmény: ErkölcsTan (541)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.12.21 0 0 541

Daniel Dannett TED memetikai beszámolója részlete

www.ted.com/talks/dan_dennett_dangerous_memes

"Szóval az erdőben vannak, vagy a legelőn, és látják, hogy egy hangya egy fűszálon mászik felfelé. Felmászik a tetejére, és leesik, és felmászik, leesik, felmászik ... próbál a fűszál tetején maradni. Mit művel ez a hangya? Miért csinálja? Milyen célt próbál ez a hangya elérni azzal, hogy felmászik a fűszálra? Mi jó van benne a hangyának? - A válasz az, hogy semmi. Nincs semmi jó benne a hangyának. Akkor meg miért csinálja? Csak egy kis flúgosság? Igen, az. Egy lándzsás métely. Igen, az. Egy lándzsás métely. Ez apró agyi féreg. Egy élősködő agyi féregnek kell eljutnia egy birka vagy egy tehén gyomrába, ahhoz, hogy folytathassa az életét. A lazacok árral szemben úsznak, hogy az ívóhelyeikhez jussanak, a lándzsásmételyek hangyákat irányítanak, bemásznak az agyába és felfelé vezetik a fűszálon, mint egy összkerékmeghajtású terepjárót. Tehát a hangyának semmi jó sincs benne. A hangya agyát eltérítette egy agyi élősködő, öngyilkos viselkedésre kényszerítve őt. Eléggé ijesztő. Történhet ilyesmi egy emberrel? "

MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.16 0 0 540

Igen azzal szúrhatták el a mém készítők, hogy egy túl ártatlan és túl fiatal gyereket raktak a képre, amire ez még nem lehet igaz. A másik kép meg ráhagyta a képzeletre a dolgot.

Előzmény: Törölt nick (539)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.16 0 0 539

sihedernyi goromba ;)

Előzmény: MemetikaTan (534)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.16 0 0 538

Fat old Sun Creative Commons License 2019.12.16 -1 0 537

Tuti, mert több módszerrel le is ellenőriztettem

 

És még a hangok is megmondták a fejedben.

Előzmény: MemetikaTan (536)
MemetikaTan Creative Commons License 2019.12.16 0 0 536

~15:15 "Mindenki zombi" .... Tehát a logika szabályai szerint, ő maga is. 

Jómagam meg biztosan nem zombi.

Ezt tudom. Tuti, mert több módszerrel le is ellenőriztettem, több egymástól független helyen.

 

Kérdés, van-e értelme memetika ügyben egy magát zombinak tartó akadémikussal egyeztetni?

 

 

Előzmény: MemetikaTan (532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!