Keresés

Részletes keresés

kerdezo1 Creative Commons License 2017.08.03 -1 0 14615

Nem "feladtam", abból lett elegem, hogy amíg én 20%-ot kapok a képeimért, ők zsebre tesznek 80-at, és minden fotós után ennyit vágnak zsebre, míg a fotósok csak a saját képeik után kapják meg a 20-at.

Ez így egy átbaszás. A fotósok kihasználása.

Erre rájön még az, hogy a legtöbb fotós hiába gyűjtöget dollárokat, soha nem éri el a kifizetési limitet - különösen az alacsony jutalék miatt-, az ő pénzüket így egyszerűen ellopják.

Szándékosan lett ez így kitalálva: alacsony és egyre alacsonyabb jutalék, magas kifizetési limit...

Többet nem töltök fel képet ezekhez a bűnszervezetekhez, inkább megyek exklúzívba a 500px-re, aztán vagy kell valakinek a képem, vagy nem.

Még mindig jobb, mintha fillérekért (vagy a semmiért) gályáznék a többinek, akik meggazdagszanak ebből.

Több értelme van, ha az ebbe fektetett időt inkább másra fordítom.

Előzmény: tboy87 (14611)
tboy87 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 14614

A kettő ugyanaz. Én a fotoliát szeretem, a reklámok alapján az adobenak jobb a keresője. Amúgy mindegy hová töltöd. Átlagosan 0.99 vagy 1.66 dolláros letöltések vannak.

Előzmény: i-w (14612)
i-w Creative Commons License 2017.08.03 0 0 14613

Egyébként ha van itt valaki, aki POD-dolgokban is érdekelt, szívesen látnám a beindulni nemigen akaró POD-fórumunkon
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9234549
és/vagy a szintén POD témájú Facebook-csoportunkban!
https://www.facebook.com/groups/1814907488782477/

i-w Creative Commons License 2017.08.03 0 0 14612

Az Adobe Stock és a Fotolia közt tapasztaltál valami különbséget? Én a Fotolián vagyok fent, ami ugyebár egy ideje már az Adobe Stocké, és nem is fut rosszabbul, mint mielőtt az Adobe felvásárolta, csak azt nem tudom, jobban járnék-e, ha magára az Adobe Stockra tenném fel a dolgaimat. Illetve még azt sem tudom, fent lehet-e egyáltalán az ember mindkettőn, párhuzamosan. A Gettynél pl. elutasítottak azzal, hogy már úgyis fent vagyok az iStockon.

Előzmény: tboy87 (14611)
tboy87 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 14611

Shutterstock, Adobe Stock és Dremastime, szerintem ezek a legjövedelmezőbbek, az, hogy mennyi a jutalék, mindenki a regisztrációkor tudta, heti 50 képet illik feltölteni, én elkezdtem vektorokat is, azokat pár másodperc alatt elfogadják és szinte azonnal meg is veszik, nyáron persze rosszabb az eladás, de olyankor a képeket kell gyűjteni és ősszel szépen feltolni őket. Meg minden oldalon más a trend, amiket vesznek. Nekem a dreamstime-on főleg kaját és vektort vesznek, a shutterstockon tárgyakat és épületeket, az Adobe stockon meg leginkább virágokat. De mindekinek más a tapasztalata. És a stockon a sok kicsi sokra megy, elve működik, nem érdemes feladni, hanem minden nap felrakni egy halom jó képet. 

kerdezo1 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 14610

Egyébként, mivel abbahagytam ezt az egészet, leírok néhány tapasztalatot, észrevételt.

Semmi értelme mindenhová feltölteni a képeket...

A legtöbb vevő, főleg Shutterstock esetében, Google képkeresőből kattint át az ügynökség oldalára. Vagyis keresgélnek az emberek különböző kulcsszavakra Google-n, meglátnak ott egy képet, aztán úgy döntenek, hogy kell nekik...(Tehát még te csinálsz reklámot az ügynökségnek, a te képeidet adják el, és kapsz mindezért 20% jutalékot, míg ők 80-at...)

Az én képeimre az volt a jellemző, hogy miután feltöltöttem őket mindenhová, 2-3 nap múlva a Google képkeresőjében kulcsszavakra keresve szinte legfelül hozta mindet, amit Shutterstockra föltöttem fel. Vagyis hiába van egy jó képed - amiért esetleg sok pénzt is kiadna valaki - felöltve egy normálisabb oldalra, normálisabb jutalékért, nem fogják megvenni, mert a Shutterre feltöltött képet fentebb hozza a Google képkereső, ezért azt fogják előbb megtalálni, ráadásul olcsóbb is, így azt fogják megvenni.

Az volt az elképzelésem, hogy akkor beteszem a képeimet valahová exklúzívba, ahol kapok legalább 50%-ot, és ez talán még motiválni is fog, hogy több képet készítsek, több időt fordítsak rá, fejlesszem a tudásom stb., amire a rongyos 20%, míg ők 80%-ot kapnak, nem tudott rávenni... Az Alamy jött szóba, mivel az oda felöltött képeket is felül hozza a Google, csak hát hiába írják, hogy 50% jutalék, mert az valahogy mégiscsak 30%... az eddig eladott képek alapján, szóval nálam az is kilőve.

Végül az 500px-re gondoltam, mert az nem tűnik lehúzásnak a 60% jutalékkal, ezzel viszont az a baj, hogy nem hozza az oda feltöltött képeket a Google képkereső,  ami szerintem meg is magyarázza, hogy miért olyan alacsony náluk az eladás: mert nem találják meg az emberek az oda feltöltött képeket  Google-ből.

Leírtam a tapasztaltaimat, véleményemet.

Mocskolódó véleményekre nem vagyok kíváncsi.

kerdezo1 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 14609

Ráadásul mivel egyre több a fotós és a feltöltött kép, a limit elérése is egyre nehezebb.

Ezek szélhámos csaló bandák.

kerdezo1 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 14608

Tudtok valami módszert, hogyan tudnám mégis rávenni a dreamstime-ot és a 123rf-et, hogy utalják ki a nekem járó összeget?

A képeimet már régen töröltem az oldalaikról, és nem is akarok többet feltölteni.

kerdezo1 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 14607

Sokan belevágnak a stock fotózásba, és fogalmuk sincs, hogy legtöbbjük soha nem fogja elérni a kifizetési limitet, magyarán ingyen dolgoznak és termelik a profitot ezeknek a cégeknek, amíg rájönnek, hogy semmi értelme az egésznek.

kerdezo1 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 14606

Azt írja a Dreamstime, hogy 100 dollár alatt nem fizet ki és a regisztrációt sem hajlandó törölni.

Csak gondoljunk bele, hány embernek ragad be így 60-70 dollárja, amit ezek lenyúlnak.

kerdezo1 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 14605

A Dreamstime-ot és a 123rf-et szerintem messze kerüljétek el.

Szándékosan magasra teszik a kifizetési limitet, amit a legtöbb fotós soha nem fog elérni, aztán ha kéred a regisztrációd törlését, azt írják, hogy az összegyűjtött dollárok így sem lesznek kifizetve, magyarán lenyúlják.

Nekem 40 és 50 dollárom ragadt be így náluk.

Máshol limit alatti összeget is kifizetnek regisztráció törlésekor, ezek nem...

P.András... Creative Commons License 2017.07.08 0 0 14604

Sziasztok!Az istock ma kérte hogy frissítsem az adóprofilomat mert amerikai TIN szám kell!Frissítettem hogy nekem nincs,de megint jött egy e-mail hogy frissítsem mert kell a TIN szám...Szerintetek mit csináljak??

Ice82 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 14603

Köszi!

Előzmény: i-w (14602)
i-w Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14602

Közben nagy átalakulások történtek; egy ESP oldalról kell belépni. 3-4 poszttal lejjebb megtalálod a probléma leírását és megoldását.

Előzmény: Ice82 (14601)
Ice82 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 14601

Hello!

Évekig nem foglalkoztam stock oldalakkal és most, hogy beléptem az Istock.com-ra, nem tudok kiigazodni. Hol mutatja, hogy mennyi pénzem gyűlt össze? Hol tudom megnézni egyáltalán az eddig feltöltött vektoraimat? Úgy érzem mintha vásárlóként kezelne...

i-w Creative Commons License 2017.06.28 0 0 14600

Áááá!!! Köszönöm szépen!

Előzmény: PT72 (14599)
PT72 Creative Commons License 2017.06.28 0 1 14599

Szia, az olympiad a ludas. Semmit, ami az olimpiával kapcsolatos, nem írhatsz be, kivéve, ha editorial a kép. Tehát sem olympic, sem olympics, sem semmi hasonló. Ez mind trademark issue.

Előzmény: i-w (14593)
PT72 Creative Commons License 2017.06.28 0 1 14598

Küldj nekik egy üzenetet. Én is így jártam, pár órán belül válaszoltak, és segítettek belépni.

Előzmény: :sn4ke: (14597)
:sn4ke: Creative Commons License 2017.06.22 0 0 14597

sajnálatos módon lemaradtam az istock átállásról erre az ESP-s akármilyen rendszerre és azóta sem tudok belépni, hiszen kifutottam az 1 hónapos határidőből, amíg érvényes volt az átregisztrálós kód. tudtok-e segíteni abban, hogyan tudnék belépni az új rendszerbe? a képeim ott vannak az ügynökségnél: kereshetők, megvásárolhatók, de hozzáférni így nem tudok belülről.

köszönöm a segítséget!

tboy87 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 14596
Előzmény: insane666 (14595)
insane666 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 14595

Sziasztok. Alamy hány $-tól fizet. Tudja valaki?

i-w Creative Commons License 2017.06.18 0 0 14594

Egyébként a Fotolia is, a Getty is elfogadta.

Előzmény: i-w (14593)
i-w Creative Commons License 2017.06.17 0 0 14593

Meg tudná mondani valaki, mi számít ebben a szövegben védjegynek? Ui. ezzel dobta vissza Shutter a képemet. ("A címben vagy a kulcsszavak közt védjegy található")

"Hurdling icon from the 'Sports' series. Modern, playful and dynamic vector design on separated background.

hurdling, hurdle, sport, race, vector, human figure, line, icon, pictogram, sign, logo, man, woman, olympiad, racing, match, design, modern, dynamic, playful, physical training, health, move, physical activity, speed, momentum, impetus, trendy, graphic, red, winner, separated background, isolated, linear, summer, illustration, symbol, thin lines, art, black, white, creative, simple"

Nagyon megköszönném, mert van elég sok hasonló feltöltendőm, de fogalmam sincs, melyik szót kéne kihagynom.

mhorvat Creative Commons License 2017.06.11 0 0 14592

Értem, köszi!

Előzmény: PT72 (14591)
PT72 Creative Commons License 2017.06.10 0 0 14591

Kontarcsnak szerintem igaza van. Ha így szerzed be a képeket, azzal te nem leszel védve az ügynökséggel szemben, mert ők neked nem adtál el a kép felhasználási jogát.

Előzmény: mhorvat (14588)
insane666 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 14590

Sziasztok. Photospinen fennvan valaki? több mint 1 hónapja, szinte naponta nyomogatom a request payment-et, el is fogadja a kérésemet minden alkalommal, de az összeget a mai napig nem vezette át paypalra.

Járt valaki hasonlóképp?

Kontarcs Creative Commons License 2017.06.06 0 0 14589

Szerintem így illegális eladni a letöltött képeket. De gondolom ez benne van a vásárlói szerződésben mindegyik oldalon.

Előzmény: mhorvat (14588)
mhorvat Creative Commons License 2017.06.05 0 0 14588

Sziasztok,

szükségem lenne 3 stockphotora, természetesen 3 különböző stock oldalról (123rf, depositphotos. Ha egy oldalon lenne mind, meg is érné előfizetnem/kreditet vennem, de így egyszerűen nem éri meg a minimum kreditvásárlás miatt. Van arra bejáratott módszer, hogy másodkézből veszem meg ezeket a fotókat, vagyis valaki olyannak fizetek, akinek van regisztrációja/kreditje amit rendszeresen használ, és letöltene nekem képet?

Köszi! 

PT72 Creative Commons License 2017.06.05 0 0 14587

Igen, igazad van, a textúrák mennek, hiába nem egyediek. Nálam ez máshogy van. Amit írtam, az talán inkább a fotókra igaz, nálam legalábbis ez a helyzet.

Előzmény: i-w (14586)
i-w Creative Commons License 2017.06.04 0 0 14586

Igen, ez elég világos, sajnos... Úgy tűnik, a kínálat gyorsabban nő a keresletnél, és ez minden számomra lényegeset elmond. Ami az egyediséget illeti, kevésbé vagyok benne biztos. Az én anyagom legtöbbször (225) letöltött darabja egy alapfokú Illustrator-ismerettel bárki által elkészíthető, egyszerű textúra. Egyetlen embert ismerek személyesen, aki megél a stockból (sőt: jól él belőle), és nála is az ehhez hasonlók jelentik a "húzóágazatot" :-)

Előzmény: PT72 (14585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!