Keresés

Részletes keresés

PATRIA NOSTRA Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3281
   Salut mickey,mabelle és mindenki más... Már nem szándékoztam ujabb témát nyitni,de...Mint értesülhettetek az afganisztáni magyar kontingens uj tüzszerész egység parancsnoka is meghalt a hétvégén...Még csak talán egy-két hete volt ott...Egyenlőre keveset kommunikálnak az esetről...Két utszéli bombáról bejelentés,helyszinre kivonulás...Német katonai biztositás,környék zárása,speciális elektr.zavaró.berendezés telepités-alkalmazás...A magyar százados pk.megközeliti a bombát/Miért/???...Déjávu-érzése nincs???Robbanás...Értelmetlen halál-megdöbbentő...A 9! fős tüzszerész egység ujra pk nélkül...S milyen lehet az állomány lelkiállapota-morálja jelenleg,boritékolható... Közben Afganisztán mind több tartományában ujra és ujra fellángolnak a harcok...A fővárosban is jelentős problémák adódnak,ismétlödően...Fokozódik a tálib ellenállás,szaporodó az emberveszteség...47000 ISAF.katona a NATO jelenleg legnagyobb missziója,a helyi "hadsereggel"támogatva, ugy tünik...             igencsak bajban van jelenleg! Olyannyira,hogy az Irakban beragadt 146000.amerikai katona kb.20%-át át csoportositani készülnek Afganisztánba...Rövid időn belül...Na most jól jön majd ottani szakértőnk Mabelle objektiv véleménye...Ezen tervről és a helyzetről...Valamint régebben felvetödött a magáncégek részvétele,ősztől harmincezer!!!zsoldossal kistafirozva a NATO többségében elit haderejét...Mivel fehér ember már nem megy az USA-ból e két háboruba,lassan már néger sem...Maradnak a magáncégek?!Meglátjuk...Valamint a kétfrontos háborut egyre kevésbé birja már gazdaságilag az USA...Persze a FED nyomhatja-nyomja is ezerrel a dollárbankokat...Eredmény pedig...S akkor még ott lebeg folyamatosan Irán és egy esetleges 3.frontos háboru...A jó öreg United States,az igéret földje,belelavirozta magát a szarba alaposan...A  ciónista ...         zsidók meg röhögnek és      ujra számolják az extraprofitot... Arab ellenségeik hullanak,Ők meg ismét mérhetetlenül gazdagodnak tovább...            Sorry,amennyiben tul erős voltam...
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3280
Mickey....
Mi jelent a Proelio Procusi?
Amásik ami érdekelne hogy ennek a századjelvénynek van valami olyasmi vonatkozása ,hogy teszem azt amcsik
szolgáltak benne inkább?Mármint erősen hasonlit az SF jelvényeire.
PATRIA NOSTRA Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3279
  Bocs elirtam... Teremtett ellenségeidnek meg javaslom...   Hogyan is jutottak idáig...Mik a főbb ismérvek...Várható fejlemények...
Előzmény: PATRIA NOSTRA (3278)
PATRIA NOSTRA Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3278
    Üdv.mickey!  Kösz az ujabb "részleteket".Ebből ujra-csupa nagybetüsen-TANULHAT mindkét forum "állománya"....A szobrodat még nem faragják vagy öntik,azt szerintem mindkét forumon TE  a magad letett"névjegyével" teszed..."Teremtett ellenségeid-nek"Mik a főbb ismérvek...Várható fejlemények pedig javaslom tegyék ugyanezt hasonló szinvonalon...Ennyit erről...Amennyiben megkérhetnélek időről-időre visszatérhetnél a legproblémásabb afrikai háborus gócpontokra...Gondolok itt Csádra,Kongóra,Etiópiára/Eritreára/,Szomáliára,Elefántcsontpartra...Levezethetnéd az adott ország/régió/történetét a függetlenségük elnyerése után...Hogyan is jutottak idáig...Természetesen tudom most is valami "hasonlót"teszel...A hatvanas évektől kiindulva azonban mindenki jobban átláthatná az adott terület "sorsának alakulását"...Már ha persze időd majd engedi,egyenként elemezhetnél...Előre is köszi ha vállalod...
Előzmény: mickeySA (3276)
mickeySA Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3277

:))..o Apu...a legjobban tisztelt alapito "atya":))

 

 

a legjobb irasai a Forged in battle es a  They live by the sword..

Előzmény: mabelle (3275)
mickeySA Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3276

uuuuuuu....neeee..:))))

hat..kosz szepen de ez szinte az ikonizalast kesziti elo szamomra:))

nem,semmi extra nincs benne es megjegyzem az en munkaim a munkaadomnak megfelelnek de nyilvan van benn elfogultsag (mert a sajat donteseinkhez a sajat szemszogunkbol kozelitunk)ezert a "szakemberek" neha belekotnek,kapok emaileket..kulturalt formaban de foleg olyanoktol akik egyetemen oktatnak..kisse keves helyi tapasztalattal.

en nem hiszem,hogy annyira parjat ritkito lenne amit irok,kosz a joszandekod de ezzel csak "ellensegeket" teremtesz nekem:)))

amugy a lenyeg..amikor valaki valamilyen okbol analyzal akkor nem mindegy milyen infokbol dolgozik.a politikai elemzeseket en is ugy kapom ,azokbol rakom ossze a vezetoim fele a sajat anyagainkkal kiegeszitve a dolgot.Es amikor egy analysis elkeszul abban legalabb akkora sulya van a szemelyes infoknak,tapasztalatnak.Peldaul azzal egyetlen "biztonsagpolitikai" elemzo se tud versenyezni,hogy mi sajat adataink,elsokezes okan tudjuk mondjuk hogy egy adott allam hadugyminisztere peldaul szereti a kisfiukat....ez nyilvan bizonyos szempontok szerint tamadasi felulet tehat bizonyos korokkel szemben olyan dontesek szuletnek amiket a logika nem var..vagy mondjuk tudjuk melyik elnoknek hol vannak bankszamlai,europai nyaraloi,melyik miniszter gyereke tanul usaban es ott mivel fogta meg a szolgalat..tudjuk,hogy ki sug a szomszed allamnak,tudjuk kinek a csaladja orvosilag ingatag,tudjuk melyik part tanacsadoja honnan jott,hogy ki van benne a drogban,ki elvhu,ki veti bortonbe gond nelkul rokonait,ki milyen szarmazasu,ki van benn a csempeszetben..stb..ezek mind az afrikai allamok legfelsobb katonai,politikai korei..ennyivel tobbek az analiziseink..mert minden tett mogott emberek vannak akik ugyanolyanok mint barki.felelmekkel,gyarlosaggal,tudassal,stb..csak epp ok allamokat iranyitanak.

en csak egy sima 2.B-s vagyok:)))

Előzmény: PATRIA NOSTRA (3271)
mabelle Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3275
nem tudom bejon e igy.. szoval ez a kiegeszites hozza:))

Colonel J. D. Breytenbach DVR, SD, SM, MMM, is one of the highest decorated soldiers in the SA Defence Force, he is the founding Officer Commanding; Special Forces, 32 Battalion,
44 Parachute Battalion, and the CSI (Chief Staff Intelligence) School for Guerrilla Warfare. Colonel Breytenbach is a MOTH and Honorary Colonel, Legion of Associated airborne of SA.

Colonel Breytenbach is the author of several books and is a renowned conservationist.
The newest of his books is Eagle Strike, which is not only an autobiography but also a comprehensive journal of one of the greatest airborne assaults ever mounted in Africa. He planned, jumped in and led the paratroopers into the battle of Cassinga with total commitment, superb strategy and leadership ability, that has made him legendary in military circles worldwide.
Előzmény: mabelle (3273)
mabelle Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3274
http://i4.democracynow.org/2008/7/10/african_dictatorships_and_double_standards_where

ebben meg egy kis ZIM vs EG és samu bacsi csunya jatekai
mabelle Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3273
ez gondolom egy egesz jo konyv lehet... az iroja mondjuk nem akarki:)

http://www.booksofzimbabwe.com/store3/erol.html#364x0&&http%3A%252F%252Fwww.google.com%252Fsearch%3Fsourceid%3Dgmail%26q%3Deagle%2520strike-%2520jan%2520breytenbach
mabelle Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3272
igen, en is:))

http://ap.google.com/article/ALeqM5ju8MocZtEyiY9Qn7bDn-5Tqu2qGwD91S1RQO2

OFF

aranyos volt tegnap az egyik kolumbiai csaj a kocsiban... vagy feloraig csacsogott a zimbabweiekkel,(nem vicc :))hogy milyen szep meg jol sikerult a tuzszabaditas.. heje huja haj... valtsagdij ááá dehogy :)), aztan amikor egyedul maradt hatraszoltam, szóval hogyis volt ez a 20 milla? erre mosolyogva, hat ezekkel csak igy lehet :DDDDD

ON
Előzmény: mickeySA (3270)
PATRIA NOSTRA Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3271
Üdv.mickey!  Igen,hát nagyon sokat köszönhet Neked mindkét Fórum.Érveid,gondolatrendszered,lokális helyzetértékelő "leirásaid"az abszolut profit idézik ujra és ujra...Ismétlödően.Még amely témában nem is vagy naprakész,abban sem igazán akad párod. Ezt a forumot mégcsak jó fele részben olvastam vissza,de főként   afrikai helyzetértékelésed-helyszinismereted párját ritkitó...Mindenkinek kimagasló szinvonalon biztositod "kommentárjaiddal" a megvilágosodás lehetőségét...Már ha persze meriteni akar ezen ingyenes lehetőségből...Én igyekszem utóbbiak csoportjába tartózni és mindig nagy várakozással tekintek ujabb és ujabb "tényfeltáró"irásaid iránt.Én a magam nevében köszönöm Neked ezen áldozatos-hasznos tevékenységed.Tiszteletem tolmácsolom irányodban...
Előzmény: mickeySA (3270)
mickeySA Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3270

most olvastam valahol,hogy a guerillak valami aljas arulasra fogjak a tusz szabaditast.hat..fejetol buzlik a hal..igy mar azert szebb a kep,gondolom az orzessel megbizott csoka azt gondolta,ha a fejesek penzert lelepnek a mozgalombol o se kockaztat tovabb:)))amugy ha ez igaz-marmint hogy az arulast esetleg az illetekes ember megfizetesevel azonositjuk akkor az  tenyleg azt jelenti,hogy se vezetoseg se utanpotlas..es a hab a tortan,Chavez elnok kibekult Uribevel..ujabb arulkodo jel..chaveznek mar nincs kit tamogatni ergo hasznosabb a bekules..ezekbol kiindulva en a farc-ot a jovoben hasonlokeppen kepzelem el mint az Lra-t.koborlo banditak lokalis de megtepazott befolyassal akik zavaros eszmek utan marcsak a sajat eletbenmaradasuk miatt fognak tevekenykedni hol politikai hol egyeb alarcok moge bujtatva mozgasukat.

amugy delamerikai temaba nem vagyok naprakesz,igy ezek csak velemenyek.

Előzmény: PATRIA NOSTRA (3269)
PATRIA NOSTRA Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3269
     Mickey! Kösz a válaszokat,erre a forumra is benézek folyamatosan.Betancourt-ügy:d accord! Sántit a közvéleménynek szánt verzió,több ponton is...Valamint egy nagyon átgondolt-logikus verziót is emlitettél...Miért is "pihentetik"a frankok hazájukban-hosszabban-nehogy kimenjen valami személyes elszólás tőle.S szerintem lassan-nyugodtan erre is "felkészitik".   S igen,minden kitüntetési ügy is :kőkemény politika! Tudjuk...
Előzmény: mickeySA (3258)
mabelle Creative Commons License 2008.07.10 0 0 3268
igen ismerem az izraeli szalat:), amugy a Farc meg tenyleg messze van a csucsatol, amikor az orszag 40 % at kontrollaltak, de ennek a legnagyobb oka az,hogy egyszeruen nincsen gyakorlatilag senki aki megmondja mit csinaljanak... ha még olvasták is Marx meg engelst az uj fonokok (mert azt mondtak nekik , ebben minden benne lesz:), igazabol nem ertik mi van benne leirva:))igy marad a gengszterkedes.szoval a népszeruseguk a nagyobb varosok egybol kilove...a z eldugott vilagvegi zonabol meg nem lehet oket kifustolni, mert hat ok ugye a rendorseg, a polgarvedelem, vagy mi a frász.. es mivel ez igy van mar vagy 30 eve.. az embereket nem zavarja, sőt a guerilleros vezer, a polgarmester , a pap minden este egy asztalnal filozofalnak.

talan nem veletlen az sem, hogy boliviaban hirtelen megtalaltak es kozzeteszik che maradek naplojat is :))hatha azt nehanyan jobban megertik..
Előzmény: mickeySA (3267)
mickeySA Creative Commons License 2008.07.10 0 0 3267
hat en nem hiszem hogy a franciak ebbe a dologba penzt toltak volna..talan mast,masmiert..de ebbn sem vagyok biztos,lehet hogy a franciak csak szokasukhoz hiven remekul lepnek be szereplokent valami pozitiv kicsengesu dologba.
Amugy erdekes a konkret ugy mert valoban,mabelle,a penzek joreszet foleg lekorrumpalt farc vezetok illetve jarulekos dolgok vittek el,ebbol a szempontbol "igaz" is lehet a nagysagrend es a "teny,hogy fizettek"..
viszont volt ott am egy izraeli szal is..bizonyos kiadatas kerdesben ugye:))tehat kitudja ki kinek mennyit adott ha ugyan adott:)
mindenesetre jopofa ahogy a not szinte ott tartjak franciaba..pihenes e skituntetes cimszo alatt..bar francia polgar is,en ugy latom azert vittek oda rogton mindenfele ceremoniara mert lehet hogy nagy oromeben vagy ujboli aktivizalodasaban elszolta volna magat valamirol:)))))))))))
amugy mar hivatalosan is bejelentettek hogy kormany offenziva indul a maradek farc ellen...na mozaikozzunk tovabb?:)
Előzmény: Amerigo Gal (3260)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.10 0 0 3266
Arra gondolsz, hogy közben kalandvágyból kiszúrták a szemét?:))
Előzmény: mabelle (3265)
mabelle Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3265
arra azert nincs garancia, hoyg ebbol lat valamit a tusz:))), sőttt

valamelyik nap valahol belefutottam mennyit kapnak...de nem emlekszem pontosan.. izrael, egyiptom utan a 3ik legtobbet... billios nagysagrendben....
Előzmény: Amerigo Gal (3263)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3264
De legalább ha szar a napom,az Index nem szivat:((
Előzmény: Amerigo Gal (3263)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3263
Hello Mabelle
Banyek,ennyi maniért önként jelentkezek tiz évre tusznak:)
Ennyi ment el csak az asszonyság kutatására?Mennyit tolnak be az amik Kolumbiába,amugy?
Szart se érve el,mert a jó anyag meg nem szivárog hanem ömlik be Samuhoz.
Néha nem tudom elhinni hogy ,a világban pár gyökér miatt mennyi pénz megy el,
közben meg emberek döglenek éhen.
Vagy a drogért ,amit lehet hogy ők finansziroznak.
Na megyek irok egy könyvet,az lesz a cime: A politikai gazdaságtan bírálatához.
Szent Tupak,felfedeztem a kommenyizmust:))
Előzmény: mabelle (3261)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3262
Hello Mabelle
Banyek,ennyi maniért önként jelentkezek tiz évre tusznak:)
Ennyi ment el csak az asszonyság kutatására?Mennyit tolnak be az amik Kolumbiába,amugy?
Szart se érve el,mert a jó anyag meg nem szivárog hanem ömlik be Samuhoz.
Néha nem tudom elhinni hogy ,a világban pár gyökér miatt mennyi pénz megy el,
közben meg emberek döglenek éhen.
Vagy a drogért ,amit lehet hogy ők finansziroznak.
Na megyek irok egy könyvet,az lesz a cime: A politikai gazdaságtan bírálatához.
Szent Tupak,felfedeztem a kommenyizmust:))
mabelle Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3261

Amerigo

 

ugy 250-300milla kozottire becsulik a `szakertok` az eddig az akciora koltott usa dollart (ahogy irtam mar..azt hogy a franciak adtak e bele azt nem tudom ).. ez az osszeg foleg a jammingre (na ebbol nekem is csoppent valami:))), a FARC dezertoreinek lefizetesere, a mostani iranyitott mediahadjaratra ment/megy,es hat persze a kezdetekben nagyon sok ment el a  sikertelenebb nagyreszt kolumbiaiak altal vegrehajtott `katonaibb`hajtovadaszatra ... a konkret valtsagdijrol megjelent 20 milla -errol irtak is azert nehany helyen- az fedi a valosagot.

Előzmény: Amerigo Gal (3260)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3260
Üdv Mickey
Nem gúny volt,majd betojtam a röhögéstől,hogy szerencsétlen gyökerekkel azt énekeltetik amit velünk úttörő koromban:))
Hát az olasz számból annyit értek, hogy Whisky meg Puttana,ugyhogy rossz nem lehet:)
A palinak tényleg van egy neve.
Az nem lehet hogy kiköhögték a zsetont,esetleg valami mással fizettek Betancourt-ért a franciák?Vagy az amcsik a sajátjaikért?
Előzmény: mickeySA (3259)
mickeySA Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3259
http://www.youtube.com/watch?v=UA6zyeaGUbQ&feature=related

ez gyorsan ment,tessek..ez milyen?:)
Előzmény: Amerigo Gal (3256)
mickeySA Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3258
eloszor az elso dallal azt hittem gunyolodsz...:)))))

a masodikat,persze,ismerem,tetszik de ennel tobbet nem tudok rola.mikor legutobb lattam ilyen klippet ezzel a szammal(valaki innen rakta be,pont) akkor peldaul mar kesobbi videok alatt ment..tortenestesen olyan mozambiki videok voltak aminel ott jartam,jeleztem is itt:)..persze volt aki szkeptikus volt de szive joga:9
na a lenyeg,nem tudom van e elo alapja a dalnak de mint minde balladisztikus munek gondolom biztos...reszemrol ennyi.
van meg egy jo dal ami nekem nagyon tetszik,keresd meg,te nagy kereso vagy:)olasz nyelvu..azt hiszem a cime..jimmy d'Irlandese,vagy olaszul valami ilyesmi:a zsoldos dala..talan..valami fura es hosszunevu alak enekli.


Patria Nostra..
tudom,a masikon kerdezted..de..Betancourt ugy..sok infom nekem sincs,ami van es a tapasztalataim alapjan azt mondom amit a tobbiek..ez a kiszabaditasos story eleg hollywoodis.reszemrol ott erheto tetten a hirekbol az elso buktato,hogy azt irtak a foglyokert felelos gerillavezerrel elhitettek hogy a "fo-fonokhoz" vagy hova viszik a tuszokat,atgyalogoltak valahova,ahol nem tunt fel a gerillanak hogy a koztudottan lepusztult farc kommandok honnan szedtek helikoptert..
mindekozben fura hogy a gerilla nem tudta hogy a fo-fonok egyike mar honapok ota halott,a masik pedig reg feladta magat,a ket aktiv vezeto pedig arrol targyal a kormannyal hogy mennyit kapnak ha feladjak magukat..
szerintem ezt az amcsik keverik akiknek volt ott a tuszok kozt 3-4 katonajuk..a no kituntetesehez nem tudok mit irni..ez politika..Sarko mint tudjuk,kicsit hiperaktiv:)
Előzmény: Amerigo Gal (3256)
mabelle Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3257
hello mick

egyetertek ... , az biztos , hogy sokkal jobban kell majd ceget valasztani.. ... mert a piciket talan elnyeshetik....

de a BIGEK.. tovabbra is azt nyirnak ki akit jonak latnak... erre mérget veszek (akar tetszik ez most itt a jónép usabbfanabb felének akár nem)... és amugy is már vannak szösszenetek... mind azt mondja egybol hazamenne, ha barmi lenne belole... akkor pedig az egesz OIF buli 2 perc alatt összedőlne...

a Nisour ugyben is teljes "sötetseg" van.... most mar hatszamjegyu összeggel akarjak a károsult arabok szajat befogni.... pedig nekik "csak" ennyi kellene:,... "sorry, hibáztunk" ... na ezt cseszhetik... földig nőhet a szakálluk amig ezt egy amerikaitol megkapják ....

amerikai oldalon meg a teljes ertetlenseg... bakker nem kell nekik a penz:OOO

talan ezt hijjjak kulturalis káosznak...
Előzmény: mickeySA (3254)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.03 0 0 3256
Üdv
Ez unikum: http://www.youtube.com/watch?v=zlrLRyszl28

Mickey,ez a dal ismert amugy Afrikában? http://www.youtube.com/watch?v=UvTv-I2Y390
Amerikai,de kicsit olyan Billy a kölykös......van egyáltalán kapcsolata létező személyekkel?
mickeySA Creative Commons License 2008.07.03 0 0 3255
hello
azert van vege Mugabenak mert elcseszte az utolso lehetoseget..persze ilyenkor jon a gondolkodasi kulonbseg..megerteni nem tudom,de teny hogy itt igy mukodnek emberek..
a lenyeg,hogy amikor par honapja volt a valasztas..az ellenzek megnyerte..akkor elkezdtek keverni,hogy nem is,aztan meg..megis,csak kevessel..jott a masodik fordulozas,kozben kipattant egy rakomany fegyver ugye(mellette evek ota tucatszam erkeznek hasonlo rakomanyok evente a sargaktol)..stb.
Abban a pillanatban ahogy a ellenzek megkapta a kulfoldi igereteket,tamogatast es penzt latszott hogy a helyzet tarthatatlan,valtozas lesz.Mugabe 85 eves..neki adott helyzetben targyalni kellett volna,beengedni az ellenzeket kormanyba mert az apparatusa megvan ahhoz hogy meg ugy is felugyelhette,iranyithatta voln a dolgokat..a kozvelemeny elott "demokratikusan" par evig...(itt mar gyakorlatilag lehetett tudni,hogy neki vege,csak azt nem hittem,hogy ekkora baromsagot csinal).aztan lelephetett volna..elmondom,Mugabenak olyan villai vannak a Rivieran a nemzetkozi segelyekbol,hogy el sem hinned..elutazhatott volna igy 85 folott picit nyaralni..ezzel szemben a szemelyes defektjei,szellemi abnormalitasa es hatalomvagya abba aklasszikus tyrannos helyzetbe kormanyozta magat,hogy szembe ment a vilaggal..ezt a viselkedest mar 21.szazadban nem lehet vegig vinni..ez a viselkedes 1960-1985 kozt mukodhetett csak.Ezert is van hatalomban.Mugabe a fuggetlensegi harcok ikonjava lett teve.Ezert lett az aki.Az emberek ugyanugy el voltak butitva mint minden komcsi orszagban.A 2000-es foldreformnak nevezett orulet utan nem lehet feher tulajdonu ceg az orszagban..anno errol irtam..eluldoztek a feher farmereket,odaadta a volt harcosainak a foldet aztan par het alatt rajottek,nem ertenek a foldhoz..most ehezes,millio %-os inflacio,stb.Szoval Mugabe szimpla hatalomvagybol gyilkoltatta,verette Tsvangirai brigadjat,gondolom ezt kovetted.Nyilvanvalo volt,hogy ezzel azt a lehetoseget hogy barmilyen szinten is elismerjek a hatalomhoz valo kozelseget ellotte.Innen mar nem fog elutazni a Rivierara....azt amit tavasszal kellett volna neki,hogy "egysegkormanyt" fogadjon el most probalja kapkodva utolag megcsinalni..csakhogy mara ez lehetelen lett.Mugabenak vege,csak tul hosszu es fajo lesz a haldoklasa..O azt hitte vegig meg a SZU osszeomlasa es a tamogatas esese utan is,hogy megy tovabb minden mint addig..mikor eszlelte hogy onjaro lett akkor jottek belso dolgok eroszakos megoldasai aminek a vege a foldreform lett(most egyebkent ugyanazt a volt harcos reteget mozgositotta mint a foldreformnal,csak most a varosokba hivta oket,megregulazni az ellenzeket ..azok meg mivel a foldeken eheztek,persze hogy mentek)Jellemzo hogy az atrocitasokat foleg ezek a veteranok es a rendorsegi alakulatok vegeztek.A hadsereg bar engedelmes,megosztott.Oket nem vittek ki tomegesen fegyverrel az utcakra mert barmi lehetett volna..ezert mentek a fegyverek hogy a veteranokat,miliciakat,policet felfegyverezze.Kina pedig nem kenyes mikor arrol van szo,honnan szerezze be a nyersanyagait.Mara valt picit kenyesse nekik,de bealdozni a szerzodeseiket nem fogjak..
A "felvilagosult" vilag aki meg latja,hogy Zim potencialis eleskamra lehetne probalja politikailag megoldani az ugyet.
Par hete Mugabe azt mondtanem lesz tobbet soha feher embere fold..na itt latszott,hogy a torekvesek nyilvanvalova lettek teve,probaltak eszervekkel hatni ra de a reakcioit lathattad..
Az afrikai unio impotens,az EU,UN impotens..csapatok nem fognak erkezni,a szankciok semmit nem ernek..
jelenleg az egyetlen egerut az idovel valo jatek.
Az ugyben a legnagyobb gond az Mbeki fele Del-afrika hallgatasa illetve baratsaga..ez,meg Kina kb egalba hozza az EU es aUSA aranyat.Az afrikaiak meg nem fognak semmit tenni mert kb tucatnyi orszagban hasonlo diktatorok vannak csak azok okosabbak,modernebbek..ha egyszer allast foglalnak es lepnek,holnap oket is hasonloan csinalhatjak ki...
Usa talan a politikai diverzans tapasztalataival terelheti valamerre a dolgokat de az ido a lenyegi kerdes.(Usa afrikai radioatjatszo allomasai Botswanaban vannak,neki nem erdeke hogy egy kinai bab legyen a szomszedja..)
a helyzet tavasszal hasonlitott a volt kozep-keleti atalakulasok forgatokonyvehez(ezt ti atelhettetek)..kb olyan mintha anno 1989-ben Kadar ujra szembement volna a nemzettel..Europaban Usa vegigtudta nyomni ugyanezt a tervet,par eve a gruz,ukran,stb helyeken ismet,de itt Mugabe primitivsegebe beletort ez a kozel 30 eves forgatokonyv.
ennyi.De a teny,hogy Mugabe kinyirta magat gondolom mindenki elott nyilvanvalo.Szerinted meddig lehet igy hatalomban maradni es orszagot vezetni?max honapokig..
milliok eheznek..ennel nagyobb fegyver nincs a vilagon.
Merenylet nem lesz,kistafirozas nem lesz,ez tuti.
Előzmény: M.Zoli (3252)
mickeySA Creative Commons License 2008.07.03 0 0 3254
na jaa...a klasszikus bugyogas..ettol fuggetlenul en azt gondolom talan egy-ketto ember be lesz aldozva,marcsak azert is mert en ugy gondolom a olaj business ahova beengedik most a bp,chevron,etc cegeket azok "termeszetesen" privatokkal lesznek biztositva.a koncot meg dobni kell,tul sok ott a penz.....persze a ralatasod nagyobb,illuzioim nincsenek,nem is kivanok rosszat kollegaknak..csak a gyilkosokkal nem tudok kibekulni...
Előzmény: mabelle (3253)
mabelle Creative Commons License 2008.07.02 0 0 3253
ja-ja hat egy ideje kibujt azert mar a szog a zsakbol..:))csak az a problema hogy az eszaki mezokon most a kurdok, a delin meg a mahdy az ur.. es mindketto egy kemenyfeju bagazs.. amugy is ez az us-iraqi. -amivel az enszet megint ki akarjak kerulni, ... -egesz security pact egy nagy humbuk... maliki vergodik mert pontokat akar..."valasztasok" jonnek ugye:))).de meg vannak kotve a kezei...(ja es hat teheranbol is megmondtak,ha azt a pontot nem teszik be,hogy iraq teruleterol nem lehet szomszedos orszagot tamadni... akkor holnap repul..). de hat tovabbra is van a green zoo, es a tobbi.... de azert 50 allando bazist meghatarozatlan idore.. letolni az iraqi lakossag torkan:).. az lesz csak móka és kacagas

a privatok felelossegrevonasa allandoan tema... naponta 2x nyilatkozza le egy iraqi , hogy kesz tultargyalva, megvonva.. sosem lesz gyakorlatilag megvonva.. szepen is neznenk ki... WAR IS BUSINESS, BUSINESS IS GOOD..az ilyen késes tolmacs kanadai iraqi alit eliteljuk 5 honapra nagy publicitassal... hogy tessék-lassek... a nisouri meszaros slough meg a green zooban lazan kavezik...

kizart dolognak tartom hogy a nagy DoS, DoD contractor maffiat barki is felelossegre vonja.. még amerikai karosultaknak sem ment eddig sem, ezutan sem nemhogy "fucking hajiknak":)
Előzmény: mickeySA (3251)
M.Zoli Creative Commons License 2008.07.02 0 0 3252

Udv.

 

Azert reszleteket is kozolhetnel, megiscsak hitelesebb vagy az MTI-nel.:)))

 

Amugy mibol gondolod, hogy vege? Van valamilyen egyelore meg rejtozo betegsege, ami majd elviszi? Pl. olommergezes? Mert asszem szabalyos intervencionka Zim ellen nem igen van eselye, az embargo nem hatasos, szoval szepen csendben elkuldik az osoei utan egy fedett operacioval? De akkor is kerdes mi lesz a kaderevel? Elkezdodtek veluk a targyalasok, hogy mifelekeppen lehetnek ok a revolucio hosei, es a demokracia orei, vagy eppen nyernek egy par eves-evtizedes nyaralast egy kellemes udulotelepen egy olyan footlock kisereteben, amit Mab berakott?

 

Udv.

Előzmény: mickeySA (3251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!