Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.14 0 1 941

Ha már meg volt, vagy már késő akkor elnézést.

Szerintem Isztambulban a szokásos kötelezőkön kívüli kötelező az Eyüp Mecset és a Pierre Loti terasz

https://isztambuliutazasok.hu/eyup-dzsami/

Előzmény: feketefelho (937)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.14 -1 1 940

Ebben a hozzászólásban láthatod a kártya típusokat, csak egy ember használhatja, tehát mindenkinek külön meg kell venni (adott helyre csak egyszer használható egy kártya).

Külföldiek csak a Museum Pass nevű kártyákat vehetik meg. Mi az országost vettük, mert elég sok helyet bejártunk.

Ez a "Museum Pass Turkey" 600 TL volt (fejenként), megvásárlásával ingyen, sorbanállás nélkül bemehetsz  ezekre a helyekre (nézd meg a térképet!).

Akkor érdemes megvenni, ha a belépők egyenkénti megvásárlásánál olcsóbban jössz ki ezzel.

Előzmény: Zsedovej (939)
Zsedovej Creative Commons License 2021.09.14 -1 0 939

Hello,szia!

 

A múzeumkártyát egy személy hasznélhatja vagy 2 személy is?

Előzmény: feketefelho (933)
Zsedovej Creative Commons License 2021.09.14 -1 0 938

Helló ,szia!

 

Mi holnapután indulunk autóval Isztanbúlba .

Érdekeltek vagyunk az utazással kapcsolatos infókra.

Amúgy,milyen kártyáról írsz,hogy tudjuk miról van szó?

Isztanbúlba mi si szeretnénk megnézni egy pár érdekességet majd 6 nap múlva utaznánk tovább Kappadociába hőlégbaonturára.

Előre is köszönjük a kolaborálást!

Előzmény: feketefelho (937)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.14 0 3 937

Isztambulban vagyunk, tegnap lejárt a múzeum kártyánk érvényessége, de még be tudtunk menni vele a Topkapiba, a Hárembe és az Hagia Irene templomba is. Ez utóbbi önmagában 80TL lenne, annyit szerintem nem ér (bár a hangulata megfogott), de megnéztük, mert a kártyával ingyen volt (no meg azért is, mert még sosem láttam, pedig párszor volta már Isztambulban). Két napig leszünk még itt, utána indulunk haza, Rodostó érintésével.

Hagia Irene (felújítás alatt):

https://photos.app.goo.gl/HawiVLGVqJdocEQWA

feketefelho Creative Commons License 2021.09.11 -1 2 936

Most jöttünk Uchisarból, a kastélyba nem jó a MusePass.

20 TL a belépő, érdemes felmenni, szép a kilátás.

feketefelho Creative Commons License 2021.09.11 0 2 935

Tényleg sokféle van. Mi az országost vettük, mert nekünk az érte meg, hisz körbeutazzuk az országot, így sokfelé tudjuk használni.

Ez 600 TL volt.

Előzmény: Macua Huitl (934)
Macua Huitl Creative Commons License 2021.09.11 -1 0 934

Ha jól emlékszem 15 napig jó, és 315 líra. Mi is vettünk.

 

De van sokféle MÜZE kártya, különféle érvényességgel és árral.

Előzmény: feketefelho (933)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.11 0 1 933

Ez a "Muzepass Turkey" nekünk nagyon bejött, ma Kappadókiában már háromszor használtuk.

Open Air Múzeum - 110 TL

Sötét templom - 30 TL

Tündérkémények - 25 TL

helyett ingyen látogathatók. Ezen kívül használtuk még a Tokalı Church-ben is.

feketefelho Creative Commons License 2021.09.10 -1 0 932

Kb. 29 fokos volt a víz. Homokon keresztül közelíthető meg a part, de az már kavicsos, köves. A vízbe egész apró kavicsokon lehet bemenni.

(műanyag vízicipőt ajánlatos vinni, ha nem szereted a kavicsok szurkálását).

Előzmény: tibsi04 (931)
tibsi04 Creative Commons License 2021.09.10 -1 0 931

Kellemesen meleg még a tenger Ciráliban ? Homokos vagy köves inkább a partszakasz ?

Köszönöm a választ további jó utazást , kívánok várjuk a beszámolókat.

Előzmény: feketefelho (930)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.10 0 0 930

Carali = Cirali

Előzmény: feketefelho (929)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.09 -1 0 929

Egy éjszakát töltöttünk Caraliban, meg szerettük volna nézni a Kiméra lángjait. Sajnos épp tegnap volt lezárva az egész hegy ... Ez tétel így nem lett kipipálva a bakancslistán.

feketefelho Creative Commons License 2021.09.06 -1 1 928

Kártya. Megveheted bármelyik értékesítő helyen (ahova érvényes ott meg is veheted és már ingyen mész be).

Létezik online vásárlás is, akkor meg kell adnod melyik szálláshelyedre kéred a kézbesítést .... szerintem a helyszíni megvétel egyszerűbb.

Elektronikus formája nincs (a kártyát be kell dugni a bejáratnál lévő leolvasóba).

Előzmény: Sj (927)
Sj Creative Commons License 2021.09.06 0 0 927

köszönöm segítséget, olvasgatok még egy kicsit:)

Még egy kérdés eszembe jutott a Múzeum kártya az tényleg kártya ott valahol megvéve, vagy megveszem itt elektronikusan és a telefonról kell mutogatni?

Előzmény: feketefelho (926)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.06 -1 0 926

Eleinte útikönyvekből, majd pár éve innen a fórumról (van egy másik topik is, ami a déli partvidékkel foglalkozik: ez itt ) gyüjtögettem ötleteket.

Aztán segítségül jött a Google maps (amikor ránagyítasz egy térségre megjelennek a természetvédelmi területek, illetve a műemlékek és ott megnézheted a képeket. Újabban pedig a wikiloc oldalt használom keresésre (ahova sokan mennek ott van valami látnivaló alapon).

Ez utóbbiból derült ki számomra, hogy a törökök nagyon szeretnek túrázni (no meg kirándulni, várostnézni).

Van itt elég sok néznivaló.

(A D400-as topic fejlécében van egy kb. 50 oldalas útikönyv linkje, az is nagyon jó.)

Előzmény: Sj (925)
Sj Creative Commons License 2021.09.05 -1 0 925

Szuper helyeken jártok, hol tájékozódtok látnivalokról, google? 

Ma akartam venni egy Marco polo utikönyvet törökországról, de már rendelni sem lehet, ugyhogy marad az internet.

 

Hidat nem tervezzük, Ankarának megyünk, bár nem tudom még oda érdemes e bemenni, vagy kihagyjuk Isztambul után..

Előzmény: feketefelho (924)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.05 -1 2 924

Ma mégis elmenntünk a közeli Saklikent kanyonba, meg utána Letoonba (Xantos zárva).

Délelőtt 10-re a kanyonnál voltunk, 15 TL a parkolás (ha nem mész be egyik vendéglőbe se, mert akkor ingyen lenne).

Megvettük a belépőt (10 TL), és már mentünk is befelé a vasrámpán (a szűk kanyonból olyan erővel tör ki itt a víz, hogy másképp járhatatlan lenne). A kis éttermeknél cipőcsere következett (utcai cipőért kár lenne), mert ahhoz, hogy bejussunk a kanyonba, át kell gázolni az igencsak friss, térdig érő vízen. Szerencsére egy kötél segíti a haladást, bár van akinek így is sikerül megmártózni a jeges vízben. Ezek után következik a lélegzetelállító látvány.

 

 

Kb. 2.5 km hosszan mentünk be a kanyonba, ott egy olyan akadály volt, amit mi már nem vállaltunk be, de utána pár méterrel véget is érhet a szurdok, mert elég gyorsan jöttek is visszafelé az emberek.

Kifelé jövet áldottuk a szerencsénket, hogy az elsők közt érkeztünk, mert a déli órákra már komoly tömeg érkezett a parkolókhoz (kb. 2 órát töltöttünk ott).

Hazafelé menet beugrottunk még Letoon-ba, egy kis romkertbe (múzeum kártyával ingyenes), itt a legépebben maradt rom a színház.

 

feketefelho Creative Commons License 2021.09.05 0 1 923

Az Osmangazi híddal vigyázz, nagyon drága.

Nem tudom arra mentek-e, szerintem érdemesebb kerülni.

(Bár Kappadókia felé azt hiszem inkább Ankarát veszitek célba és akkor nem arra mentek.)

Előzmény: feketefelho (922)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.05 -1 0 922

Nem tudom pontosan, mert ott a T-s mobilnetem is használható volt és felváltva hol ezt, hol azt használtam, de többnyire vodáztam.

Talán max. 1 nap lehetett, 12 napból kétszer fordult elő (tengerparton vettem észre, hogy nincs net, másnap már működött).

Tartaléknak jó, ha egy offline GPS is van a mobilodon.

Ezután otthon már folyamatosan a V-t használtam (egy hónapig működött, de adtak plusz 5 GB-ot, az 22-n lejárt).

Aztán most indulás előtt akartam venni újabb 5GB-t, de megelőzött a Voda, adtak újabb 5 GB-ot ajándékba. Most az ketyeg lefele, elméletileg elég lesz a nyaralás végéig.

Előzmény: Sj (921)
Sj Creative Commons License 2021.09.05 -1 1 921

ohh tényleg arányos használat hogy utáltam náluk.. mennyi időre tilt le, ha letilt?

Mi nem szerbiának megyünk észak magyarországról, hanem meglátogatjuk erdélyi ismerőseinket első nap, utána bolgár tengerpart arra sem jártunk még, utána jön Isztambul, Kappadókia, majd a Török riviéra, visszafelé meg kb a tengerparton a többi látnivaló meg dardanellákon az átkompozás..

Előzmény: feketefelho (920)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.05 0 0 920

:-)

Szerbiában azért kapcsold majd ki! Ott nem a hazai tarifa működik.

Ja, és nem árt, ha indulás előtt már ezen netezel, mert a Voda azért nem olya jó fiú, mint amilyennek látszik.

Ha otthon nem használod, akkor időnként letilt majd a kis drága.

Ezt nyáron, Görögországban vettem észre. Nem vészes, de néha épp rosszkor jön.

Előzmény: Sj (919)
Sj Creative Commons License 2021.09.05 0 0 919

köszi, most jövök vodából, vettem is egy feltöltős kártyát 500ft+3000es feltöltéssel.. bármikor lehet rátölteni, aktiválni ujabb netet is akár és telefonálni is 19ft os percdijjal akár haza is. 

/és így bookingom is meg van oldva akkor :) /

Előzmény: feketefelho (918)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.05 -1 0 918

Szerintem ez a legjobb, mert asszonyka török vodás kártyáján nem lehet a bookingot betölteni.

Meg telefonálni se tud vele haza, egy kedves török hang karattyol valamit, amikor tárcsázza az otthoni számot, valószínűleg a külföldre telefonálás nincs benne a csomagban. Az IP-s appot sem tudjuk azzal használni, csak a szálló wifi-jével mükszik.

Előzmény: Sj (916)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.05 0 0 917

Igazad van. Nekem otthoni vodás netem van, azzal megy a bookingos app. A szálloda wifi-jével nem (itt próbáltam bent és akkor ugye átáll a wifire a mobilnet helyett). Török mobil SIM-el sem működik.

Előzmény: Macroglossa (914)
Sj Creative Commons License 2021.09.05 -1 0 916

de köszi ötletet, megnéztem kb ottani árakon lehet itthon is feltöltös netet venni V éknél, 4500ft 10gb, 2500 5Gb akkor lehet veszek tőlük egy kártyát és ott nem kell ezzel sem foglalkozni..

Előzmény: Macroglossa (914)
Sj Creative Commons License 2021.09.05 -1 0 915

No ezek az oldalak nem annyira ismerősek, én a világ többi részén elvoltam bookingal, vagy maximum airbnr el.

És sajnos nem V betűs szolgáltatóm van azt lecseréltem pár éve ..

De van VPN szolgáltatás, amivel ezeket ki lehet cselezni, majd lehet azzal prróbálkozom helyi internet kártyával...

Előzmény: feketefelho (913)
Macroglossa Creative Commons License 2021.09.05 -1 0 914

Még egy csavar van benne, ha roamingolsz, akkor simán működik a booking.

Nekem a V betűs szolgáltatóm van, akik vannak Törökországban is jelen vannak, és volt mobilnetem, azon ment a booking, a szállodai wifire csatlakozva meg le volt tiltva.

Előzmény: Sj (912)
feketefelho Creative Commons License 2021.09.05 -1 0 913

Csak a Booking van tiltólistán!

Gmaps-en lehet keresni és adja is a találatokat (Otelz.com, Agoda, Destinia, stb.)

Előzmény: Sj (912)
Sj Creative Commons License 2021.09.04 0 0 912

huhh köszi ez megint egy új és meglepő infó: "FONTOS! Itt törökországban a bookingos foglalás le van tiltva. Nem tudsz náluk foglalni, csak külföldről (ők tudják miért, talán a hazai piac védelme, ...)"

Erre én nem is gondoltam, bookingos app se megy ott? Pedig hive vagyok majd amerre vagyunk rákattintok és foglalok dolognak, akkor ez ott nem működik?

Előzmény: feketefelho (910)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!