Keresés

Részletes keresés

SobiKari Creative Commons License 2011.02.11 0 0 19228

Sziasztok!

 

Megérett a gumicsere a mocin, de nem nagyon tudok dönteni. :) Van esetleg vkinek tapasztalata Bridgstone BT023, Michelin Pilot Road2, Continental ContiRoadAttack2, esetleg Dunlop gumik terén?

 

Előre is köszi!

 

Üdv.:

 

Sobi

technoid22 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 19227

Világszerte viszik,mint a cukrot, biztos nem véletlenül. Nincs vázprobléma.

Próbálj meg itt informálódni:

http://www.sportmotor.hu/motoros_forum/kawasaki/?cmd=showtopic&id=462

Előzmény: dusan77 (19226)
dusan77 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 19226

Sziasztok,

 

Lehet nem jó helyre írok, de hátha tudtok segíteni.

 

Tanulómotorba gondolkodunk, és tetszene a Kawasaki Ninja 250. Vélemények, tippek, tapasztalatok érdekelnének. Ennél a típusnál is lehetséges ez a Laci által jelzett vázrepedéses hiba?

 

Dusán

UseR Creative Commons License 2011.01.28 0 0 19225

sorry, igen, akkor viszont a kereskedés vette ausztriában, ott pedig járnia kell a garinak.... (nem?).

Előzmény: zsoltee777 (19223)
zsEr6n Creative Commons License 2011.01.27 0 0 19224
zsoltee777 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 19223

itthon vette. csak két hozzászólással korábban írta... ;)

Előzmény: UseR (19222)
UseR Creative Commons License 2011.01.26 0 0 19222

de ha ausztriában vetted újonnan a mocit, akkor miért nem gurulsz ki bécsbe az első szervízig? sztm ott előbb megcsinálnák, és az idegeskedést is megúsznád...

Előzmény: Laci :-) (19219)
technoid22 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 19221

Akkor félreértettelek. Én úgy vettem ki, hogy egy ausztriából származó használt gépet vettél meg itthon egy kereskedőtől. De ezek szerint egy AT-ból származó ÚJ vasat vettél.

Akkor viszont szerintem más a helyzet.

Javaslom írj levelet az európai vagy inkább a japán központnak. Beszkennelt számlákkal, dokumentumokkal, fotókkal, érthető, korrekt (nem dühödt) esetleírással.

Természetesen másolatot küldj a hazai képviseletnek és a Fogyasztóvédelemnek is.

Az eset ha nem is egyedi, de én most hallok ilyenről másodszor (lásd a korábban általam belinkelt németországi esetet!)

Mindenesetre egy ingyenes vázcsere dukálna szerintem.

(Szerintem a vázcső belső rozsdásodása lehet (?)  a ludas. egy kis wd40-nel nem árt belefújni alulról.)

 

 

Előzmény: Laci :-) (19219)
zsoltee777 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 19220

na én pont ezért vettem hivatalos kawa szalonban, mert ez magyarisztán, sosem lehet tudni. anno a k-bikers olcsóbban adta, de inkább nem kockáztattam és milyen jól tettem....

Előzmény: Laci :-) (19218)
Laci :-) Creative Commons License 2011.01.20 0 0 19219

Itthon vettem a motort null kilóméteresen és én vagyok az első tulaj.

A szervízkönyv vezetett és még a kawasaki Magyarországnál is voltam vagy kétszer kötelező olajcserén.

Ott olyan kedvesek voltak, hogy egy  apró kis szócskát sem mondtak arról, hogy figyeljek a vázra mert repedhet.

Minden ilyen váz dolgot a fórumokról tudtam meg és nem a kereskedőktől.

A motoromra van casco és még soha nem vettem igénybe.

Ez azt jelenti, hogy nem volt törve, de még dőlni sem dőltem el vele.

Tehát azért szürke importos, mert nem a kawasakinál vettem a kawasakit.

 

Előzmény: technoid22 (19217)
Laci :-) Creative Commons License 2011.01.20 0 0 19218

A motort Budapesten vettem független márkakereskadőtöl.

Ahol vettem az a cég már megszűnt.

Ez az első motorom és négy éve fogalmam nem volt, hogy milyen következményekkel jár az ha nem kawasaki kereskedőnél vásárlok.

És nem azért vagyok morcos a kawasaki Magyarországra, mert nem cserélik ki a vázat hanem a dolgokhoz való állásuk nem tetszik.

Azt látva és hallva, ahogy a többi jogszerű kawasakissal bánnak hagy némi kívánni valót maga után.

Ez az én véleményem, de szerintem sokan így gondolják.

Tudsz mondani legalább csak egy embert ma Magyarországon aki azt mondaná a kawasakiról, hogy egy korrekt cég és meg van vele elégedve?

Ok nélkül nem szoktak pletykálni az emberek.

 

Előzmény: UseR (19216)
technoid22 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 19217

hát akkor tényleg nem arról van szó, hogy szinte nullszériás motorról beszélünk... hm.

természetesen a hegesztés csak szükségmegoldás, illetve ideiglenes dolog lehet.

a fogyasztóvédelmet javaslom, hogy keresd meg, no meg egy jó ügyvéd sem ártana, csak ez utóbbi húsbavágó lesz.

 

könnyebb helyzetben lennél, ha első tulajos motorról beszélnénk végig vezetett szervizkönyvvel, ezáltal ismert előélettel.

a tied viszont ismeretlen előéletű, importált, előfordulhat, hogy balesetes gép (nem tudom, de előfordulhat), ebben az esetben nehéz lesz érvényesíteni az igényedet.

én mindenesetre drukkolok, ha van valami fejlemény, akkor tudasd.

 

üdv

t

Előzmény: Laci :-) (19215)
UseR Creative Commons License 2011.01.17 0 0 19216

Index Tékozló Homárra gondoltam. Mindenesetre mielőtt nekiállsz vagdalózni, behoztál egy motort kintről sokkal olcsóbban, ami saccra már nem garanciális (3év+), ezekután itthon ha azt mondja a kereskedő, hogy nem fog neked hasraesni és vezekelni, akkor mi is a baj? Ha garanciális még a moci, sztm jobban jársz ha kigurulsz vele burgenlandba az első kawa szervízbe, ott előbb megcsinálják neked... ha meg nem garis, akkor erős indokokat kell keresni, hogy miért is cseréljenek neked egy szürkeimportos motoron ingyen vázat a gariidő után.

Előzmény: Laci :-) (19214)
Laci :-) Creative Commons License 2011.01.15 0 0 19215

Az én alvázszámom: AAA016518

Tehát nem mondható, hogy olyan korai lenne mint az a másik motor.

A hegesztésről pedig az a véleményem, hogy inkább egy új vázat szeretnék.

Ha esetleg el szeretném adni a motort akkor ki fogja megvenni egy csúnya varrattal.

Az a váz amit hegesztenek egy értékcsökkent motor lesz.

Ezt a dolgot vállalja fel a kawasaki és cserélje ki egy új vázra.

Én nem egy szarért fizettem.

Vagy ha tudják azt, hogy lesz a motorral valami baj akkor adják féláron és majd eldöntöm, hogy merek e kockáztatni, hogy megveszem vagy sem.

Előzmény: technoid22 (19208)
Laci :-) Creative Commons License 2011.01.15 0 0 19214

Mit értesz az alatt, hogy Homár?Vagy mit akarsz mondani pontosan?Nem nagyon értem.

Előzmény: UseR (19213)
UseR Creative Commons License 2011.01.12 0 0 19213

Japán előtt még iktasd be a Homár szócskát is a DMC-vel történt beszélgetésedbe előtte. Végsősoron akár Ausztriába is ki lehetne utaztatni a mocit, nem?

Előzmény: Laci :-) (19207)
MatulA+ Creative Commons License 2011.01.12 0 0 19212

jómagam meg a sisakhálót. :-)

Előzmény: zsoltee777 (19210)
szipusz2 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 19211

Bizony arra való, de én itthon nem merném úgy hagyni, mert simán levágnák, az tuti...

Előzmény: Wittmann Warrior (19209)
zsoltee777 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 19210

én a sisakot szoktam vele a motorhoz rögzíteni. :)

Előzmény: Wittmann Warrior (19209)
Wittmann Warrior Creative Commons License 2011.01.11 0 0 19209

Átírattam sikerült,minden rendben van.Volna egy kérdésem:mi az az ülés alatt 2 rövid vékony mondhatnám neki azt hogy drótkötél hurokkal a végükön a másik  vége pedig a motorra van feltéve mi célt szolgél ez?

 

technoid22 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 19208

Egy német fórumon találtam egy tulajt, akinek a motorja így nézett ki:

http://img232.imageshack.us/i/rahmenriss2ld7.jpg/

http://img232.imageshack.us/i/rahmenrissge1.jpg/

 

Ha jól értem, nálad ugyanitt történt a repedés.

A tulaj alvázszáma AAA000057, szóval a legeslegejei. A tiednek mi a száma?

Én olvasgattam német és angol fórumokat is a magyarok mellett, de ilyen problémával sehol nem találkoztam ezt az egy esetet kivéve.

Ilyen hibával  én sem motoroznék. A helyedben mindenképp reklamálnék, jegyzőkönyveztetnék, és minimum meghegesztetném. Mivel a váz anyaga acél, így hegeszthető.

Drukkolok, hogy sikerüljön, javaslom a Fogyasztóvédelem segítségét igénybe venni, ez ingyenes. Egy próbát megér.

 

Sajnos a többi gyártó sem különb. amikor a Suzuki GSXR vázai törtek ketté, akkor is megvárták míg haláleset történik és csak utána hívták vissza a gépeket és még akkor sem cserélték ki a vázat, csak ha már megrepedt. Durva.

http://www.suzukiframerecall.com/

http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=210854

(persze, ez téged nem vígasztal, gondolom)

Előzmény: Laci :-) (19207)
Laci :-) Creative Commons License 2011.01.08 0 0 19207

Az én motoromban kb. 37000km van és a nyáron vettem észre, hogy tovább nem merem használni a motort.

A repedés az ott van pár centire a kritikus helyhez közel  csak nem a vizszintes csövön hanem a függőlegesen a ez "E1" betűs matrica felett.És nem egy kis hegesztés elválás hanem konkrétan a cső félig át van repedve kereszt irányban.Ha ez nem balesetveszélyes akkor közlekedjen az ezzel a motorral aki nem akarja kicserélni és majd viszek virágot a sírjára!Még mindíg küzdök a kereskedőkkel, hogy cseréljék ki, de nem valami sok sikerrel.Mert nem hivatalos kereskedőnél vettem ezért szürke importos motornak nyilvánították és nem érdekli őket a dolog és nem fognak foglalkozni velem.Egy biztos, hogy ha nem fogják kicserélni ingyen és bérmentve akkor nagyon morcos leszek és a végsőkig el fogok menni.

Sikerült kideríteni, hogy Ausztriából származik a motor és most oda írtam levelet, hogy legyenek szívesek ezt a problémát orvosolni.

Várom, hogy mit fognak válaszolni.Ha ők sem akarják cserélni akkor megyek tovább és a végső cél Japán.

Előzmény: technoid22 (19205)
MatulA+ Creative Commons License 2011.01.05 0 0 19206

2007 év közepén módosítottak.

többihez csak annyit fűznék hozzá, hogy nekem mind a két vázam elment 30000 kilit... :-)

Előzmény: technoid22 (19205)
technoid22 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 19205

a gyár hozzáállása, magyarázkodása és ügykezelése sajnos a legalja. szerintem azért nem történt visszahívás, mert nem biztonsági ügy. ha a kormánynyaknál repedne pl. akkor azonnal visszahívták volna az összeset. így viszont nem volt még tudtommal belőle baleset, valszeg nem is lesz, így hát tesznek rá. ha valakinek gondja van, annak meg kicserélik vagy meghegesztik.

 

én 8 ezerrel vettem a gépet, miután megvettem tettem be alátétet, azóta mentem 6 ezret. eddig oké. nagyon nagyon meglepődnék, ha ezek után vázgondom lenne.

szerintem önmagában a rezgés miatt nem fog repedni ott, hiszen az oldalterhelés és feszültség, ami korábban fennállt, az megszűnik/mnimálisra csökken.

 

kíváncsi vagyok, tied hol repedt meg.

 

tudtommal 2007 év közepén valamikor változtattak a rögzítőponton, szóval innentől elvileg semmi gond nem lehet. 2009-re meg teljesen át lett dolgozva az egész váz.

 

 

Előzmény: Laci :-) (19204)
Laci :-) Creative Commons License 2010.12.31 0 0 19204

Én tetettem alátétet vagy hézagolót (ki,hogy hívja) akkor amikor feltették az új bukógombát.

Igaz nekem nem ott repedt el a váz ahol szokott (lehet a hézagoló miatt) hanem sokkal,de sokkal rosszabb helyen.

Szóval tök mindegy mit csinál a szerencsétlen tulaj ,mert szerintem előbb vagy utóbb mindenkinek elreped valahol a váz a rezonancia miatt!

Akkor nem fog elrepedni ha nem használjuk és csak nézegetjük ,hogy milyen szép kis motorunk van ami kb. sz...t sem ér ,mert egy időzített bomba!

Arról nem is beszélve ,hogy eladni sem lehet ,mert ha már el van repedve akkor kinek kell és ha még nincs semmi baj akkor meg fillérekért akarják megvenni ,mert azt mondják ,hogy nem ér sokat ,mert elrepedhet a váza.

Tehát röviden és tömören az a véleményem a Kawasaki-ról ,hogy ezt a vázprobléma dolgot nem így kellett volna kezelniük.

Szerintem siralmas ,hogy 2-3-4 évre szól a váz ami nem is mozgó alkatrész.Aztán kuka!

Szóval gratulálok a Kawasakinak elk....ta ,de nagyon!Minden értelemben!

És lehetne még sorolni a különböző érveket ,hogy mit hogyan kellett volna csinálniuk.

 

Előzmény: technoid22 (19201)
Wittmann Warrior Creative Commons License 2010.12.23 0 0 19203

Régi fajta adásvételit írtunk,ezért újat kellett írni mire elküldtem postán meg mire visszajött 1 hét kb eredetiségen kiderűlt hogy nem egyezik a motorszám a motoron és a forgalmin er650.... a mocin a forgalmin meg er640... kurvafasza valamelyik hülye picsa elírta még aki előzőleg átiratta annál.olajjal meg nem volt kedvem,időm foglalkozni de am eltünt az a fehér cucc a kis ablakról vagy lefolyt vagy nem tom mi de amint tom lecserélem az olajat de még ráér ugyse használom. Szal igy jártam evvel a kibaszitt átírással a tököm televan az egésszel, várom mi lessz még....

Előzmény: technoid22 (19202)
technoid22 Creative Commons License 2010.12.20 0 0 19202

Átírattad? Olajat lecserélted?

Előzmény: Wittmann Warrior (19190)
technoid22 Creative Commons License 2010.12.20 0 0 19201

Hali!

 

Szerintem megelőző intézkedésként érdemes. Ugyan nem törvényszerű, hogy megrepedjen és hivatalosan nem is típushiba, én azért azt javaslom, hogy érdemes azt a pár millimétert alátéttel kitölteni.

A rezonancia nálam érezhetően nem változott.

Előzmény: kawa75 (19200)
kawa75 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 19200

Sziasztok!

 

Most akkor érdemes betenni egy alátétet vagy nem? Olyat is írtatok, hogy nagyon erős lett tőle a rezonencia...Végülis , mégis csak kellenne, hogy ne repedjen a váz????

Előzmény: technoid22 (19192)
technoid22 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 19199

az olajnak normál körülmények között nem szabad habosodnia. az nem pára. nálam nincs ilyesmi.

több oka lehet a látható habosodásnak: lyukas hűtő, össze nem illő olajok összeöntése, elfáradt olaj, hengerfejtömítés, túl sok olaj betöltése, gagyi olaj használata, rövid utak...

én a helyedben lecserélném az olajat, de előtte még megnézném, hogy nem lyukas-e a hűtő.

Előzmény: Wittmann Warrior (19197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!