Keresés

Részletes keresés

scarabaeus Creative Commons License 2010.06.09 0 0 769
Aha, a másikon volt téma, de nem teljes a törlés, más időpontokból származó képeken a Google Earth is mutatja ezeket.
Előzmény: nz89 (768)
nz89 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 768
Nem tudom, volt-e már, de Budapesten elég feltűnően kitakartak egy területet a Rákospalotai körvasútsor és a Lőcsevár utca sarkán. Bingen még rajta van. Nekem áramellátó központnak tűnik, de nem biztos. Vajon miért tehették, és ki rendelhet el ilyet?
scarabaeus Creative Commons License 2010.06.01 0 0 767
havasar Creative Commons License 2010.05.26 0 0 766
Végre mi is felkerültünk normális felbontásban :D, bár még abból az időből amikor nem volt befüvesítve a kertünk, előtte meg olyan kép volt amin pont a mi házunk felett van egy felhő, de sehol máshol :D
Előzmény: lutria (764)
Igor. Creative Commons License 2010.05.24 0 0 765
Igazad lehet mert melete a kétágú festőlétrát gyanitom felfedezni.
Előzmény: bélla (760)
lutria Creative Commons License 2010.05.15 0 0 764

Én szerencsés vagyok mert már a télen megjelentek a friss képek a lakóhelyem környékéről,felismerhető rajta egy lerobbant furgon a házunk elött,ami kb.2hétig állt ott a nyáron.

Előzmény: scarabaeus (762)
scarabaeus Creative Commons License 2010.05.15 0 0 763
Amint írtam, még abban, hogy egyáltalán nagyfelbontás legyen, még abban is akad tennivaló, nemcsak a régen nagyfelbontású területek frissítése.
 
(Az országhatáron kívüli területekkel nem nagyon foglalkoztam, csak ha esetleg átlógott egy sáv. Pl. Szlovákia saját képanyagot is adott a Google-nek, így a jelölt részeken kívül is bőven van nagyfelbontás ott, nomeg a saját részre eső Digital Globe, GeoEye képeik, egyebek).
 
Észak-Magyarország nagyfelbontású területei a Google Earthben és a Bingen (utóbbi is a Google Earthben ábrázolva). Láthatóan a GE vezet, és ott sem volt nagyfelbontású ezeknek a jelölt területeknek még a fele sem egy évvel ezelőtt.
 


Google Earth

Bing









Még a kettő együtt sem adna lefedettséget, és hol vagyunk még a "legyen minél újabb a nagyfelbontású kép" kérdéstől.
Előzmény: scarabaeus (762)
scarabaeus Creative Commons License 2010.05.15 0 0 762

A programmal csak a klienst töltöd le, az adatok a szerveren vannak Google-éknál. Nem összemérhető annak a képadatnak a tömege a felhasználók gépeinek winchestereivel, különösen nem azzal a pár tízmegabájtos Google Earth telepítővel, amit letölt az ember. De pl. a Google Maps esetén sem a böngészőprogramot okolod, hogy régi a kép, nem a Firefox, nem az Explorer stb. tehet róla, az csak megjeleníti. Ugyanez az adat (sok egyébbel kiegészítve) jelenik meg a Google Earth 3D ábrázolásában.

 

Az, hogy 3 év sok-e vagy kevés, persze az összes új felhasználó azt várja, hogy napi szinten lássa, épp hol parkol a kocsijával, de ez nem így működik. A több forrásból jövő képeket feldolgozzák, ha egyáltalán kirakásra érdemesnek találják (el tudod képzelni, milyen képeket gyártanak ebben a moslék időben Magyarországról...), hónapok telnek el még felhőtlen képek esetén is, hogy kikerüljenek. Rendkívüli események, mint pl. a földrengés Haitiban elsőbségi feldolgozást kaphatnak, dehát kis területről van szó akkor).

 

Én a magam részéről nagyon örülök annak is, ha egyáltalán bármilyen korú, de nagyfelbontású kép van arról a helyről, ami érdekel. Ugyanis az sem általános, és egy régebbi nagyfelbontású kép is ezerszer többet mutat, mint egy alap, rosszfelbontású "homályos" kép, ami azért eléggé sok van még.

Előzmény: esox78 (761)
esox78 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 761
sziasztok!
nekem olyan kérdésem lenne , hogy a goggle earth -n kb 3 évvel ezelőtti képek vannak pedig a legfrisebb verzioját töltöttem le
mindenhol ez van vagy csak én ba......el valamit
3 év alatt sokat változott a környék felénk de a régi kép jön be mit tegyek
segitségeteket előre is köszönöm
bélla Creative Commons License 2010.04.29 0 0 760
Nekem Hitlerre jobban hasonlít...
Előzmény: Igor. (757)
Cérna_Metélt Creative Commons License 2010.04.29 0 0 759
Ez igen régi felvételeket használ, még biztos Krisztus előttről....
Előzmény: Törölt nick (758)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 758
Előzmény: Igor. (757)
Igor. Creative Commons License 2010.04.28 0 0 757

New hiszti.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.24 0 0 756
bekakiltam
Gotha72 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 755
és tényleg... :D

47°20'52.18"É
21° 6'59.31"K
mojak Creative Commons License 2010.04.24 0 0 754
47.344744,21.116144
Előzmény: mojak (753)
mojak Creative Commons License 2010.04.24 0 0 753
na, végre valami újdonság :D

http://index.hu/video/2010/04/24/hogy_kerult_jezus_a_hortobagyra/
bélla Creative Commons License 2010.04.16 0 0 752
Észak Korea.
Előzmény: joy (750)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.16 0 0 751
Elég baj ha nem érted...
Az az elképesztően nagy extrém és elvadult fanatikus őrült elvárásom van, hogy ne legyenek a világ legnézettebb digitális geográfiai rendszerében láthatók olyan dolgok, amik nincsenek ott.. Fals információk! Inkább legyen egy teljesen üres folt, esetleg megjegyzéssel, hogy "nincs adat", minthogy téves képi adatok legyenek. A felhasználók, a több millió érdeklődő, akik közt hidd el, szép számmal vannak akiket érdekel nagyon az óceán feneke, köztük szakemberek is. Szerintem botrányos, felháborító és tűrhetetlen az, hogy pl az atlantisz-botrányt okozó négyzetrács is még ugyanúgy ott éktelenkedik...
Előzmény: joy (749)
joy Creative Commons License 2010.04.15 0 0 750
Ez merre van?
Előzmény: bélla (747)
joy Creative Commons License 2010.04.15 0 0 749

Nem értem, mi a problémád.

Vagy csak a guglistákat van kedved csesztetni?

Szted az emberiség nagy többségének mennyire létfontosságú a tenger-óceán fenék topográfiája?

Érdemes akkora energiát belefektetni, hogy olyan részletes legyen, mint a vizek fölötti?

Sztem nem.

Ahogy a guglit nézegetem, még a részletességgel /nagy fölbontással/ is csak olyan területeken foglalkoznak, amelyeket a látogatók sokan keresnek -vagy annak ítélnek a népesség alapján.

 

Engem sokkal jobban idegesít, hogy a térképeknek sok esetben semmi köze, vagy legalább is erős csúszással a műholdképekhez.

 

Ja, majd elmaradt:

Madeirától nem messze, kelet felé:

 

A keleti részletes, a sávtól nyugatra gyatra fölbontású a kép.

Minek is lenne részletes űrfotó a vízfelszínről?

 

Sztetek mlyen mélységig láthatóak tereptárgyak víz alatt?

 

Előzmény: Törölt nick (745)
joy Creative Commons License 2010.04.15 0 0 748

Csupán azt hittem, emléxel a jó évvel előtti polémiára, amely környéként te is írkáltál, és nagyjából ezzel zárult:

 

http://www.informationweek.com/news/internet/google/showArticle.jhtml?articleID=214502197

 

Sok, nagyon sokminden hihető, de az, hogy egy födrészni civilizáció nyomtalanul eltűnik az óceánban, de fővárosa utcáinak hálózata tökéletesen sértetlen maradjon, már sztem nem!

 

Az ilyen tenger alatti rácsozat a halászok, méginkább a kincskeresk szonárjaitól származnak, amelyek néhány év alatt el is tünnek. Nem tudom, mennyi a Gugliört frissítési ciklusa, de biztosan nem évente készítenek új atlaszt.

 

A megoldás a 3. pontban, azaz odaát van.

:o)

Előzmény: Törölt nick (745)
bélla Creative Commons License 2010.04.15 0 0 747

És ez?

 

 

bélla Creative Commons License 2010.04.14 0 0 746
Annyi furcsát látok csak, hogy az éles kép tetejére rakták a maszatolást.
Előzmény: Törölt nick (741)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 745
Az egy dolog.
Azonban atekintetben, ahogy én "futtatom": nem!
Nem elemezte ezt így még senki itt.
Atlantisz ide-vagy oda, itt valami nem stimmel.

Hogy tisztán lássunk, egy pontos részletes topográfiai kép kéne az Atlanti ócán fenekéről, mert ez már eléggé idegesítő, hogy csak a Guglin van ilyen (az összes többi neten elérhető rendszerben sokkalta durvább felbontású), ami meg telis-tele van párhuzamos vonalakkal, négyzet alakokkal háromszögekkel, különféle konfigurációkkal, tehát úgy néz ki, mintha mindenfelé mesterséges képződmények lennének az óceán fenéken. Holott valóban, a legfurábbakat, pl a ami Madeiránál van, már kivizsgálták és szonár hibának bizonyult ugyebár.
Megjegyzem persze számomra eléggé fura és nonszensz, hogy ha egy szonár hibázik, akkor ezt a hibát töb száz ember sem veszi észre, aki a GE-nél dolgozik vagy ha észreveszik, benne hagyják és nem korrigálják... Mindkét lehetőség döbbenetes. Nemde? Vagy csak én vagyok csodabogár hogy ezt extréme furcsállom? Namost az én szerény képességeim szerint két lehetőség feltételezhető ezzel kapcsolatban. 1. tényleg vannak ott fura alakzatok, ezért hagyták benne a Google-s kollegák 2. idióták dolgoznak a Google-nál, több száz hanyag, dilettáns barom... Melyiket választod?
Vagy van egyéb alternatívád? ;)
Előzmény: joy (744)
joy Creative Commons License 2010.04.14 0 0 744
Előzmény: Törölt nick (742)
joy Creative Commons License 2010.04.14 0 0 743

Nem takartak ki semmit, az az összetört varangy ufo-forma a zátony. Lehet tovább sétálgatni a nagyításban, végül még a tenger hullámai is jól láccccanak.

 

 

Ez a képi megjelenítőxerény (hi)bája...

Pontosabban a szerkesztőxándékát tüköröli: ahol nincs semmi lényeges, azt nem részletezik.

A víz fölé konyuló "Kingman Reef" már részletesen látszik.

:o)

Előzmény: Törölt nick (739)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 742
Tele az Atlanti óceán aljzata a GE-ben gyanús vonalakkal, formákkal. Mintha egy elsüllyedt szupercivilizáció romjai, útjai lennének mindenfelé. De én inkább azt mondom, valószínűleg ezek hibák, téves, nem valós, nem ott levő formációk.. Jó lenne látni már egy tökéletesen valós, hiteles, nagyfelbontású tengerfenék topológiát, ami összevethető lenne a GE-ben látható dolgokkal.



http://maps.google.com/maps?t=h&hl=hu&ie=UTF8&ll=31.627242,-21.73688&spn=2.357308,8.55835&z=7

pl a fura vonalak amik itt a gugliban látszanak:
http://maps.google.com/maps?t=h&hl=hu&ie=UTF8&ll=34.818313,-75.695801&spn=1.45434,2.90863&z=9
a Yahoonal nincsenek ott:
http://maps.yahoo.com/#mvt=s&lat=34.830254&lon=-75.326492&zoom=10
Előzmény: Törölt nick (737)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 741
Nem érzékelted a problémát. Nézd meg jobban a képet plz..! ;)
Előzmény: bélla (740)
bélla Creative Commons License 2010.04.13 0 0 740
Ott van a nevében. Zátony. Csak nem az egész egységes felbontású.
Előzmény: Törölt nick (739)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!