Keresés

Részletes keresés

lovi26 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 1846

2011/2012 Nyugati csoport:!

Kispesti NKk

Győri Audi ETO KC II

Ferencvárosi TC II

Vasas SC

Pénzügyőr-Spartacus

Szent István Építők SC

PTE PEAC

Mohácsi TE

VKLSE Győr

Marcali VSZSE

Szentendre

Siófok II

nicko Creative Commons License 2011.07.06 0 0 1845

ezt mondtam..nem volt 1-3-ba egyik csapat sem.

Előzmény: Fradista Utazó (1844)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.07.06 0 0 1844

Egyébként ugye volt tavaly az NBII-ben egy Érd II, igaz, 5. helyen végeztek...

nicko Creative Commons License 2011.07.05 0 0 1843

És akkor mi van ha egy megszűnt (pl ujbuda) helyén indul? akkor is végig kell járnia a "létrát"?

 

akkor az újbuda név benne kell legyen legalább 1 évig..(lásd Bugyi-Újbuda)eddig ez volt a "trendi" és akkor megvan a jog is.

 

Igy nem lesz meg a 14-14 létszám se keleten, se nyugaton. Lehet, hogy pl aki eddig nyugaton volt, az most keleten lesz, vagy fordítva?

 

tavaly több Bp-i csapat is kérte ne a keleti, hanem a nyugati csoportba kerüljön.

 

 

 

Előzmény: kgb00 (1842)
kgb00 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 1842

És akkor mi van ha egy megszűnt (pl ujbuda) helyén indul? akkor is végig kell járnia a "létrát"? Engem inkább az érdekel, hogy fogják a csoportokat kialakitani, hisz az információk szerint jóval kevesebb az indulni kívánó mint a szükséges csapat. Igy nem lesz meg a 14-14 létszám se keleten, se nyugaton. Lehet, hogy pl aki eddig nyugaton volt, az most keleten lesz, vagy fordítva?

nicko Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1841

akkor ennek az lesz a vége amit kagye is írt.

megszűnnek csapatok, átalakulnak a nevek és indulnak ugyanott tovább.

Előzmény: Fradista Utazó (1840)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1840

>Én úgy tudtam az újnak mindig alulról kell kezdenie.

Lehet, hogy régen volt ilyen megkötés, de most már nincs. Véleményem szerint ez nem is feltétlenül baj. Csak jót tesz a bajnokságnak, ha akad egy NBIB-s szintű csapat még.

Előzmény: nicko (1838)
RoniSU Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1839

Rendben van. Inkább ez, mint a Tolna szintű bohóckodás.

Előzmény: nicko (1838)
nicko Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1838

Itt most az új csapaton van a lényeg. Én úgy tudtam az újnak mindig alulról kell kezdenie. itt ebben az esetben nincs NBI/B indulási jogról szó mint a Spartacus-Tököl vagy Bugyi-Újbuda történetben.

Mondjuk megnyerem a lottó ötöst, létrehozok egy csapatot és tudván nem lesz meg a 28 NBI/B csapat odanevezek. Pénzem van játékosokat igazolok akik NBI/B szintűek. Ez így rendben van?

Előzmény: Fradista Utazó (1837)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1837

Ha tényleg hiányos marad a férfi NBI, és alakulna most egy új egyesület, NBI-es képességű állománnyal, akkor nagyon valószínű, hogy engednék őket indulni. Mindenesetre ebben túl sok a "ha", míg a női NBIB-nél egyértelmű, hogy mi az ábra.

Abban igazad van, hogy a sajtótájékoztató némileg érdekes, pláne, hogy az MKSZ képviselője is ott volt. Ez utóbbi azért érdekes, mert nélküle lehetne úgy értelmezni, hogy a nevezés beadását jelentették be.

 

Mindazonáltal, azzal együtt, hogy valóban vannak érdekességek, Nicko észrevételei, hogy milyen jogon indulnak, véleményem szerint nem állnak meg, hiszen a hatályos versenykiírás szerint a részvétel jogát nem kell kiharcolni, ha az elsődleges jogosultak közül egy vagy több csapat nem vállalja.

Előzmény: kagye (1836)
kagye Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1836

Ne vedd kekeckedésnek (mert amúgy igazad van), ám ez akkor sem kerek.

A Versenykiírás szerint június 30-án éjfélig lehetett nevezni. Postán is fel lehetett adni, ha 30-i pecsét van rajta (amit esetleg még akár ma is kézbesíthettek), az is érvényes. Feltételezésed szerint pénteken délelőtt összeült az MKSZ Elnöksége, döntöttek a helyek pótlásáról (annak ellenére, hogy még úton lehetett nevezés), délután pedig máris sajttájt tartottak az új klub illetékesei, hogy ők NB I/B-sek.

De mondok mást. Úgy tűnik, lyukas a férfi NB I is. Ha vállalja a feltételeket, akkor egy most alakuló egyesület oda is pályázhatna indulási jogra?

Előzmény: Fradista Utazó (1835)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1835

Ezt rosszul látod. A versenykiírás egyértelműen lerögzíti, hogy kik jogosultak indulni az NBIB-ben. És azt is leszögezi, hogy, ha nincs 28 jogosult csapat, aki vállalná (márpedig nem ismerem pontosan a nevezési listát, de legfeljebb 23-24 elsődleges jogosult adhatott be nevezést), akkor a maradék helyeket az MKSZ saját belátása szerint töltheti be.

A Budaörs ebben a felállásban nem szorít ki senkit, üres helyet pályáztak meg.

Előzmény: nicko (1832)
Lakinger Beela Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1834

Volt már hasonló 2 évvel ezelőtt a keleti csoportban: Tököl-Spartacusból Pénzügyőr-Spartacus SE és Tököl KSK.

 

kagye Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1833

Igen, ez nagyon messzire vihet. Gondoljunk bele: az élvonalbeli Zsozsófaló SE felhalmoz egy rakat köztartozást és hátralékot a játékosok felé. Majd feloszlik, szétszéled, híre-hamva nem marad. Illetve - lesz belőle Zsozsózabáló SE, amely így, vagy úgy elindul a másodosztályban. (NEM erről a konkrét esetről beszélek, de ennek analógiájára ezt a metodikát sem lehet kizárni.) Szóval, én is felteszem a kérdést: milyen jogon indíthat egy új klub egyből NB I/B-s együttest?

Előzmény: nicko (1832)
nicko Creative Commons License 2011.07.04 0 0 1832

A kézilabda élet beindítását tervező Budaörsi Kézilabda SE a 2011/2012-es szezonban, a másodosztályban felnőtt női kézilabdacsapatot indít. A csapat Budaörs-Érd néven, a helyi kötődésű Neukum Tamás szakvezető irányításával vág neki az NB1/B-s idénynek.

 

http://etvkezilabda.hu/index.php?oldal=53&reszletes=685

 

Megint a kérdés. Új csapat egyből az NBI/B-ben indul. Kinek a jogán?

Se a Budaőrs se az ÉrdII. nem vívta ki az NBI/B jogot de még csak 1-3-ba sem volt az NBII-ben.

Előzmény: nicko (1824)
Kozármisleny Creative Commons License 2011.07.03 0 0 1831

:)

Vannak dolgok, amelyek nem osztály függőek!

Bízom benne, hogy a 7 év amit a nagyhírű (már-már világhírűnek is nevezném :) ) MOTEX-ben töltöttem, "tartogat" nekem Mohácson barátokat, akikkel megihatok egy (esetleg kettő) wihskey-t a későbbiek során!

:))

Előzmény: Törölt nick (1828)
Gega1 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 1830

Mindig szomorú azt olvasni, ha csapatok nem vállalják azt az osztályt, amit a pályán kiérdemeltek. A felsoroltak többsége számomra meglepetés: a megyeszékhely Szombathely, a kézilabda fellegvár Csömör, a remek csarnokkal rendelkező Dabas, az általában "gazdagnak" elkönyvelt Buda környéki települések közül Budakalász. Kár a Kozármislenyért és a Nagykanizsáért is. Így távolról, a helyi viszonyok ismerete nélkül talán csak a Szekszárdi Gólyák döntése érthető, elég a városnak az NBI-es csapat menedzselése. Azért szurkolok a minél több csapatért, hogy sok meccset láthassunk!

Előzmény: Kozármisleny (1825)
Kozármisleny Creative Commons License 2011.07.03 0 0 1827

Ne aggódj Ultras nekünk innentől kezdve van újra jövőnk!

 

Remélem ti megnyeritek az NBI/B-t és lesz újra Baranya megyének NB I-es csapata.

Nagyon jót tenne a térség női kézilabdájának!

3-5 év múlva beérik az utánpótlás munkánk és lesz egy csomó sajátnevelésű klubhoz hűséges sportolónk. Az elmúlt három évben elsősorban azt tanultam meg, mint vezető, hogy a legtöbbet a sajátnevelésű sportoló éri.

 

Hajrá Baranya, hajrá Kézilabda!

Előzmény: Törölt nick (1826)
Kozármisleny Creative Commons License 2011.07.02 0 0 1825

Úgy tudom, hogy a kiesők közül egyik sem vállalja az NB I/B-t (Mi biztos, hogy nem), de a Nagykanizsa sem

http://www.kanizsaujsag.hu/hirek/7485/ahogy-a-kezisek-anyagi-kondicioi-engedtek/, Tolna sem. (A keleti oldalon nem ismerem a helyzetet).

De a feljutók közül se vállalja a Szombathely, a Dabas, a Budakalász, Szekszárdi Gólyák sem.

Keleten a Csömör sem.

 

A Siófok II. viszont igen.

 

Megint csak beebizonyosodik, hogy elég lenne 2 x12 csapatos bajnokság az NB I/B-ben és az NB II így megmaradhatna 6 x 12 csapatosnak.

Sajnos be kell látni, hogy nincs 28 NB I/B-s szintű csapat a női szakágban.

Amikor utánpótlás gondokról beszélünk akkor igazán itt mérhető le, hogy nincs utánpótlás Magyarországon, hiszen nincs sportoló aki az alóbb osztályú csapatokat feltöltené. A 90-es évek eléjén megszüntette kb. 90 sportiskola hatását mostanra (illetve már 2000-től vannak látható jelei) érezzük a sportban.

Ez van.

Kíváncsian várom, hogy a Társasági adó törvény módosítása milyen hatással lesz sportágunkra.

Ha ez sem menti meg, akkor semmi.

nicko Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1824

Tegnapi nappal lejárt a nevezési határudő.

Kiváncsi leszek hány csapatos lesz a bajnokság.

VÖGVFK Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1823
V-Man Creative Commons License 2011.07.01 0 0 1822

sokat nem is láthattad, mert idén tavasszal csak heteseket dobott az Újbudában.

Előzmény: Fradista Utazó (1820)
nicko Creative Commons License 2011.06.30 0 0 1821

én meg a spartacus óta nem ;)

Előzmény: Fradista Utazó (1820)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.06.30 0 0 1820

Nem kicsit :-)

Mondjuk elég jó is, talán első osztályban is megállná a helyét. Igaz, a szalagszakadása óta nem láttam játszani.

Előzmény: MahatmaC (1819)
MahatmaC Creative Commons License 2011.06.30 0 0 1819

Kicsit csinos a högy:)

Előzmény: nicko (1818)
nicko Creative Commons License 2011.06.28 0 0 1818
emzé/iksz Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1817

Népsportban héten megjelenő hír, hogy a Mohács nem vállalja az NB1, még 1 évet akar erősödni. Kérdés, hogy jövőre sikerül-e neki megint bajnok lenni, és ezért kellett a többi csapatból elhozni a játékosokat??????

Lakinger Beela Creative Commons License 2011.06.21 0 0 1816
Gega1 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 1815

Érdekes hír, de nem csak az NBI B-re vonatkozóan. Dunaújvárosból távozik az egyik nagy "öreg" - meddig bírják vajon a többiek? Át tudják-e venni a stafétabotot a fiatalok? Beatrixnak pedig jó belépő lehet ez az edzők világába.

Előzmény: nicko (1814)
nicko Creative Commons License 2011.06.15 0 0 1814

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!