Keresés

Részletes keresés

Magdi60 Creative Commons License 2005.09.17 0 0 136
Tapp-tapp (Hallgasd csak figyelmesen... én pl. annyira hogy járok, hogy szinte megyek is... ki, sétáltatni a kutyát, pont most... tapp, tapp...)
Előzmény: vakbarát (135)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.17 0 0 135

Sziasztok topik lakók!

Jár erre valaki?

vakbarát Creative Commons License 2005.09.14 0 0 134
Az előző HSz-hoz annyit tennék hozzá, hogy többnyire azért nem szólnak hozzá a vakok, mert nehézségeik vannak az edit keret megnyitásával. Tehát: aki gondolja az küldjön e-mail-t, mert az vakon is könnyen megy. Rövidesen megrendezzük a klub talit, és ott minden érdeklődőnek megmutatjuk az oldal használatát.
cincilifincili40 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 133
Sziasztok! Arra kérek mindenkit, aki olvassa a topicot, Hogy tegyen egy hozzászólást, , vagyis a topicbaí rja be a nevét. Kíváncsiak vagyunk az érdeklődők létszámára.

vakbarát Creative Commons License 2005.09.13 0 0 132
Szia tibi írok egy kicsit a hangszerről.

A g-70-esben nekem az tetszet meg, hogy Az egyéni testre szabás szinte végtelen. A vendéglátónál is három féle képpen használják a mai hangszereket, az egyik felhasználó userekkel dolgozik, a másik pedig játék közben választja ki a stílust, a hangszint stb., a harmadik pedig ezeket kombinálva. Én koncertre csak userekkel készülök, és esetleg az ott mutatkozó egyedi igényeket ott állítom be. Vendéglátó esetén inkább a helyszini kiválasztás híve voltam, de ma már az one touch és az user funkciókat is szivesen alkalmazom. Azért tartom fontosnak a stílusok és a hangszinek manuális kiválasztását időnként, mert az user és egyéb előreprogramozott lehetőségek miatt elfelejtem az elhelyezkedésüket. Az ONE TOUCH szekció gombok is az előlapon vannak. Ezek a gombok lehetővé teszik, hogy kiválasszd a kívánt One Touch memóriát. Minden egyes belső stílus négy memóriával rendelkezik, valamint rendelkezésre áll 120 Link memória. Ezek a user programokhoz hasonlóan viselkednek, mivel ezek kijelölnek különböző hangszíneket és effekt beállításokat a billentyűzet part-okra, valamint létrehoznak néhány egyéb változást. Az user program gombjai is az elő lapon elérhetőek. 8 user program gomb egymás mellett, és ezeket lapozva 144 egyedi beállítást érhetsz el egy behívott program csomagban. A music assistant funkció 700 dal beállításait hívja meg gyárilag, mint o sole mio, és közismert társai. Lehetőség van egyedi music assistant készítésre, és természetesen elmentésére is. A képernyő alatt 9 le-főltólható szabályzó van, amit egy-egy gombal aktiválhatsz, és így pillanatok alatt megváltoztathatsz külön féle funkciókat. Pl: chorus, reverb,panpot, volume, ugye azért kell 9 szabályzó, mert a következő partok vannak: upper1, upper2, upper3, lower1, lower2 Mbass. , em.int, dbeam, effect. Fantaztikus a harmonic bar, ahol mint egy orgonán 8 regiszter használható, ill. a kilencedik a percussion hangerejét állítja. A song gomb megnyomása után a 16 sáv arányát állíthatod, például az SMF-ekben. A part kiválasztásával a fent említett partok hangerejét, a style után a stílus sávjait egyenként álíthatod. A hangszineket 16 a stílusokat 12 bankra osztották az előlapon. Ha itt kiválasztottad a megfelelőt a képernyőn aktiválhatsz ötöt bal és jobb oldalon. A képernyő aljánlapozhatod az oldalakat. Azt már említettem, hogy ezek olyan fix helyen vannak, hogy dimoszalag csíkokkal jelőlve, 100%-osan elérhetők. Egyedi beállításokat, viszont nem szokás folyamatos zenélés közben elmenteni, habár ezek is nagyon nagy pontossággal érinthetők meg. A tap tempó gombbal beütheted a tempót.

Folyt. Köv.

vakbarát Creative Commons License 2005.09.12 0 0 131
Képekkel még egyáltalán nem foglalkoztam, értem amit leírtál, megnézem.
Előzmény: Magdi60 (130)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 130
Kicsinyíteni is lehet, ha megnyitod a képet, valamelyik lenyíló ablaknál (Modify, Image) keresd meg a Resize-t, és a felbontást csökkentsd, majd mentsd el más néven.
Előzmény: vakbarát (129)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.12 0 0 129

Sajnos pillanatnyilag nem tudok képet feltenni, mert 1Mb körül van, ami róla készült. Lefényképeztetem majd kisebb felbontással, és akkor felteszem. Ő a család kedvence, Bogáncs névre hallgat. A nagyobb lányom kívánsága volt, de én foglalkozom vele a legtöbbet. Már a következő vezény szavakra hallgat: ül, fekszik, maradsz, tovább, hozzám, keresd,  nem,ugy, (ha bekaphatja ami a kezemben van.)lábhoz, igazodj, hozd, (ezt nagyon aranyosan csinálja, mert a kezemhez érinti  az éppen eldobott dolgot, de amikor meg akarom fogni elrántja és fut még egy-két kört vele.

Előzmény: Magdi60 (128)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 128
Vakvezető, vagy kedvenc? Hogy hívják? Képet tudsz betenni róla?
Előzmény: vakbarát (126)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.12 0 0 127
A Legyen ön is milliomos! vakon is jól használható változata, itt tölthető le.letöltés
vakbarát Creative Commons License 2005.09.12 0 0 126
Igen! Van egy 15 hónapos németjuhász szuka kutyulim.
Előzmény: Magdi60 (125)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 125
Kutyád van?
Előzmény: vakbarát (124)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.12 0 0 124

Köszi! volt néhány tippem.

1. 60-adik Magdi, 2. születési idő, 3. évek száma, 4. hatvan-ban lakó.

Előzmény: Magdi60 (123)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 123
Születési év.
Előzmény: vakbarát (122)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.12 0 0 122

Már régen furdalja az oldalam, mit jelent a neved utolsó kettő karaktere?

Előzmény: Magdi60 (121)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 121
Huh! Ez nagyon sok! (Bár igaz, a sok, meg a kevés az nagyon relatív. Például tegnap hallottam, hogy Magyarországon évente 30 ezren halnak meg rákban. Az napi 80-90 ember! Vagy azt például felfogni sem tudom, hogy a földön 3 percenként éhenhal egy gyerek. A statisztikák érdekes számok, olyat is mondanak, amire eddig nem is gondoltunk. Meg amíg valami csak egy szám, az valahogy nem is olyan kézzelfogható, elképzelhető.)
Előzmény: cincilifincili40 (117)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.12 0 0 120

Most néztem utána, Magyar országon  kb. 2000 csökkentlátó használ számítógépet, ebből kb. 600 aki interneten is megfordul. Végül is majd csak akkor várható, hogy többen látogatnak ide, ha már a személyes talit is megrendezzük a klubban. Bízom benne!!

 

Előzmény: Magdi60 (116)
cincilifincili40 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 119
Gondolom azért kérdeztél a sportról, mert te szereted. Nem tudom konkrétan mire gondolsz? A labdarúgást nem. Az aktív testmozgást, táncot szeretem.  

vakbarát Creative Commons License 2005.09.12 0 0 118

 a beszélő a képekkel nem sok mindent tud csinálni. Bemondja a nevét, vagy csak azt mondja, hogy ábra, ábra!

Előzmény: Magdi60 (116)
cincilifincili40 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 117
Szia Magdi! Tudomásom szerint a vakok eddig nem használták a fórumot, vagy csak nagyon kevesen. Én még nem jártam sem az infoalap.hu-n, sem a  vakinfón. Inkább a látók által használt vebfelületeken barangolok. A számítógépet beszélőprogrammal használom, de azért néha megkukucskálom a képernyőt is. Túl sok vak emberre nem számítok, de remélem azért még egy-néhány vak látogató bekapcsolódik a beszélgetésbe. Budapesten és pestmegyében kb.3500 az egész ország területén 40.000 csökkentlátó él.                                                                                                                                    

Előzmény: Magdi60 (116)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 116
Helló! Szia! Én úgy vettem észre, hogy nem sok látássérült használ netet, nem tudod, hogy kb. mennyien lehettek? Mert pl. az infoalap.hu bár nem tudom mióta van, de eddig összesen ötezer valamennyi látogatója volt, és működik a számlálója, mert mikor újra beléptem, hozzáadott egyet, meg a vakinfo-n ajánlottak valami vakmissziót, ott meg ezeregyszáz körüli az eddigi nézettsége. Ezért szerintem ne nagyon számíts itt se nagy látogatottságra, ha ott is csak ennyi és már nagyon régóta. Viszont, ettől függetlenül, itt az indexen sokat olvasunk csak topikokat, hozzászólás nélkül, ezért, ha van kedved, és történik valami érdekes, vagy tanulságos, vagy bármi, akkor írd meg, mert szerintem több az érdeklődő, mint a hozzászóló. Mondd, Te szereted a sportot? Azt lehet csak hallgatni is, hiszen régen a rádióban nagyon izgalmas sportközvetítések voltak, míg nem volt tévé. A képekkel a felolvasó program mit csinál?
Előzmény: vakbarát (114)
cincilifincili40 Creative Commons License 2005.09.12 0 0 115
Hahó! Sziasztok! Van itt valaki a fórumon?
vakbarát Creative Commons License 2005.09.12 0 0 114
Szép jónapot minden látógatónak!
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.11 0 0 113
Na és Újpesten? Ott azért az utak mégse M3-as minőségűek?
Előzmény: vakbarát (112)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.11 0 0 112
A lányomnak 2 hómapja van jogsija, és így még óvatosak vagyunk. Vártunk egy órát, hogy eláljon, de aztán elindultunk. Az M3-ason már száraz vjolt az út.
Előzmény: Magdi60 (110)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.11 0 0 111

Nem sikerült elkerülni.

 

Előzmény: Magdi60 (110)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.11 0 0 110
Helló! Megjöttél? Esőt elkerülted, vagy direkt szereted?
Előzmény: vakbarát (109)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.11 0 0 109
Sziasztok vakbarátok! Olvas most itt valaki?
Spinderella Creative Commons License 2005.09.11 0 0 108
Nekem erről a "világtalan" szóról egy cikk jut eszembe, amit néhány évvel ezelőtt olvastam, már nem tudom, hogy hol. Na a lényege az volt, hogy azoknak az információknak, amiket a minket körülvevő világból kapunk (és ami segít minket a tájékozódásban!) nagyon nagy százaléka a látásból származik, a második a hallás, és ehhez képes szinte elenyésző részben a szaglás és tapintás. Nem akarok hülyeséget mondani, de asszem valami 70-80 % körül volt a látás aránya. Szvsz innen alakulhatott ki ez a - most már tudom, hogy bántó - szó. Node végülis mindegy, amúgy sem szoktam használni.

Ami engem érdekel, és ez megint egy kissé kényes téma, a segítségnyújtás. Nekem evidens, hogy ha egy vak embert látok az utcán, és úgy veszem észre, hogy nem egészen biztos a dolgában, akkor oda szoktam menni és megkérdem, hogy segíthetek-e? Számtalan ilyen volt már, a többség köszönte szépen, mert épp a trolit, a villamost, a zebrát, stb. kereste. De volt aki hallhatóan felháborodott ezen, én meg az ő felháborodásán hökkentem meg. Bár persze az is lehet, hogy aznap én voltam a harmincnyolcadik, aki odament hozzá azzal, hogy "Elnézést, segíthetek?", már tele volt a hócipője, mert amúgy sem volt ismeretlen a terep, ahol volt. Szóval a kérdés, hogy mennyire veszi(tek) tolakodásnak az ilyesmit?

Egyébként még régebben volt szerencsém végigjárni a Láthatatlan Kiállítást, amit legnagyobb bánatomra ma már nem rendeznek meg, mert igen tanulságos, és nagyon megdöbbentő élmény volt.
Előzmény: Caipi (106)
Spinderella Creative Commons License 2005.09.11 0 0 107
Juj, Isten mentsen!!! :-D
Örülök, hogy végre újra tudtam rakni a vindózt, meg az egyéb programokat, végre minden működik, a kísérletező kedvemet meg elraktam a fiókba egy időre. :-D
Egyébként tutira jó progi, tán csak az én gépemet nem szereti... fene tudja.
Előzmény: loozae (95)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!