Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2564
Na, gratulálok :)
Előzmény: horitazi (2563)
horitazi Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2563
Ha már Pécs akkor PTE-PMMK mérnök info,szeptembertől :)
Előzmény: Törölt nick (2562)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2562
Ha már Pécs

Akit érdekel...
http://www.ptke.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=30

Előzmény: 134567 (2561)
134567 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2561
Igen.A lányom már elvárja tőlem,hogy mindenkinek válaszoljak az utcán és fogadjam el a felém kínált szórólapot.Tudod anya,akár én is lehetnék!Tipikus diákmunka.
Amúgy kaptam már olyan szórólapot Pécsen,ami érdekelt is.
A fogyasztás és a szolgáltatások korát éljük,ehhez pedig kell a reklám.....
Előzmény: Filemon79 (2556)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2560
Te figyelj, ez engem is meglepett. Ennek mi értelme volt?

Nem beszélve arról, ahogy elcseszték a kerékpárutat a Tartsay-n. Az egyszerűen érthetetlen. Halál lett. Á...beszélhet itt az ember. Megcsinálják a kerékpárutat jó sok pénzből és utána majdnem leszakad. Utána pedig jól megfoltozzák. Aki megfoltoztatta azt nem is minősítem...
Előzmény: horitazi (2559)
horitazi Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2559
Egy kérdés:
A Tartsay utca az egyik legnormálisabb volt a városban...erre szét bombázták. A közlekedést el lehetetlenítették. Miért kell egy JÓ utat újra aszfaltozni? A városban rengeteg a rossz útburkolat(Szőlőhegy,Kerámia,szinte az összes mellékutca.)
Választ tud valaki?
PETYUS Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2558
> olvasás nélkül összegyűröm - és bedobom az első kukába

Nem helyes. Gyűretlenül összegyűjtve a szelektív papírgyűjtőbe rakni helyesebb.
Előzmény: Törölt nick (2557)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2557
Hú de utálom... Meg a plakátozás. Néha az embernek minden munkát el kell végezni. Vigyázni kell, hogy hová teszed a plakátot, mert a kommandó működik :)

A másik, hogy a szórólapot elfogadom - általában olvasás nélkül összegyűröm - és bedobom az első kukába. Neki ez a munkája természetesen.

Félreértés ne essék. Nem a szóróanyaggal van a bajom, hanem a mennyiséggel. Töménytelen.
Előzmény: Filemon79 (2556)
Filemon79 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2556
Igen, ezek a filléreket fizető cégek a legszemetebbek. Tegnap a fasorban állított meg egy lány, 2-3 kérdést tett fel, és mondta, hogy a központból majd fel fognak hívni, és akkor feltétlen vegyem fel a telefont, mert ő csak akkor kapja meg a pénzét, ha visszaigazolom, hogy találkoztunk.
Sajnáltam, és sajnálok mindenkit, aki ilyen munkát kénytelen végezni. :( És lehet, hogy hamarosan én is köztük leszek...
Ez a szórólapozás is elég kilátástalan meló lehet.
Előzmény: Törölt nick (2555)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2555
De pénzért hordják, ráadásul ha olyan a cég - már akinek a szórólapját viszi - és nem a postaládába dobja be akkor még egy kellemes kis lebaszást is kaphat miatta. Nálunk már rászoktak arra, hogy a lépcsőre teszik le, de ez sem teljesen egészséges, 4 postaláda van a lépcsőn meg legalább tripla ennyi anyag fekszik állandóan. Lehet választani melyik a jobb. :-))
Előzmény: Filemon79 (2554)
Filemon79 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2554
Nálunk is így van. És kívül, a falra fel van téve egy rekesz a reklámújságoknak, onnan elveheti, akit esetleg érdekel. Ennek ellenére néha teletömik a postaládát is.
Én mindig arra gondolok, hogy valakinek ez a munkája, hogy ezeket terítse, ezért elnézőbb vagyok. Vagy ezt nem pénzért hordják?
Előzmény: Olajuwon (2551)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2553
Azé nem adóztatják meg, mert leírható az adóból és akkor ez hirtelen egy olyan dolog lenne, ami érthetetlenül érintené a könyvelőket :)))

Örülök, hogy előjött a környezetzennyezés. Direkt enm én hoztam fel. Borzasztó...
Előzmény: Leadfoot (2552)
Leadfoot Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2552
Na most ez engem is rohadtul idegesít. Nálunk a nagyobb szórólapokat (élelmiszer áruház-láncok, elektronikai üzletek füzetei) már nem dobják be, csak lerakják a lépcsőházban. Viszont a postaládában minden nap van legalább 2-3 kisebb szórólap.
De nem is ez zavar az egészben, hanem a környezetszennyezés. Irtózatos mennyiségű szemét keletkezik így.
Volt régebben szó róla, hogy megadóztatnák az ilyen kiadványokat... nem tudom, miért nem került rá sor, de nagyon jó lenne.
Előzmény: Törölt nick (2549)
Olajuwon Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2551
Most fogom magam, nyomtatok egy cédulát és kirakom, hogy nem kérek reklámanyagot a postaládába.

Nehogy azt hidd, hogy segíteni fog... Nálunk a panelban szerencsére megoldották a dolgot, új postaládák kerültek felszerelésre a földszinten. A postás kapott egy kódot a lépcsőház ajtóhoz és csókolom, azóta semmi szemét. Ja, és az újságot se lopja már semmilyen sz*rházi.
Előzmény: Törölt nick (2549)
PETYUS Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2550
> Mert elvileg az egész utca a várköz a Garay térig. Térkép szerint.

Persze. A legújabb garaytéri térképexerint meg ott is vannak utcák, ahol soha nem voltak és nem is lesznek.
De én nem arról beszélek, hanem arról, hogy régen (kb. a 19. században meg a 20. század elején) a halpiac és a megyeház kert közötti utcát halköznek hívták.
A Várköz pedig az, ami a megyeház északi oldalát határolja, és amelyből a jégverem bejárata is nyílik.
Előzmény: Törölt nick (2549)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2549
Nem, az nem a Főispán bejáratáig tart. Mert elvileg az egész utca a várköz a Garay térig. Térkép szerint.


Más.

Gondoltam megosztom veletek túlzások nélkül - szerintem ez önmagában túlzás, nem is kell túlozni.

Jövök haza (reggel mentem el itthonról), mi van a postaládában?

1db kisméretű Spórolás receptje nevű szóróanyag
2db kisméretű szóróanyag a SUN AND LIGHT KFT. jóvoltából
1db Penny Market reklámújság
1db TESCO Hipermarket reklámújság
1db TESCO Szupermarket reklámújság
1db JYSK reklámújság
1db MATCH reklámújság
1db SPAR reklámújság
1db Müller reklámújság
1db OBI reklámújság
1db LIDL általános reklámújság
1db LIDL szuper vasárnap c. reklámújság

Ez összesen 13 féle szóróanyagot jelent. Bele sem fért a postaládába. Sőt amennyire túlzásba estek, a szomszédhoz szatyorba tették már, mert neki nem volt ekkora postaládája.


Ez enm túlzás egy picit? Ilyen hetente van, na persze nem mindig 13. Ez a rekord. Kiszámolhatnánk, hogy egy évben hányszor nem kellene üríteni a 110 literes kukát, hogy ha ezek a szemetek nem lennének. Most fogom magam, nyomtatok egy cédulát és kirakom, hogy nem kérek reklámanyagot a postaládába.




Előzmény: PETYUS (2548)
PETYUS Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2548
Márpedig azt az utcát régebben is hallottam "Hal-köz"-ként emlegetni.
A Vár-köz pedig a Mayer-háztól (lottózó) a Főispán étterem bejáratáig tart.
Előzmény: Törölt nick (2546)
upsz. Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2547
NEm. Tényleg érdekel a dolog. De monduk azzal , hogy minden böngészőbben kinézen valahogy akkor elgondolkodok hogy feladjam. :-) Illetve nekem szép nagy monitorom van és máskép mutat egy ilyenbe az oldal és máskép egy kicsiben. Szóval érdekel nagyon és szeretnék sokat tanulni, hogy menjen is. Azért fogadok el minden véleményt.
Előzmény: Olajuwon (2545)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2546
Néztem a választókerületeket és kitűnt, hogy belekerült az a közteületi név, hogy Hal köz.

Na most Hal köz.

Hal utcára emlékszem régi térképekről. A Hal utca ma Vár köz nevet visel. Ismerjük gondolom mindannyian. Ez a köz a Garay iskola nyugati oldalán húzodik, a Garay tér és a rendőrség között.

Na szóval ez sem Hal köz volt régen, hanem Hal utca.

Miért Hal utca? Még a 60-as években is halpiac volt a Garay iskola mellett. Utána már Vár köznek nevezték el.

Szóval továbbra is keresem azt, hogy hol lehet a városban a HAL KÖZ :))
Olajuwon Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2545
Remélem azért nem vettem el nagyon a kedvedet a honlapszerkesztéstől. :-)
Előzmény: upsz. (2544)
upsz. Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2544
Köszi...
Előzmény: Olajuwon (2543)
Olajuwon Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2543
Van reklámcsík. Olyan magyar szolgáltatót hirtelen nem is tudnék mondani, amelyik ne reklámozna valahogy az ingyenes tárhelyén.
De ha az angollal jó barátságban vagy, akkor ott van a 000webhost.com, ők garantáltan reklámmentes tárhelyet adnak.
Előzmény: upsz. (2542)
upsz. Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2542
Ezeknél van reklámcsik? Pucér csaj vagy Csernus?
Előzmény: Olajuwon (2541)
Olajuwon Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2541
A lényeg annyi, hogy statikus tárhelyen csak html oldalak futnak, ezért galériát max úgy hozhatsz létre, hogy te magad linkeled ki egyenként a képeket. Ennél elegánsabb megoldás, ha valamilyen galéria scriptet használsz (amit javasoltam is), de ezekhez php és esetenként mysql támogatás is kell. Ilyen tárhelyet egyébként regisztrálhatsz magadnak például ezeknél az ingyenes szolgáltatóknál: atw.hu, uw.hu vagy fw.hu
Előzmény: upsz. (2540)
upsz. Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2540
Azért köszi.. :-)
Előzmény: Olajuwon (2539)
Olajuwon Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2539
Rengeteg fajta létezik, az egyik legnépszerűbb talán a Coppermine Photo Gallery. De a T-Online-os tárhelyen nincs se adatbázis, se PHP-értelmező, így ott nem fogod tudni használni.
Előzmény: upsz. (2538)
upsz. Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2538
Elkészült az új weboldalam. Véleményeket várok. :-)

http://web.t-online.hu/nagytaszi/

Illetve egy kérdés . Szeretnék egy fotóalbumot. Mit tudtok ajánlani. De nem flashest. Létezik erre valami?
upsz. Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2537
Shrek aranyos figua. :-)
Előzmény: Törölt nick (2536)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 2536
Shrekre vittem el kisöcsémet közkívánatra. Én is örökgyerek leszek :) Egyszer megnézhető a film...

Előzmény: Filemon79 (2535)
Filemon79 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2535
Mit néztél meg?
Utoljára 2006. augusztusában voltam moziban, a Karib-tenger kalózai 2. részét néztük meg a Camponában.
Előzmény: Törölt nick (2534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!