Keresés

Részletes keresés

mamicska Creative Commons License 2005.10.01 0 0 157
én csak egyet látok azon,ami a neten is szerepel,de az meg a szememnek annyira kicsi...:-((
Előzmény: gazo2 (156)
gazo2 Creative Commons License 2005.10.01 0 0 156

A fotók a mai Petőfi Népe bajai oldalán láthatók.

Gál Zoltán

Thernitibi Creative Commons License 2005.09.30 0 0 155
Tisztelt Zolibácsi

Ha lehetne javasolni, akkor érdemes lenne a Vadász-féle eredeti tervet felmelegíteni, mert szerintem az a terv az, amely a tér hangulatán nem torzít. (Mondom, szerintem.) Egy ilyen tervfelmelegítéssel talán nem csorbúlna senki érdeke, ázsiója.

(A Vadász által leadott változatokról pedig várható volt /ismerve a főnökúr habitusát/, hogy az "amúgyszopjatoklevidékimajmok" stílus lesz a mérvadó!!!)
Előzmény: gazo2 (153)
mamicska Creative Commons License 2005.09.30 0 0 154
nem lehet valahol látni az új skicceket??

(én meghallgattam a Vadász urat - ez az ember nem ismeri azt mondást,hogy "van mire szerénynek lenni" - mellébeszélt - éreztem,hogy ebből már jó dolog nem lesz.)

szomorú vagyok....

köszönöm a hírt:-(

Molnosné.
Előzmény: gazo2 (153)
gazo2 Creative Commons License 2005.09.30 0 0 153

Kedves Levelezőtársaim!

 

Megérkezett a tervezőtől a várva várt módosított terv. Óriási csalódás. Az eredeti, de némileg felpántlikázva. Ez az a helyzet, amikor az ember megvezetve érzi magát, mint a 2000 aláíró egyike. Legfeljebb sírni lenne kedve. Felmerül azonban, - hiszen a remény hal meg utoljára -, hogy talán még lehet, és kell is valamit tenni. Hogy mit, erre minden Levelezőtársam ötletét köszönettel várom.

Tisztelettel:

Dr. Gál Zoltán

Előzmény: mamicska (152)
mamicska Creative Commons License 2005.09.11 0 0 152
bocsánat...én Hajnóczy-ra emlékszem és nem Hajnóczi:-))

az ő ismerettségi körükből micsoda tervezők dolgozhattak volna a városért!!!

Előzmény: mamicska (151)
mamicska Creative Commons License 2005.09.11 0 0 151
azokat én is...
Gyula bácsi még tanította a fiamat a műszakin(ha jól emlékszem a mesteriskolában is) - rajongtak érte!

Sajnos a Vadászon kívül más nem tervezhet,ha jól tájékoztattak.

(lemike,ott volt a városnak egy Major Máté,egy Hajnóczy Gyula,akikre nagy ívben szartak a város akkori vezetői.Mindenféle századrangú és rossz ízlésű kis tervezőcskékkel dolgoztattak.)
Előzmény: lemi (150)
lemi Creative Commons License 2005.09.11 0 0 150

Találtam valami érdekeset!

 

Szívesen megnézném azokat a terveket!!!

Davosov Creative Commons License 2005.09.10 0 0 149
A Bajai Rádió szerkesztője, Marton Péter tervezi, hogy valamikor a közeljövőben a rádió honlapjára (több részletben, hiszen egyben nagyon hosszú) feltenné a megbeszélés szerkesztett felvételét. (Cím: www.bajairadio.hu)
(Az elért eredménynek egyébként egyelőre még én is csak óvatosan örülök...)

Pethő Attila
lemi Creative Commons License 2005.09.10 0 0 148

Lehetséges lenne (úgy mint pl. a danobiust, stb.) a bajai rádiót is online halgatni????????

Szívesen meghalgatnám a Vadász Györgyel folytatott beszélgetés ismétlését!

lemi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 147

Kedves Pethö Attila, ez nagyon jó hír!!! Három új tervrajz!:))) ...bár a stílus valszeg marad.....na de inkább próbálom pozitívan nézni és remélni, hogy valóban valami jó kerekedik ki a dologból.:))

 

Nagyon köszönöm hogy ilyen gyorsan informáltál minket!

 

Üdvözlettel

lemi

Előzmény: Davosov (144)
mamicska Creative Commons License 2005.09.08 0 0 146
Reménykedjünk...

Köszönet a hírekért,ez így korrekt volt.

a tér burkolatáról milyen döntés született?
Előzmény: Davosov (144)
lemi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 145

Már nem jó! Ugyanis hogy a tér jellege megmaradjon, a homlokzaton nem kicsit kell változtatni!:(

 

Nem értem a világot! .....csak az a büdös pénz az ami számít?? Csak az számít, hogy egye meg a .....! Úgy akarják azt a kis telket beépíteni hogy a legeslegnagyobb hasznott hozzák ki belöle. De a haszon csak az oda invesztáló privát személyekre vonatkozik, nem a bajai lakosságra.

 

Na jó, nem kárálok, hanem inkább bizakodom hogy mégsem lesz olyan rettenetes, mint a tervrajz.

 

Előzmény: zvajda (142)
Davosov Creative Commons License 2005.09.08 0 0 144
Szeptember 8-án csütörtökön lezajlott a főtéri építkezéssel kapcsolatos egyeztetés.
Az első igen fontos eredmény az volt, hogy ez a beszélgetés egyáltalán létrejött azáltal, hogy Vadász György, Rittgasser János és segítői, valamint a Polgármesteri Hivatal képviseletében Széll Péter polgármester, Barna György alpolgármester és Pál Endre főépítész vállalták a véleménycserét.
A második pedig az, hogy a valóban a megoldást kereső találkozón Vadász György kijelentette, hogy két-három héten belül három új vázlatot készít az épület homlokzatáról.
Rittgasser János kérésére a korábban beadott fellebbezést visszavonjuk, így megkezdődhetnek azok a földmunkák és egyéb építési munkák, amelyek egyrészt még nincsenek közvetlen összefüggésben a homlokzat építésével, másrészt olyan nehézgépek mozgását igénylik, amelyek a későbbiekben tönkretennék a tér készülő új burkolatát.
(A részletek iránt érdeklődők figyelmébe ajánlom, hogy a Bajai Rádió rögzítette a beszélgetést, jelen volt a helyi tévé kamerája, valamint a nyomtatott sajtó munkatársai is.)

Pethő Attila
zvajda Creative Commons License 2005.09.08 0 0 142
Hir van ... Állítólag megegyeztek egy kicsit válltoztatnak a homlokzaton az ottaniak elfogadták.Gazó bácsi holnap irja a híreket
Előzmény: lemi (141)
lemi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 141

Nyugtalanító ez a csend!

Születetett valami elfogadható megegyezés????

 

lemi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 140

Most olvastam a baja.hu-n, hogy a nyilvánosság kizárásával történik a térre tervezett épület homlokzatának megvitatása.

 

Nagyon kíváncsi vagyok a diszkurzus eredményére! Nagyon!

És közben  aggódok....azt is nagyon!

 

 

 

 

lemi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 139

Ma egy nagyon jelentös nap van, ugyanis ma lesznek a tárgyalások Baján Vadász Györgyel, a polgármesterhivatal illetékeseivel, a tiltakozókkal és az építtetövel. 

Nagyon bízok benne, hogy a tiltakozók jelentös számban, megdönthetetlen érvekkel felvértezve érkeznek a fórumra.

 

Sok sikert nekik!!!!!

lemi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 138

Halló! Nagyon elkanyarodott a beszélgetés a topik témájától!

 

 

 

Cziczo Creative Commons License 2005.09.05 0 0 131
A lángost a Mamicsnak szántam.  Nektek, Józsi és Tibi, csak a köveket. Arra tehetnétek sok fokhagymát, és tejfölt is.  :-)) 
Thernitibi Creative Commons License 2005.09.05 0 0 129
A tejföltől eltekintek!!!
Előzmény: Thernitibi (128)
Thernitibi Creative Commons License 2005.09.05 0 0 128
Húúú vazzeh, reggel rohanok, hátha van még legalább egy darab:-DDD
Előzmény: Törölt nick (127)
MALWIN Creative Commons License 2005.09.05 0 0 126
Valszeg az utóbbi.jól mutat a kocsibeállón...
Előzmény: Thernitibi (125)
Thernitibi Creative Commons License 2005.09.05 0 0 125
A téren láthatóan valóban elkezdődött a munka. Vasárnap délelőtt négy űrge kézzel rakott egy utánfutóra köveket.

(Nem tudtam eldönteni, hogy elmaradtak a teljesítménnyel szombatról, vagy símán bugázzák-e az utcakövet:-))))
Cziczo Creative Commons License 2005.09.04 0 0 123

Jó "reggelit"! Ez megvolt.fokhaygmás,tejfölös, sajtos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Megkezdődött!

 

 

 

 

 

 

 

lemi Creative Commons License 2005.09.02 0 0 122

Érdemes megkukkantani mindkettöt, de föleg ezt:

 

A Vadászstúdió épületei

 

Nos a munkái láttán (stílus) soha eszembe nem jutott volna felkérni a téren lévö, hiányzó telek beépétísére.

(Amúgy egyet leszámítva, mégpedig a XI. ker. Péterhegyi lejtö lakopark-ot, nekem egyáltalán nem tetszik amiket csinál/t!)

 

Ez a Bartók udvar lenne és engem nagyon emlékeztet a térre tervezettre....nem?

 

 

 

itt az életrajza olvasható , a sok-sok-sok-sok díjjal amiket kapott.....izlés dolga, na meg a díjak is kerülhetnek néha arra nem érdemes kezekbe ..... lemezszerzödést  kaphat olyan is (söt kap is), aki még énekelni sem tud... (tudom, ez most gonosz tölem, de akkor is így látom. megehet hogy rosszul, de akkor is így!)

 

itt pedig: Gondolatfüzérek, "édes csevegés" elismerésről, hivatásról, tanításról

 

 

Thernitibi Creative Commons License 2005.08.28 0 0 120
Tisztelt gazo2

Köszönjük az információt.


Előzmény: gazo2 (119)
gazo2 Creative Commons License 2005.08.28 0 0 119

   Kedves Levelezőtársaim!

 

   Ígéretemhez híven beszámolok a főtéri építkezéssel kapcsolatos fejleményekről. A munkálatok megkezdődtek a téren, tehát való igaz, hogy a 8. szám alatti épület áttervezése nem hátráltatja a tér rekonstrukcióját.

   Ez ideig körülbelül 1500 tiltakozó aláírás gyűlt össze. A gyűjtés továbbra is folyik, egészen szeptember 8-ig, tehát addig a csütörtöki napig, melyre Vadász György tervező vállalt egy bajai találkozót.

   A Városüzemeltetési és Fejlesztési Bizottság az elmúlt héten, a csütörtöki testületi ülésen interpelláció formájában felkérte a polgármestert és a kivitelezőt, hogy járjon közbe a változtatás végett a tervezőnél.

  Tisztelettel:

  gazo2

 

mamicska Creative Commons License 2005.08.24 0 0 118
leminek igaza van,hálás köszönet a tájékoztatásért!

Jó hallani arról,hogy talán sikerül valamit lépni a megoldás érdekében.
Remélem ez a probléma nem fogja végletesen megosztani a város vezetőit és lakosait sem.

köszönettel:

mam(ha kell bármihez név,akkor szívesen adom:-))
Előzmény: gazo2 (115)
gazo2 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 117
Kedves Levelezőtársaim!

Amennyire tudni lehet, a Városüzemeltetési Bizottság hétfői ülésén úgy döntött, hogy a holnap, csütörtöki képviselő-testületi ülés elé viszi az épület témáját. Ez mindenképpen arra vall - sokan vannak ezen a véleményen -, hogy a városnak mégis lehet valami beleszólása a kérdésbe.
Lemi kedves levelezőtársam kérdésére, hogy lehet-e interneten aláírni, hirtelen nem tudok válaszolni. Azt hiszem, eddig ez nem merült fel, azaz nem jutott senkinek eszébe. Abban azonban biztos vagyok, hogy az itteni beírása legalább annyira támogatja az ügyet.
Ha a holnapi képviselő-testületi ülés napirendre tűzi az ügyet, azonnal hírt adok róla.

Tisztelettel:
gazo2

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!