Keresés

Részletes keresés

afintha Creative Commons License 2006.10.08 0 0 510
UH, CT keszult-e valaha?

Milyen diagnozisokat allitottak fel eddig az orvosok?

Hol laksz?
Előzmény: drpassat (509)
drpassat Creative Commons License 2006.10.06 0 0 509

 

 

 Sziasztok. ! Nem fogjátok elhinni, de én több mint két év szenvedek valami miatt amit az orvosok nem tudnak megfejteni.  Már mindenféle csöveket nyeltem és dugtak belém, lecsapoltak már többb liter vért és az eredmény az, hogy fogyok el, most már kb 8 kg-ot fogytam, szenvedek éjjel nappal a hasi fájdalmaim miatt, lassan már dolgozni sem fogok tudni ha ez így megy tovább mert most már beszélni is nehezemre esik, na nem beszélbe a magánélletemről ami ebből kifolyólag nagyon megromlott......

Tehát mit tegyen ilyenkor az ember szerintetek ?  Várja meg amig összeesik és akkor talán az orvosok komolyabban veszik? Türőképességem nagy de néha úgy érzem nem bírom tovább ezt a sok fájdalmat és álmatlan éjszakát!

kiolvastam már  több ezer oldalt a fekályes betegségektől,a lisztérzékenységig és a különböző allergiákról, azaz lassan diplomázhatnék ebből a szakból de mégsem jutottam semmire.

 

Az orvos mindig ezt mondja. Hát akkor próbáljuk meg ezt a gyógyszert, de semmi konkrét.

 

Kérlek ha tudtok segíteni valami tanáccsal, esetleg tudtok egy olyan orvost ajánlani aki emberségesen odafigyel azt nagyon megköszönném !

 

Üdv és gyógyulást mindenkinek.

afintha Creative Commons License 2006.09.03 0 0 508
Erdemes lett volna enned hajnalban. Az ember 2-5 orankenti gyakorisagu evesre van tervezve.

Ehgyomorra is lehet kapni hanyingert, sot akar hanyni is tud akar.

Gastroenterologushoz erdemes elmenni.
Előzmény: Andidandi (507)
Andidandi Creative Commons License 2006.09.03 0 0 507
Sziasztok! Írtam, h végülis nem küldött sehova az orvos. Nyah tegnap elmentünk bulizni, de mivel én voltam a sofőr, nem ittam alkoholt csak két Redbullt. Kb. délután 5-kor ettem utoljára, semmi gyomorizgatót :). Hajnalban értem haza, akkor már éhes voltam, de nem ettem. Reggel arra keltem, h mindjárt összehányom magam, megint szenvedtem, de nem hánytam, mert ugye, ha lett volna vmi a gyomromban, az tuti kijött volna. Amikor két órai szenvedés után jobban lettem, éreztem, h ég a gyomrom. Sok lehet a savam? Bocsi, h ezzel fárasztalak titeket, de ez durva, h éhgyomorral fekszem és mégis rosszul vagyok. Terhességi tesztet csináltam, negatív lett. Hogyan tovább? Gyomortükrözésre biztos nem megyek, van más lehetőségem? Előre is köszönöm a segítséget!...és tényleg ne haragudjatok
afintha Creative Commons License 2006.08.25 0 0 506
Mindenkeppen erdemes szeirntem CT-re elmenni, es ha a gasztroeneterologus ajanlja, akkor a gyomores vekonybeltukrozest is elvegeztetni.
Előzmény: Andidandi (504)
afintha Creative Commons License 2006.08.25 0 0 505
Igen, gasztroenterologushoz el kell menni feltetlenul.

A McD's kaja tenyleg nem egeszseges.
Előzmény: Andidandi (502)
Andidandi Creative Commons License 2006.08.25 0 0 504
Na helló mindenkinek! Most jöttem meg az orvostól. Szerinte az egy enyhe "epezavar" volt, azért voltam rosszul kaja után. Diétáznom kell, mert nem bírja a nehéz kajákat a gyomrom, ennyi. Nem akartam neki mondani, hogy a hétvégén egy lagziban petrezselymes krumplit ettem száraz rántott husival, ráadásul nagyon keveset és attól is rosszul lettem. No comment. Sehova nem küldött tovább, de anyám már beszélt egy másik dokival, aki beutal CT-re.
Andidandi Creative Commons License 2006.08.24 0 0 503

Ugye nem dugnak le csövet a torkomon??? Most mondta vki, h azt fogják csinálni. Volt már vkinek ilyen vizsgálata?

Andidandi Creative Commons License 2006.08.24 0 0 502
24 éves vagyok. Negatív lett az UH. Megyek még CT-re és most derült ki, h gastroenterológushoz. Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből. Lehet, hogy a sok McDonald's kaja az oka :). Imádom, nyamm nyamm és enni amúgy is szeretek, mi lesz velem, ha eltiltanak egy csomó jó hamitól :(((.
afintha Creative Commons License 2006.08.24 0 0 501
hany eves is vagy?
Előzmény: Andidandi (500)
Andidandi Creative Commons License 2006.08.23 0 0 500
Csak ne legyen semmi bajom, ha meg van, akkor az most derüljön ki. Eléggé hipochonder típus vagyok sajna, már mindenféle betegséget beképzelek :). Azért köszi a tippeket és hozzászólásokat! Holnap remélhetőleg fény derül mindenre. Jóccakát mindenkinek! 
TamásD Creative Commons License 2006.08.23 0 0 499
Az UH elég jó eséllyel (90%) kimutatja az epehólyag köveket. Így olvasva hasnyálmirigy gyulladáshoz túl régóta vannak panaszaid, illetve ahhoz többé-kevésbé mindig társul hasi, köldökkörüli fájdalom. Én még megnézetném a májfunkciós értékeidet, ha nem voltak, mert a fogamzásgátló leginkább abban fog eltérést mutatni, nem az amilázban.

TamásD
Előzmény: afintha (497)
Andidandi Creative Commons License 2006.08.23 0 0 498
Szió mindenkinek! Meglett a vérvizsgálat eredménye. Az amiláz szint mérsékelten magas, de azt mondta az orvos, hogy ez még normálisnak mondható (100 és 1000 közötti érték a megfelelő, nekem 1240). Ezt egy másik doki mondta, nem a körzeti. Csak most nem tudja, h ez egy csökkenő érték vagy növekvő, gondolom el fog küldeni még egy vérvételre, h kiderüljön. Nagyon parázok nehogy hasnyálmirigy gyulladásom legyen :(((. Holnap UH, aztán lehet, h megyek CT-re is. Szurkoljatok nekem, mert nagyon félek. Jah és olvastam, h a fogamzásgátló is okozhat emelkedett amiláz értéket.
afintha Creative Commons License 2006.08.22 0 0 497
Jolvan, UH, vervizsgalatok eredmenyet megvarjuk.
Előzmény: Andidandi (496)
Andidandi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 496

Nem voltam, csak a körzeti orvosnál. Ma reggel vettek vért és csütörtökön megyek ultrahangra. De pl. most is tök jól tudtam enni, lekopogom, egyenlőre nincs tünet. Ettem paradicsomszószos tészát és egy csomag popcorn-t. Lehet, h tünetmentes epekő?

afintha Creative Commons License 2006.08.22 0 0 495
belgyogyasznal/gasztroenterologusnal voltal?
Előzmény: Andidandi (494)
Andidandi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 494
Sziasztok! Kb. fél éve evés után gyakran van hányingerem, nem fáj semmi, ugyanannyit eszem, mint korábban (viszonylag jó étvágyú vagyok :)) és nem vagyok túlsúlyos. Fogytam kb. 3-4 kg-ot. Voltam dokinál, aki epekőre gyanakszik és elküldött ultrahangra és vérvételre. Sokan azt mondják, h UH-gal nem mutatható ki minden esetben az epekő. Igaz ez? Ha volt (van) valakinek hasonló panasza vagy tapasztalata kérem írjon! Előre is köszi a válaszokat.
afintha Creative Commons License 2006.08.22 0 0 493
ha nagyon rosszul lesz, akkor a haziorvos vagy ugyelet kihivhato hozza.

amig nem egyezik abba bele, hogy lassa egy orvos, addig nehez barmit is tennetek. veszelyhelyzet eseten viszont batran lehet hivni az orvost.
Előzmény: Nica.65 (492)
Nica.65 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 492
Sajnos a háziorvost sem nagyon akarja meglátogatni, mert attól fél, hogy befektetik a kórházba. Oda meg főleg nem akar menni, dehát én idegeskedek mellette, hogy a szemünk láttára lesz nagyon rosszul.
afintha Creative Commons License 2006.08.22 0 0 491
igen, orvosnak kell ot latnia.

Haziorvoshoz sem hajlando elmenni?
Előzmény: Nica.65 (490)
Nica.65 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 490

Sziasztok!

Most léptem be először, ezért ha valami butaságot csinálok, bocsássatok meg nekem. Tanácsot szeretnék kérni. Anyósomnak már 3-4 hónapja véres a vizelete, s orvoshoz nem akar menni. Reggelente már rosszullétek törnek rá. Azt szeretném megkérdezni, hogy ilyen esetben mit lehet tenni, vagy kórházba kell -e mennie mindenféleképp. Válaszukat köszönöm!

afintha Creative Commons License 2006.07.07 0 0 489
a medrolt eppen azert kapod, hogy a gyullasasd minel ksiebb legyen, es vesemukodes minel hosszabb ideig legyen.

mit jelent az, hogy "nem lesz stabil az allapotom"?

milyen felelmeid vannak?
Előzmény: Rea22 (488)
Rea22 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 488

Azt mondja a nefrológus hogy két év múlva vagyis az ötödik évben leállít a gyógyszerekröl csak a következményektöl félek hogy akkor már nem lesz ennyire stabil az állapotom.Csak kiváncsi voltam hogy tudtok-e erre valamit irni.Köszi a kérdésed

afintha Creative Commons License 2006.07.06 0 0 487
mit mond a nefrologusod?
Előzmény: Rea22 (486)
Rea22 Creative Commons License 2006.07.06 0 0 486
sziasztok!gondoltam segítséget kérek mert láttam h ebben a topicban van orvos "segitség".glomerolus nephritisben szenvedek.A gyógyszerek amikkel kezelnek hosszú távon nem alkalmazhatok.Kérdésem erre is vonatkozna hogy a medrol(szteroid) mennyi ideig szedhető nagyobb komplikációk kialakulása nélkül?S h alkalmazható-e erre a betegségre más terápia?
afintha Creative Commons License 2006.07.04 0 0 485
ha ezek nem segitettek, akkor 2 eset lehetseges:
1. nem a reflux okozza a fajdalmat
2. valami miatt ezek a gyogyszerek nem csokkentik a savtermelest.

helicobacter pylori teszt volt-e?
gyomor savtermelesenek meresere tortent-e barmilyen lepes?
laborvizsgalatok eredmenyei mit mutattak?
Előzmény: ucuka (484)
ucuka Creative Commons License 2006.07.03 0 0 484
Eddig négy orvosnál voltam.Ebből kettő meg is tükrözött.Szedtem gyógyszereket is. Például Xantac,Prosac,Quamatal,Omeprazol.Sajnos,nem lett jobb a gyomrom.A gyomorszájnál érzek fájdalmat.Ehez párosul teltség érzet és étvágytalanság.Jó lenne,ha tudna valaki rajtam segíteni.
Előzmény: afintha (483)
afintha Creative Commons License 2006.07.03 0 0 483
milyen orvost latogattal meg eddig? ok mit ajanlottak?
Előzmény: ucuka (482)
ucuka Creative Commons License 2006.07.02 0 0 482
Nekem van egy reflux betegségem. Szeretnék egy jó gyógyszert,amitől megszünne a gyomorégésem.
afintha Creative Commons License 2006.05.19 0 0 481
szia,

talan erdemes lenne haziorvoshoz, belgyogyaszhoz elmenned.
Előzmény: Molledura (480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!