Keresés

Részletes keresés

protozerg Creative Commons License 2006.10.03 0 0 2642
Szia!
Raxnox DCR-250.
A kép kicsinyitve van. Eredetiben a légy fele kitölti majdnem az egész képernyőt (1200x900-as felbotásnál).
Előzmény: laczka (2641)
laczka Creative Commons License 2006.10.03 0 0 2641
Sziasztok!

Használ itt valaki S2-eshez macro előtétlencsét?
Leírná a tapasztalatait? Esetleg példaképet... Érdemes-e, stb.

Köszi
amatör45 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 2640
szóval be voltam mostanában havazva, és mivel azóta sem tudok jobbat megadom a két pálcikás videó url címét. www.otthon.org/palcika.avi   a másik csak a végében tér el mert: www.otthon.org/palcika2.avi
norbee_usr Creative Commons License 2006.09.28 0 0 2639
na, még jó, hogy nem a soligort rendeltem, hanem a canont...
bár erre most kicsit több, mint 1 hónapot várni kell, mert nem volt raktáron... :/

egy hátránya van, hogy a soligor 52mm-es menetéhez többféle nagylátószöget is lehet kapni, az 58-as canonhoz meg nem :/ bár egyelőre nem is lesz több pénzem az ilyen kiegészítőkre, meg kell elégednem a szűrőkkel.
Előzmény: KingFishR (2638)
KingFishR Creative Commons License 2006.09.27 0 0 2638
NEM kell kotyognia.
Régóta van Canonos (LEH DC20-as vagy mi a száma) tubusom és vettem Soligor-félét is. A gyári Canon bizony tökéletesen illeszkedik, nem lötyög. Viszont a Soligor nagyon szar volt, majd felrobbantam, amikor rájöttem. Szépen visszavittem a Soligor-t és mondtam, hogy ha lötyög, akkor viszaadnám, hamár így 3 napon belül vagyunk. Mivel a gép nálam volt, az eladó az üzletben fellelhető Soligoros tubusokat szépen elkezdte rápróbálni... A 3. már jó is volt, nem lötyögött - azóta is használom.
Gondolom "precíz" kínai kézimunka.

Amelyik tubus lötyög, az tönkreteszi a képedet, mivel bemozdulhat. Ilyet tilos használni szerintem, főleg telében (széleslátószögnél még csak-csak elmegy). Ráadásul nekem éppen egy finom kis 1.7x-ezőhöz kellett: ennek végképp nem hiányzik, hogy az optikai tengelye 3-4mm-ert tudjon mozogni.

Tanulság: lehetőleg mindent, amit veszel, ott helyben ki kell próbálni és csak azt megvenni (nem visszaadni), ami tényleg használható.

kfr
Előzmény: MrPrise (2566)
davkri Creative Commons License 2006.09.17 0 0 2637

Kérlek ne tedd ezt ... Már napok óta streszben élek a képek nélkül ...

 

Légyszi ragd fel gyorsan ...

 

davkri

 

Előzmény: amatör45 (2635)
norbee_usr Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2636
hát nem nagyon sikerült...
talán csak írd be simán az URL-jét, majd ctrl+c - ctrl+v-zünk :)
Előzmény: amatör45 (2635)
amatör45 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2635

 

pálcika 1

 

pálcika megbróbáltam újból beszúrni a pálcikás videót.
amatör45 Creative Commons License 2006.09.09 0 0 2634
megpróbálom ide feltenni a 2 dp. száguldó pálcikát. Az egyiknél egy éppen átsuhanó galamb is látszik.
scarabaeus Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2633

"Ez a fluoreszkáló fószer? ;-)"

 

Az az! :-D

Előzmény: MrPrise (2632)
MrPrise Creative Commons License 2006.09.08 0 0 2632
OFF
"Van a Spektrumon egy elég gagyi sorozat, amiben a műsorvezető olyan művin tud szemet mereszteni a "rejtélyek" boncolgatása közben, komolykodva, hogy azon csak röhögni lehet:-)"
Ez a fluoreszkáló fószer? ;-)

ON
Előzmény: scarabaeus (2625)
scarabaeus Creative Commons License 2006.09.07 0 0 2631

"ugyan végkép nem értem miért lett a 11 képkocka 10 mega ???"

 

640x480x3=921600

Tömörítés nélküli bmp-ben mentetted.

Jpegben mentsd, és ide is simán fel fog jönni, feltöltés/beszúrás.

Előzmény: amatör45 (2630)
amatör45 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 2630

szóval a pálcika vágtázást 11 képkockával kivágtam. Szerencsére egy galamb is áthúz ugyenezeken a képkockákon. Azt ugyan végkép nem értem miért lett a 11 képkocka 10 mega ???. Szóval hogyan tudnám ide, vagy máshova feltenni ??? Segítsetek.

Egy másik felvétel részleten (16 képkocka 0,5 mega) az is kiderül, hogy nem pont egyenes vonalban halad, képkockánként eltérő a pálcika fénye, és mintha a sebessége is változna, mert képkockánként eltérő a megtett távolság ???

Elég rejtélyesnek tünik a dolog.

norbee_usr Creative Commons License 2006.09.07 0 0 2629
most egy tapasztalatomat osztom meg veletek a gép strapabíróságát illetően. otthon ne próbáljátok ki! :)

szóval az este sajnos sikerült leejtenem a gépet az A38-on koncert közben, és már kaptam volna a szívrohamot, de láttam, hogy nem tört össze, nem hullott szét és még működik is, úgyhogy megnyugodtam.
kibírt egy mellkas magasságból kemény padlóra zuhanást...
nagy mázli, hogy ki volt kapcsolva (optika behúzva) és még a sapka is rajta volt, mert pont a sapka élére esett... azon látszik egy kis sérülés, meg az alatta lévő gyűrűn, ami helyére az adaptereket lehet felcsavarni. de télleg minimális.

de valami haszna is volt a balesetnek: a minimális deformációtól már nem jár le olyan könnyen az objektívsapka :)
norbee_usr Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2628
most meg fordítva másoltam be, a címet az URL helyére... fantasztikusan béna vagyok, de mentségemre legyen mondva, hogy nekem még nagyon reggel van...

Media PLayer Classic
Előzmény: norbee_usr (2627)
norbee_usr Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2627
hát ez vicces, hogy elszúrta a linket... (pedig jól csináltam. na mindegy)
tehát
http://www.honositomuhely.hu/index.php?option=com_remository&Itemid=40&func=fileinfo&filecatid=903&parent=category
Előzmény: norbee_usr (2626)
norbee_usr Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2626
esetleg a <a href="http://www.honositomuhely.hu/index.php?option=com_remository&Itemid=40&func=fileinfo&filecatid=903&parent=category" target="_blank">Media Player Classic</a> is jó lehet, bár ott a képkockánként léptetés nem olyan egyszerű, de asszem van rá billentyű... aztán a Fájl menüben megtalálod a kép lementését.

egyébként kideült a műsorból, hogy mi az, ami átszeli az eget? műhold meg egyéb űrszemét kizárva?
Előzmény: amatör45 (2622)
scarabaeus Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2625

OFF

Van a Spektrumon egy elég gagyi sorozat, amiben a műsorvezető olyan művin tud szemet mereszteni a "rejtélyek" boncolgatása közben, komolykodva, hogy azon csak röhögni lehet:-)

ON

 

VirtualDub:

Egyelőre annyit, ha megnyitottad az avit, állj a megfelelő kockára, Video menü, Copy source frame to clipboard, a vágólapon lévő képet beszúrhatod valamelyik képszerkesztőbe.

Előzmény: amatör45 (2624)
amatör45 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 2624

A"szemet mereszgetős öregember" nem láttam. Mit tudott az öreg ???

Letöltöttem a virtualdub programot, de angol tudás hílyán kérlek dobjál linket ha tudsz Magyar leírást hozzá a neten. Előre is köszönöm.

Előzmény: scarabaeus (2623)
scarabaeus Creative Commons License 2006.09.05 0 0 2623

A "szemet meresztős öreg"-es műsorban? :-)

Szerintem a legegyszerűbb virtualdubbal kimenteni azokat a képkockákat, amiken esemény van, és itt berakni egymás alá a 4 képkockát (640x480, az indexnek is pont jó)

Előzmény: amatör45 (2622)
amatör45 Creative Commons License 2006.09.05 0 0 2622

Hogy a kályhától kezdjem.

Láttam egy műsort a Spectrumon (műsor nevére nem emlékszem) ahol különféle meogoldatlan rejtélyekkel foglalkoztak, UFO, stb... és akkor jött az a cikk ahol a koma eleinte véletlenül, majd később tudatosan, több és gyors felvételű kamerával pásztázza az eget, MERT észrevette, hogy néha gyorsan átsuhanó pálcika szerű tárgy, vagy lény ??? füt át a felvételen. Olyasmit képzeljetek el, mint egy gyorsan repülő pálcika szerű akármi, amely mindig a pálca hosszanti tengelyének az irényába vágtázik.

Nosza, gépem van (persze hogy S2). próbáljuk ki. Fontos beállítás, hogy a beeső napfényre derégszögben az égbolt felé nézzen az optika, úgy hogy persze az objektívbe éppen hogy ne süssön bele a napfény. Akkor jó a felvétel, ha nincsen az égen felhő, így egy homogén kék felületen könnyen észrevenni a mozgó micsodát.

Az objektív beállítása jelenleg úgy néz ki hogy mindegy, de a fókuszt fikszáld (ne küszködjön az optika) és csinálj így 1 perces felvételeket.

Én eddig 6db 1 perces felvételből 3 de. 3 du készítettem. Ebből 3 db (felvételen látni egyérteműen a látómezőben a fehér (világos) pálcika áthúzását, amely 4 képkocka alatt átszeli a látómezőt. Szabad szemmel még sosem figyeltem meg ilyet, lehet hogy a gyorsasága miatt, vagy más miatt nem tudom ?

 

Kérdésem nem az, hogy ki tudja hogy mi ez, hanem hogy segítséget kérjek ebben a témában a neten Magyarul hol lehet a témában többet olvasni ???

 

Ha valakit érdekel a téma, és megírja melyik a legegyszerűbb vágó program és hogyan kell a felvételt ide belinkelni, felteszem ide a 3 felvételt.

Király E. Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2621

Sziasztok!

 

Előre is elnézést mindenkitől az Off-ért, de meghülyülök, ha nem tudom megoldani ezt a problémát, annyira idegesít a helyzet...:))

 

A Zoombrowser programhoz, amit a géphez adtak, a felvett videókon felülre felteszi ezt a felíratot: PIC-VIDEO, alulra pedig azt hogy www.jpg.com...:(((

 

Már leszedtem és visszatelepítettem, (hátha valamit a net bekapcsolása közben felszedett..), frissítettem a szoftvert, megnéztem a szoftver feliratozását, de ott sem lehetett semmit csinálni, csak új feliratot rakott a meglévőre, de alatta ott maradt az ominózus felirat...:(((

 

Van esetleg valami ötletetek? Köszi előre is,

 

Üdv MIndenkinek!

MrPrise Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2620
Köszi! Közben a gyártó oldalán is megtaláltam az infot, hogy a töltés automatikusan indul ha az akkukat a helyükre tesszük. Egy elektronikához értő ismerősöm szerint, lehet hogy csak biztosítékot kell cserélni benne. Aminek a házi cseréjét a németek nem könnyítettek meg a csavarokkal...
Előzmény: amatör45 (2619)
amatör45 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2619

én is mindig bedugum majd beteszem az aksikat, de olyan is volt, hogy nem húztam ki a töltőt mert feltöltődtek az aksik és máris rektam be a következő adagot. Szóval ettől nem volna szabad elromlania. Nekem már 4 éve megvan, és azért szeretem mert akunként vizsgálja a töltési folyamatot, jólehet ezért volt drága.

Van olyan tipus amelyik 2 ledes, azaz kettesével tölt és vizsgál. Ez utóbbi tipus olcsóbb.

Előzmény: MrPrise (2618)
MrPrise Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2618
Írtad, hogy olyan töltőd van mint nekem.
Az enyém kb másfél éves. Úgy néz ki megadta magát :-( Meríteni, meríti az akkut, de utána villognak rajta a ledek össze-vissza.
Lehetséges-e, hogy egy hibás akkutól romlott el? Elvileg van benne védelem, az ilyen esetekre, nem?
Más is használja és láttam, hogy menet közben veszi ki belőle ill rakja bele az akkut. Ettől elromolhatott?
Én mindig kikapcsolt állapotban raktam bele ill vettem ki belőle akkut.
Előzmény: amatör45 (2603)
norbee_usr Creative Commons License 2006.09.04 0 0 2617
szóval makró 0 cm-ről is? :)

igen, ez a frontlencsén látható piszok... :)
mondjuk szabadszemmel észre sem vettem, h ott van.

0cm_makró
icicle Creative Commons License 2006.09.01 0 0 2616
Sziasztok!
Megvételre keresek egy Canon S2IS fényképezőgépet. Ha van eladó géped, írj a tegla@maffia.hu-ra.
amatör45 Creative Commons License 2006.08.27 0 0 2615
nem tudok neked pontos értéket mondani, de a töltön lévő lemerítő funkció sem süti ki az aksit teljesen. Vigyázz, mert ha egy bizonyos szint alá meríted az aksit, úgy lehet ezt követően sosem lesz tökéletes. /Valaki itt a fórumon feszültség értéket is írt/
Előzmény: norbee_usr (2614)
norbee_usr Creative Commons License 2006.08.25 0 0 2614
hát teljesen persze, hogy nem mertíti le...
de azért nem sok marad benne.
én pl egy régebbi zseblámpával szoktam lemeríteni maradékot (kb 5 perc alatt megtörténik :) ), mert a töltőmön nincs ilyen funkció.
Előzmény: MrPrise (2613)
MrPrise Creative Commons License 2006.08.25 0 0 2613

Azt hallottam, hogy a gép nem meríti le teljesen. Egy távirányító pl még hetekig vagy tovább is tud olyan akkuval működni amivel a gép már meg se nyikkan.

 

Előzmény: amatör45 (2609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!