Keresés

Részletes keresés

Maule Creative Commons License 2016.04.03 -1 0 12426

Stressz ketsegkivul szamit - ismeros ferjemnel is, o a bicikliben es az uszasban eskuszik, hogy segit. De a belekben van a betegedes vagy a gyogyulas, en hiszem. Magas vernyomas remelem nem a te problemad, de hogy ne is legyen az, masik dilim a so. Azt ugyanugy elhagytuk eletunkbol, mint a hust. Szepen, lassan. Alig hasznalok mar sot, helyette csak izgi fuszereket.

Előzmény: Forrest76 (12424)
Maule Creative Commons License 2016.04.03 -1 0 12425

Tudom. Ferjemnel nagyobb husevo keves volt. En sose szerettem a hust (de en is Mo-n nottem fel, rantotthus, porkolt)- ezert volt nekem vonzo es erdekes olyan tanulmanyokat olvasni Bechterewrol, hogy keleti, zoldsegen elo nepeknel a betegseg ismeretlen. Hiaba ott a gen, nem lesznek betegek. Meg olyan tanulmanyokat, hogy vegan eletmoddal a nagy tobbseg Bechterew javul. Meg olyan uj dietakat, amikben ha hus is, az csak hazicsirke, hal, nem nagyuzemi tenyesztesu, es csak icipici hanyada az etkezesnek. El lehet ugy kezdeni, hogy csak ilyen bio csirkemell, es a feldolgozott hust, virslit, kolbaszt, felvagottat elhagyni, igy megfizetheto lesz a bio hus. A lenyeg az a napi 6 cseszenyi zoldseg, mert az gyogyit. Sok sotetzold, sok sarga, piros, kek. Magok!

En nagyon ajanlom ujra es ujra mindenkinek a 3 het szigorusagot: a zoldsegen elni-t, elhagyni hust, tejtermeket, tojast, buzat, kavet, alkoholt, mert akkor rajossz. ferjemmel, amikor eloszor csinaltuk, a krapek pruszkolt. Kijelentette, hogy ha egy het utan nem erzi jobban magat, o ezt abbahagyja. Akkor jott a #$%^#@**&^, mert sehol nem fajt. 7 eve evente 2x ujracsinaljuk a 3 het szigorut, es minden evben egy csomo uj receptet tanulunk, ami izlik nagyon, es szivesen esszuk ezeket maskor is, egyre inkabb ezek a kajak toltik ki az etkezesunket. De ez egy lassu folyamat, mi sem kovetjuk szorul szora az en ajanlasaimat. En nem fozok hust itthon, de ha etterembe megyunk, krapek rendelhet steak-et, ha akar. Eleinte mindig azt rendelt, iden mar egyszer sem.

Mivel ez a kajalas engem erdekel, es olyan helyekre jarok, ahol hasonszoruek -vegan fozotanfolyam, vagy web forum - igy talalok uj baratokat, pl most van egy fozocskes baratnom 5 percre, aki ugyanezen dietan el, es hetente egyszer egyutt fozunk egy orias adag etelt en konyhamban. Egy foetel, egy leves, egy kenyer, egy sutemeny, egy snack zoldsegkrem pl, szendvicsre kenni) Feliratkoztunk egy programra: helyi bio termelotol a bolti ar negyedeert kapunk egy nagy kosar zoldseget mindketten minden szombaton. Ezt fogjuk iden fozni, mindig, ami epp terem. En ezt nagyon fogom elvezni, helyi termelot tamogatom, nem utazik a kajam, es minden a legfrissebb. Minden fuszernovenykemet itthon nevelem, plusz salatakat. Nonek az eheto viragaim a konyhaablakban :) Mert olyan jol neznek ki a viragszirmok salata, vagy kremleves tetejen.

Tudom, hogy minden Bechterewes imadja a hust. De talan azert Bechterewes, mert imadja? Probald ki hus es tej es tejtermek nelkul, csak 3 hetre. ;)

Előzmény: Forrest76 (12424)
Forrest76 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 12424

limited_edition és Maule,

Köszi a választ a zabkására. Ez a táplálkozás átalakítás elég nagy erőfeszítést kíván. Falusi családból származom, nálunk a hús központi szerepet játszik, zöldség az csak húslevesben vagy savanyúságként, ritkán főzelékként. Anyám régebben a "vércse" becenevet birtokolta, húst-hússal eszik. Hasonló a szitu mint amikor A Bazi nagy görög lagzi c. filmben a vőlegény azt mondja a párja görög szüleinek, hogy nem eszik húst. Nem eszik húst? Bárány. Akkor egyen bárányt. Az nem hús. :)

Nálam is egyértelműen lelki tényezők azok amik előhozzák, előhozták a betegséget. Persze a fizikai/genetikai feltételek gondolom adottak voltak.

Egyébként mindenkinek megvan a maga baja úgymond gyenge pontja, még ha elsőre nem is látszik. Csak ezek közül manapság sokra van gyógyír amivel ha nem is gyógyul meg, de hosszú távon tünetmentessét tehető. (pl. magas vérnyomás).

Előzmény: limited_edition (12419)
Maule Creative Commons License 2016.04.01 -1 0 12423

Nincs gyulladas, ami ezt a kajat tuleli. egy het utan mar erzed, 3 het utan igy fogsz enni az idok vegezeteig.

Előzmény: Maule (12422)
Maule Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 12422

Ma fodros kel-bol es kendermagbol lett egy sajat keszitesu magokbol keszult piritosra kenheto krem, igy lehet elvezhetove tenni egy kosarnyi sotetzoldet. egy vekony cracker, ra a krem, ra egy vekony szelet sult cekla, egy salatalevel, egy darab zoldpaprika. Feherje hianyzik: csicseriborso vagy bab, vagy hal. Sarga hianyzik: Fagyasztott mango es kokusztej osszeturmixolva, szuper desszert. Utana lehet igazitani minden nap. Csak legyen minden nap 6 csesze szines, leginkabb sotetzold.

Előzmény: Maule (12421)
Maule Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 12421

Nalunk tegnap cekla nap. Mert gyonyoru friss zsenge cekla volt leertekelve, gumo megsut alufoliaban, holnapi felhasznalasra. Cekla levelek, leszedtem oket szarukrol. Szarat aprora osszevagtam, vekonyra szeletelt fokhagymat 30 mp paroltam, ra a cekla 2 kulon etel lett ceklaszar, es  ceklalevelek. Ehesek voltunk es megettuk koretnek a tegnapelotti maradek  sutotok-spenot-bab melle.  Uj kihivas ez minden nap.

Előzmény: Maule (12420)
Maule Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 12420

dehogy erositi a gyulladast, jo etel. De kell enni melle sok sotetzoldet, mas szines zoccseget, ami gyulladast csokkent. Ha nem tejjel csinalod, probald magtejjel, meg finomabb. Adj hozza fahejat, az is egy csoda. Edesitsd szaritott gyumolccsel, rakd tele magokkal es diokkal. gyogyito etel, ha melle megeszel kb 6 teniszlabdanyi friss zoldseget naponta.

Előzmény: Forrest76 (12418)
limited_edition Creative Commons License 2016.03.30 0 0 12419

Szia! Számomra a zabkása problémamentes. A stressz, s a lelki dolgok tudnak nagyon ledönteni. 

Előzmény: Forrest76 (12418)
Forrest76 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 12418

Sziasztok,

Zabkásával kapcsolatban mi a tapasztalat SPA téren? Természetesen vízzel nem pedig tejjel elkészítve. Pl. glutént alapból nem tartalmaz csak ha mondjuk búzával "szennyezett". Nagyon tápláló, magas a fehérje tartalma. Erősítheti-e a gyulladást szerintetek? 

Maule Creative Commons License 2016.03.07 -1 0 12417

hogyan etkezel?

Előzmény: ancsus26 (12416)
ancsus26 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 12416

Sziasztok!

Írtam már többször a fórumba,leírtam már a történetem,31 éves vagyok 1 éve kezdődtek a panaszaim,akkor reaktív artitisznek vélték,de a keresztcsont fájdalom nem szűnt,mostanra sokszor elviselhetetlen,járást nehezítővé vált.Debrecenbe mentem,ahol megnézték a HLA B 27-et,pozitív,és az MR sacroilitisre utaló képet mutat,ujjnyi ödéma van a jobb oldalon.Szóval a diagnózis megvan,SPA.Teljes összeomlás,mert néha már nehezen veszek levegőt,fáj itt-ott a hátam is,de nem vészes.Lehajolni még letudok,fordulás is megy.Az orvos rögtön biológiai terápiát javasolt,de nem infúziósat,mivel csont eltérés nálam még nincs.Ez egy klinikai szer,már törzskönyves,de nem az OEP támogatja,Cimzia a neve.2 évig kéne szedni,és remélhetőleg altatná a betegséget.Ez valami klinikai study vagy mi,és a 2. évben az egyik csoport placebót kap.Csak ugye ott  a bibi,hogy addig nem lehet baba.És mi már nagyon szeretnénk.Az orvos rám bízta a döntést,nem akar befolyásolni.De olyan mellékhatásai vannak,megnéztem neten.Hát most mit lehet tenni?Legyen okos az ember.Baba vagy biológiai terápia?Mert ha most nem vállalom be,és terhesség alatt meg nagyon romlik az állapot?Tudnátok esetleg tanácsot adni?Úszással,gyógytornával,gyulladáscsökkentővel meddig lehet szinten tartani az állapotot?Nektek milyen időközönként volt romlás az állapototokba?Hónapok,évek?

Hallottatok már ezekről a klinikai studykról,kapszulás biológiai terápiáról?Van akinek felajánlották,elfogadta,elutasította?Mivel kezdeti stádiumba vagyok,ugye a rendes infúziós biológiai terápiát még nem adhatják,de ebbe a klinikai csoportba beszállhatnék.Az orvos maximálisan rám bízta a döntést.De 2 év az rengeteg idő,és ha placebót kapok?

Ha valakinek van tapasztalata,írjon légyszíves!

Üdv.

Ancsa

Maule Creative Commons License 2016.02.11 -1 0 12415

http://talesofakitchen.com/

Ha szulinapi torta, itt talalok receptet. Vagy ha csak van egy szabad napom, amit a konyhaban toltenek, csinalok egy fagylaltortat, vagy kettot, dupla recept, innen. Es var a fagyasztoban, amig varatlan vendegseg, es elovehetem, mint szuper edesseget. Ha nincs eppen a fagyasztoban ilyen, akkor van fagyasztott mango, es konzerv kokusztej a hutoben. Aminek szilard resze es a mango osszeturmixolva szuper fagylaltot csinal 2 perc alatt. Fagyasztott meggyel is mukodik. Ha 30 eve tudtam volna ennyit taplalkozasrol, ha nem rantott huson es grizes tesztan neveltek volna fel szuleim, ha ertettem volna, milyen fontos a zoldsegeves, mashogy etettem volna gyerekeim. Sok zoldseg volt, de megtobb kellett volna.  Ok mindketten veganok, ok tanitanak, ok inspiralnak. 25, 27 evesek.

Maule Creative Commons License 2016.02.11 -1 0 12414

Ha te mar vega, figyelj oda, mit mivel eszel. 80% szines zoldseg, leginkabb sotetzold legyen minden tanyerodon. Egyel feherjedusat, azaz babokat, de csak mas zoldsegekkel, ne szenhidrattal. Szenhidratot egyel salatakkal, mas zoldsegekkel. Figyeld, hogy erzed magad. Nekem ez a szabaly volt a legmegdobbentobb. Ha nem tartottam be, szenvedtem a gazoktol, ha betartottam, tele energiaval, heppi.

Előzmény: ancsus26 (12409)
Maule Creative Commons License 2016.02.11 -1 0 12413

http://www.juliemorris.net/

ez a csajszi fantasztikus. Minden receptje maga a gyogyitas. Ajanlom. Spejzot telerakni o hozzavaloival sokba kerul, de mar Mo-n is minden elerheto, es en hiszem, hogy megeri. Olcsobb, mint betegseg, olcsobb, mint megavitaminok, amit vitaminipar probal eladni betegeknek. En tovabbra is hiszem, hogy ha nem tablettaban eszed a taplalekkiegeszitoket, hanem termeszetes formajukban fogyasztod oket, jobban szivodnak fel, mert sajat rostjuk segiti oket. Superfood minden recept ettol a lanytol. D vitamint azert mi szedjuk minden telen, ajanlom nektek is.

Maule Creative Commons License 2016.02.11 -1 0 12412

http://www.cleanprogram.com/?gclid=COueqoHZ8MoCFQmSaQodUlMNtQ

Ez nekem a bibliam. Ajanlom mindenkinek, aki gyulladascsokkento, egeszseges dietat keres.

Maule Creative Commons License 2016.02.11 -1 0 12411

A gabonat is figyeld, hogy reagalsz ra. Kenyeret is hagyd ki legalabb 3 hetre, buzat, rozst, stb, mindent, ami gluten. Ovatosan vezesd be ujra, figyeld, mit csinal veled. En hajdina-mandulaliszt, meg mindenfele fura lisztekbol sutok kenyereket magunknak - bar egyikunk sem gluten-allergias, de ha buzat eszunk, faradtsagerzes es gyulladasnak altalaban nem tesz jot gluten. Te talald ki, tobb hetes dietak soran, hogy ha ujra eszel valamit, mit erzel. Hidd el, megeri.

Maule Creative Commons License 2016.02.11 -1 0 12410

Hagyki a tejet, tejtermeket. Mar gyerekorvosok is ezt ajanljak, allando felsoleguti fertozesek ellen. Probald ki, hogy vagy 3 het, 6 het utan. Ha szerinted nincs koze, lasd, hogy vagy nelkule. En kedvencem mandulatej, cashewdio tej, veheted keszen is, vagy szivesen mondom, hogy kell hazilag csinalni. Ha Bechterew, en minden olyat, ami gyulladast csokkent, ket kanallal ennek, azaz szines zoldsegek, leginkabb sotetzoldek. Ha ez a kajad 80%-a, erezni fogod.

En kedvenc gyogyito dietam azt mondja, folyekonyat emeszteni konnyebb, igy reggelire es vacsira turmix, igy a sok jot konnyebben emeszti a szervezet, es energiat a gyogyitasra tudja forditani, nem emesztesre. Reggelire szines turmixok, gyumolcs, mandulatej, spenot, mangold, fodros kel. Ananasz, bogyosok, alga, hinar. Vacsira hagyma-fokhagyma parolva, ra akarmi gyokerzoldseg, vagy gomba, viz, es turmix. Vagy sutotok es korte vagy alma egyutt megfozve vizben, leturmixolva. 3 hetet probalj ki igy. Egy het utan mar kezd sehol nem fajni. 3 het utan kiprobalod, milyen gluten-t vagy tetermeket enni, es azt fogod mondani, koszi, de nem.

ancsus26 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 12409

Sziasztok!

Kedves Fannimartin, Maule, Sleve!

Nagyon örültem a hozzászólásaitoknak,végre feléledt a fórum :-). Maule,köszönöm a tippeket,oda fogok figyelni az étkezésre,bár ami furcsa,hogy írtátok, a hús elhagyása sokat segít.Hát,én egész kislány korom óta vegetáriánus vagyok,de tejtermékeket fogyasztok,igaz nem rengeteget.Gyümölcsöt,zöldséget rengeteget eszek.Fannimartin,őszintén tisztellek a pozitivizmusodért,én egy-egy csípőfájós napon is ki tudok borulni,te meg 25 éve ebben élsz...hű...Nekem most 3 hónapja van gyakori köhögésem,kis köpettel néha,remélem ha Bechterew is a diagnózis,nincs köze hozzá.Jövő héten lesz a sacroileitis MR,félek tőle nagyon.Vérkép,röntgen tökéletes lett,de én tovább mentem Debrecenbe.Itt Egerbe nem is csináltak volna MR-t,meg ezt a HLA B 27-et se tartották fontosnak.Debrecenbe Dr. Szántó Sándorhoz kerültem,ott rögtön megnézték ezt a HLA B27-et.Nekem egyenlőre még a derekam nem fáj,hajlongok,de amikor megfájdul a keresztcsont,akkor úgy megyek,úgy mozgok,mint a tojósgalamb.És mindez egy lázas betegség után kezdődött,boka,térd majd csípő.De akkor tényleg reaktív artitisznek tűnt,mert megduzzadt,lila volt a lábam.Mindenesetre most elkezdek gyógyfürdőzni,úszni a jobb napokon,és próbálni fogyni,kicsit egészségesen élni.A babaprojekttel Fannimartin kicsit megnyugtattál,köszönöm.És a nőknél is ugyanúgy zajlik ez a kór,mint  a férfiaknál?Elkerülhetetlen a merevség,és hogy megáll mondjuk a deréknál,vagy netán a keresztcsontnál?

Remélem sokan írtok még,köszönöm az eddigi hozzászólásokat is!

Üdv.

Ancsa

Előzmény: fannimartin (12407)
Maule Creative Commons License 2016.02.11 -1 0 12408

Kevesen ertik meg, mi az osszefugges etel es gyulladas, hogy erzed magad kozt, te kiprobaltad, es tudod. En sokszor ugy erzem, a falnak beszelek, ha ide irok, te vagy a kivetel. En most talaltam egy uj baratnot, aki ugyanugy gondolkodik kajarol, mint en (neki is van oka igy enni), hetente egyszer egyutt fozunk zoldsegeket, ket-harom napra elore, csinalunk egeszseges sutiket, crackereket hosszabb tavra, egy nap munka, egyutt elmosogatunk utana, sok munka, de kevesebb sokkal, mintha kulon-kulon csinalnank. Ajanlom neked is, keresni ilyen baratnot.

Előzmény: fannimartin (12407)
fannimartin Creative Commons License 2016.02.11 0 0 12407

Azt hiszem én elég réginek számítok itt a fórumon, majdnem a kezdetektől itt vagyok. Régen kicsit nagyobb volt az élet, sajnos mára elült. Én is csak nagyon keveset vagyok gép előtt, a munkahelyemen napi 9-10 órát és ezért itthon már nem igazán érzem azt hogy ide kellene ülnöm.

Én 25 éve élek együtt ezzel az állapottal ( tudatosan nem hívom betegségnek ). Kétszer voltam terhes és két gyönyörű gyerekem van.A terhesség alatt teljesen leállt a bechterew. Nulla panaszt okozott és ez volt a helyzet végig a szoptatás alatt is. Azóta sajnos nagyon sokat romlott az állapotom. Föld-ujj távolság több mint 60 cm, tüdőkitérés nincs 1 cm, oldalra már fordítani a fejemet nehezen tudom, járás kínszenvedés, kb 1-2 óra alvás éjszakánként nem több és sorolhatám, DE még mindig úgy vagyok, hogy ha valaki nem tudja, hogy ebben a kórságban szenvedek akkor az látni sem fogja rajtam. Elég keményen dolgozom hogy ez így legyen, néha kemény és összeszorított fogakkal járok, de akkor is vallom, hogy én vagyok az érősebb és nem fog az SPA legyőzni.

Sajnos időközben kimutattak még pár kórságot, COPD és egy szuper nőgyógy baj, és biolt sem kaphatok. De nem adom fel. Húst szinte egyáltalán nem eszek, rengeteg gyulladáscsökkentő zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok, sokat iszom ( ha teheted hallgass Maule-ra, nagyon okosakat mond ) és stb. Ja és a rengeteg mozgás. Minden nap, ha fáj akkor is. Ez nagyon fontos. Én most elég sok gyógyszert szedek ( a többféle betegség együtt már sok és ezért kell a gyógyszer ), de volt idő amikor gyógyszer nélkül csak az életmódváltással jól voltam. Te még az elején vagy még időben. Állj hozzá nagyon pozitívan!

HLA B27 pozitivitás még nem jelenti azt, hogy ez a bajod.

Sok sikert a babaprojekthez! Minden rendben lesz! :)

Ha van kérdésed kérdezz nyugodtan. Nem garantálom hogy azonnal válaszolok, mert nagyon ritkán vagyok itt, de azért néha megpróbálok feljönni szétnézni itt.

Ja kórháznak én is az ORFI-t javaslom, bár vidéki lévén én is csak ritkán járok ott. A betegséget ott állapították meg még anno.

Előzmény: ancsus26 (12402)
sleve Creative Commons License 2016.02.10 0 0 12406

"A HLA B 27 pozitvitás egyértelmű diagnózis,vagy csak erősíti a gyanút?"

Nem egyértelmű, csak erősíti a gyanút.

Maule Creative Commons License 2016.02.10 -1 0 12405

Kiprobalnad? Milyen csak zoldsegen(magon, gyumolcson) elni?

Maule Creative Commons License 2016.02.10 -1 0 12404

Amit megeszel, szamit. 3 het gyulladascsokkento dieta, szerintem megvaltoztatja eleted. Kave, citrus, szoja, hus, krumpli, gluten, szoja, tojas, tejtermek nelkul biztos, hogy jobban erzed magad. Aztan probald enni ujra ezeket, figyeld, mi lesz. Mi asszem vegleg elhagyjuk most tejtermekeket, 7 ev jajde szeretnem a sajtot ujra es ujra enni utan. Mert minden 3 het dieta utan nelkuluk jobban vagyunk, erezzuk. Gyogyszert, taplalekkiegeszitot enni dragabb, mint bio zoldseget. csinalok mar sajtot is magokbol meg diokbol. Emberem karomkodik egyfolytaban, hogy csessze meg, igy kell ennie, hogy ne fajjon. De igy eszik. Bicikli! Edz a baratjaval a 300 merfoldre, de nem indul iden.

Maule Creative Commons License 2016.02.10 -1 0 12403

Mi tovabbra is csinaljuk, amit eddig. Clean kaja by Alejandro Junger, osszes ajanlasa nekunk a biblia. Zoldseg(95%) es hal, mi ezt valasztottuk. Mukodik.

ancsus26 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 12402

Szia!

Nagyon örültem,hogy végre "feléledt" a fórum, remélem sokan bejelentkeznek majd a régiek közül.Egyenlőre Debrecenben voltam,majd jövő héten lesz a keresztcsont MR.Egerben csináltak vérképet, CRP és süllyedés normális,SI röntgen semmit nem mutat,gerinc röntgen se.Itt nem is akartak nagyon foglalkozni velem tovább,ezért is léptem.Írtam hogy tavaly volt egy magas lázzal járó betegségem,talán nőgyógyászati,ki tudja,és akkor kezdődtek a tünetek,mondjuk az inkább reaktív artitisz volt,de a keresztcsont fájdalom nem múlt el azóta sem.A HLA B 27 pozitvitás egyértelmű diagnózis,vagy csak erősíti a gyanút?Tudod esetleg?Vagy akik olvassák a hozzászólást.Egerben azt meg se nézték,Debrecenben az volt az első.Néha egyáltalán nincs panaszom napokig,aztán meg nagyon szenvedek.Hol a jobb oldali keresztcsontnál fáj,hol a combtő,hol a csípő,aztán a bal oldal.Na,olyankor éjjel megmozdulni...nekem mondjuk még nincs merevség,de  ha fáj,nem is jó mozdulni.A derekam még nem fáj.Hajolni,forogni,fejet forgatni tökéletesen tudok,földet érinteni is....még..Meg nem is az éjszakai fájdalom a jellemző nálam,hanem egész nap,főleg mozgásra fokozódó,néha járáskor ha nagyon fáj,sírni tudnék.A Flector por gyorsan segít.Gondolom az MR után mondják ki a diagnózist.Azért jobb lenne ha a HLA B 27 negatív lenne.A babaprojekt miatt különösen izgulok.Valahol még reménykedek,hátha nem Bechterew....

Remélem mindenki jól van,és sokan írnak!

Sziasztok

Ancsa

Előzmény: balage60 (12401)
balage60 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 12401

Helló!

Sajnos nincs semmi élet a fórumban. Korábban nagyon ment, de az utóbbi időben nem. A női dolgokhoz nem tudok h.szólni. 

Tehát a bechterew. Mint írod, hogy a vérből már sajnos megállapították a betegséget, a CT csak megerősíteni fogja. Nem kell elkeseredni, mert az időben "elkapott" SPA-t kordában lehet tartani.

Nálam nem így történt szenvedtem éppen eleget miatta. A tünetek hasonlóak voltak e Tiéddel, kiegészítve a hajnali izommerevséggel. Szörnyű fájdalmak voltak. Kezdetben izomlazító + fájd.csill-t szedtem, de semmit nem használt. Aztán jöttek a keményebb gyógyszerek, majd a bio. Attól a fájdalmak jelentős része elmúlt, jelenleg nem kapom . Szerencsére a betegség is mintha aludna. Orvos szerint úgy tűnik, hogy ezen a szinten maradhat. (Kopp- kopp) Csak nehogy korán örüljek. Ami nagyon fontos a tornát keményen nyomni kell. Ha teheted akkor az ORFI-ba menjél. Ott nagyon értenek hozzá.

Üdv. NB

Előzmény: ancsus26 (12400)
ancsus26 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 12400

Sziasztok!

Pár napja, hogy beírtam ide,de senki nem ír,remélem él még ez a fórum,olyan jó lenne olvasni, kivel mi történt,ki hogy viseli a betegséget,főleg akik már szinte a kezdetektől írtak.Dobsika,aki ha jól olvastam,szült is a Bechterew mellett,én is nagyon szeretnék kisbabát,és a többiek.Mennyire gyorsan romlik az állapot,vagy stagnál,nőknél hogy zajlik.

Remélem olvassa még valaki ezt a fórumot!

Szép napot,sziasztok!

ancsus26 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 12399

Sziasztok!

Nagyon sokat olvasom a fórumot,főleg mikor rámtör a pánik.Vidéken élek,31 éves nő vagyok.Leírnám a történetem,bár ilyen sztorival még itt nem találkoztam,igaz azért a több száz oldalt még nem rágtam végig.Az én kálváriám 2014-ben kezdődött.2014. januárjában elkezdtem diétázni és sportolni,mivel előtte hormonális gondok miatt 6 évig nem menstruáltam,és már kisbabát szeretnénk.Közel 20-30 kg túlsúlyt cipeltem évekig.A mozgás és diéta tényleg hatásos volt,mivel tavaly februártól menstruáltam,és olvadtak le a kilók.Április végére - 23 kg-nál tartottam,amikor beütött a baj.Egy éjjel irtózatos bal alhasi fájdalomra keltem,nem bírtam felállni.Sürgősségire mentünk,ahol bélpanasznak vélték,mivel előtte szorulásaim voltak.Utána be is lázasodtam,kétféle antibiotikumot szedtem.Attól kicsit jobb lett,de étvágyam nem volt.Gasztronenterológián előjegyeztek tükrözésre,kicsit nyákos volt a széklet,meg fájt a hasam.És itt jött a bibi: a betegség után 1-2 héttel éjjel arra keltem,hogy nem bírok lábra állni,a bokám,lábfejem fájt,és ha lógattam a lábam,lila volt.Gyorsan kórház,trombózist kizárták,begipszeltek,reaktív artitisz volt a diagnózis.Rá két napra a térdem is nagyon megfájdult,gipszet le kellett venni,mert szétnyomta  a térdem.Nem bírtam hajlítani.Lassan javultam,Flector por volt a legjobb.Amikor a gipsz fent volt,a keresztcsontomnál-csípőmnél is elkezdett fájni.Amikor már tudtam ismét menni,a sarkam fájdult meg.Mondjuk a keresztcsontom éjjel-nappal fájt,de az éjszakák,főleg gipszbe...Béltükrözés nem mutatott gondot,de senkinek nem ajánlom altatás nélkül :-) !Hasi CT nőgyógyászati gyulladást írt le.Itt megállt a sztroi,de a keresztcsont-csípő azóta is fáj,és a panaszaim végig a jobb oldalon voltak.Most már megelégeltem,mert este nem bírok forogni,sokszor menni is alig,combtőbe is sugárzik.Flector poron élek.Vérvételnél süllyedés,CRP tökéletes.Amikor beteg voltam,CRP 60 volt,süllyedés is magasabb volt.Elküldtek SI röntgenre,semmit nem mutat.Gerinc röntgen se.Na,itt nem álltam meg,mentem Debrecenbe,ahol rögtön HLA B 27-et néztek,persze pozitív,2 hét múlva lesz sacroileitis MR.Hát,szerintem elég egyértelmű a dolog.Bár sajnos nőgyógyászatilag nem vagyok rendbe,mert amikor nagyon fáj a keresztcsont,erős folyásaim vannak,és menstruáció előtt se semmi...Férfiaktól előre is elnézést.Amikor tavaly lázas voltam,akkor is pont megjött utána.Sajnos azóta visszahíztam 15 kg-ot,mivel nem tudok sportolni,és megint nem menstruálok,legalábbis ebbe a hónapba.Debrecenbe rögtön erre néztek,az MR lesz vajon a döntő?Vagy ez már így is egyértelmű?Segítsetek légyszi,kinek mi a véleménye.Én nagyon nehezen élem ezt meg,egyik nap oh,kordában lehet ezt tartani,másik nap kiborulok,el akarok vonulni.Félek,a babavállalást hogy befolyásolja ez az egész.Vannak jó napok,és kegyetlen napjaim,Flector port iszok,de póbálom csak végszükség esetén,azzal végig alszom az éjszakát.Csak forogni ne kéne. Remélem nem haragszotok a hosszúra nyúlt levélért,és ha valakinek van véleménye,hasonló tapasztalata,várom!

Üdvözlettel:

Ancsa

Maule Creative Commons License 2015.12.20 -1 0 12398

ma kezdenenk, en mar nem is gondolkoznek rajta, csak hajra bio terapia.

Előzmény: Edit70ke (12397)
Edit70ke Creative Commons License 2015.11.11 0 0 12397

Üdvözlök Mindenkit!

SPA és teljes körű immunológia kivizsgálás előtt állok. Szeretném tudni milyen vizsgálatok ezek, és hogy bárhol az országban elvégzik ezeket, vagy van erre kijelölt hely (mondjuk ORFI)? Mire számítsak? Megtagadja a háziorvos, hogy beutalót adjon abba az intézménybe ahol foglalkoznak is velem?Nekem már az is egy küzdelem, hogy  a megfelelő orvoshoz eljussak. Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!