Keresés

Részletes keresés

trollgyalu Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 20391

Troll munkássága volt, a teljes életművét töröltük.

Előzmény: Tomsz85 (20389)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 -1 2 20390

Ha már ennyire a témában vagyunk, vesézzük is ki.

A SZER, és más "ellenséges" propagandát sugárzó adók (le)hallgatása és a hangrögzítése Gödöllőn az MTI vevő állomásán történt. Ez jól látható az M3 autópályáról is, ha Bp-ről, Nyíregyháza felé haladsz. Balra fenn a domb tetőn.

Minden adást rögzítettek, de csak az "érdekesebb" anyagokat tették írásba, és ez került illetékes et. kezébe.

A POSTA (PRTMIg) vevő állomása TÁRNOK-n volt/van. Tudomásom szerint ma, az AH (Antenna Hungaria) üzemelteti.

A POSTA (PRTMIg) kommunikációs adói Székesfehérvár-Sóstó, Székesfehérvár-Öreghegy. Ezek az adók hagyományos morse távíró (A1 és F1) , valamint géptávíró (RTTY), beszéd hang átvitel amplitudó moduláció (A3) valamint a végek előtt SSB, ami alkalmas volt független oldalsávú adásra is. Ez annyit jelent, hogy más információ megy egyidőben az alsó, és felső oldalsávon. Az öreghegyi adók csak A1, F1 és RTTY üzemmódot tudtak.

De zavarták innen a SZER-t is öt, vagy hat 5kW-s adóval.

A sóstói állomáson volt még egy HH adó is, ami 2 db 150m magas fél ernyő antennára dolgozott ~ 30kW teljesítménnyel, géptávíró üzemmóddal. Ez sugározta az MTI híreit a vidéki újságok szerkesztőségeibe (nyomdáiba).

Sajnos mára nyomuk sincs. Talán az egyik tornyot sikerült megmenteni.

És még egy magán véleményt engedjetek meg: nagyon szép és jó -már akinek- ez a digitális világ. De, a sebezhetőségéről senki nem beszél, úgy kezelik, mintha ilyen nem is lenne. 

Bele gondoltatok már abba, ha elvágnának,esetleg 60cm-t kivágnának egy olyan optikai kábelből, ami pl. BP-t a szolnoki GSM gyűjtővel köti össze. Vagy a

hótra dícsért EDR egyik mikro átjátszójánál a fémgyűjtők feltekernének 10m koax kábelt.

Véleményem szerint nagyon el lettek itt (és máshol is) a dolgok kapkodva.

Szerintem kevesebb közgazdászra, és jogászra lenne szükség, hogy normálisan működjenek a dolgok.

Tomsz85 Creative Commons License 2019.03.03 -1 1 20389

Vajon miért törölték a 20384-es hozzászólást? 

Előzmény: radar-nyh (20388)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20388

Sajnos, mire válaszoltam volna a ...84 sz. hsz.-re törölték. (???!!!) 

Nem tudom most már mi volt a nem érthető.

Még egyszer:

MONOR a külügy adóállomása (az, hogy ki a kezelő más téma). Források szerint ma is üzemel. Feladata volt, a külképviseletekkel való kapcsolattartás. Emellett még ellátott (pl. a 3n) más feladatokat is. A vevő állomás valószímű a KÜM Bem téri épületében volt (van).

ÓCSA BM feladatokat ellátó vevő állomás. Írások szerint az elhárítás üzemeltette, felderítés céljából. A dokumentumban az áll, hogy hírszerzók, informátorok, rádióamatőrök lehallgatása országon belül, és más feladatokban való részvétel, a "baráti" országokkal.

CSÉVHARASZT BM adó állomás. Feladatát csak tippelni tudom. (Nem csak az "imprelisták" küldtek ide ügynököket, nekünk is szép számmal voltak ilyenek külhonban)

Remélem hamarosan mind a két kezem használni tudom majd, és akkor felteszek pár érdekes képet, és dokumentumot.

_nyunyuka Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 20387

Ha szétnéztél, biztosan a második pillantásra meg is volt az ojjektum, ami egyébként a kutyának sem tünt volna fel. :-)

Emlékszem rájuk, a tököli reptérnél volt belőlük bőven, föl is hívták a figyelmet, hogy valami érdekes van ott.

A Halásztelek utáni nagy kanyarban rendszeresen kirepültek az autók, nem véletlenül. Az első balesetező az angol katonai attasé volt :-))).

Előzmény: radar-nyh (20370)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20386

Csak nem kollégák voltunk (vagyunk)???     PRTIMIg

Előzmény: Atis57 (20385)
Atis57 Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 20385

Szia!

Pontosan erre gondoltam.

A 80-s évekbeli POSTA  Rádió TV műszaki Igazgatóságon , volt külön K csoport telephelyenként !

Nem derültki mivel foglalkoztak , csak a főnököm figyelmeztetet -jót tesz az egésségemnek ha nem érdeklődök.! 

, Egyszer Nagy Hárshegyen  részt vettem ilyen antenák" alaptelepitésében "?

Mert ásni jó voltam .....azt adták elő , hogy földelőhálót csinálunk 1-1 adőtoronynak .

De azon a területen 25 adó torony is elfért volna ....néha 1 szovjet rádiós kocsit láttam ott "üdülni".

Előzmény: radar-nyh (20383)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20383

Ezek a forgatható antennák, ahogy elnéztem, valószínű széles sávú LOGPER antennák. ~ 5-6MHz-től 30MHz-ig.

Előzmény: Atis57 (20381)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 20382

A SZER-t BM, és HM (MN) adók soha nem zavarták. 

A SZER zavarása a Magyar Posta feladata volt. 

A zavarás nem ezzel, hanem a középhullámú SZABADSÁG, és VOA (Amerika Hangja) adásainak "mixelésével" kezdődött.

Ezeket adásidőn kívűl (műsorszünetben) a meglévő adóhálózat végezte. Bp Lakihegy, Szolnok, Balatonszabadi, Nyíregyháza, Pécs, és többi vidéki KH állomás. 

A RH adások zavarása helyileg (városon belül) Bp-OTI torony, és Svábhegy, Pécs-KH állomás (Kozármisleny), országos zavarásra próbálkozás volt Szolnok KH, és Székesfehérvár-Sóstó RH adó állomásról.

A rövidhullámok terjedési sajátosságaiból kifolyólag ezek elég rossz hatásfokkal működtek, még városon belül is. A használatos kis teljesítményekről nem is beszélve! 

Később ezt úgy oldották meg, hogy "kölcsönösségi alapon" Magyarországról zavarták a cseh, szlovák, lengyel, orosz-ukrán, bulgár adásokat. Cserébe a SZU-ból, Lengyelországból, Csehszlovákiából jött hozzánk az áldás.

Meg kell jegyeznem, hogy azért mindig akadt, legalább 2 frekvencia a hétből (13, 16, 19, 25, 31, 41, 49m) amit ugyancsak a terjedésnek köszönhetően nem tudtak befolyásolni.

Egyébként Magyarországon a '70-s évek elején teljesen megszünt minden "ellenséges" Magyarországra sugárzó műsorszóróadó zavarása, de nem a zavarás. Külön kérésre Székesfehérvárról és Szolnokról tovább zavarták az északi államok (lett, észt, litvánia), lengyel és csehszlovák adásokat. Ezek talán egészen a gengszter váltásig voltak, mint "bérsugárzás".

Előzmény: Ridley4Lev (20375)
Atis57 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20381

Szia!

erről nincs nappali felvételed ? 

A Yagi antennák miatt.

Előzmény: Ridley4Lev (20380)
Ridley4Lev Creative Commons License 2019.03.03 0 1 20380

Kb 1 éve: 

Előzmény: charlie21 (20376)
Ridley4Lev Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20379

Igen...COMINT

radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20378

Csévharaszt az adó állomás, Ócsa a vevő.

Monor szintén "csak" (KÜM) adóállomás, és ma is működik még tudomásom szerint.

Innen sugározták anno a híres 3n (NNN) üzeneteket.

Előzmény: charlie21 (20373)
charlie21 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20377

Szóval ezek vevők! Mit vesznek ha az elsőrendű adó megszűnt ? 

charlie21 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20376

Szóval akkor a most is álló monori antennák, még valóban állnak. 

Előzmény: Ridley4Lev (20375)
Ridley4Lev Creative Commons License 2019.03.03 0 2 20375

Határőr katonákkal folytatott beszélgetéseim:

...Monor -Csèvharaszt 1 Volt. Reggel cserèltük az örsèget.

Csèvharaszti századhoz tartozott Monor. Egy Raj kb 5-6 ember volt ott napi váltásban.plusz kutya.Csèvharaszton voltam soför vittem párszor a váltást....

...én úgy tudom a szabad európát zavarták onnan és tartalék antenna volt ha a Kossuht vagy a Petőfi leáll,,,amúgy szerintem más itt volt ott amiről nem tudtunk meg semmit.....én 82-84 között voltam ott !Csévharaszt a fő és Monoron volt egy kis őrs igen napi váltással sőt még Feri-hegyre is adtunk akkor védelmet heti váltásba...

Ridley4Lev Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20374

Monor. 

Előzmény: charlie21 (20373)
charlie21 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20373

melyik a vevő ? Az első vagy a második? 

Előzmény: radar-nyh (20365)
charlie21 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20372

a lefényképezett dokumentumuk már a tulajdonomban vannak. 

Előzmény: radar-nyh (20364)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 0 1 20371

A külső müa. burkolat szerintem nem csak az időjárástól véd, hanem a szemektől is. Vagyis milyen irányba, és milyen frekvenciára vannak telepítve.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (20367)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 20370

Az álcázás külön ágazata volt a TVT, és NP (természetvédelmi terület, nemzeti park). Ott ahol ezzel a táblával találkoztál, biztosan volt "valami".  Városokban, lakott területen pedig kedvencem volt a fényképezni tilos "kresz" tábla. Ha szétnéztél, biztosan a második pillantásra meg is volt az ojjektum, ami egyébként a kutyának sem tünt volna fel. :-)

Előzmény: hadsz (20351)
D-peti Creative Commons License 2019.03.03 -1 1 20369

A belső terület külön szögesdrótos kerítéssel van elkerítve, melyet lámpasor kísér végig. A lényeg tehát le van kerítve az objektum többi részétől.

A főéületben egyébként még sok helyen kint van az eredeti helyiségnév, kedvenceim a "grom-kihelyezett egységei gépterem" illetve a "ciklon műszaki szint". Viszont a nagyobb termeknél szándékosan le vannak véve a betűk...

Előzmény: Ridley4Lev (20357)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20368

Nincs mit, szivesen!

Előzmény: charlie21 (20340)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2019.03.03 0 1 20367

Igen amit felraktam egy gyujtoe lehet az oldal, sok objektumnak utanajarhatott, ami a volt NDK es NSZK terueltet, a hideghaboru alatt elhelyezett radioelektronikai, lehallgato, zavaro objektumok, elhelyzekedeset, alkalmazott hozzaferheto technikajat mutatja, en mar 1 hete nezgettem az oldalt, de meg mindig van uj info.

A Kanya hegyi rajta van a legujabb Eszak Zemplen turistaterkepen, ami 1 a 40ezres nagyitasu, mint lokatorallomas.Egyebkent azert hasonlit a volt DDR lehallgatora mert belulrol kozel ugyanaz lehet, tobbfajta hullamsav vetelere alkalmas natennak vannak benne bemeressel egyutt, es igy vedve van az idojarastol is.

Aki jart a Siklos melletti Tenkes hegyen, ott is van legterfigyelo, rezonancia figyelo allomas, aktiv objektum, de az maskepp nez ki kivulrol mint a Kanya hegyi a Zemplenbe.

Előzmény: charlie21 (20341)
Ridley4Lev Creative Commons License 2019.03.03 0 1 20366

Az őrség ugyanaz volt, beszéltem olyan őrrel aki Ócsára lett vezényelve de Csévharasztra is átjárt. 

Előzmény: radar-nyh (20365)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20365

Még annyit .Valószínű ide (már mint egy osztályhoz) tartozott a közelben lévő ócsai vevő állomás is. Ez is jól látható.

Ezeket azért különítették el, hogy a nagyteljesítményű adók ne zavarják az azonos idejű, de közeli frekvencián a vételt.

Előzmény: radar-nyh (20364)
radar-nyh Creative Commons License 2019.03.03 0 1 20364

Sajnos így jár az aki csak a linket menti el, nem a dokumentumot. A link meg van, csak az eredmény azt hozza, hogy vagy már nem létezik, vagy lehetetlenné tették az elérését. Vagy,-vagy.

Erről annyit.

Az írások szerint a BM adó állomása volt. A mai google térképeken is jól látszik az antennák és tápvonalak helye. Ha időben visszamész, akkor, a 7/20/2001 dátumon pontosan láthatók még az antennák is. Teljesítményt nem írt a dokumentum, de saccolásom szerint adónként legalább 10 kWatt volt!

Előzmény: charlie21 (20358)
Whallacki Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20363

Az elsőben említenek 73-101 jelű építményt. Ez mi, lehet tudni?

Előzmény: mantec (20361)
Whallacki Creative Commons License 2019.03.03 0 0 20362

Köszönöm!

Az elsőben raktárépületet írnak (én legalábbis mást nem találtam benne). A másodikban gyakorlatilag semmi érdemi infó (de ami benne van, azt Bástya et. csillogó szemmel olvasná, stílusban a Tanu), a harmadikban meg ott a válasz.

Előzmény: mantec (20361)
mantec Creative Commons License 2019.03.03 0 1 20361
Előzmény: Whallacki (20360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!