Keresés

Részletes keresés

avalanches Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9514

Sziasztok!

 

Westie kutyusom 4éves,és kb 3 hónapja küzdünk a gombás bőrfertőzésével.Eleinte egy seb volt rajta,ami aztán elkezdett terjedni,és mostanra ott tartunk hogy szinte nincs olyan testrésze amin ne lennének sebek.A sebek jellegzetesek,kör alakúak,szárazak,folyamatosan varosodnak,és sajnos az oldalán van egy nagyobb seb ahol a szőre is kihullott.A doki először Nizoral tablettát írt fel,az nem használt,sőt akkor kezdett el terjedni,aztán belekezdtünk egy injekció-kúrába.Az első 3 után már kezdtünk reménykedni hogy szépen gyógyul és mintha múlt volna is el,aztán 2 hét kimaradt az injekcióból,és ismét rosszabbra fordult.Szegény sokat rágja,vakarja,és ezáltal ugye terjed is neki.(Bár az injekciók után hálisten abbamarad a viszketés)Most sűrűbben kapja az injekciót,várjuk a gyógyulást de valahogy nagyon nem akaródzik bekövetkezni.Esetleg járt már valaki hasonló cipőben?Bármilyen tanácsot,segítséget megköszönök akik végig mentek ezen..

nita. B Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9513

Nem csak azt az egy fajta tápot kapja, változatosan adom neki a kaját! de a pro plan ott van a menüben! :) lehet tényleg ez a baj! átvizsgáltam nagyon sokszor, sose volt benne bolha! állat eledel boltban jártam, ott most nekem a bárányhús-rizses tápot ajánlotta vettem belőle, kipróbálom! de amúgy eszik egy pici házi kosztot is, mikor mit, főt husi, zöldséget imádja főleg a répát! nagyon szépen köszönöm a sok információkat!

Előzmény: Mice007 (9511)
Buksi Ágo Creative Commons License 2011.11.08 0 0 9512

Szia Mice és Többiek!

A férjem a Józsi Médiába dolgozik és meg kereste a pro plan gyártoját és ők  mondták hogy a tápban szinezéket és tartosito szereket adalékot tartalmaz.
Ezekre  külőnősen westik allergiások.
Lehet hogy a Zizu kutyája nem allergiás ettol a táptol de  más westik  viszont igen.

Előzmény: Mice007 (9511)
Mice007 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 9511

pro plan-ban mi van mint fő összetevő? Amúgy már írtam sokszor, ez a csirke dolog túl van spirázva, és csak valamiért magyarországon :P külföldi fórumokban sokkal inkább a marhahúst emlegetik, csirkét alig. 

A tápot (ugyanazt) mióta kapja? Sok helyen említik, hogy időnként váltani kell a kaját és változatos étrendre van szüksége a kutyának ugyanúgy, mint bárkinek. Az ember is (akinek a hajlama megvan) könnye allergiás lesz olyan dolgokra, amikkel éveken át érintkezik akár kaja, akár léguti vonalon. Szerintem kezdésnek érdemes jól átnézni a bundáját, hogy nincs-e valami egyéb oka a vakaródzásnak (akár bolha is), ha tuti nem ilyen az oka, és úgy érzed a vakarózás nem normális mértékű, érdemes próbálni egy másik összetételű tápot, hamar kiderül (1-2 hét) ha ez az oka.

Sima vizes fürdetéssel nem lesz baja, nekünk általában elég ha csak a lábát, hasát mossuk le, máshol ritkán koszolja össze magát, de ha Jenny is már nagyobb lesz, ő is kevésbé lesz nyakig koszos.

Előzmény: nita. B (9509)
Nikol - Zizu Creative Commons License 2011.11.07 0 0 9510

Sima vízzel naponta is megfürdetheted. Samponnal évente 2-3 alkalom ajánlott.

Előzmény: nita. B (9509)
nita. B Creative Commons License 2011.11.07 0 0 9509

Az én Jenny-m is vakarózik, pedig Pro Plan-t adok neki, semmi csirke húst nem eszik, és mégis valamiért vakarózik, de csak kora reggel!Edig a táptól semmi baj nem volt, lehet későn jelentkezik az allergia? már arra gondolok, h megszokás nála, de lehet allergia :(! és lenne még egy kérdésem, az baj, h két hetente, kb megfürdetem de csak sima meleg vízzel, mert amikor kimegyünk sétálni, vagy az udvaron van, akkor mindig össz koszolja magát, és nem szeretem ha koszos! az tényleg igaz h ha gyakran fürdetem elveszti szőre minőségét?? most van a fogváltása és annyira cuki, h eől nincs foga, de lehet látni a következő fogakat, kis rágó csontot vettem neki, és bevált! :)

Buksi Ágo Creative Commons License 2011.11.06 0 0 9508

Sziasztok!

Tegnap westis találkozó volt ugy látszik mert 3 westikel találkoztunk. Mesélte egyik westis kicsit idős néni hogy a ő westijuk salai gabinál vette a kutyát és nála is kijőtt a allergia sajnos és ráadásul kislány és cukorbeteg is.
A másik westi ugyan ugy lány kutya volt és a férfi sétálgatta és nála meg szivbetegséget állapitottak meg de nála is kijőttek a allergiás tünettek.

forgo01 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 9507

Köszönöm szépen a tanácsot megfogadjuk.

Előzmény: Mice007 (9500)
Mice007 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 9506

Persze, kitartóan így folytatod, 1-2 hónap múlva már nagyon szépe fogja tudni, mi a dörgés... a teljes és megbízható szobatisztaság majd 7-8 hónaposan várható, akkor már ismerősökhöz is bátrabban lehet menni, nem kell félni, hogy az új hely megzavarja :)

Előzmény: nita. B (9505)
nita. B Creative Commons License 2011.11.03 0 0 9505

Köszönöm! már azt csinálom, ha eszik iszik, és látom, h szaglászik a pelus körül, gyorsan kiviszem, a sokadik ilyen után ma végre sikerült, h kint végezte dolgát, és megdícsértem, annyira örültem neki! :) csak meg tanulja, még van rá időm! :)

Előzmény: Mice007 (9504)
Mice007 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 9504

4 hónaposan ez még bőven belefér a dologba. Azzal tudod segíteni a dolgot, ha megpróbálod kivárni amíg dolga van és akkor gyorsan kiviszed, majd nagyon megdícséred. Bent ha peluson vagy máshol csinálja a dolgát, nem foglalkozol vele (nincs szídás, de persze dícséret sem) Ha a dícséret kezd benne tudatosulni, hogy ha nagyon örülsz az jó stb, össze fogja hamar kötni a dolgokat.

Előzmény: nita. B (9503)
nita. B Creative Commons License 2011.11.02 0 0 9503

Sziasztok! elég rég voltam már itt! az én Jenny-m most múlt 4 hónapos! remekül megtanulta a szobatisztaságot, de most egy pici bajom akadt! mivel bent van a házban, de van egy nagy füves udvarunk, próbálom rávenni, h nem bent csinálja a dolgát, de valahogy nem sikerül! még ha megyünk sétálni is, kivárja h befejezzük, berohan és pisil egyet a pelusra! nagyon megköszöném, ha valami jó tanácsot tudnátok adni! :(

Mice007 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 9502

Szuper kis kutyás délután volt ez! Örülök, hogy élőben is találkoztunk, meg a kutyáink is jól elvoltak egymással :)

 

Fotókat feltöltöttem a fb oldalra, mivel publikus galéria, így az alábbi címen az is láthatja, aki nincs regisztrálva!

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.238760682846372.75496.141759855879789&type=1

cardin Creative Commons License 2011.10.29 0 0 9501

Sziasztok még egy kérdés ismeri vagy hallot már valaki köztetek a Frisspataki kennelről a 18.kerületben van?

Mice007 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9500

Mindenképpen valami jó minőségű kölyök tápot, felnőtt súly szerint találod meg ezeket a boltokban, a zsákon adagolás is meg van adva. Royal Canin, Bozita, stb. 

 

Pedirgree meg egyéb tömegcuccokat érdemes elkerülni.

 

Kozmetikushoz 4-5 hónaposan már el lehet vinni, ilyenkor úgyis csak mértékkel igazgatják meg kicsit a bundáját, főleg tél előtt...  mindenképp olyan kozmetikust keressetek, aki westievel foglalkozik.

Előzmény: forgo01 (9493)
cardin Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9499

Hát mostmár ezen leszek biztosan mert már a környék majdnem mindeggyik kozmetikájában jártunk de már nemnagyon szeretnék vele kísérletezni azért köszi hogy válaszoltál.

 

Előzmény: myrtill82 (9498)
myrtill82 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9498

Értem.én ilyenen nem agyalok h mennyire westis,mint irtam,nem lenne időm "westisen rendbentartani" a bundájukat....utcán ha látsz szépen nyirottat,kérdezd meg hová hordják...

Előzmény: cardin (9497)
cardin Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9497

Szia ezt csak jelképesen írtam, úgy értettem hogy nem igazán westis.Eddig talán egyszer sikerült jól megnyírni de aki csinálta külföldre költözött és még mindíg nem találtuk meg az igazit aki értene is ahoz amit csinál vagy lehet mi megyünk mindig rossz helyre.

myrtill82 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9496

Mit jelent h bichont akartak belöle csinálni?

 

mondjuk én szeretem ha rövid a szoknya meg a lábán is a bunda....sajna egy kisgyerek mellett nem tudom megoldani 2 kutya napi szőrápolását szépen.

Előzmény: cardin (9495)
cardin Creative Commons License 2011.10.28 0 0 9495

Sziasztok régóta olvaslak titeket és lenne egy kérdésem. Van valaki köztetek aki maga nyírja a kutyáját ?mert sajnos a szőrminősége a miénknek nem trimmelhető de eddig mindegyik kometikus bichont akar belőle csinálni.Vagy tudtok jó kozmetikust a 3.ker ben.Előre is köszi a segítségeteket.

forgo01 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 9494
forgo01 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 9493

Sziasztok.

 

 

Nekem van egy 4 honapos Westim Barack névre hallgat.Az egész család imádja.Szeretném ha segitenétek nekem ,hogy milyen tápot adjak neki és mennyit ehet egy nap?Mikortól lehet kozmetikushoz vinni?

Mice007 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 9492

köszi :) ha gondoljátok dobjatok fel fotókat/videokat, ne csak én szaporítsam a megosztásokat :))

Előzmény: Nikol - Zizu (9489)
ius72 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 9491
Kedves Ata!
A mi kutyank 7 eves es mindig is kint tartottuk. A haza szaraz legyen. Mi esos vagy latyakos idoben rendszeresen csereltuk a szonyeget de volt hogy szaritott szalmat tettunk ala. A kutyahaz bejaratara pedig az allatkereskedesben vettunk atlatszo vastag muanyag ajtot, ami 3 reszbol all es azt szereltuk fel. A kutya ki-be maszkal szabadon, jol szigetel, es atlatszo, tehat mindent lat(felteve amikor nem alszik).
A taplalasa pedig annyit kivan meg, hogy meleg folyadekot adunk naponta tobbszor es vigyazunk, hogy a taljaban ne fagyjon meg a viz!
Telire nem trimmeljuk meg nagyon, hogy a bundacskaja hosszabb legyen, de azert kap egy kis fazonigazitast ha szukseges.
Amennyiben tobb kerdesed van szivesen valaszolok.
Udv: Dalma
Előzmény: Ata358 (9481)
Luíkám Creative Commons License 2011.10.25 0 0 9490

 

Sziasztok!

 

Érdekelne-e valakit a kutyusa képével mintázott póló, pulcsi, kapucnis pulcsi...?

Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy Fruit of the loom márkájú termékre vékony plüsssel rányomnánk a kutyus képét(ha érdekel valakit képet erről a közeljövőben tudok mutatni), vagy bármilyen feliratot...az sem muszály, hogy a kutyus legyen a központi téma...

Árat sem tudok még mondani, saccolni sem akarok, mert nem tudom, hogy függ-e mérettől, vagy bármi mástól...

Egyenlőre csak érdeklődöm, hogy tetszik-e valakinek az ötlet, ha van rá jelentkező akkor teszünk lépéseket afelé, hogy ez meg is valósuljon. :)

 

Várom a reakciókat!!! :)

Nikol - Zizu Creative Commons License 2011.10.25 0 0 9489

A másik labdamániás.:)

Lájkoltuk a Westie dogs oldalt.

Előzmény: Mice007 (9487)
Mice007 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 9488

újra 4 lábú az eb :)

Előzmény: Mice007 (9487)
Mice007 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 9487

Előzmény: Mice007 (9486)
Mice007 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 9486

Csináltam facén egy kis westie oldalt, ha gondoljátok, like :)  http://www.facebook.com/WestieDogs

Nikol - Zizu Creative Commons License 2011.10.23 0 0 9485

Én elhiszem.:) Zizu is így tanult. Nagyon okosak és a klikkeres módszerrel nagyon gyorsan tanulnak.

Előzmény: Buksi Ágo (9483)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!