Keresés

Részletes keresés

Pdaw Creative Commons License 2009.03.11 0 0 604
Ez célszerűen áfa-emeléssel lenne elérhető, ugye?
Ebben az esetben az elsődleges tippem, hogy a csempészet és a bevásárlóturizmus fellendülésének lehetősége a visszatartó indok, magunkat ismerve ez reális következmény lenne, és ebből aztán tényleg nincs az állam semmivel sem előrébb.
Mellesleg a topicnak megfelelő adatok: összeszerelö operátor, évi br. 1900e körül + 150e jól használható cafetéria.
Előzmény: szbalazs01 (570)
FOCUS Creative Commons License 2009.03.11 0 0 603
Szerintem húzzál ezzel a baromsággal máshova. Komolyan fel**sza az agyam ez az ostobaság...
Előzmény: ego111 (600)
ego111 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 602
ego111 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 601
A link lemaradt
ego111 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 600
Sziasztok!
Az én bruttó fizetésem 92400 Ft nem sok, de éppen ki lehet jönni belőle.
Megismertem egy céget, amely havi kiadásainkat vissza tudja fizetni számunkra.
Gondolom titeket is érdekel a dolog.
A szlogenjük
Gazdagodj meg költekezéseidből! .
Nem veszíthetsz,hiszen minden teljesen ingyenes, csak gazdagodhatsz.
Én beléptem hátha hoz ez is egy kis pénzt a konyhára, ha meg nem akkor se buktam semmit.
Ha titeket is érdekel a dolog lépjetek be az alábbi linkel a ScienNet oldalára ahol bővebben olvashattok az egészről és ha elnyerte tetszéseteket ez a lehetőség akkor a kódommal ingyen regisztrálhattok.
bakibaby Creative Commons License 2009.03.10 0 0 599

Mi a szakmád/munkád ?

 

bb

Előzmény: joczy (595)
do-xa Creative Commons License 2009.03.08 0 0 598
Így a minimálbért már meg is kaptad :-(
Előzmény: joczy (595)
joczy Creative Commons License 2009.03.07 0 0 595

Február hónapban a fizetésem 2 részletben kaptam meg. 40.000+35 000 És még várok 15 000 forintot.

32 fős munkahely, fejlődő és tőke erős, csak a vezető sporol....

 

Budapest.

 Korábban volt, hogy 160.000 is összejött, most másodállásban egészítem ki a pénzt, már amennyi időm van rá, mert 7-17 ig  munka van.

 

Már írom az önéletrajzom, mert ennyiért dolgozni nem fogok, legfeljebb ha néha lenyulok ezt azt....

 

Nesze neked válság.  :)

do-xa Creative Commons License 2009.02.21 0 0 594
És ez a hely ma is él?
A leírt melóért adnak többet is, kevesebbet is. Ismerek kb. duplájáért dolgozót. Ő sok órát autózik, nem nagy távon.
Előzmény: repaatesz (590)
do-xa Creative Commons License 2009.02.21 0 0 593
Érdekes! Azt gondolhatnánk, most gázos a helyzet. Erre mindenki rendben, csendben hallgat. Vagy már ennyire reménytelen?
Szeretném tudni Creative Commons License 2009.02.21 0 0 592
A diploma nem rossz dolog, főleg ha meló mellett szerezted meg annál inkább megbecsülöd. Olyan helyen dolgozok ahol nincs is rá szükség, mivel néha salakot kell lapátolnom. vagy gőzzel kell valamit kitisztítanom. A kereset csak azon múlik mihez értesz (végzettségen kívűl) és mit vállalsz, milyen erős vagy és milyen gyomrod van, megismételni azt amitől már tele van a hócipőd. csak ilyeneken múlik a megélhetés és a fizetés.   Vagyis én átlagosan úgy 320,000 ezret keresek ebből kézhez kapok 190ezret a többi a járulékok, vagyis nem rossz. Viszont van olyan hónap, hogy nincs munka és akkor fizó sincs, de ilyen minden évben 2 szer van, szerencsére az egyik az nyáron. Ne a tanultsághoz mérjük ma a keresetet. Pld ma egy szerszámgép lakatos 300,000Ft fizetést is kap mert haldokló szakterület és az csak 3 évet tanúlt!   
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 591
Én arra lennék kíváncsi, úgy gondolod-e, hogy többet érsz ennél?
Akkor magánban beszéljünk..
Előzmény: repaatesz (590)
repaatesz Creative Commons License 2009.02.04 0 0 590

Nekem semmi nem jó, semmi nem elég :) De sajnos ez van. Igazából arra lennék kiváncsi más, ilyesmi munkával mennyit keres.

 

Előzmény: Törölt nick (589)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.02 0 0 589
Annyira jó, amennyire te annak tartod.
Előzmény: repaatesz (584)
Maxxxika Creative Commons License 2009.01.27 0 0 588
Termelésvezetés + maszek ---> nettó~300
kor:27
do-xa Creative Commons License 2009.01.23 0 0 587
Legalább van..
Előzmény: repaatesz (584)
Matt Creative Commons License 2009.01.23 0 0 586
talán még nem késői a válasz. :)
itt vagyok én.
bejelentett meló multinál, mellette saját cég, kvázi hobbiból, és egy szintúgy kedvtelésből működtetett internetes hírportál.
az elsőből megélek, a másik kettő még csak visz, de ez hamarosan megfordul majd. :)
Előzmény: szbalazs01 (485)
Matt Creative Commons License 2009.01.23 0 0 585
"a válságot a gazdagok találták ki, hogy mi még szarabbul éljünk.."

ez butaság, ha csak egy percet is eltöltesz a másik oldalon, rögtön rá is jössz, mekkora.
Előzmény: joczy (565)
repaatesz Creative Commons License 2009.01.20 0 0 584

Üdv! A fizum átlag 80000Ft adóvisszatérítéssel eggyütt amióta válság van :( 

+4500 kajajegy. Régebben sokat jártam teherautóval éjjel akkor bőven 100 felett kerestem, sok órával!

Kb 300 főt foglalkoztató( már csak kb.:160főt) autóalkatrészgyártó cég Fejér-be

2 műszak van

Nem tudom, ez jónak számít ?

doca Creative Commons License 2008.12.22 0 0 582
Ilyen a "vakság"! :-)
Nem látják a fától az erdőt.....
Előzmény: zaragozaB410 (581)
zaragozaB410 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 581
Jó magam is olvastam hajdanán és megjegyzésre érdemesnek tartottam. Lábjegyzetben megjegyezném, hogy manapság a legkeresettebb irodalom nyugaton, de amikor néhány hete hivatkoztam eme irodalomra lekomcsiztak.
Előzmény: do-xa (573)
bakibaby Creative Commons License 2008.12.20 0 0 580

Te elfáradtál ?

 

bb

Előzmény: Törölt nick (577)
Tisztelettel Creative Commons License 2008.12.20 0 0 579

Szakközépiskolai végzettséggel 19év m.viszonnyal ha:

 -meg érte dolgozni:SOKAT

  -el kell költeni:KEVESET!!!

                                                                                    

do-xa Creative Commons License 2008.11.27 0 0 578
Most látom: ...ugyanabban a folyóban...
Előzmény: do-xa (574)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.27 0 0 577
Persze az igaz ha több marad a zsebemben többet költök.De!Akik eddig is szartak adót fizetni azok akkor sem fognak ha csökkentik!A több pénzemből elmegyek a maszek boltoshoz,többet költök nála mint eddig-nagyobb bevétele lesz.Persze ez nem baj csak nem fog több adót fizetni ő mert szarik bevallani!Ki jár jól az állam?Vagy én?Ez bosszant .Főleg mikor alig fizet a menzáért,aztán a veszteséges vállkozás 8millás kocsijába meg beül!
Attól függetlenül én nem panaszkodom mert cirka 200- 220 ezret vonnak a bruttómból,adót meg járulékot.
Pörögjön a pénz a gazdaságban persze, de mindenki adózzon rendesen.Nálunk ez nem lesz egyszerű.Ha nem megy másként az államnak keményíteni kell adóbeszedés terén!
szbalazs01 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 576
:D persze Matyi feeling! :D de szerintem amit a megszorításokból elengednének, az bejönne a forgalomból, bár nem vagyok politológus... így mindenki jól jár. (végtelenül leegyszerűsítve)

Több fizu, nagyobb pénzforgalom, és annak a pénzforgalomnak biza adója van. több kenyeret veszel, többet nyaralsz, stb stb...
Előzmény: Törölt nick (575)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.27 0 0 575
Adócsökkentés nálunk?? Lúdas Matyiba illő gondolat!Honnan lesz pénz a nagy kalapban?A vállalkozóktól?Sárga-kék kamionos cég vezetője sírt,hogy 1mlrd.lesz a vesztesége!Ja!Nem 7 lesz a haszon csak 6!Az emberei meg megnézhetik a nyugdijukat a minimálbér után.És hány ilyen van?!
do-xa Creative Commons License 2008.11.27 0 0 574
Te mondtad "joczy" !:
A válságot a gazdagok találták ki, hogy mi még szarabbul éljünk..
-
Az előző HSZ. idézete pedig már igen-igen koros.
Mondják ugyan abban a folyóban kétszer nem lehet...
Valóban nem! Ugyanis egyre retkesebb az a folyó.
A víz is körforgásban van, miért lenne bármi más kivétel?



Előzmény: joczy (565)
do-xa Creative Commons License 2008.11.27 0 0 573
És mi a garancia a honi területen való elköltésre? Bár ez sem elég, hiszen jelentős részét már külföldi üzletek uralják. A nagyobb pénzek kimenekítési lehetőségéről nem is szólva.
Kezdem azt hinni, igazából TV-re nincs is szükségem. Helyette olvasom Marx-tól "A TŐKE"-t.
Pl.:
….„-A burzsoázia szakadatlan harcban áll: kezdetben az arisztokráciával, később magának a burzsoáziának ama részeivel. melyeknek érdekei ellentmondásba kerülnek az ipar haladásával; állandóan harcol minden idegen ország burzsoáziájával. Mindezekben a harcaiban kénytelen a proletariátushoz fordulni, segítségét igénybe venni és ezzel a proletariátust a mozgalomba bevonni. Maga a burzsoázia nyújtja tehát a proletariátusnak saját műveltsége elemeit, vagyis a fegyvert önmaga ellen. Továbbá mint láttuk, az ipar haladása az uralkodó osztály egész rétegeit taszítja le a proletariátusba vagy legalábbis fenyegeti életfeltételeiket. Ezek is a műveltség elemeinek nagy tömegét nyújtják a proletariátusnak.
Végül olyan időkben, amikor az osztályharc döntéshez közeledik, a bomlási folyamat az uralkodó osztályban, az egész régi társadalomban annyira heves, annyira kirívó jelleget ölt, hogy az uralkodó osztály egy kis része elszakad osztályától és a forradalmi osztályhoz csatlakozik, ahhoz az osztályhoz amelyé a jövő. Ezért ugyanúgy, ahogy korábban a nemesség egy része átpártol a burzsoáziához, most a burzsoázia egy része pártol át a proletariátushoz, és nevezetesen a burzsoá ideológusok egy része, azok akik felküzdötték magukat az egész történelmi mozgalom megértéséig.
Valamennyi osztály közül, amely napjainkban a burzsoáziával szemben áll, csakis a proletariátus valóban forradalmi osztály. A többi osztály a nagyipar kifejlődésével lezüllik és elpusztul, a proletariátus a nagyipar legsajátabb terméke.”-…..
Előzmény: szbalazs01 (570)
szbalazs01 Creative Commons License 2008.11.25 0 0 570
Igazából azt nem értem, nahjó, tudom, hogy összetett dolog, de nem lenne jobb esetleg, ha nálunk is a pénzforgalmat adóztatnák meg, és nem a fizetést? mármint ha nem lenne 50% az adó a fizuból, akkor több maradna, ergo többet költenénk, és a több költött pénz ugyanazt a bevételt termelné az államnak, de legalább jobban élnénk... +munkát is nagyobb arányban biztosítana, mert ha több pénzünk van, nagyobb tv-t vásárolunk, ami drágább, amin több az adó, így több az állam bevétele, de a több, nagyobb tv-szükségletre, több tv-t kell előállítani, így több ember dolgozik a több készülék legyártásának érdekében, így több a munka... csak egy szemléltető példa..

nem akarok most ide idegen országokat felsorolni az eu-ból,de lehetne bőven, ahol 20% az adó, kb ugyanarra a bruttóra... és pár éve még gazdaságilag mi voltunk a fejlettebbek, nem ők...

tudom, hogy nagyon leegyszerűsítettem, de hát konkrét példák vannak ennek az elvnek a működésre.

???
Előzmény: joczy (569)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!