Keresés

Részletes keresés

kittike06 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 9060
hali
Hogyan lehetne kiszámolni hogy mennyi a fokusztávolságom. 50mm szeretnék.
Pl irfanview exif adata kiírja hogy a fókusz távolságom 12mm ezt most mennyivel kell megszorozni hogy kisfilmes méretet kapjunk? Mennyi ez valójában?
Előre is köszi
Japmas Creative Commons License 2006.11.22 0 0 9059

Sziasztok!

A segítségeteket várom!

: )

Kinéztem egy FS 5500-es gépet.

Mennyit szabadna érte adni használtan?

1.Elvileg nem egészen 800.exponálás van benne. (Tudják ezt változtatni, mint az autóknál a km-órát?)

2.Mikre kell odafigyelnem, ha használt gépet veszek?

3.Ennél különösen miket kell megnéznem?

4.Milyen típushibákkal rendelkezik ez a gép, mikkel kell majd számolnom?

5.Elvileg ezzel tudok pószternagyságú pixelhiba nélküli képeket készíteni a késöbbiekben, vagy csak A4-eset?!
6.Meddig bővíthető a memóriája?

7.Mivel tud többet, mint a többi gép?

8.Miket kell minden képpen vennem hozzá?

9.Mennyire szervízigényes?

10.Inkább ezt, vagy gondolkozzak NIKON-on, vagy MINOLTA-n?

+1.Milyen hamar tellik meg egy memóriakártya?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Észrevételeiteket és javaslataitokat, válaszaitokat kérlek a japmas@vipmail.hu-ra küldjétek el, mert nem tudok rendszeresen ide átogatni!

Üdv.:

Japmas

 

t-online Creative Commons License 2006.11.21 0 0 9058
Sziasztok, volt egy ilyen gépem, és megmaradt a használati utasítás magyarul kinyomtattva, ha valakinek kell, jelezze, szívesen odaadom,  ha eljön érte. Budapest 3. ker.
Tutu7030 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 9057
Hali!Innen letöltheted (rar-ba csomagolt pdf).. finepix_s5500_user_manual_hun.rar
Előzmény: tetrahidro (9056)
tetrahidro Creative Commons License 2006.11.18 0 0 9056
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mert van pár gondom a gépemmel!Nem tudom jól használni mert amatőr vagyok de nincs egy magyar leírásom se a gépről mert külföldön vettem!Van valakinek?Ha van kérlek jelezd,nagyon megköszönném!
gdaniel Creative Commons License 2006.11.17 0 0 9055

Sziasztok!

Eladó egy S5500-as, Szegeden. Tartozékok: a szokásos, tehát 1 db 16Mb-os xD-kártya, lencsevédő sapka, stb. Plusz adok hozzá 1db 256 MB-os xD-kártyát, Soligor táskát és egy Soligor cirkuláris polarizációs szűrőt. Ár: 55.000 forint.

A gép egyszer volt garanciális javításon, mivel túlexponált képeket készített, de azóta kijavították, tökéletesen működik. Egyébként 2007. július 30-ig még garanciás.

A csere oka: veszek egy 400D-t.

Email: gdaniel1979 kukac yahoo pont com.

 

 

Abu F Creative Commons License 2006.11.15 0 0 9054
A két garnitúra darabjai nem keveredhettek? Ha nem egyforma a töltésük, a gyengébbik hamarabb merül. Ha ráadásul a töltőd nem egyenként kezeli őket, csak mondjuk párban, megint gond lehet a töltésnél.
Nem tudom, csak egy tipp.
Előzmény: Marcellus (9051)
Dlink Creative Commons License 2006.11.15 0 0 9053

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata víz alatti tokkal az S5500-hoz?

EWA Marine gyárt, de elég húzós az ára.

 

Dlink

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.13 0 0 9052
Nekem is ez volt. Vettem két garnitura új akksit, azóta olyan mint amikor új volt a gép.
Előzmény: Marcellus (9051)
Marcellus Creative Commons License 2006.11.13 0 0 9051

Lenne egy kérdésem.

mivel lehet a gond:

az aksik több hétig is birták, még ha pár képet csináltam is. most feltöltöm őket és két nap alatt még magukban is lemerülnek.

két garnitúrát használok felváltva. nem használom őket agyon. mindíg akkor töltöm őket, ha teljesen lemerülnek.

 

lehet gond a géppel?

vagy a töltő vagy elem lesz rossz?

t-online Creative Commons License 2006.11.10 0 0 9050

Sziasztok, lenne egy eladó gépem, ha egy lelkes kezdőt érdekelne. Bocs az off-ért.

 

A többi itt: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=14577410

Vasti Creative Commons License 2006.11.02 0 0 9049
Persze, megboldogult nagyanyám is szokta mondani: amit adnak, azt el kell fogadni ;-)))

Üdv!
Előzmény: Törölt nick (9048)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.02 0 0 9048
Mindazonáltal én nem haragudnék meg ha hozzámvágnának egy Photoshop progit:)
Előzmény: Vasti (9047)
Vasti Creative Commons License 2006.11.02 0 0 9047
Tudom, hihetetlen, de nem vagyok az illegális szoftverek híve....

Tizenakárhány éve számítástechnikus vagyok, és csak lesek, hogy az emberek mennyi mindent össze tudnak szedni a gépükre :-o
Szerintem a legtöbben nem is használják az adott progikat, vagy az általuk használt funkciókat egy ingyenes progi is tudja: de mégis, olyan jó, amikor a Pistikének 2M forintnyi illegális szoftver van a gépén, mert akkor ő a legnagyobb csákó a 6b-ben ;-))))

Egyrész valóban ireális árat kérnek sok szoftverért, és tuti, hogy a befektetett szellemi tőke nem áll arányban a vételárral. Másrészt viszont autót sem lop az ember csak azért, mert nem akar annyi pénzt adni érte... Tudom, hülye hasonlat: de mindkettő ugyanúgy lopás, csak szoftvert könnyeb lopni ;-) És ezért sokaknak ott is van az autó ára a gépen ;-)))

Na de ez nagyon off, meg engem ugye nem is érint: eléggé körül kellene néznem, hogy az általam használt oprencer alá illegális progikat tudjak telepíteni ;-))))

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (9046)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.02 0 0 9046
:)
Előzmény: Vasti (9045)
Vasti Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9045
Én linuxon élek, Gimp-et használok, és ahhoz van raf plugin.
Win alá is van Gimp, gondolom ahhoz is van plugin. Abban lehet állítgatni mindenfélét.

Ja, és ingyenes, nem kell illegális szoftver használatára vetemedni ;-))))))

Üdv!
Előzmény: Abu F (9023)
LittleE Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9044

Köszi! :-)

 

Aztán nézz ám be ide néha!

Előzmény: Törölt nick (9043)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9043

Én egy haveromnak adtam el 40 ért kb ugyanannyi expóval.

Makó-i vagyok.

Majd legközelebb rakok néhány érdekeset ,már ami fotós szempontbol jobb.

Vagy én jobbnak gondolom:)))

Sztív

Előzmény: LittleE (9042)
LittleE Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9042

Felújítás? Tudom milyen. Mi építkeztünk, 2 hete költöztünk be, de még bőven van mit tenni itt. Szinte egész nyáron nem volt a kezemben a gép, már elvonási tüneteim vannak! :-(  Várni fogok még egy picit, végülis nem sürgős, csak annyira nagyon szeretném! :-)) Most úgy vagyok vele, hogy van egy ismerősöm, aki gépet akar venni, erősen ajánlottam neki a 5500ast. De nem tudom, hogy most éppen hol tart a vásárlás terén.

 

Az 5500ast én használtan kaptam, de én sem láttam semmi bajt. Az 5500asoddal mi lett? Eladtad?  Szerinted egy 2 éves gépet 9400 expóval mennyiért lehet eladni?

 

Tűzoltó! Az tök érdekes, gondolom mindig van mit tenni. Rakj fel néhány tüzes képet! :-) Hol dolgozol?

Előzmény: Törölt nick (9040)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9041

És a crack változat?

Nem tudnál valahol?

sztív

Előzmény: Törölt nick (9039)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9040

lakásfelújítás:)

Most úgy kellett eza masina  mint púp a hátunkra mert ezt buzerálnám:)))

Na de már vége.Még pár konyhabútor...

Én úgy gondolom használtan mégiscsak rővidebb volt úgy 30valahányezerrel szűrővel akksikkal és garancia meg van rá 20 hónap igy ha elromlik valami akkor elvileg ingyenes.

Én az 5500ást is használtan vettem és nem volt vele bajom.

Olyat kell venni ami újszerű!Ezen nem láttam még azt sem hogy kézben volt valaha is.Van egy olyan is eladó amit hölgy kapott ajándékba és nem szereti mert bonyolúlt ezt 110000ért akarják eladni.Mondjuk ez is újszerű lehet,viszont csak 10 a külömbség.De nekem az is péz lenne:)

Egyébként Tűzoltó vagyok,a gép mindig nálam van mert néha akad téma rendesen:)

Szóval te tudod ,de a legjobb ha vársz(ha tudsz)mert ez csak olcsóbb lessz.Újonnan is meg használtan is:)

Sztív

Előzmény: LittleE (9038)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9039
Nyisd meg adobe photoshop cs2-vel, azzal mindent lehet csinálni vele. Bár nem éppen ingyenes a progi.
Előzmény: Törölt nick (9033)
LittleE Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9038

Gondolom! :-)

 

Nekem is tetszene, nézegettem, az újat legolcsóbban 120ért lehet kapni, sokallom, de tudom, ennek ennyi az ára. Nagyon fáj a fogam rá!

Jó vételnek tűnik!

Használtan venni nem tudom, megéri-e. Lehetnek hibái, amit először nem látunk, és csak később derül ki, de lehet, hogy rosszul gondolom.  Szerinted? 

Ha a vakupapucs és a stabilizátor között kéne választanom, egyértelmű: vakupapucs. Ezt mással nehéz helyettesíteni. A stabilizátort állvánnyal könnyedén lehet.

Mit dolgozol, hogy ennyire nem érsz rá ismerkedni az új jövevénnyel?

Előzmény: Törölt nick (9035)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9037

Igazábol egy panás(z30) barátom beszélt rá a fujira meg az hogy elötte 5500 om volt,meg még plussz hogy ezen van vakupapucs.

sztív

Előzmény: GNdH (9036)
GNdH Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9036
Jól tetted, hogy a fuji-t választotad, és nem a canont! Egyik ismerősömnek a családban van egy ilyen canon, egyszer lőttem vele párat, hát elég siralmas volt a fujihoz képest.
Előzmény: Törölt nick (9035)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9035

Hogyne tetszene:))

De mondom nem oly egyszerű vele bánni mint előre gondoltam:(

Gondolok itt a rosszabb fényviszonyokra.De szép képeket készít vita nélkűl:)

90ért vettem pesten használtan term.volt már javitva a szokásos kapcsolóproblémával(progi választó)de van még 20 hónap garija,adott vele a srác egy polárszűrőt és 4 akkut (2500ah).

Vacilláltam a Canon Powershot s3-sal is.Ez lett volna 95 ért vatta újonnan.De végül ez lett belőle.

Ezen van vakupapucs annak meg van stabilizácio(kézremeg.).

Majd meglátom.

Persze a kezembe van amint lehet de sajna sok a dolgom,ezzel pedig időt kell tölteni nem kapkodni.

Sztív

Előzmény: LittleE (9034)
LittleE Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9034

Szia!

 

Ennek örülök! Gondolom akkor most nem tudod letenni! :-))

Egyébként tetszik?

Mennyiért vetted?

 

Előzmény: Törölt nick (9033)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.01 0 0 9033

Igen meg:)))

SZokunk egymáshoz:))

Tisztelettel kell iránta viselkednem mert nem egészen olyan mint az5500-ás.

Tehát nem szimplán csak a nagytestvére:

Nost kinlódom a raw form. képekkel mert nem tudok rájönni mi a baj.

Ugyanis feltéve a gépre a gyári fineview progival megnyitom,de további manipulálást nem enged.

Azt irja nem támogatott file.

Sztív

Előzmény: LittleE (9032)
LittleE Creative Commons License 2006.10.30 0 0 9032

Szia!

 

Hát igen a manuális fókusz nem erőssége a gépünknek, az tény.

 

Megvetted már a s9500at?

Előzmény: Törölt nick (9031)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.29 0 0 9031

Én a manuális fokuszálást nem nagyon erőltettem a 5500.on.

inkább probáld az AF-et.

Hidd el jó az:))

Nem a követős fokuszt!

Mert mi a baj? Miért nem vagy megelégedve a képeivel?

Sztív

Előzmény: monsun (9026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!