Keresés

Részletes keresés

kilenctizenegy Creative Commons License 2009.10.01 0 0 16040

"tehat ugy altalaban "feherekrol" beszelni teljesen abszurd meg akkor is ha z USA tortenelmet nezzuk de meg inkabb ordas hazugsagok megindoklasara urugyet szolgalo tortenelemhamisitas ha a  "feherek" koze besoroljak az osszes europai nemzetet"

 

Mi több: az USA megalakulása óta mindig is többségben voltak azok a fehérek, akik ellenezték a rabszolgatartást. Még a déliek zöme is. Ez nem vicc, tényleg így van.

Előzmény: Törölt nick (16018)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.10.01 0 0 16039

"Egyébként meg miért fájna ennek a Wilson nevű képviselőnek, ha ne adj Isten ellátnák tényleg az illegális bevándorlókat is?"

 

Mert az USA nem ingyenkonyha, hogy a világ mocska odagyűljön és az amerikai adófizetők pénzén gyógyíttassa magát.

Előzmény: Antisystem (16008)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.10.01 0 0 16038

"Visszaolvastam, de tudodmit, ha csak 2 millio USA polgar van biztositas nelkul az is ELFOGADHATATLAN!"

 

Miért is? Mindenkinek joga van biztosítást kötni. Nagyjából azonos feltételekkel lakóhelyre, nemre rasszra való tekintet nélkül. és az amerikai fizetésekbe sokkal jobban belefér, mint magyarországon az ingyenes egészségügyért kifizetett díj (hálapénz).

Előzmény: zofer (16007)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.10.01 0 0 16037
"Legutoljara amikor neztem, a neve, (a kozepso) "hussein" volt!

A barak meg a taborokra emlekeztet."

 

Ne légy igazságtalan, ez a név önmagában alkalmassá tesz a közel-keleti konfliktus rendezésére. Barak volt izraeli miniszterelnök, Husszein volt iraki elnök, az Obama pedig majdnem Oszama. :-))

Előzmény: Törölt nick (15994)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.10.01 0 0 16036

Az a nagy baj, hogy a demokrata elnököknek nincsen víziója a társadalomról. Utoljára Kennedynek volt, azt Johnson nagyjából megvalósította, aztán kifújt. Egy demokrata elnök csak akkor tud jó elnök lenni, ha részben átveszi, de egyben moderálja is a kortárs republikánusok vízióit. Ez volt az, ami Clintionnak elég jól ment Carternek pedig csapnivalóan rosszul.

 

A republikánus elnököknek van víziója. Nixonnak volt, Reagannek volt, Bushnak volt (az más kérdés, hogy melyik vízióról ki mit gondol). Ford és id. Bush inkább jó hivatalnokok voltak, akik egy-egy nagon jó elnök után próbálták folytatni annak munkáját.

Előzmény: Callie (15984)
Callie Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16031
Az Index, bár ismerteti az ENSZ-közgyűlés beszédeit, és főleg Kadhafiét, nem szól arról, hogy "Our son"-nak nevezte Obamát. Ahogy a CNN is elfelejtette.
Sic transit gloria mundi Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16030

De itt nem is az eu  biztositasrol van szo hanem arrol hogy a magat 1000%-ban lejaratott republikanus part azt akarja, hogy Obama sikertelen legyen.

 

Kulonosen a verrasszistak akik egyszeruen nem tudjak es soha  nem lesznek kepesek elfogadni azt, hogy egy fekete az elnok. Ezek a verrasztistak inkabb maguk is megdoglenek, es elnezik , hogy a csaladjuk megdogoljon de akkor is Obama ellenesek lesznek

 

 

Tévedsz!

Akik ez ellen ágálnak, azok a tőkéscsoportok. Ez az egészségügyi reform számomra az, amely megzavarja az Obamáról kialakított képet.

Hiszen szépek voltak a választási kampány alatt a szavai: "CHANGE"; "Yes, we can!". Ígérte, hogy kivonja a haderőt Irakból, majd Afganisztánból. Tárgyal Iránnal, bezárja Guantanamo-t, stb.

Ezekben a kérdésekben semmit nem haladt előre. Csak szép szavakig jutott, ami azért elég kevés. Egyébként minden GWB útján megy tovább, semmi a világon nem változott.

Talán az izraeli telepépítésekre szólt eddig csak be, de az ellen sem fog vagy akar tenni semmit.

A bankvezetőknek a fizetéseit nem úgy és nem olyan mértékben korlátozta, mint az az első bejelentéséből kitűnt, és ehhez hozzáteendő, hogy szinte csak és kizárólag Wall Street-esek alkotják a kormányát.

 

Ehhez képest meglepő fordulat az egészségügyi reform, ami egyáltalán nem biztos, hogy célba ér, de már most hatalmas ellenállásba ütközött. A magánemberekébe? Nem valószínű, hiszen az amerikaiak nagyon kényelmesek, aligha merészkednének ki ennyien az utcára tüntetni. Hát akkor?

Előzmény: Törölt nick (16012)
Callie Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16029

Nehéz, nehéz - Obama az összes közel-keleti diktátor kedvencécé avanzsált pár hónap alatt; ezt nehéz lesz felülmúlnia.

Persze, az lesz az igazi, amikor Ahmadinedzsád jelenti ki, hogy szereti, és reméli, hogy mindig hatalmon marad, ahogy most Kadhafi. Azért még dolgoznia kell kicsit, de jó úton halad.

Előzmény: Törölt nick (16019)
Sic transit gloria mundi Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16028

Hát, vicces amint itt ketten vitatkoztok az amerikai politikáról.

Nyilvánvaló, hogy a Republikánus Párt és a demokraták is ugyanazoknak a lobbiknak a foglyai és mindenki csak azokon a korlátokon belül gyakorolhatja a jogkörét, amelyet a háttérben meglévő érdekcsoportok megengednek.

Jó, persze azt szokták mondani, hogy az egyik a fegyverlobbi, a másik a gyógyszerlobbi lekötelezettje. Egyébként ez nem is tűnik olyan nagy ökörségnek, főleg jelenleg, amikor a Bush-kormány 8 éve Irakról, Afganisztánról és a terrorizmusról szólt. Obama megjelenése után 3 hónappal pedig kitört egy nagyon veszélyes világjárvány, amelyben eddig világszerte 3 ezren haltak meg. De ennél sokkal fontosabb, hogy jó pénzért legyártották már a vakcinákat, magyarán szólva a demokraták mögött levő gyógyszerlobbi ismét feltölthette a zsebét.

 

Előzmény: Törölt nick (16011)
Sic transit gloria mundi Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16027

Ja, ja.

Kadhafi is biztos nagy Wall Street-fan, mert másként nem lehet azt értékelni, hogy a tisztán Wall Street-esekből álló Obama-kormányt magáénak érzi.

Előzmény: Callie (16010)
meret99 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16026
Dehát ez a lánya, ahogy az "osi indian" szólás is tartja:D
Előzmény: Állományjavító (16025)
Állományjavító Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16025
Előzmény: meret99 (16022)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16024
---------------------------------------------------------------
A brutalis valosag az, hogy ha nem lett volna a 16-17 szazadban viragzo afrikai oshonos rabszolgkereskedes akkor soha nem lett volna modern kori rabszolgakereskedelem.
--------------------------------------------------------------

Ugyes próbálkozás az afrikaiakra kenni az amerikai rabszolgatartást.

Ha a rabszolgakereskedelem már virágzott, Európa miért nem élt a lehetőséggel?

Ugye, stílszerűen, a kereslet gerjeszti a kínálatot és nem fordítva...
Homokból és sós vízből igen sok van, a kereslet ezek iránt mégis minimális.

A helyzet az hogy az indiánok kiirtása túl jól sikerült, és az Újvilágba érkező fehérek többsége nem azért hagyta el Európát hogy a gyaptföldeken gülcöljön...
Előzmény: Törölt nick (16018)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16023
---------------------------------------------------------------------------------
azert az mar hatalmas tragedia lenne ha egy Palin fele primitiv nagypofaju tudatlan durva betegesen hazudo tyuk lenne az elnok.
--------------------------------------------------------------------------------

Háát....

Annal nem sokkal nagyobb mint amikor egy " primitiv nagypofaju tudatlan durva betegesen hazudo" ökör volt...

A háttérben úgyis a neokon mafia húzogatja a madzagokat...

Előzmény: Törölt nick (16017)
meret99 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16022
Viszont még most is izgatóan vonzó szépség:) Szívesen megnézném 1 olyan filmben, szemüveggel az orrán:D
Előzmény: Törölt nick (16012)
BF79 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16021
Nem "úgy általában" beszéltem a fehérekről és feketékről, hanem kifejezetten az Egyesült Államok vonatkozásában, ha végigolvasod a lenti vitát, akkor ez kiderül. Jobb lett volna, ha maradok az AA megnevezésnél, csak az olvtárs is fehér-feketézett és ehgy idő után én is váltottam.
Előzmény: Törölt nick (16018)
BF79 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16020
Bár a véleményed Palin-ról sarkított, nagyjából egyetértek, persze néhány kifejezéssel nem.

Azért írtam, hogy meglepőek Palin számai, mert az ő alelnök jelöltségével kapott a R páros 46%-ot, és az Obama körüli lelkesedés azóta még csökkent is, ezért a harmincas zóna elég kínos Palin-nek. Természetesen én örülök neki, ha esélye sincs.
Előzmény: Törölt nick (16017)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16019

"Elszólta magát."

Van ennél lentebb?

Előzmény: Callie (16010)
Callie Creative Commons License 2009.09.24 0 0 16010

Kadhafi az ENSZ-közgyűlésen mondott beszédében melegen méltatta Obamát, és a "a mi fiúnk"-nak nevezte.

Elszólta magát.

Antisystem Creative Commons License 2009.09.17 0 0 16008

Tovább görög az obamista megfélemlítés, amiben az internetes aktivisták az élen járnak.

 

Gondolod, hogy egy felháborodásnak okvetlenül központilag koordináltnak kell lennie? Olyan nincs, hogy az emberek egy tömege egyszerűen fogja magát, és felháborodik? Egyébként meg miért fájna ennek a Wilson nevű képviselőnek, ha ne adj Isten ellátnák tényleg az illegális bevándorlókat is? Irigykedik rájuk? Irigykedik arra, hogy embereket ellátnak, ha betegek?

 

ÜdV

Előzmény: Callie (16005)
zofer Creative Commons License 2009.09.17 0 0 16007

Ne haragudj meg, de mintha te egy kicsit, nagyon jobra lennel.

Visszaolvastam, de tudodmit, ha csak 2 millio USA polgar van biztositas nelkul az is ELFOGADHATATLAN!

 

En obamara szavaztam, hogy most mi a velemenyem rola?

Ugyan az mint minden politikusrol, hazudnak!

Belekeveredik dolgokba amit eszre sem kellene vegyen.

Nem, nem egy rossz ember, mindossze tapasztalatlan, a tanacsadoi, na errol kesobb.

 

 

Előzmény: Törölt nick (16006)
Callie Creative Commons License 2009.09.10 0 0 16005

Joe Wilson dél-karolinai republikánus képviselő Obama beszéde közepén azt kiáltotta oda az elnöknek, hogy hazudik, amikor az arról beszélt: hamisak azok az állítások, hogy reformterve szerint az illegális bevándorlók is biztosítást kapnának.

Wilson a beszéd után másfél órával nyilatkozatban kért bocsánatot az elnöktől udvariatlansága miatt, mint írta, megnyilvánulása sajnálatos és nem helyénvaló volt, eluralkodtak rajta az indulatok.......
Nemcsak demokrata politikusok, hanem a republikánusok vezetői is elítélték a beszólást. .....John McCain szenátor, aki tavaly Obama ellenfele volt az elnökválasztáson, a szerda esti beszéd után azonnal bocsánatkérésre szólította fel a képviselőt. Louise Slaughter demokrata képviselő, aki 23 éve a képviselőház tagja, azt mondta, nem emlékszik olyanra, hogy valaki így beszólt volna egy elnöknek.
A 62 éves Wilson - aki korábban szenátor, a Reagan-kormány idején helyettes főtanácsos volt az energiaügyi minisztériumban - telefonon is bocsánatot kért szerda éjjel Rahm Emanuel kabinetfőnöknél, aki nyilatkozatot adott ki állítólag elfogadta a bocsánatkérést.
A dél-karolinai képviselő magatartása miatti felháborodás azonban ezzel nem ért véget. A Twitter közösségi portálon beírók tömege ítélte el Wilson beszólását, sokan egyszerűen lebunkózták, szerencsétlen hülyének nevezték. Wilson hivatalos képviselőházi internetes oldalát olyan sokan látogatták meg, hogy negyedórával Obama beszéde után összeomlott, ezenkívül a képviselő wikipédiás portréját vandalizmus miatt le kellett zárni.

 

Tovább görög az obamista megfélemlítés, amiben az internetes aktivisták az élen járnak.

BF79 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 16004
"Kinevetsz, de Hillarit szivesebben lattam volna, sot McCain ellen meg a szavazatomat is kapta volna."

Be kellett volna regisztrálnod Demokratának az előválasztások során, és rá szavazni Obama ellen. Bár van egy olyan érzésem, hogy a te államodban HRC nyert amúgy is Obama-val szemben, de nem tudom hol laksz, ez csak megérzés.
Előzmény: Törölt nick (16003)
BF79 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 16002

Nem, 51%-on áll a job approval a közvéleménykutatók összesítése alapján.

 

http://www.pollster.com/polls/us/jobapproval-obama.php

 

A legrosszabb reprezentatív poll 46%-ot mutatott, az összes többi 49% és 56% az utóbbi két hétből, és a Rasmussen kivételével az összesnél magasabb az approve a disapprove-nál. A trend ugyanakkor világos: hétről hétre morzsolódik le az approve és töltődik fel a disapprove tábor. Abban 90%-ig biztos vagyok, hogy le fog menni 40-45% közé, és HA meg fog fordulni, akkor ebben a zónában teszi majd. Hogy meg fog-e fordulni, azt senki sem tudja. Sejtésem szerint te biztos vagy benne, hogy nem fog, és vannak olyanok, akik biztosak benne, hogy igen. Egyik oldal sem tudhatja biztosan, ezért érzelmi alapon alakítják ki ezt a véleményüket. A magam részéről: fogalmam sincs, attól függ, hogy Obama hogyan válaszol elsősorban a gazdaság, másodsorban az egészségügy, harmadrészt Afganisztán ügyében felmerülő problémákra.

Előzmény: Törölt nick (15992)
Callie Creative Commons License 2009.09.08 0 0 16001

500 új lakás felépítését engedélyezte az 1967 óta megszállt Ciszjordániában Ehud Barak izraeli védelmi miniszter. Az izraeli kormány semmibe vette az Egyesült Államok kérését. Washington a közel-keleti béke érdekében a zsidó telepek bővítésének felfüggesztését kérte Jeruzsálemtől.

Sajtóértesülések szerint Izrael nem feszíti tovább a húrt, és várhatóan még a héten bejelenti a telepbővítési program leállítását. Ha így lesz, a palesztinok hajlandók folytatni a béketárgyalásokat.

Az érintett területen jelenleg 2500 új lakás építése folyik, a ciszjordániai és kelet-jeruzsálemi telepek már félmillió izraelinek adnak otthont.

A most bejelentett építkezések mind azon a 6 nagyobb területen vannak, amelyet a palesztin állam megalakulása óta Izrael a magáénak szeretne megtartani.

Pontosabban Barack és a szóvivői nem "kérték" Izraelt, úgy fogalmaztak, hogy "nem fogadják el" és "felszólítják" satöbbi.

Az izraeli vezetés meg jól arcul csapta őket - nagyon helyesen.

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.07 0 0 15999
Hat nem tudom....

Amennyi penz megy az USA-ban egeszsegugyre, abbol szerintem lehetne gyogyitani is...

Callie Creative Commons License 2009.09.07 0 0 15998
Clinton első idejében ugyanolyan felállás volt, mint most: dem többségű Kongresszus, dem kormány - nagy lendülettel nekimentek, és a saját képviselőikkel nem tudtak dűlőre jutni, a szavakban hatalmas reform meghiúsult.

Most reloaded. Tök mindegy, mivel "ijesztgetne" a "jobboldal", ha meg tudják csinálni, megcsinálhatják.
A kudarc másra kenése pesze régi szokás.
Előzmény: Törölt nick (15996)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.07 0 0 15996

Furákat hallok a közvélemény viszonyáról az eü. reformhoz.

Egyesek pl. fanatikusan összekapcsolják az abortusztémával. Mások azt gondolják, az idősek ellátását akarják megszüntetni cserébe.

Nem tudom, jót tenne-e az usanak, ha bevezetnék, de mindenesetre meglepően hatékony a jobbos rémisztgetés!

Előzmény: Törölt nick (15994)
BF79 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 15991
Ez megint nem érdemi válasz, helyette tartalom nélküli csapkodás. Amíg nem adsz választ legalább egy kérdésre, addig marad az erős gyanú, hogy nem tudod alátámasztani amit írsz, és így futamodsz meg a valós, érveken és tényeken alapuló vita elől. Remélem nem így lesz.
Előzmény: Callie (15990)
Callie Creative Commons License 2009.09.03 0 0 15990
Talán egyszer észreveszed, hogy hiába próbálsz belevonni az olyasféle vádoló, ügyészi-felelősségrevonó játszmába, amit folyton ki akarsz provokálni.

Nem volt taggyűlés, nyugodj meg.
Előzmény: BF79 (15988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!