Keresés

Részletes keresés

MrJones4 Creative Commons License 2018.11.15 0 0 4249

Köszi, meg is rendeltem szerintem a felrakást meg fogom tudni oldani felső maróval. Remélem eredméynes lesz. A két fürdőbe nincs nálunk elszívó de tavasszal mindenképp fogok beszereltetni addig ott marad a szellőztetés.

Előzmény: zoger (4246)
duraball Creative Commons License 2018.11.14 0 0 4248

Nem így van, a pára az oka, ami lecsapódik a hideg felületeken. A fal is lehet -okén, ha nem szigetelt vagy nem fűtött kellőképp.

Előzmény: zöldeskékek (4247)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.11.14 0 0 4247

Azért a penészképződésnek az elkerülése  nem csak a jó szellőzés a kritériuma.

 lehet akármilyen jó, lehet naponta akár 12 x  8 2 óránként ) ha olyan a falszerkezet  lesz bizony penész. Bőven. 

 A penész egy  építészeti,  falszerkezet probléma.

Előzmény: zoger (4246)
zoger Creative Commons License 2018.11.14 0 0 4246

Nálunk a 100 négyzetméteres házon 5 darab higrosztatikus légbeejtő van és ezek mellett a fürdőszobában egy folyamatosan működő elszívó ventilátor megy. Így folyamatosan jó levegő van a házban, nincs penész és nem kell szellőztetni.

Előzmény: MrJones4 (4241)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.14 0 0 4245

Ha gépet nézegettek,itt is kérdezősködj adnak tanácsot.De inkább külön javasolják a 2 gépet,ugy hatásosabb a száritó. :

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9122072

 

 

Nekünk is a lakás két távoli pontján van légbeejtő,(konyha-fürdőszoba ).kéményes kazán miatt nyitott teljesen,nagy hidegben részben betömjük,majd meg fagyunk.Aki kitalálta ezt a nem páraszabályzós aerecot,a jó nagyanyját neki.Egy szivacsot vágtam bele,ami részben csillapit,+szüri legalább a befelé jövő port+zajt.

Páramentesitő gépet alig használjuk amióta száritógépünk van.Na meg még konyhai páraelszivó.

Előzmény: MrJones4 (4241)
duraball Creative Commons License 2018.11.14 0 0 4244

Ha minden helyiségbe raksz egy pl. aereco szellőzőt, sokat fog segíteni! (Fürdőszoba-wc, elszívó ventillátort érdemes betenni.)

 

Hát fal hőmérsékletet lehet mérni, de a lényeg, ha hideg, ki fog csapódni a pára, abból lesz a penész.

Hogy elkerüld szellőztetni kell(légbevezető), falat szigetelni, jobban fűteni. 

Ebből a leg gyorsabb és célravezetőbb a szellőzés megoldása és a páratartalom ellenőrzése.

 

Ha van sok növény, az nem jó, párologtat rengeteget, akvárium, beázó zuhanytálca, stb. Ahol párolog víz, meg kell szüntetni lehetőség szerint.

 

Klíma nem fog megfelelően párátlanítani. Párátlanító gép igen, de én a szellőztetést oldanám meg első kanyarban, ha az sikerül, nem lesz rá szükség.

Előzmény: MrJones4 (4242)
tangerine Creative Commons License 2018.11.14 0 0 4243

Legjobb volna mindkettőbe szerintem. De inkább egy teljes rendszer, mint ezek az egyhelységes okosságok.

 

Előzmény: SLPF (4235)
MrJones4 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 4242

Azt szeretném kérdezni hogy helyetesíti e valamennyire a szellőzést ezek a légbeömlők. Van e értelme ilyeneket feltenni? Nyílván nem akarom a szellőztetést teljesen elhagyni de ha tapasztalatok szerint segít akkor beruházok. A klíma párátlanító funkciója nem tudom mennyire lesz hatásos erről olyan sokat nem találtam a neten. A páratartalmat folyamatosan monitorozm a lakásban ha eléri a max 60% szellőztetés van. Van értelme a falak hőmérsékletét mérni? Mert erre is gondoltam...

Előzmény: duraball (4240)
MrJones4 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 4241

Köszi a gyors választ. Pont megpályáztunk egy mosógépet így lehet h szárítós funkciót is nézek hozzá és olyat választok majd. A konyhába a páraelszívó is a beruházás előtt áll mert az nincs még. Bár szeretek biztosra 2 ilyen légbeejtő nem nagy beruházás kb 20e ft. Ha az a véleményed h klímával és 2 ilyen légbejtővel meg kéne h szűnjön a problémám akkor lehet h beruházok. Ha az ablakokra teszek fel akkor ilyet nem kell a lakás másik végébe valahova egy beömlő nyílás ahol a friss levegő bejön vagy távozik?

Előzmény: Törölt nick (4239)
duraball Creative Commons License 2018.11.14 0 0 4240

Szellőzés kell mindenképp. Fűtés üzemmódban a klíma nem párátlanít. Meg amúgy is csak tüneti kezelés lenne. 

Előzmény: MrJones4 (4238)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.14 0 0 4239

Hát ha klimát használod 1-2naponta,nem feltétlen muszály légbeejtő.Tapasztald ki egy hónapig,csökken e a pára,max jézuskától megkéred egy hónap mulva,ha nincs változás.Klima jó,száritja a levegőt.Lehet elég lesz.Vagy beruházol egy száritógépbe(ruha), nagyon sokat segit az is a helyzeten.

Előzmény: MrJones4 (4238)
MrJones4 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 4238

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

Nyáron vásárolt családi házban minimális penész foltokat vélek felfedezni a plafonon és némelyik falakon. A ház le van szigetelve 3 irányból 5cm nikecellel északi oldlaról 15cm-el. A nyílászárók műanyag jól zárt nyílászárók. Az ablakokon elöfordul párásodás sajnos nem jelentős egyenlőre nem folyik a víz, de észrevehető. Hidegebb időkben gondolom rosszabb lesz a helyzet és azt szeretném megelőzni. A fűtés infrapaneles fűtés, holnap teszik fel a klímákat is amiket fűtésre is szeretnék használni levegő forgatás szempontjából talán van jelentősége. A hőmérséklet 22fok a páratartalom 55-60%.

A kérdésem hogy véleményetek szerint az aereco EMM 716os segíthet e a problémámon ha vásárolok és a különböző ablakokra felteszem? 

Köszönettel, Tibor

galland Creative Commons License 2018.11.09 0 0 4237

Nem volt sok érdeklődő, de elvitték. Nálunk is a szárítógép + Aereco légbevezetők oldották meg a problémát. Kihívtam egy céget, ami csinált egy felmérést, a lakás adottságainak tükrében adott javaslatokat, amelyeket megvalósítottunk-megvalósítottak, így megszűnt a magas páratartalom miatti probléma.

 

A szárítógépet egyébként az egyik legjobb beruházásunknak tartom, sokáig filóztunk rajta, úri huncutságnak tartottam, de maximálisan bevált: 1, megszűnt a teregetés, a ruhákból a víz nem a levegőbe kerül 2, a teregetés idejének megspórolása, szárítót nem kell kerülgetni 3, kevésbé koszosodik a lakás, mert a ruhákból kihulló szöszt összeszedi a szösztartály.

Előzmény: Törölt nick (4234)
eekeili Creative Commons License 2018.11.09 0 0 4236

Úgy általában a penészt  nem lehet megszüntetni különféle páramentesítőkkel. Azok csak tüneti kezelések.

 

  Azt elsősorban az épület szerkezetek javításával lehet elhárítani. 

 

Megfelelő hőszigetelés kell.

SLPF Creative Commons License 2018.11.09 0 0 4235

Köszönöm szépen.

Még annyi érdekelne, hogy véleményed szerint a hővisszanyerős szellőztetőt hová tegyem inkább, a páraforráshoz (egy ajtónyira -mindig nyitva- lévő fürdő), vagy a penészedő nappaliba?

Illetve a közelgő szigetelés (10-15 cm) ront, vagy javít majd a penészedésen?

 

(bár a hővisszanyerős szellőztetőt miundeképpen jó ötletnek tartom, már csak a szellőztetés miatt is.)

 

 

Előzmény: tangerine (4233)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.08 0 0 4234

Elment a gép? Keresik az emberek?

Lehet én is ezmiatt válnék meg tőle(száritógép lett).Sokkal hatékonyabb egy ilyen gép,ami nem eregeti a beltérbe a párát.Főzésnél meg az elszivó megoldja a többit.Hát nemtudom idén kell e használnunk a páramentesitőt,ezért is gondolkodom.....

Ugyanez a gép.

Előzmény: galland (4230)
tangerine Creative Commons License 2018.11.08 0 0 4233

 

Ez alapján ki lehet számolni az abszolút nedvességtartalmat, és kiderül, hogy legtöbbször akkor is érdemes szellőztetni, ha kint magasabb a _relatív_ páratartalom.

Pl. bent van 22 fok és 70% azaz 13,58g/m3 víz van a levegőben. Kint van reggel max 8 fok és 90% pára, azaz 7,44 g/m3 víz van a levegőben, ami alig több, mint a fele a bentinek. Tehát érdemes cserélni (szellőztetni). Beengeded a 8 fokos 90%-os levegőt, bent elkezd melegedni, és a páratartalma 40%(!) alá megy mire 22 fokos lesz.

Előzmény: SLPF (4231)
tangerine Creative Commons License 2018.11.08 0 0 4232

A hőmérsékletet is figyelembe kell venni! (Relatív páratartalom)

A hideg 90%-osban kevesebb a víz, mint a meleg 70%-osban. Pl. kiszellőztetsz, kiengeded a meleg 70%-ost, bejön a hideg 90%-os, mire felmelegszik bent, addigra lecsökken pl. 50%-ra.

Előzmény: SLPF (4231)
SLPF Creative Commons License 2018.11.08 0 0 4231

Sziasztok!

Mi is lecseréltük a nyílászárókat kicsiny házunkon egy hónapja, azóta szépen megjelent a penész a sarkokban. A hőhidas részeken. (gondolom, szigetelés nincs még a falon)
Nosza elkezdtem tervezni, hogy veszek hővisszanyerős egy helyiséges cuccot, de.
Visszanézve a több napos küldő/belső páratartalom grafikont, azt látom, hogy az elmúlt 3 napban csak egy kicsiny időszak, kb pár óra volt, amikor a belső páratartalom volt a magasabb (70%).
Jellemezően a külső páratartalom 90% körüli. Namost akkor ha betolom a külső 90%-os párás levegőt szellőztetés gyanánt, nem teszek e még rosszabbat a belső térrel?

Szerintetek?

galland Creative Commons License 2018.09.17 0 0 4230

Eladó egy aldis Easy Home páramentesítő gép. Két szezont ment, 2016. 11. 20.-án lett vásárolva, 3 év garancia van rá, azaz még jövő novemberig garis, blokk megvan.

A leírás szerint 195 m3/óra a térfogatárama, kapacitása kb. 20l/nap (30 fok, RH 80%), vagy 10l/nap (27 fok, RH 60%). A tartálya 5,5 literes, tehát jó nagy.

Semmi baja a gépnek, a megváltozott körülmények miatt adom el. (szellőzés megoldása + szárítógép vásárlása) Doboz + leírás is megvan.

Képek a gépről:

https://imgur.com/a/E9dXS

 

Ára: 30 ezer forint.

Érdeklődni az easyhome_aldi kukac freemail pont hu címen lehet.

ati0000000 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 4229

Szia! Engem érdekelne a párátlanitód,mégis mennyi lenne?

Előzmény: Harcipocok84 (4222)
fustoske Creative Commons License 2018.06.21 0 0 4228

Hogy működik? Nyáron is tudod használni vagy ki kell kapcsolni? Nekem is Aereco rendszer van, de csak télen használható, nem is értem.

Előzmény: Harcipocok84 (4208)
dellete Creative Commons License 2018.04.06 0 0 4227

Üdv,

 

Hogyan tudom megkülönböztetni, hogy szivárgó csőtörés vagy a pára áztatja a falat?...

Vakolat meg tud duzzadni a párától?

rygesz Creative Commons License 2018.03.14 0 0 4226

Szia!

 

Érdekelne a párátlanító ha még megvan.

Mekkora m2-re használható?

 

Köszi!

Előzmény: Harcipocok84 (4222)
Harcipocok84 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 4225

Árban sztm. egy 40.000 ft korrekt lenne.
A kivitelezést egy Békéscsabai cég végzi, a http://www.globalgepesz.hu/

 

A munkájukat még nem tudom dicsérni, csak ma kezdik meg a melót. Utána majd írok :D
Azt viszont tudni kell, hogy kb. 3 hónapja kaptam tőlük időpontot...

Előzmény: Székelyhidi Lacek (4224)
Székelyhidi Lacek Creative Commons License 2018.02.18 0 0 4224

Megkérdezhetem,hogy milyen szellőztető rendszert szerelnek föl,és melyik cég ,mert nekünk is aktuális lenne csak még nem találtam meg az igazit,.

Előzmény: Harcipocok84 (4222)
Székelyhidi Lacek Creative Commons License 2018.02.18 0 0 4223

Szia ,engem lehet,hogy érdekelne?árban mire gondoltál?

Előzmény: Harcipocok84 (4222)
Harcipocok84 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 4222

Holnap lesz a nagy nap... Jönnek a szerelők beszerelni a szellőztető rendszert. Írok majd, hogy sikerült.

Addig is nem érdekel valakit egy Trotec TTK 69E valami nagyon baráti áron?
Erről van szó:



Bővebb infó: https://hu.trotec.com/termekek/gepek-homecomfort/paratlanitas/komfort-paratlanitok-ttk-e-s-sorozat/ttk-69-e/

zsombi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4221

Nálad bejöttek?

Én nem tapasztaltam ilyent. Működik a rovarrács.

Előzmény: Mariusi (4220)
Mariusi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4220

"légbeeresztőknél valamennyire bejön az utca zaja."

 

  Plusz bejön a hangya, a bogár néha még az egér is !!

Előzmény: zsombi (4218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!