Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1578
A joysticknak nem ez Eszközkezelőben, hanem a Játékvezérlőknél kell megjelennie.
Előzmény: vasmadár (1576)
vasmadár Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1577
..az usb természetesen csatolva, a varázsló nem indul, kéri nyomjam a sugó és támogatást amire visszaugrik az inzert hogy kérjem a sugó és támogatást mert egy rendszertámogatás nem fut... kiakadtam :(
vasmadár Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1576
sziasztok, csodát tettem az M-tech camommal, mert találtam rá telepítőt :
ZSMC USB PC Camera (ZS0211)
linkelni nem tudom, de talán nyomára akad akinek kell, sokáig sokan kerestük korábban... amiért a segítségeteket kérem az bizonyítja hogy mégsem vagyok nagyon spíler a speed link joystikemet nem tudom szóra bírni, pedig megvan a gyári lemezem, feltünően gyorsan települt, a régi adobridert is letöltöttem amit ajánl, de az eszközkezelő nem látja, nem ismeri fel, ha melléteszem a lemezt is arra azt írja nincs benne hardwer sos!!!
Sobi888 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1575
Tesztelésben odáig jutottam, hogy az egyik memória modul talán rossz lehet. A memtes86 4.0 verzióval teszteltem dos módba. Az egyik modulnál abszolult nem jelez hibát egyik slotban sem. A másik modul két slotban jelez hibát, két slotban nem jelzett hibát. Most az a kérdésem, hogy így megállapítható, hogy a memória a rossz, vagy ettől még az alaplappal is lehet gond?
Előzmény: mr_ricsi (1574)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1574
Nemrég raktam össze gépet ilyen RAMokkal, és az SPD-jében eltárolt adatokat néztem meg.
Előzmény: locsemege (1573)
locsemege Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1573
Meg nem mondom, nekem mim van, mindenesetre megnéztem a gyártó speckóját, s az alapján állítottam be a BIOS setup-ban.
Előzmény: mr_ricsi (1571)
Sobi888 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1572
Na kiolvastam a bisoból az adatokat, remélem ezekre gondoltatok, illletve többet irok, hogy minden benne legyen
Vcore1,268V
DDR18V :2,048-2,064V között ugrál
+3,3V :3,392V
+12V :11,985-12,048v között ugrál

CPU clock Ratio:9x
Fine CPU clock Ratio: +0,0
CPU Freq:2,4GHz(266x9)
CPU Host Freq:266
Preformance Enchanc:Turbo (ez nem tudom mi)
Memory freq 1066 : 1066

Ezek alapbeállítások ezekhez nem nyúltam.

És azt hiszem itt lehetne állítani a feszültséget, de ebbe nem vagyok biztos:
DDR2 OverVoltage Control : Normal ( itt lehet 0,1V-okat hozzá adni)
Normal CPU vcore: 1,2875V

Ebből most látszik vmi?

mr_ricsi Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1571
A kingmax1066-nak 1.8V kell 1066MHz-en az alap időzítésekkel, és van egy tuning fokozata, amihez 2,0V kell.
Előzmény: locsemege (1570)
locsemege Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1570
A BIOS setup mit mond? Nem 2V, hanem 2.1V, amit írtam. Persze 1066 MHz-en, mert 800 MHz-en meg 1.8 V.
Előzmény: Sobi888 (1569)
Sobi888 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1569
Az everest 2,0V feszültséget ír. tegnap teszteltem a hiren's cd-vel. Érdekes dolog történt, először elindítottam a memtestet, talált 200 hibát. 2db 1GB kingmax van benne. Kivettem az egyiket, teszt hiba nélkül végig ment, ezután kicseréltem a másikra-teszt rendben. ezután csináltam még pár tesztet ami a cd van semmi hibát nem talált. Ekkor visszaraktam a másik memóriát, teszt futtatás és nem talált hibát. Most akkor mi van?
Előzmény: locsemege (1568)
locsemege Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1568
Ezt bármi okozhatja. Ugye nincs "húzva, tuningolva" a gép? 1066 MHz-es DDR2 RAM-okat általában 2.1V tápfeszültségről kell járatni, nem 1.8V-ról. De el kell olvasni a gyártó ajánlását. Aztán ugye RAM tesztet kell futtatni mondjuk fél napig.
Előzmény: Sobi888 (1567)
Sobi888 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1567
sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy nemrég összeraktam egy teljesen új gépet, de időnként kifagy, teljesen kimerevedik a képernyő. Win7 és xp alatt is csinálja. Azt vettem észre, hogy ilyenkor mikor kifagy az usb-s lézer egerem fénye is kialszik. Ezután csak reset gombbal tudom újraindítani.
Van valakinek valami ötlete, hogy mi okozhatja a problémát?
Segítséget előre is köszönöm.
locsemege Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1566
Biztos, hogy az elsődleges boot device az optikai drive volt? Mert ha nem, gondolom, megijedt a BIOS a HDD érvénytelen master boot record-jától.
Előzmény: jasperjo (1565)
jasperjo Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1565
Egyébként, partícionálás és formázás után átraktam az új gépbe és minden szépen elindúlt. Fut a telepítés. Nem nagyon értem én sem, miért történt így.
Köszönöm mégegyszer a segítségedet. Szép napot.
jasperjo
Előzmény: locsemege (1563)
jasperjo Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1564
Szia!
Az volt az alap probléma, hogy nem indúlt el ez a telepítési folyamat az új gépbe. Ezért átraktam a saját gépembe és a többit már tudod.
Előzmény: locsemege (1563)
locsemege Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1563
Ha új gépben rendszer HDD lesz, akkor nem kell előre megformáznod. Berakod az új gépbe, azt a gépet a telepítő optikai lemezről boot-olod, a telepítővel partícionálsz, formázol - ha Windows, akkor ntfs-re, nem fat-re -, majd haladsz tovább a telepítéssel.
Előzmény: jasperjo (1562)
jasperjo Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1562
Nem igazán tudom megmagyarázni, hogy miért nem gondoltam erre :)
Már megy is. Azonban lenne még egy kérdésem. Ha egy új gépbe szeretném rendszer winyónak, akkor most a partícionálásnál alapban hozzá akar rendelni egy következő betűt -mondjuk F, mert hát a partícionálást és a formázást egy már meglévő rendszerrel végzem és ott a C és D foglalt- , ennek van valami jelentősége, ha úgyis szűz gépbe lesz, vagy ne rendeljek hozzá semmit. Lehet, hogy túl láma a kérdés, de nézzétek el nekem.
A választ előre is köszönöm: jasperjo
Előzmény: locsemege (1559)
locsemege Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1561
És ez mióta hardware-es probléma? Gondolom, egy windows-os software-rel van gondod.
Előzmény: nyecsi (1560)
nyecsi Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1560
Sziasztok.
Segitséget kérnék a problémámra.Nero 8-ast használok.Véletlenül ráklikkeltem a nero image drive-ra...klikkeltem h nem akarom telepiteni,de azóta minden gép indulásnál feljön a telepitő ablak...nagyon idegesitő :S
Van aki tudja hogyan lehetne leállitani?
locsemege Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1559
Egyszerű a problémád. Nincs filerendszer azon a HDD-n. De miért is lenne? Nem tettél rá. Hát tégy!

Más szavakkal: formázd meg a HDD-t. Ha Windows-on használod, akkor lehetőleg ntfs-re, ha Linuxon, akkor ext4-re.
Előzmény: jasperjo (1558)
jasperjo Creative Commons License 2009.11.27 0 0 1558
Sziasztok!
Kérem szépen a segítségeteket.
A mai nap vásároltam egy Samsung 200 gb-os winchestert, de sajnos beszerelés után az operációs rendszerem -a gépemen Xp fut- nem ismerte fel. A Bios-ban látni, a sajátgépben nem látni, majd ha bemegyek az eszközkezelőbe ott újfent látom. Az intéző sem látja. Ott csak a virtuálisan megosztott winchesterem ill. a DVD meghajtó látható.
A kábeleket már minden variációban kipróbáltam. A Biosban látja a méretett, minden speckóját ill. automatára van állítva.
Sajnos a tudásom eddig terjed, ha valaki tudna tanácsot adni megköszönném.
Üdvözlettel: jasperjo
nyecsi Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1557
Köszi :)
Előzmény: locsemege (1556)
locsemege Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1556
Sajátgép, tulajdonságok, speciális fül, indítás és helyreállítás mezőben beállítások, rendszerhiba mezőben az automatikus újraindítás elől vedd ki a pipát. Ha ezzel megvagy, OK-val bezárod az ablakokat. Ettől nem fog megjavulni, de amikor elszáll, lesz egy kék képernyő, abban hibaüzenet, azt pontosan fel kellene írni. Elsősorban azt, hogy milyen driver okozza a hibát.
Előzmény: nyecsi (1553)
nyecsi Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1555
Akkor csinálja amikor már befejeztem az adatátvitelt,és kilépnék a progiból...
Jah igen,és valahol azt olvastam h ha kiirja h az eszköz gyorsabb müködésre képes,akkor elavult a gép hozzá...?Amatőr vagyok ezekhez a dolgokhoz az az igazság,nem is nagyon értem amit leirtál,de azért köszönöm :)
Végülis akkor hogyan tudnám elkerülni h ne csinálja ezt?
Előzmény: locsemege (1552)
nyecsi Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1554
Akkor csinálja amikor már befejeztem az adatátvitelt,és kilépnék a progiból...
Jah igen,és valahol azt olvastam h ha kiirja h az eszköz gyorsabb müködésre képes,akkor elavult a gép hozzá...?Amatőr vagyok ezekhez a dolgokhoz az az igazság,nem is nagyon értem amit leirtál,de azért köszönöm :)
Végülis akkor hogyan tudnám elkerülni h ne csinálja ezt?
Előzmény: locsemege (1552)
nyecsi Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1553
Akkor csinálja amikor már befejeztem az adatátvitelt,és kilépnék a progiból...
Jah igen,és valahol azt olvastam h ha kiirja h az eszköz gyorsabb müködésre képes,akkor elavult a gép hozzá...?Amatőr vagyok ezekhez a dolgokhoz az az igazság,nem is nagyon értem amit leirtál,de azért köszönöm :)
Végülis akkor hogyan tudnám elkerülni h ne csinálja ezt?
Előzmény: locsemege (1552)
locsemege Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1552
Ha nincs a kábel végén a telefon, akkor is ez történik? Két ötletem van, a másodiknak adok nagyobb esélyt.

- az USB kábellel - nem írtad, de gondolom, USB interface-ről beszélünk - rövidre zárod az USB tápfeszültséget, s leold a túláramvédelem

- betöltődik a telefon kezeléséhez szükséges kernel modul, azonban az hibás, s kernel space-ben elhasal a gép. Ha kritikus rendszerhibára reboot van beállítva, nem látod a kék képernyőn a hibaüzenetet, csak azt tapasztalod, hogy a gép újraindult.
Előzmény: nyecsi (1551)
nyecsi Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1551
Hello.Bocs ha rossz helyre irok,de a problémámat nem tudtam sehova se besorolni.A gondom az lenne h a gépem csak úgy fogja magát és kikapcsol,amikor a telefonom adatátviteli kábelját beteszem,és újra indul.Olvasgattam néhány oldalon,és azt irják h táp gond lehet.Ez nállam szóba se jöhet,mert nemrég lett cserélve a táp is,meg a videokártya is.Jól müxik minden azóta,ezzel az egyel van csak gond.Ezért gondolom h vagy a telo zavarhatja meg?vagy a gép a ludas.Valakinek volt már hasonló?
DJG Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1550
Alighanem attól, hogy amikor korábban feltelepítették, akkor megvolt a SATA-illesztő (akár integrálva, akár flopiról odaadták neki), tehát a gépen levő rendszerben benne van rendesen, de a telepítőcédén, amivel próbálod, nincs rajta (ami nem meglepő, az XP megjelenése idején még nem volt túl sok SATA forgalomban).
Előzmény: 2ttNovesz (1549)
2ttNovesz Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1549

OKÉS-OKÉS!

 

MINDENKINEK KÖSZÖNÖM A VÁLASZT!!!!

 

Majd hétvégén ki is próbálom a tippeket mert csak akkor jutok a gép közelébe!

De azt nem értem eddíg tökéletesen működött akkor meg mitől álítódik el???

Előzmény: mr_ricsi (1547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!