Keresés

Részletes keresés

Bendegúz76 Creative Commons License 2023.01.31 0 0 8241

Köszönöm a gyors választ!

Azt is meg tudják állapítani tapintással, hogy lágyéksérv vagy heresérv?

 

 

Előzmény: Landsmann_ (8240)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.01.31 0 0 8240

Első körben háziorvos. Az ad beutalót a sebészetre. Nálam azt mondta a háziorvos, fölösleges a sebészeti szakrendfelésre menni, mert tiszta sor az ügy. Egyből a kórház sebészetére írta a beutalót. Ott a doki megvizsgált, ő is azt mondta, hogy ez az és ezek után elindult a folyamat. A lágyéksérvhez nem kell ultrahang meg egyéb műszeres vizsgálat, tapintás útján nézte meg a házidoki és a sebész is. A köhintéses módszer teljesen jól megmutatja, hogy az, vagy nem az.

Előzmény: Bendegúz76 (8239)
Bendegúz76 Creative Commons License 2023.01.31 0 0 8239

Sziasztok!

 

Hát sajnos nekem is előjött egy kis pukli a bal oldalon alul! / 46éves /

 

Az a kérdésem, hogy kihez kell legelőször fordulni ennek kiderítésére, hogy lágyéksérv vagy mivel van dolgom?

 

Urológus, sebész, ultrahang? Sejtem, hogy előbb ultrahang, de ott nincs erre szakosodott, vagy ott megnézi bármelyik ultrahangos? Mert hát azért csak az ember nemi szerve van ott közel,vagy egy sima hasi ultrahang elég hozzá?

 

Köszönöm

 

Üdv

 

Catherinee Creative Commons License 2023.01.23 0 0 8238

Sziasztok,

 

Többen írtátok, hogy Csíki doktorhoz van időpontotok műtétre. A kérdésem, hogy most mennyibe kerül egy műtét?

Lani6 Creative Commons License 2023.01.11 0 0 8237

Sziasztok! 

Gondoltam én is megosztom a tapasztalataimat. Volt hagyományos sérv műtétem 10 éves koromban bal oldali. Aztán 2017 ben egy újabb bal oldali és köldök sérv. Laproszkópos műtét volt hálóval,a köldök háló nélküli. A két műtét egyszerre volt. Már akkor látszódott,hogy a jobb oldalon is lesz. Annyira megviselt a jobb oldali az utóbbi időben ,fájdalom ,görcsök stb. Megműtöttek Jan 6 án . Mind tb alapon . Egyikben sem csalódtam,mind három műtét, különböző városban volt.  Nagyon flottul ment az utóbbi... Túl sokat várnom se kellett... Most pihi még. 

Jobbulást és kitartást mindenkinek!

Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.01.07 0 0 8236

Sajnos már egy oldal annyi. Igazán nincs mit, mielőbbi gyógyulást Neked!

Előzmény: Z60 (8235)
Z60 Creative Commons License 2023.01.07 0 0 8235

Azt olvastam és  mivel más írta, reméltem az két oldal ára. Mivel a túlsúlyom miatt nem tudom pontosan eldönteni, hogy sérv-e, mert még nem is fáj és a puklit, hol érzem, hol nem. Hétfőn megyek ultrahangra.

Köszi az eddigi tapasztalatokat, tanácsokat.

Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.01.06 0 0 8234

Persze, lásd 8204 -es hsz. :)

Előzmény: Z60 (8233)
Z60 Creative Commons License 2023.01.06 0 0 8233

Megkérdezhetem, hogy mennyi volt a magán most decemberben?  Úgy érzem inkább én is kifizetem  a magánt. Ahova tartozok egy mészárszék. 

Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.01.06 0 0 8232

Háziorvosom szerint nem kell ezt túlbonyolítani, meg a portás végzi,  a szokásos közhelyek...de aki esetleg megjárta, mint sokan itt a fórumon az biztos nem így gondolja...

Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.01.06 0 0 8231

Igen nála volt, de már megszűnt a TB támogatás. 

Előzmény: Z60 (8230)
Z60 Creative Commons License 2023.01.06 0 0 8230

Atomfizikus! Csiky Doktornál volt a tb támogatott? Olvastam az arsmedical, hogy a magánkórház műtét egy része tb támogatott. "Várólista" csökkentés miatt. Ott viszont valaki a dokit nagyon szidta. Tb alapon Ceglédhez tartozom oda nagyon nem szívesen mennék. 

Landsmann_ Creative Commons License 2023.01.05 0 0 8229

Tb alapon volt mindkét műtét. Hogy mennyi idő telt el? Bő fél év. Az első panaszt egy szilveszteri napon tapasztaltam. Hason feküdtem a szőnyegen és úgy telepítettem windowst a számítógépre. Mikor fel akartam állni, jobb oldalon úgy fájt, alig bírtam talpra állni. Akkor már sejtettem, a korábban felfedezett dudorokhoz köze van. Akkor kezdtem utána járni a neten. A tünetek alapján diagnosztizáltam. Aztán ahogy múltak a hónapok, egyre nagyobb lett és néha fájt, így elmentem a háziorvoshoz. Ő is megerősítette Dr Google diagnózisát. Megírta a beutalót a sebészetre. Elmentem, előzetes vizsgálatok során fényderült egy apróságra, ami pontos kiderítése nélkül nincs műtét. Így még húzódott vagy 2-3 hónapig míg az egyéb vizsgálatok meglettek. Le is tagadhattam volna a rosszulléteket, de nem velük, hanem magammal toltam volna ki esetleg. amúgy is ahhoz is megírta a beutalót a háziorvos, de akkor aznap már nem volt idő hogy rám kerüljön a sor. Így aztán "hivatalból" indítottam a kivizsgálást. :) A két műtét között nagyjából 3 hónap telt el. Én is kérdeztem, nem lehetne-e egyszerre megejteni a kettőt. Azt mondta az asszisztens, kettőt nem csinálnak egyszerre. Meglátom, elég lesz egyel megküzdeni. Abban valóban igaza volt, az első műtét után tényleg kellemetlen volt. Alig tudtam kiegyenesedni. Percről percre engedett és 10 perc után már teljesen egyenes testtartással rtudtam járni. Fekvéskor nem fájt, de ha felkeltem és felálltam, akkor nagyon rossz érzés volt. Én azt gondolom, a varratokat nagyon meghúzta a doki és amiatt fájt, mert tényleg olyan érzés volt, mintha egy damil vágott volna belül. DE a második műtét után meg semmi ilyesmi nem volt, pedig ugyanott, ugyanaz a doki műtött. Az is tény, az első műtét sérve nagyobb volt. 

Előzmény: Z60 (8226)
Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.01.05 0 0 8228

Utólag bevállalnám egyszerre a kettőt, ha volna rá  lehetőség. Ez az első vizsgálaton hangzott csak el, annyi hátrányt említve, hogy nagyobb a kiújulás esélye valamiért. Utána már az volt, hogy egyszerre egyet operálunk. Nyilván biztos rosszabb a lábadozás, de egy altatásban letudva, stb.

Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.01.05 0 0 8227

Én is egy dudort vettem észre kb 3 éve. Majd kiderült, hogy 2 sérvem is van, a nagyobb fel sem tűnt....mindjárt előjegyeztek műtetre egy kisvárosi sebészeten, de beparáztam és lemondtam, mert megijesztettek...aztán aki beparáztatott Csiky doktort javasolta, az öccsét is ő műtötte előtte. Telt múlt az idő, jött a Covid... Így az egyiket tavaly februárban műtötték, a másikat most decemberben. Elsőnél volt még TB támogatás, másodiknál sajnos nem. Szóval én 2-3 évig húztam, de szerencsés vagyok, mert eddig mindkettő rendben van úgy tűnik.

Előzmény: Z60 (8226)
Z60 Creative Commons License 2023.01.05 0 0 8226

És mennyi idő telt el a felfedezés és a műtét között? TB alapon műtöttek titeket?

Atomfizikus_ Creative Commons License 2023.01.05 0 0 8225

Nem feltétlenül fáj. A bal oldalt soha nem éreztem, a jobb oldalon nyomta az ideget néha.

Előzmény: Z60 (8221)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.01.05 0 0 8224

Igen. Mindkét oldalon volt, nem egyszerre csinálták a kettőt, így két műtét volt. Én még csak észre sem vettem mikor keletkeztek. Csak a dudor tűnt fel. 

Előzmény: Z60 (8223)
Z60 Creative Commons License 2023.01.05 0 0 8223

Landsmann! És téged utána megműtőttek? 

Landsmann_ Creative Commons License 2023.01.04 0 0 8222

Persze. Tulajdonképpen így kezdődik. Eleinte nem fáj. Aztán ahogy telik-múlik az idő és egyre növekszik a sérv, majd elkezd fájni. De ez sem folyamatosan. Nekem volt olyan, hogy néha menet közben annyira belenyilallt, hogy meg kellett állni pár másodpercre. Utána is nagyon óvatosan lépkedtem, mintha tojásokon jártam volna. Aztán kis idő múlva tulajdonképpen megszűnt, maradt az alap, leginkább égő érzés. 

Előzmény: Z60 (8221)
Z60 Creative Commons License 2023.01.04 0 0 8221

Sziasztok! Tapasztalatokat szeretnék olvasni. 41 éves nő vagyok, túlsúlyos.Úgy tűnik baloldali lágyéksérvet sikerült szerezni. Kb. azt is tudom, hogy mikor történhetett nehezebb emelés miatt. De bizonytalan vagyok: ami furcsa, hogy nem fáj, csak enyhe diszkonfort érzésem van, mintha lenne ott valami. Sajnos ki se tudom rendesen tapintani a kilóim miatt.  Volt már köztettek olyan akinek nem fájt?

Elar Creative Commons License 2022.12.13 0 0 8220

Január 12-én van jelenésem Csiky doktornál.
Már nagyon várom.

Augusztusban jött ki nekem, akkor nagyon kimélő módba váltottam. Most meg ezerrel dolgozom (borosdobozok borral tele) fel-le, ki-be.

Nagyon gyúrok rá, hogy ne záródjon ki - lélekben. :)

Mostanra azért már gyakran érzem.

Plusz baromi kellemetlen a "sportsérv" része a dolognak. Nagyon remélem, h megszűnik idővel a műtét után - bár ezt nem igérete meg a doki :I

Landsmann_ Creative Commons License 2022.12.04 0 0 8219

16 éve volt a műtét. Pontosabban műtétek, mert mindkét oldalon volt sérv. Nem egyszerre csinálták a kettőt, de ugyanaz az orvos. Kár fotóznom, mert gyakorlatilag a vágás sem látszik már. Nálam nem lehet kitapintani semmit. Műtét után pár évig nálam is ki lehetett tapintani egy négyzet alakú valamit, de az évek alatt ez már teljesen elmúlt. Én úgy tudom, azok a hálók néhány év alatt felszívódnak. 

Előzmény: zolika2693 (8217)
zolika2693 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 8218

Ja bocsánat 177 cm  vagyok és 72 kg sportos heti 3-x4 x edzek 29 éves 

zolika2693 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 8217

sziasztok nekem az lenne a kérésem hogy akinek hagyományos hálós beültetése van,volt tudna-e:? képet készíteni róla hogy néz ki most és mikor történt a mütét. Köszönöm!.

 

Azért kérnék ilyet mert nekem2019 ben volt azóta 1 évbe 2x elmegyek ultrahangra sebész és megnéz egy évbe 1-2x nem található semmi sem . CSAK KIVÁNCSI LENNÉK MÁSNAK HOGY NÉZ KI. Nálam  nagyon érezni a hálót ha végig huzom a kezem ott. Ahogy huzom a kezem az elején nem egyenletes mint a végén. Lehet ott fejezte be a varrást vagy nem felszivodó lehet nem találom már a papírt.Na köszi a válaszokat  Néha érzek ott valami de erre azt mondta lehet egy eret nyom olyankor .

károly, Creative Commons License 2022.11.01 0 0 8216
flepp Creative Commons License 2022.10.17 0 0 8215

Üdv.!

 

Van olyan, hogy a 20 évvel ezelőtt köldöksérvműtétnél beültetett háló megkeményedik? Kb 3 hete nyomó érzés van előrehajoláskor, meg olyan mintha kitapogatva érezni is valamit ott. Voltam ultrahangon és egy 5,5×6,5 cm-es hangárnyékot írtak le ami megfelelhet a beültetett hálónak is, ezt mondta az ultrahangos orvos.

károly, Creative Commons License 2022.10.16 0 0 8214

Valamint a harmadik műtétről még két lényeges dolgot említenék. Aki a második műtétemet csinálta, az nem akar újra operálni, mivel azt mondja hogy ez nem sérv. A másik sebész pedig aki diagnosztizálta a sérvet azt mondta, hogy nem javasolja a harmadik műtétet, mert az azzal is jár, hogy ki kell venni az előző hálót.

 

Ha viszont ki veszik a hálót, és eleve gyengék a hasizmaim is, akkor mi marad ott ami tartana? Lehet hogy rosszul gondolom, de én egyenlőre ezért sem szeretnék egy újabb műtétet. De ha mégis, szeretnék konzultálni egy harmadik sebésszel is.

Előzmény: károly, (8213)
károly, Creative Commons License 2022.10.15 0 0 8213

Az előzőből ami még kimaradt.

 

Az első műtétem a Kútvölgyiben volt, a mások az Uzsoki kórházban, és nem volt here érzékenységem.

 

 

 

 

Előzmény: fussunknekimégegyszer? (8211)
károly, Creative Commons License 2022.10.15 0 0 8212

Az első műtétem laparoszkópos volt 2018-ban, és egy év múlva újult ki. Amire én gyanakszom, az az orvos elmondására alapszik. Ugyanis azt mondta hogy a hálót nem rögzítette, mert hasfal rétegei tartják azt, így nem tud elmozdulni. Nekem sajnos mégis elmozdult.

 

A második műtétem 2020-ban volt, hagyományos külső vágásos technikával. Hálót ekkor is kaptam, de ekkor más orvos műtött, egy másik kórházban. Az újabb kiújulás szintén egy évvel később történt, de a kiújulás előtt sem volt tökéletes. Ugyanis a kórházból való hazaérkezésem után éreztem köhögéskor egy pici kitüremkedést. Az orvos végig azt mondta, hogy nincs kiújulás, mert nem tapint sérvkaput. Csak gyenge a hasfalam, és ez okozza a panaszokat. 

 

Később elmentem egy újabb sebészhez, aki viszont egyértelműen diagnosztizálta a sérvet.

 

A műtéteim után nem raktak semmit a hasamra, és nem viseltem sérvkötőt. Túlsúlyom van egy pici, és az sajnos a hasamon van. A második műtétem előtt és után kicsit köhögős voltam, ami szintén rontott a helyzeten.

 

Egyébként a legutóbbi ultrahang valóban alátámasztotta, hogy gyengék a hasizmaim, ezért részben lehet hogy ezért újult ki, és ezért sem szeretnék egy újabb műtétet egyenlőre. Mert amíg gyengék a hasizmok, addig szerintem továbbra is nagyobb az esélye egy újbóli sérvnek.

 

Az én problémám ugyanis ott kezdődött, mikor abba hagytam teljesen a sportot. Több mint 20 évig testépítéssel foglalkoztam hobbi szinten. Fekve nyomásban a csúcsom 120 kg volt, és ugyanennyi volt a csúcsom guggolásban is. Természetesen semmilyen sérves panaszom nem volt. De a testépítés mellett futottam is, és ökölvívással is foglalkoztam. 

 

Majd elkövettem azt a hatalmas hibát, hogy a munkám miatt minden sport tevékenységet feladtam, és amikor 4 évvel később óvatosan újra kezdtem edzeni, akkor kaptam az első sérvet. De a sport abbahagyása után a gerincem is rossz állapotba került. 

 

A gyógytornát is a gerincem miatt kezdtem el, de sok olyan gyakorlatot is csinálok, amik a hasfalat erősítik. Valamint óvatosan az ökölvívást is folytatom, természetesen csak olyan gyakorlatokkal, amik nem erőltetnek meg túlságosan.

 

A probléma mint írod, valóban adott, de jelen helyzetben ha az előző két műtétemet látom, akkor nagyon kicsi esélyt látok arra nézve, hogy az újabb műtét már tartósabb lesz.  Egyenlőre tehát erősítek, aztán ha nagyon muszáj, csak akkor feküdnék újra műtő asztalra...

 

 

 

 

Előzmény: fussunknekimégegyszer? (8211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!