Keresés

Részletes keresés

mtib Creative Commons License 2005.08.22 0 0 49
Szia!

Én nem gyüjtök Rómát (még). Van kb 10 darabom, de még azonosítva sincsenek. Nem értek hozzájuk. Én bárcákat, zsetonokat, szükség és magyar pénzeket gyüjtök. De szeretem a régi orosz pénzeket is.
De ha már itt vagyok ismét egy-két papírpénz:

Ennek a hátlapja fehér.
Pécsről szükségpénz:

Szerintem ez a 100 Pengős az egyik legszebb magyar papírpénz:


És a 48-asokból is legyen itt egy:


És hogy ne csak pénzek legyenek:


Sziasztok

Mtib
Előzmény: Regalianus (47)
mtib Creative Commons License 2005.08.22 0 0 48
Szia!

A felhasználónevére kattintva előjön a "személyi" lapja. Ott lehet látni, hogy a mailcíme publikus-e. Nekem az: mesztib@yahoo.com .


Szia

Mtib
Előzmény: rendjel (46)
Regalianus Creative Commons License 2005.08.22 0 0 47

Szia:)))

 

A Numizmatikai oldalon olvastam,hogy gyűjtöd a Rómát I-II.század.

Én már 7-éve foglalkozom Rómával,több gyüjteményem is volt csak sajnos mindig fel kellet számolnom anyagi okok miatt.Sok szépségem volt de hát a család mindig elöbbre való(5 Gyermekem van).Amúgy meg az ókort gyüjteni nem igazán ólcsó mulatság,gazdag emberek és keresősők elönyben:))

Előzmény: mtib (45)
rendjel Creative Commons License 2005.08.22 0 0 46
Kösz a segítséget. A vaterát megnéztem, majdnem mind megvan, 3 nincs, de eléggé horror-áruk van azoknak. Biztos nagyon lüke vagyok, akartam írni neked emailt, de nem tudom hol-hogy kell megnézni a címedet. Ha megtennéd, kérlek világosíts fel!
Előzmény: mtib (45)
mtib Creative Commons License 2005.08.22 0 0 45
Szia!

Vatera:
http://www.vatera.hu/listings/items_rd.php?type=subcat&cod=337&PHPSESSID=b3f40600f4267054cc951e7f4efb59ba

Illetve a Vaterán a suncipoci nevü illető gyüjt és ad el ilyeneket. Szép darabjai vannak. Ha kell az elérhetősége üzenj!. A mail címem publikus.

Remélem segítettem

Mtib




Előzmény: rendjel (44)
rendjel Creative Commons License 2005.08.22 0 0 44

Üdvözöllek benneteket régipapír-gyűjtők!

Véletlenül keveredtem ide, de ha már rátaláltam, akkor szeretnélek megkérni titeket, ha véletlenül van valakinek, vagy tud róla, hogy hol lehet fellelni 1945 előtti magyar nyelven is feliratozott részvényeket, akkor nagy jót tennétek egy részvény-gyűjtővel. Természetesen meg is fizetem az értékét. Sok kötvény, sorsjegy, záloglevél stb. van itt-ott, de ezeket nem gyűjtöm, csak azokat a papírokat, amire rá van írva, hogy ..........valaminek a részvénye, ill. üzletrésze. Kösz előre is!

mtib Creative Commons License 2005.08.21 0 0 43
Én alapból szeretem a fémdobozokat, csak mindent ugye nem gyüjthet az ember!?
Van egy vagy két gyógyszeresem is, ha jól emlékszem. Majd megpróbálom lefotózni őket, de nem biztos, hogy háború elöttiek. És a szép feliratos üvegek? Azokkal, hogy állsz? Nekem van egy-kettő szép darab (nekem tetszenek, nem biztos, hogy ritkák).

Előzmény: Regalianus (40)
mtib Creative Commons License 2005.08.21 0 0 42
Szia

Ambrus írt ilyeneket, de csak az I. VH-ig jutott, és ott is sok a hézag. És mivel meghalt nem tudta folytatni. Tehát 1920-tól nincs semmi anyag! Jó, egy-egy publikáció egy-egy darabról, de semmi átfogó. Német kiadvány (Rudolf Richter) van még, de azok a K.U.K kiadványokkal foglalkoznak és a magyar anyag kicsi ill. az Ambrusból vannak. Szerencsémre sikerült ezeket másolatban megszereznem. Az a weblap is nagyon jó amit írtam, mert ott színes anyag van fenn. Jó kis területe ez a numizmatikának.

Mtib
Előzmény: Regalianus (41)
Regalianus Creative Commons License 2005.08.21 0 0 41

Hát igen valami katalogus vagy részletes irodalom nem ártana:)))

Bár a szügségpénzekröl adtak ki több katalogust is azt hiszem.....Vagy lehet,hogy tévedek???

Előzmény: mtib (35)
Regalianus Creative Commons License 2005.08.21 0 0 40
Még ilyen gyógyszeres dobozokat is gyűjtögetek a háború elötti időkböl,mert nagyon tetszenek:)))
Előzmény: Regalianus (39)
Regalianus Creative Commons License 2005.08.21 0 0 39
Regalianus Creative Commons License 2005.08.21 0 0 38
Regalianus Creative Commons License 2005.08.21 0 0 37
Regalianus Creative Commons License 2005.08.21 0 0 36
mtib Creative Commons License 2005.08.21 0 0 35
Szia

Persze ezekben is vannak ritkák, de vannak elég gyakoriak is. Inkább irodalmat találni nehéz. Sok még az ismeretlen terület.

Mtib
Előzmény: Regalianus (34)
Regalianus Creative Commons License 2005.08.21 0 0 34

Ezek tök jók:)))

Szerintem nem is nagyon találálkoztam ilyen szügségpénzekkel......Gondolom ritkábban fordulnak elö........Bár nekem is van egy szatyor mindenféle papíranyagom...Majd megkeresem és átnézem mik lapulnak benne...

Előzmény: mtib (33)
mtib Creative Commons License 2005.08.21 0 0 33
Sziasztok!

Egy-két kép, a Tanácsköztársaság korából. Szükségpénzekről van szó:
Ezekkel a hadi helyzet miatt kialakult aprópénzhiányon próbáltak enyhíteni.
Kit még érdekli ez a téma:
http://bankjegy.szabadsagharcos.org/
Ha ilyesmitek van szóljatok! (Ez itt a reklám helye volt!)
Mára ennyi, de majd jövök még!

Mtib
Regalianus Creative Commons License 2005.08.20 0 0 32

Az biztos:))

Ma már mindenből kisporolják a jó anyagokat........

Előzmény: lát6atlan (29)
Regalianus Creative Commons License 2005.08.20 0 0 31

Szia:))

Oké várjuk a képeket:))

A képtáradat pedig megnézem:)))

Előzmény: mtib (30)
mtib Creative Commons License 2005.08.18 0 0 30
Sziasztok!

Ígérem teszek fel még képeket, csak egy kis türelmet kérek.
Addig egy kis nézegetni való:
www.kep.tar.hu/mesztib
főleg numizmatika, de papír is van benne.

Mtib
Előzmény: Regalianus (27)
lát6atlan Creative Commons License 2005.08.06 0 0 29
Jobb minőségük volt a régebbieknek.
Előzmény: Regalianus (22)
Pater Altenberg Creative Commons License 2005.08.05 0 0 28

Üdv a topiknak.

(Osztrák vagyok, osztrák vagyok újra,

Lovagolok Habsburg-sípot fújva)

Regalianus Creative Commons License 2005.08.04 0 0 27

Köszi a hozzászólásodat:))

Szépek amiket fölraktál:)))

Ha tudsz akkor rakhatsz fel képeket szép papírpénzeinkröl......

Előzmény: mtib (26)
mtib Creative Commons License 2005.07.21 0 0 26
Sziasztok

A numizmatika fórumról vagyok. Szerintem a magyar papír pénzek legszebbjei a XX. sz. első felében voltak forgalomban. Ha kellenek papírpénz képek tehetek fel belőlük. De addig is egy-két egyéb szépség:

Most így ennyit. Ha van időtök: www.kep.tar.hu/mesztib itt is van egy kis papíranyígról kép.

Sziasztok

Mtib
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.22 0 0 25
Bocsánat, hogy belepiszkálok kéretlenül a topikba, de hátha érdekel valakit:)
Tegnapra végre sikerült feltölteni, nem végleges, de már megtekinthető verzióját a Magyar Országos Levéltár Magyországi történeti értékpapírok 1867-1945 című kiállításának leírását, pár érdekes képpel illiusztrálva.
<a href="http://www.mol.gov.hu/index.php?akt_menu=252" target="_blank">Link</a>
Regalianus Creative Commons License 2005.04.21 0 0 24
Szép:)))
Előzmény: Laszlo000 (23)
Laszlo000 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 23

 

Regalianus Creative Commons License 2004.08.25 0 0 22

Hát az biztos,hogy ha jól van tárolva egy papir régiség,mondjuk pld egy fa ládában vagy szekrényben,akkor szép állapotban fen tud maradni.....

Meg ahogy te is mondod ,emberi behatástol mentes akkor az számit a legjobban a szép fennmaradáshoz........

Van nekem néhány vasárnapi képesújságom 1941-ből ,ami olyan állapotban van,hogy kisem merem nyitni mert attól félek,hogy szétesik....

És van egy olyan vasárnapi újságom ami 1878-ból való,de mégis a jó tárolása miatt olyan győnyörű állapotban van,mintha tegnap nyomtatták volna...

Már kételkedtem is elöször benne ,hogy nem e hamis.........................

Előzmény: contraDiction (21)
contraDiction Creative Commons License 2004.08.25 0 0 21
Nem kifejezetten; egy megmentett vastagabb kötegecske, melynek legrégebbi darabja egy "értéktelen" kivetési bárca 8 korona 20 fillér kölcsönről az MFH "jóvoltából" az 1918-as évre; /érdekes, hogy vékony A5-ös méretű fecni tökéletes állapotban /rózsaszín, gyűrődés nélkül ;>/ képes fennmaradni, ha ideális környezetben évtizedekig nem éri őket humán behatás/, 30-as évekbeli adóbevallások, horthysta pengők 1946-os 10 millió pengős adópengővel bezárva stb
Előzmény: Regalianus (20)
Regalianus Creative Commons License 2004.08.24 0 0 20

Hú de vágod a témát......

Esetleg régi Magyar pénz gyűjtö vagy?????????????

Előzmény: contraDiction (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!