Keresés

Részletes keresés

Try Again Bragg Creative Commons License 2010.12.03 0 0 245

Dan Abnett: Az áruló (Gaunt 8.)

Megvettem és elolvastam a könyvet. Akárcsak az eddigiek, jó könyv. Az író ismét  új dolgokat mutat meg benne.(Káosz megszállt terület)  Egy negatívum van  csak a könyvel: a fordítás. A mélyen tisztelt fordító (Oroszlánszky Zsolt) összecsapta a fordítást, vagy ha nem, akkor nem tud angolul!   Teljes bekezdéseket hagyott ki a könyvből,  illetve változtattta meg úgy tartalmát hogy nem is hasonlít az eredetire. Pl.

" Curth used the remnants of her medical kit to analyse the partisan’s poison pastes, and also scrutinise the prey that was brought in. "
"Curth mindent megvizsgált, amit a vadászatok során elejtettek, s tudományos precizitással osztályozta őket."

Ennek ellenére ajánlom mindazoknak akik szeretik a Warhammer 40K világát.

Nem ajánlom viszont azoknak akik angolul már elolvasták, a csapnivaló  fordítás miatt csalódás lehet.

Javaslom a kiadónak hogy, Oroszlánszky Zsoltot fizessék be egy angol tanfolyamra vagy keressenek másik fordítót!

 Egy silány fordítás miatt egy jó könyv is lehet sikertelen!  

Darth Revan9 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 244

Megjelent!!!!
Darth Bane: A pusztítás útja
Ára: 2690 Ft

 

További Szukitsos könyvek:

Dan Abnett: Az áruló (Gaunt 8.) 2690 ft
Nathan Long: Elfvadász (Félix és Gotrek 10.) 3300Ft
B. K. Evanson: Nincs kiút (Aliens) 2590 ft

Darth Revan9 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 243

Szerintem Koontz Frankenstein sorozatának jogait át kéne passzolniuk az Anymusnak. Mindenki jobban járna így.

_Titkos_Eva_ Creative Commons License 2010.11.21 0 0 242

Az lenne bíztató ha folytatnák a Koontz sorozatot... :-)

Darth Revan9 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 241

Az főleg biztató, hogy ott van Warcraft és a Starcraft, már 3 éve nem volt új.

A Star Trek a legmeglepőbb, azzal befürödtek évekkel ezelött.

Dohi Creative Commons License 2010.11.21 0 0 240

biztato, hogy az sf szerzok is emlitve vannak. hacsak nem a korabbi kiadvanyaikat akarjak igy kiszorni, mert akkor vege mindennek :)

Előzmény: Gotrek (238)
-g101- Creative Commons License 2010.11.20 0 0 239

Végre! :)

Előzmény: Gotrek (238)
Gotrek Creative Commons License 2010.11.20 0 0 238

Változások a honlapon!!! Webáruházat indít a Szukits. (szukitskiado.hu) Végre talán tényleg beindulnak már :|

Darth Revan9 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 237

Jó lenne, ha tényleg lenne ekkora befolyásom rájuk, de sajnos nincs.

Ha lenne, akkor nemcsak az Arthas jönne ki, hanem minden más is, ami nem jelent meg magyarul.

Előzmény: Gotrek (235)
Darth Revan9 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 236

Viszont ez fogyott a legjobban nekik. Meg Warcraft, Starcraft.

Előzmény: Dohi (233)
Gotrek Creative Commons License 2010.11.18 0 0 235

ahhh, most látom a Silverland oldalán, h. megjelent: World of Warcraft - ARTHAS: Rise of the Lich King, persze ángliusul... :( Darth! Nem tudnád elintéz(tet)ni, h. legalább ezt lefordítsák magyarra? ;) :D

-g101- Creative Commons License 2010.11.18 0 0 234

Honnan vannak az infók? Van valakinek kapcsolata a kiadóhoz? Nem lehetne rávenni őket, hogy frissítsék az oldalt néha? Ha így marad, akkor legjobb lenne megszüntetni, mert semmi értelme.

Előzmény: Darth Revan9 (230)
Dohi Creative Commons License 2010.11.18 0 0 233

mas sem.

Előzmény: Darth Revan9 (232)
Darth Revan9 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 232

Star Wars már nagyon régen nem volt.

Dohi Creative Commons License 2010.11.17 0 0 231

hurra... ezek szerint jovore is csak ilyen vackok fognak kijonni toluk?

Előzmény: Darth Revan9 (230)
Darth Revan9 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 230

Darth Bane: A pusztítás ösvénye lefordítva, nyomdába megy és elvileg karácsony előtt megjelenne!!!!! 

A Szukits Kiadó 14 Star Wars könyvre kötött szerződést!!!!!

Darth Revan9 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 229
A Felix és Gotrek sorozatot és a Gaunt szellemeit biztos nem állítják le. Sőt ezekkel párhuzamosan új sorozatokba kezdenek bele, a Malus Darkblade-be és az Eisenhorn-Ravenor ciklusokba.
Olyasmit el tudnék képzelni, hogy a Felix és Gotrek , valamint a Gaunt szellemeinél belassulnak, hogy utóbbi új sorozatokba is belekezdjenek. Pl. idén lehet, hogy A démon átka jön, Malus első része és jövőre jön az Elfvadász. Így viszont lehet, hogy évente csak 1 Felix-Gotrekkel megyünk majd előre.
Ha jövő év decemberéig nem hoznak ki egyetlen World of Warcrafot és Starcrafot akkor ezekből már biztosan nem fognak hozni semmit.
Előzmény: Gotrek (228)
Gotrek Creative Commons License 2010.11.03 0 0 228
aha! tehát szukitsnál még válság van, bár tavaly is így jelentkeztek. Nyáron volt az Óriásvadász, nov-ben pedig az Orkv. És idén ismét nyár közepén kezdtek tevékenykedni...

Legalább ezt a sorozatot ne állítsák le, a sámán után egyelőre még csak egy könyv íródott, gondolom ezeket majd jövőre :( adják csak ki (júl/nov)

De újabb Warcraft vagy Starcraft már biztos nem lesz sztem... lehet már csak a WHF meg a 40K-ra vannak jogaik...
Előzmény: Darth Revan9 (227)
Darth Revan9 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 227
Pontosítok. Mást is kéne kiadni Warhammeren kívűl. Jó, hogy vannak ezek is, de más is kéne.
Darth Revan9 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 226
Állítólag november közepén jönnének leghamarabb.

Túl kevés könyvet hoznak ki. Azzal indokolják, hogy a válság miatt óvatosak. De szerintem már túlzásba viszik az óvatoskodást.
Mást kéne kiadni Warhammeren kívül.
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 225
Valami info? Érthetetlen számomra a helyzet. Warhammer 40k regényekből 3 is a heti top20ban van (sci-fi eladások) és az Embervadász is tartósan ott van az élbolyban. Bár én nem értek a gazdasági dolgokhoz...
Gotrek Creative Commons License 2010.09.23 0 0 224
Ez rendkívül jó hír! :) Volt egy olyan rossz érzésem, h. az Elfvadász után majd leállnak ezzel a sorozattal is... Már csak azt nem értem, miért adják ki ilyen "lassan" a könyveket... :|
Előzmény: Darth Revan9 (223)
Darth Revan9 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 223
Új Warhammer hírek. A Sámánvadász fordítását most kezdte el a fordító. A Malus Darkblade sorozatot a Kiadó már felvásárolta, az első és második rész már le is van fordítva.
Darth Revan9 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 222
Igen, ezt elképzelhetőnek tartom, hogy így lesz, amennyiben a Szukits tényleg elvesztette a jogokat és a Delta hajlandó lesz a regényekkel is foglalkozni. Egyébként a Delta fogja kiadni a Starcraft Frontline képregényeket.
Előzmény: Gotrek (221)
Gotrek Creative Commons License 2010.09.16 0 0 221
Lehet hogy a Delta Vision adná ki a későbbiekben Warcraft könyveket? Legalábbis ezeket a Warcraft "képregényeket" ők jelentetik meg... (Napkút, Legendák)
Gotrek Creative Commons License 2010.09.16 0 0 220
Sajnos nem tudok semmit a SC, Warcraft regényekkel kapcsolatban. Bár lehet nem ártana már ha a honlapot is frissítenék végre Szukitsék és pakolnának fel némi információt, hogy 1általán mi van velük, milyen könyveket adnak (adhatnak) még ki stb.
Előzmény: Darth Revan9 (219)
Darth Revan9 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 219
Gotrek, nem tudsz véletlenül valamit a Starcraft és Warcraft regényekről? Én azt hallottam, hogy a Szukitsék elvesztették a jogokat, és nem fognak többet kiadni, igaz ez?
Darth Revan9 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 218
Vagy jogi problémák merültek fel, mint a SW-nél. De lehet, hogy a Warcraftttal, Starcrafttal és Asimoval is ugyanez a helyzet, mert ezek nyereséges könyvek voltak.
Gotrek Creative Commons License 2010.09.15 0 0 217
Én még annyit tudok, hogy indítani szeretnének egy Malus Darkblade c. sorozatot, de ez is a Warhammer Fantasy világából lenne... újabb Starcraft-ot azonban magam is szívesen olvasnék, a Nova sztem. szenzációs lett, nekem legalábbis nagyon tetszett és a többi SC is profi. Tavaly év végén pedig megvettem a Predator - Szerepcsere könyvet és az se volt rossz.

Bizonyos sorozatokat meg lehet azért hagynak abba, mert nincs rájuk érdeklődés. Ilyen volt anno a Resident Evil, íródott vagy 7-8 könyv, itthon mégiscsak az első 3 jött ki magyar fordításban. Nem fogytak a könyvek, ezért leállították a sorozatot :( nagy kár...
Darth Revan9 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 216
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy mielőtt a Szukitsék kiadnának valamit az Alexandra vezetőségének is rá kell bólintania.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!