Keresés

Részletes keresés

Vikus2 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1286
Tűzzél ki az ajtódra egy szabadon választott növényt. Eg-két hét mulva nézd meg, él-e még?
Előzmény: Biovadász (1284)
Vikus2 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1285
Metal Dog, jól megelőztél. Én is hasonlót akartam írni, de ennyire összeszedettet nem sikerült volna. :-)
Még annyit, hogy az aloe az immunrendszert modulálja. A kasvirág pedig főleg a megfázások, influenza ellen erősíti az immunrendszert.
Ár-érték arány:
Német országból bejövő ker. forgalomban kapható Aloe készítmény. 25 ampulla, 2%-os aloe tartalom, barnás szin: 5400 Ft
FLP Aloe gél : 5600 Ft
Biovadász Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1284
Most hogy tudom, hogy a mekkai zarándokok ajtajára tűzve is megél amíg ők retúroznak egyet, tuti ezt fogom venni... :)

Csak azt nem tudom mi a ráknak egy gyógynövényösszehasonlításba olyan fontos adatot beírni, hogy egy mekkai zarándok ajtajára tűzve tovább él? Ettől van aki azt mondja, hogy hűűűűű, ez ám a gyógynövény? :)
Előzmény: Metal Dog (1283)
Metal Dog Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1283

Az Aloe Vera Miller syn Aloe Barbadensis Linne egyedülálló tulajdonságait annak köszönheti, hogy mintegy 240 hatóanyagot tartalmaz (a kutatások máig nem zárultak még le, ez az eddig felfedezett szám). Ezek a hatóanyagok szinergikus módon, egymás hatását erősítve működnek. Mindezen anyagok a növény puritán életkörülmények közötti életben maradását szolgálják. Leglényegesebb anyagai közé tartoznak a mukopoliszacharidok, azok közt is főleg az acenmannon, mely egyedülálló a növényvilágban. Iszlám hívők közt szokás, hogy mekkai zarándoklatuk elején Aloe Verat tűznek az ajtóra, mely visszatérésükkör még él. A növény belső gélje, mely nem tartalmaz hashajtó hatású aloint, a levél felvágása után 3-4 órán belül lebomlik. Az FLP szabadalma a stabilizációs eljárás. A termék a megengedett mennyiség 1/3-ának megfelelő Na-Benzoátot is tartalmaz.

A natúr gél a csalánteával szemben nem bántja a bélbolyhokat, hanem tisztítja azokat, így segítve a felszívódást. Mindenki döntse el, megér-e ez neki ennyi árkülönbséget, figyelembe véve, hogy az aloe nem 1-2, hanem mint említettem számos hatóanyaggal rendelkezik, melyek különböző hatásokat fejtenek ki.

 

Az Echinaceanak, magyarul kasvirágnak számos faját használt(j)ák a gyógyászatban. Az FLP termékskálájában is megtalálható a Forever Echinacea Supreme tabletta. Két faj (Purpurea és Angustifolia) található meg benne, szőlőmag kivonat és Gondenseal kivonat társaságában. A társításnál a szinergikus hatást használták ki.

Előzmény: Törölt nick (1100)
rali Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1282
És a madarak nem?
Előzmény: Hayloft Ezekiel (1281)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1281
ja, és csak úgy zsizsegtek felettem az IL-18-asok és TU-154-esek :))
Előzmény: Hayloft Ezekiel (1280)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1280
nyilván a nagy profok is hazabeszélnek, de legalább nem kárpitosok :) Mellesleg én le szoktam mosni hideg vízzel a tojást (nagyanyám így csinálta) oszt jólvan. Még sose lett bajom (kopkopkop) a tojástól, pedig eszem lágyan és tökörben is. kicsit túlvédjük magunkat néha. Már lehet gyerekvizet is kapni, azzal köll főzni a csecsemőnek... hát nem tudom, ahhoz képest, hogy gyerekkoromban a játszótér homokját zabáltam marokszám...
Előzmény: Otto Normalverbraucher (1278)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1279
Bezzeg az FLP aloe-ültetvények fölött nemcsak hogy megvették a légteret, de biztos körbe is kerítették madárhálóval, nehogy a madarak lesz@rj@k a 100%-ig higiénikus növényeket. :-)))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Biovadász (1275)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1278

Nem tudom, hogy erre gondolsz-e, de itt is írnak erről:

 

http://www.oekotest.de/cgi/nm/nm.cgi?doc=akt-1208-salm

Csecsemőknél is kisgyerekeknél fordult elő szalmonella-fertőzés az édesköményteánál.
Azt javasolják, hogy
-lobogó vízzel kell felönteni a teát
- legalább 5-10 percig ázni kell hagyni
- csak ezután szabad pl. ásványvizet hozzáadni (hogy minél tovább magas hőmérsékleten maradjon, és elpusztuljanak a kórokozók)
 

A tojásról elég sokfélét írtak az utóbbi időkben, meg annak az ellenkezőjét is. Mindet komoly  tudósok. Nem szabad melegvízzel lemosni, meg főleg dörzsölni a tojást, mert gyakorlatilag beledörzsölöd a kívül lévő baktériumokat a porózus héjon keresztül a belsejébe.  Most az a legjobb módszer - állítólag - ha csak közvetlenül a felhasználás előtt, hideg vízzel mosod le a héját.

Gyermekintézményekben van valami előírás, hogy 15 percig híg hypós vízben kell áztatni a nyers tojást. Én ettől rossszul lennék, az biztos!

Létezik ózonkezelt tojás is (kb. 2x-es áron), a fóbiások vegyék ezt. Én eszem továbbra is a lágytojást meg a tükörtojást is.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1276)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1277

off

meg kell jegyezzem, hogy sajnos nem vagyok élelmiszer-szakértő, csak ilyesmi környezetben dolgozom. Ez a tea ügy egy konkrét eset volt.

Gondolom ez is valami olyasmi, mint a tojás meg a szalmonella, minden tojásban van szalmonella, csak nem mindegy, hogy mennyi és ki zabálja meg.

A nagy okosság, hogy ma már nem szabad enni a lágytojást meg a tükörtojást, mert az elégtelen hőkezeléssel készül. Ejróbában nem is sikerült lágytojást szerezzek, pedig igen szeretem. Az nem egészen világos a számomra, hogy eleddig nem volt ez a pánik és semmi bajunk se volt a tojástól. És ezeket a dolgokat nem villanyszerelőből lett csodakenőcsárusok mondják, írják, hanem tényleges profok akik soksok éve élelmiszerrel foglalkoznak.

Előzmény: Biovadász (1275)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1276

nem, sajnos nem tudok forrásmegjelölést adni. Valószínűleg valahol a német élelmiszerbiztonságnál vagy a fogyvédnél megvan ez, de némettudás híján megkeresni sem nagyon tudom.

 

A német élelmiszerbiztonsági hivatalban mesélték ezt meg kb 3 másik hasonló vizsgálatot, az egész előadás arra volt kihegyezve, hogy követni kell az élelmiszerfeldolgozás változásait, mert élelmiszerbiztonságilag fontos.

 

Egyébként ha a vizet melegíted a mikróban és utána öntöd rája a teára akkor a teán lévő bacik basznak elpusztulni, mert nem kerülnek a mikró közelébe.

Lehet, hogy ez csak egyfajta tea volt, nem tudom pontosan, nem is ez a lényeg, hanem maga a jelenség. Hogy megváltozik a táplálék elkészítésének a módja ami bizonyos kockázatokkal járhat, amely kockázat nyilván csökkenthető, ha megértjük, hogy mi merre változik.

 

(egyébként ződteját én is úgy tudtam, hogy nem szabad forrázni)

 

a sima kukorica konziban vákuum vanik, ami nem kedvez a baciknak lisztet meg nemtom ki eszik hőkezelés nélkül... (a rántás is hőkezelés mellett megy, a kenyérsütés meg pláne. Szerintem.)

Előzmény: Törölt nick (1273)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1275
Csak még egy adalék:

A zöldteát én (és még hozzám hasonlóan sokan) hideg vízben áztatom ki.
Ez nem az én találmányom, akkor találták ki, amikor nemhogy a mikro, de sokmás dolog is olyan távoli jövő volt, hogy eszükbe sem jutott.

Csókoltatjuk a madarakat. :)

Amúgy egy átlagos városban egy nyári napon annyi madárszar-por száll a levegőben, hogy tökmindegy hány fokra hevítjük a teát, amit onnan kaphatunk az a belélegzetthez képest smafu.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (1272)
rali Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1274
Lehetséges, hogy a beszáradt guanó pora tud úgy szétszóródni, hogy jól odatapad a növényekhez.
Előzmény: Törölt nick (1273)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.10.25 0 0 1272

teljesen off, csak egy adalék

 

németországban a gyógyteák a kilencvenes években csomó megbetegedést okoztak, ennek következtében vizsgálatot indított az ottani egészségügy és figyasztóvédelem. Az derült ki, hogy a mikrohullámú sütők elterjedésével megváltozott az emberek teakészítési szokásai. Amíg a forrásban levő vizet öntötték a teára, addig semmi baj sem volt, de amíg a mikróban csak 70 fokra melegedett a víz, akkor csomó baktérium életben maradt. A gyógynövényföldek felett repülő madárkák szépen rászartak a növénykékre és az ürülékükben levő kórokozók életben maradtak. Ha forraltad a vizet akkor semmi baj sem volt. Ergo változnak a fogyasztási szokások amihez alkalmazkodni kell.

 

on

Előzmény: Törölt nick (1270)
rali Creative Commons License 2004.10.24 0 0 1269
Pl. a 100 %-on stabilizált, kerozncseppektől mentes AloeVera?
Előzmény: animaq (1268)
animaq Creative Commons License 2004.10.24 0 0 1268

vannak olyan vitaminok és más anyagok amelyek hőre érzékenyek...

Előzmény: Törölt nick (1063)
Janibacsi Creative Commons License 2004.10.24 0 0 1266

Mindegy is csak piramisos legyen:o)

 

JAno

Előzmény: rali (1265)
rali Creative Commons License 2004.10.24 0 0 1265
Melyikbe?A gyöngykavicsosba?
Előzmény: Janibacsi (1264)
Janibacsi Creative Commons License 2004.10.24 0 0 1264

OFF:

 

Nem kivantam minositeni, csak azert erdekelt hogy jol ismertem-e fel egy negyed muszerfalbol:o))

 

Ezt a francia trabi jelzot meg nem hallottam, aranyos:o))

 

Jano

 

p.s: nemhogy beszallnal a Nagy Biznicbe, rogvest meglenne az a Mercsédesz;oD

Előzmény: Törölt nick (1263)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.10.23 0 0 1262
úgy tűnik az :)
Előzmény: Janibacsi (1261)
Janibacsi Creative Commons License 2004.10.23 0 0 1261

OFF kerdes:

 

a gepjarmu, amit a kk034-en vezetsz, egy Twingo?

 

JAno

Előzmény: Törölt nick (1257)
rali Creative Commons License 2004.10.23 0 0 1260
Az nem baj - szép kép.
Előzmény: Törölt nick (1259)
rali Creative Commons License 2004.10.23 0 0 1258
Csatlakozom:









A kk024-et elloptam.Köszi.
Előzmény: Törölt nick (1257)
rali Creative Commons License 2004.10.23 0 0 1256
És hol a sikerpropaganda igazságtartalma?
Előzmény: Törölt nick (1255)
rali Creative Commons License 2004.10.23 0 0 1254
Hát nem, de ez nyilván olyan dolog, amit mi nem értünk.
Előzmény: Törölt nick (1253)
rali Creative Commons License 2004.10.23 0 0 1252
Jajj, tefijú, neizéééjmáán...
Előzmény: bleroy (1251)
bleroy Creative Commons License 2004.10.23 0 0 1251

az  Összes szókincsetek:

a bunkótol, a hülyén át a köcsögön keresztül az anyázásig terjed

silány társaság.

és mág bűszke is rá!

boldogok a lelki szegények....

 

 

 

 

bleroy Creative Commons License 2004.10.23 0 0 1250
ha olvasnád is amit írok látnád, hogy é is ezt mondom kb: 1% lesz gazdag...
Előzmény: Törölt nick (1247)
bleroy Creative Commons License 2004.10.23 0 0 1249
az nem baj hogy kritizáljátok, csak az ha hazudoztok és gyaláztok közben
Előzmény: Törölt nick (1246)
bleroy Creative Commons License 2004.10.23 0 0 1248
Szia pyr.

 

Gondoltam, hogy nem fogsz válaszolni, mert akkor beismerted volna a hibádat, így most menekülsz a magyarázgatásod mögé, hogy nem érted, ez hogy jön ide, meg hogy nem is innen indultunk ki.

1-     tényleg nem érted miért másoltam be. Akkor tényleg butuska vagy

2-     érted csak válasz helyet, támadsz alpári stílusban, rali támogatásával a hátad mögött. Akkor meg jellem gyenge alak vagy.

 

Még azt nem tudom tényleg azt hiszitek hogy az agresszió és a bunkóság helyettesíti az észt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!