Keresés

Részletes keresés

henteskeeee Creative Commons License 2024.07.21 -4 1 86244

“

Ez nem neked hanem a masiknak:

/ Olyan szavak tovabbra sincsenek, hogy "bekesett, betorolt." /“

 

 

nincs ezzel semmi baj, ő így írja. szerintem mindenki érti 

 

Előzmény: Chris7_7 (86238)
_chillout_ Creative Commons License 2024.07.21 -2 1 86243

És igen, a költségeket vis maior esetén is térítik.

Előzmény: MZ/Y (86239)
_chillout_ Creative Commons License 2024.07.21 -2 1 86242

Jogszabályban úgy van, hogy választhatsz, hogy elfogadod az általuk felajánlott alternatív járatot, vagy foglalhatsz magadnak és ők visszatérítik az EREDETI (náluk foglalt) jegy árát. Néha eltérnek ettől a légitársaságok és felajántlják az általad foglalt új jegy árának a térítését, akkor szoktak ilyet csinálni, ha tömeges újrafoglalásra van szükség, pl a pénteki eset ilyen volt.

Előzmény: MZ/Y (86239)
AT(p)L-411 Creative Commons License 2024.07.21 -2 2 86241

Csütörtökön 13:20-kor megy DEB-ből EIN-be a gép. Nem csinál közben semmilyen kanyart.

Előzmény: MZ/Y (86240)
MZ/Y Creative Commons License 2024.07.21 -7 0 86240

A gépek augusztus 1-i repüléseit meg lehet nézni ingyen valahol? A flightradar ingyen csak 1 hetet mutat előre.

 

Debrecenből Eindhovenbe 6:10-kor megy, de csak 16:10-kor jön vissza, szerintem tesz egy kört valamerre, de jó lenne látni, hogy hova. (hogy érdemes-e késésre biztosítást kötni)

MZ/Y Creative Commons License 2024.07.21 -6 0 86239

Nekem ez nem világos (vagy inkább furcsa). :) 

 

Vis major esetén kártérítés nem jár, de az alternatív utat fizetnie kell a légitársaságnak?

Előzmény: Chris7_7 (86238)
Chris7_7 Creative Commons License 2024.07.21 -4 0 86238

Nagyon egyszeru foglalas elott egy screenshot a jaratokrol google flights-on, hogy a legolcsobb jarat van foglalva, ebbe nem fog tudni belekotni a Wizz. 

 

Ez nem neked hanem a masiknak:

/ Olyan szavak tovabbra sincsenek, hogy "bekesett, betorolt." /

Előzmény: forceberg_avs (86237)
forceberg_avs Creative Commons License 2024.07.20 0 0 86237

Egy 321-esnyi brigád pl. Keflavikban ragadt, mert nem ment ki a gép.

Ezt írta a Wizz:

To manage rebooking or refunds, please log into the Wizz account you used for your reservation. If there is no Wizz Air flight available to reach your destination, you may book with other airlines and submit your expenses for reimbursement within a reasonable amount

Mi lehet az a reasonable amount? Csak mert röpködtek a több 100 ezres jegyek Bécsbe, meg átszállással Bp.-re, már akinek jutott, mert a legtöbb járaton nem volt túl sok hely.

Előzmény: Szomori Tamás (86235)
Szomori Tamás Creative Commons License 2024.07.20 -2 1 86236

Tőlünk kérdezed hogy mikor repülnél? Nem tudom.

Ha törlik a Wizzair járatod akkor irány a Menzies jegyeladás, ott mindent elintéznek. Ott kapsz szállást, vouchert, meg mindent ami ilyenkor jár.

Előzmény: erikanyu (86234)
Szomori Tamás Creative Commons License 2024.07.20 -2 3 86235

Az hogy mikor indul csak akkor biztos ha felszállt. Tegnap leállt az IT, minden kézzel ment (beszállítás, loadsheetek) nem volt ültetés sem, mindenki oda ült ahova szeretett, mert a kézi beszállón nem volt ülőhely. Elment minden járat ez miatt, csak volt egy kicsit nagyobb késés. Amiket este betöröltek azért volt, mert pl az olaszok nem tudták indítani a járatokat, vagyis az utasok és a poggyászok a gépen voltak, csak nem volt aki a weight&balace-ot kiszámolja, illetve elvileg a cpt-nak tudnia kéne kihúzni de sajnos van egy érzésem, hogy a crew jobban jár anyagilag ha betörlik a járatot, de nem akarok konteózni. 

Tegnap este már ment a gonow, ment a normál beszállítás a SPX-en, mára helyre állt a rend. A Celebinél van egy kis fennakadás, a 15-ből 10 tco elfelejtett bejönni, de kis segítséggel ez is megoldódni látszik.

Az átfoglalás sok mindentől függ, melyik társasággal utaznál eredetileg?

Előzmény: repvez (86233)
erikanyu Creative Commons License 2024.07.20 -2 0 86234

Szia! Itt tudod nézni a felszálló és leszálló gépeket Budapesten. https://www.bud.hu/ Arra viszont én is kiváncsi lennék, ha törlik a járatot, és átfoglalok másik járatra az hogy működik. Felajánlja a rendszer, vagy telefonon kell intézni ? És ha drágább az új jegy, akkor a különbséget én állom? Én is pár nap mulva repülnék? ;) 

Előzmény: repvez (86233)
repvez Creative Commons License 2024.07.20 -3 0 86233

van valakinek infoja azzal kapcsolatban , hogy hogy áll most a helyzet  BUD-on.

Reggel sikerült már a wizz applikácioban a beszsállokártyát  regisztrálni tegnap még nem müködött semmi sem az oldalon se az appban. 

 

MEkkora esély van rá,hogy nem megy minden a tervek szerint reggel 825ös indulással dortmundba?

Hol lehet utána nézni ezeknek az infoknak vagy hol értesulok rola gyorsan . 

 

Ha esetleg valami késés vagy törlés történik akkor más járatra hogy lehet átregisztrálni?  meg kell venni ujra a teljes jegyet  vagy valamilyen modon beszámitják ezt az árat a másikba?

Akkor is ha más társasággal megyek ?

Jack51 Creative Commons License 2024.07.20 -2 1 86232

Szia, köszi a szuper összefoglalót. 

Előzmény: Szomori Tamás (86230)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2024.07.20 -4 1 86231

na igen, nálunk a szállodaválasztásnál elég fontos szempont, hogy a reptérről a citybe érkezve, ha nem muszáj, ne kelljen átszállni, legyen pár száz méteren belül a szállás. 

Előzmény: cassano711 (86227)
Szomori Tamás Creative Commons License 2024.07.20 -2 3 86230

Az ilyen helyzetben jön ki, hogy ki a handling. Érdekes, hogy a Wizzair nem állt meg BUD-on, át tudtak állni Iris-re és kézi loadsheetre, míg a Celebinél megállt a tudomány, nekik nincs elegendő  szakszolgálati engedéllyel rendelkező rampásuk Ryanair (+ összes fapad), Lufthansa, Swiss stb. járatokon. A bent levő 16-ból 3 rendelkezett szakszóval. A Wizz késései egytől egyig a crew munkaidejének lejárta okozta, ami a torlódás miatti késéseket már nem tudta kezelni.

A legnagyobb szívás a Basel volt, a tegnap bekésett járat már a gépen volt, ajtózárás után 8 perccel törölték be a slot miatt nem tudtak volna visszajönni. A másik a Catania volt ami műszaki hibás lett majd mire megjavítotték szintén lejárt a munkaideje a személyzetnek. Természetesen mindent a globális leállásra fognak ilyenkor, tehát egy fillért se kapnak.

 

A törölt járatok utatasinak szállát nem találtak, Forma 1 miatt fullon vannak a szállodák, megint a Menzies a Budapest Airport helyett is gondoskodott az utasoknak élelemről, hidegtálakat, szendvicseket rendelt mind a 9 (7wizz, 2easy) törölt járat utasainak.

 

Wizzair az Olaszországból induló járatait is betörölte, mert az ottaniak nem tudnak kézi loadsheetet készíteni, néhánynak BUD-on elkészítették, de kapacitás miatt volt amit ezért kellett betörölni. Amúgy a kapitánynak is iilene egy ilyen kézit elkészíteni, sajnos az alap dolgokon kívül és a volt rampás pilótáikon kívül nem tudnak.

Jack51 Creative Commons License 2024.07.20 -2 0 86229

Én jelezném feléjük, de szerintem meg fog gyógyulni a rendszer...:))

Előzmény: szervezkedő (86228)
szervezkedő Creative Commons License 2024.07.20 -2 0 86228

Tegnap este, amikor már úgy tűnt, nincs semmi hibaüzenet a Wizz oldalán, vettem repjeyget. Az ár egy része pontokból, a maradékot bankkártyával fizetve. Foglalási kodot megkptam.

 

A pontjaim lenullázódtak, a bankszámláról elment a pénz, de ma jött egy email hogy nincs teljesen kifiztve és a pontaim ertékének megfelelő tartozásom van. Ismét kifizettem a pontokból (ami elvileg már nulla, visszajelzi hogy sikeres volt a tranzakció, majd újra látom az applikációban is a tartozást.

 

Telefonaljak vagy ne foglalkozzak vele?

cassano711 Creative Commons License 2024.07.20 -2 0 86227

Persze, vannak alternatív megoldások. Ott van az AirBnB is, most csak benéztem oda, hogy mondjuk Rómába most reggel 10-kor mai érkezéssel mik vannak és van azért bőven olcsó opció is.

Mondjuk úgy lemondasz a kényelem egy részéről, hogy cserében, ha beüt a krach, ne szívj hatalmasat csak kicsit:-)

Előzmény: jazzcool1,2 (86226)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2024.07.20 -3 1 86226

pld a booking appban lehet aznap kora este is arra az éjjelre/attól az éjjeltől foglalni. az ár persze annyi, amennyi. akár nagyon kedvező is lehet, de horror is.

Előzmény: cassano711 (86223)
Jack51 Creative Commons License 2024.07.20 -2 0 86225

A wizznek nincs kapacitása a tegnapi törölt járatok mai indulására. Még a menetrendben szereplőket is alig tudják tartani.....Ha nem fizeted ki előre ezeket a szolgáltatásokat nem is vesznek komolyan. Meg szerintem kötelező az útlemondási biztosítás is ezekben az időkben.

Előzmény: cassano711 (86223)
cassano711 Creative Commons License 2024.07.20 -2 0 86224

Mentesítő járat, azt nem csodálom hogy nem lesz, honnan is lenne, nem parkol 10-15 gép arra várva hogy mentesítsen.

Ha lenne ma egy csomó mentesítő járat akkor a mai menetrend szerintiek egy jó része nem tudna elindulni.

Ördögi kör ez. Szerintem itt csak globális megoldás segíthet, hogy ne legyen jövő nyáron ugyanez.

 

Előzmény: Jack51 (86221)
cassano711 Creative Commons License 2024.07.20 -2 0 86223

Teljesen igaz. Bele tudom képzelni magam azok helyébe akik a reptéren össze-vissza telefonálgatnak szállásnak, autókölcsönzőnek hogy valahogy mentsék a helyzetet.

Ugye sok szállásnál ha nem is fizetted ki előre, no show esetén levonják a teljes összeget ugyanúgy.

Komolyan, tegnap volt egy olyan gondolatom, hogy lassan nomád módon lesz csak érdemes elindulni nyáron, kézipogyó + szállás csak.olyan ami max egy éjszaka árát vonja le ha nem jelensz meg. Vagy ne is legyen foglalásod, ha majd tényleg ott vagy keresel szállást :-) 

Az a baj hogy ez inkább Ázsiában működik, itt Európában frekventált helyeken főleg, és lassan minden frekventált hely, ha ezt megcsinálod akkor erősen a maradékból válogathatsz és az is drága lesz utcáról beesve.

Előzmény: Jack51 (86221)
similis Creative Commons License 2024.07.20 -2 0 86222

Hát vagy ha nincs is tele nem bitos h. 10x w0x annyiért mint az eredeti ár megveszi valaki. Mondjuk ijenkor azért kötelezhetnék a szállásokat h mondjuk egy ejszakát megtartva adják vissza a pénzt. Degeszre keresik magukat egesz nyáron, ennyit túlélnének. Plusz amelyik normális árban van egy lemondásután kb 5 perc alatt lefoglalják max 1 -2 ejszaka marad ki.

Előzmény: Jack51 (86221)
Jack51 Creative Commons License 2024.07.20 -1 0 86221

Én sajnálom azokat akik tegnap repültek volna és törölve lett. Most jött a wizz email, hogy amiket tegnap töröltek azoknál nem lesz ma mentesítő járat.......A nyaraló járatoknak Pl LCA milyen szívás ha van kifizetett szállás, bérautó, stb foglalás és nem tud elutazni az ember...Mert átfoglalni szerintem 1-2 napra előre lehetetlen , mert azok is tele vannak. Ez most kinek a sara??

MZ/Y Creative Commons License 2024.07.20 -2 0 86220

Látom, bullshit-ekben gondolkodol (Ms, ami nem működik - semmi köze a dolognak a Ms-hoz, lehetne ugyanez Linux-os külső programmal ez, meg lehetne hálózati probléma), feleslegesen irok, de: a vis major elháríthatatlan probléma (nagyon röviden/egyszerűsítve). Ez az, nem lát a jövőbe senki, melyik komoly cég fog akkorát hibázni, hogy a fél világot fejre állítja.

Előzmény: Multipla (86217)
Mx8 Creative Commons License 2024.07.19 -2 0 86219

Csak feltételezek, de szerintem senki nem látta előre, hogy melyik gép mennyit fog állni. Pl. a HALZL leszállt Rómában fél 6 körül és még mindig ott van, a Fiumicino oldala 23.10-re írja az indulást.

Előzmény: Jack51 (86215)
Mx8 Creative Commons License 2024.07.19 -2 1 86218

A Berjút valószínűleg nem Bejrút, korábban a topikban is volt szó róla, hogy az izraeliek valamit zavarnak. A ciprusi, izraeli környéken hülyeséget mond(hat) a Flightradar. A visszaúti 2452 Larnakából indult.

 

 

Előzmény: Multipla (86217)
Multipla Creative Commons License 2024.07.19 -5 0 86217

Én azért beadom. Kiváncsi vagyok.

A gép már reggel összeszedett 2 óra késést ( Larnaca helyett reggel Beirutban szállt le.) , aztán a délutáni Milánó -Budapest járaton már 4 óra lett a leszálláaskor. De végig full fals indulási időket nyomtak. Jöttek az SMS-ek meg a emailek.Vettem jegyet az esti járatra is, nyáron így szoktam, aztán ha minden OKÉ a korábbival, akkor átmozgtom Flex-el , da azt meg simán törölték. Semmi közöm hozzá, hogy Microsoft terméket használnak, ami nem működik. Nem választottak partnert elég körültekintően. Nem érzem, hogy ez vis maior lenne.

Előzmény: tucsok13 (86205)
cassano711 Creative Commons License 2024.07.19 -2 1 86216

Én azért nem irígylem azokat sem akik most a másik oldalon vannak úgymond.

Ground handlinget, pilótákat, sztyuvikat. Ugyanúgy szenvednek szerintem ettől mint mi.

Pont előbb láttam itt Debiben felszállni a Lufi müncheni járatát, kb. 21:40-kor 17:55 helyett.

Még örülhet aki rajta van, hogy ez a járat legalább elindult.

 

Előzmény: Jack51 (86215)
Jack51 Creative Commons License 2024.07.19 -3 1 86215

A legnagyobb pofátlanság mikor hitegetik az embert a járat indulási idejével kapcsolatban. A mai LCA 16:15 lett volna most nyögték be, hogy törölve........Először 18:00, utána 20:00 legutóbb 22:00.... Nem látják ezt előre? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!