Keresés

Részletes keresés

Theorista Creative Commons License 2013.08.20 0 0 1667

Nem a te készülékedben van a hiba. Martin apó egyszerűen el*****.

Amiben nagyon jó, az a hangulat előállítása, a karakterek ábrázolása, a rendkívül aprólékos, részletekre figyelő, teremtő íráskészsége. Nincs vita, hogy ez a nagy erénye az öregnek, amiért önmagában is sokan szeretik olvasni, a bő lére eresztett mondandóját.

A legnagyobb gyengéje pedig, hogy képtelen a "regényfolyamot" megfelelő mederbe szorítani, a kompozíciós készsége gyenge, s ez az oka annak, hogy sokszor kifejezetten zsarnoki önkénnyel rúgja a történet szálait új irányba. Gondolom ebben nagyrészt a sorozatírói vénája a ludas, mivel ott csak epizódokat kell írni, a történet meg nincsen rendesen egyberakva, s a legvadabb belenyúlásokkal dobható új vágányra a sztori, ha kifullad az egyik irány. Lehet persze itten posztmodernkedni, hogy a konvencionális meseszövés, és a megszokott történetvezetés helyett ilyen sehonnan-sehová tartó cselekményszálakból gombolyítgatunk valamifajta labdacsot, csak szerintem nem érdemes, mert nyilvánvalóan nem működik.

Az irrealitás dologban is egyetértek, nem szabad komolyan venni, eljátszadozni a dologgal, mert esetenként nevetségességbe hullik a próbálkozás. Vedd mesének, mint ami, s akkor belefér, hogy mondjuk gyerekek a főszereplők, akik mindenféle csalárdságra, gazságra képesek. Ha nincs rendesen kijelölt útvonal, akkor a mai olvasónak, aki a leghatásvadászabb jeleneteken nőtt föl, szükséges ilyen túlerőltetett karikatúrával szolgálni, hogy ideig-óráig megfeledtkezhessen a történet félkészségéről.

Előzmény: mindenki senkije (1661)
mindenki senkije Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1666

kezdetek teljesen félreérteni, nem burokban élek, meg nem komplett idióta vagyok, aki nem tud semmit a világról meg ilyenek

mindegy, hagyjuk, nincs ebben ennyi

Előzmény: Bela_Vak (1665)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1665

Kicsit OFF

Dehat errol szol gyakorlatilag a teljes tortenelem.

Most egy olyan korban elsz, amikor a vliagtortenelem legpusztitobb verrontasa utan, majd totalisan leszedalt X ev diktatura utan kb bekesseg van, es kb szabadsag, de ha 200 kilometerre delre szuletsz, akkor nem kene itt kenyes kozugyi peldakat hozni arra, hogy milyen mikor valakinek az agyaban csak a bosszu az egyetlen hajtoero, hanem sokkal elesben elted volna majd egy evtizedig (es utanna is). Most kenytelen vagy  a Polidiliig elmenni, vagy a Parlamentbe benezni. :)

Azt az aprosagot meg ne hanyagoljuk el, hogy konyvet, filmet csak konfliktusrol lehet irni.

Nemhiaba dontotte el a vilag leglobotomaltabb regiojanak vezeto filmesei, hogy kiadjak a Dogma 95t, es az sem veletlen, hogy a ket alapito kozul a egyik rogton utanna az osszes szabalyt megszegte gyakorlatilag az osszes kesobbi filmjeben. Boldog, jolakott ovodasokrol nem lehet 5 ezer oldalt irni, eladni meg megkevesbe.

Előzmény: mindenki senkije (1660)
mindenki senkije Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1664

akkor jó, mindegy, én sem vitatkozni akartam

Előzmény: _Assa_ (1663)
_Assa_ Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1663

Én se arra céloztam, hogy a gyomrod ne bírná. Hanem a másodikra, hogy szerintem nem életszerűtlen. Leírtam, nekem miért nem.

Előzmény: mindenki senkije (1661)
_Assa_ Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1662

És talán az is sokat számít, a társadalom melyik rétege képviselteti magát legnagyobb számban a regényben.

A legtöbben nemesek, közülük is sokan a legfontosabb, leggazdagabb családok tagjai, a hatalom birtokosai, valahol természetes, hogy azt akarják, így is maradjon, tisztességes eszközökkel pedig a valós történelemben se nagyon lehetett ezt elérni.

Az alsóbb rétegekből pedig kik vannak? A zsoldos, a szajha, a Falon jó pár egykori elítélt... Ellensúlynak meg persze Davos, Gendry, a többiek a Falon, a vadak közül sokan. De azért jóval kevesebb közöttük az igazán fontos, központi karakter.

És minderre ráerősít a háború, amikor szabadabban lehet kezelni az erkölcsöket, mert nagyobb az esély, hogy kis se derül, és a nélkülözésben azok is rosszra kényszerülnek, akik egyébként morálisan magasabb szinten állnának.

(Az anarchia amúgy nem káoszt és pusztulást jelent, eredetileg.)

mindenki senkije Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1661

nem úgy túl tömény és sok, hogy például nem bírná a gyomrom, sőt, nagyon tetszik a könyv

csak IRREÁLISAN sok, életszerűtlen

ahol mindenki ilyen, ahol EZ a normalitás, ott nincs létezés

Előzmény: _Assa_ (1659)
mindenki senkije Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1660

az az érzésem, h egyetlen egy olyan karakter sincs, aki nem hordozna mély sebeket, sérüléseket

nem akarná ezeket megbosszulni, vagy csapna agyon különösebb teketória nélkül egy másik figurát

lehet, h ezt így túlzás részemről egy egész társadalomra "kivetíteni", de valahogy mégis irreálisan soknak érzem ezeket a figurákat

Előzmény: Bela_Vak (1658)
_Assa_ Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1659

A tisztességtelenség (az elveszem, megbosszulom, becsapom stb.) és az elszenvedett lelki-testi sérülések jelen vannak ebben a korban is, mert sajnos az ilyesmi is része az emberi természetnek (sajnos). De természetesen ez is tök egyértelmű. Jelen voltak minden korban, csak ahogy változott a társadalom, változtak ennek a kifejezési-megnyilvánulási formái is.

Gondolom, arra célzol (vagy megint mellé), hogy szerinted ez a könyvben túl tömény és túl sok.

Szerintem nem feltétlenül. Regénynél elfogadható ez, és olvastam már moráltalanabb történetet is.

Nem tartom a regénybeli társadalmat moráltalannak. Vannak jellemes emberek, és a többségben azért van egyenesség és bizalom, csak óvatossabb és megfontoltabb módon, akkor, ha úgy gondolják, megéri, olyan iránt, akit érdemesnek tartanak rá. Ezt persze ismét nevezheted moráltalanságnak, de másik oldalról lehet ésszerű magatartás is, amit a körlmények követelnek.

Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1658

Termeszetesen remenyrol es bizalomrol nagyon sok szo van ezekben a konyvekben is, de a POVok egyes szereplok cselekedeteit/gondolatvilagat targyaljak, a tarsadalom csak attetelesen jelenik meg. A karakteresek teljesen realisak, mint atlagemberek, mind tortenelmi szemelyek szintjen.

Előzmény: mindenki senkije (1654)
_Assa_ Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1657

Hanem?

Előzmény: mindenki senkije (1655)
mindenki senkije Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1656

no mindegy, akkor nem értetek egyet velem, nem baj az

Előzmény: mindenki senkije (1655)
mindenki senkije Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1655

ez tök egyértelmű, nem erre célzok

Előzmény: _Assa_ (1653)
mindenki senkije Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1654

szerintem nem, valamiféle remény, valamiféle, a más emberbe vetett bizalom minden kultúra és társas létezés minimális alapja

Előzmény: Bela_Vak (1651)
_Assa_ Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1653

Azért azt is szem előtt kell tartani, hogy a minta a középkor volt. Amikor hétköznapibbnak számítottak a véres és erőszakos megnyilvánulások. Egy regényben meg mindez sűrítve jelenik meg.

Előzmény: mindenki senkije (1649)
_Assa_ Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1652

Nem torzult a személyisége, csak egész gyerekkorában azt tanulta, hogy aki embereket vezet, annak néha súlyos döntéseket kell hoznia, és akkor nem gondolhat érzésekre, barátságra. Például Ned mondogatta neki és Robbnak, hogy ne barátkozzanak a nekik alárandeltekkel, mert egy nap talán a halálba kell küldeniük őket.

Ez majd jobban látszik, amikor az ötödik kötetben Jon szemszögéből is bent lesz ugyanez a a jelenet.

Stannis keletről jött. A Keleti őrség erődjénél szállt partra, ott átklet, és végigjött a Fal mentén.

Előzmény: homo neanderthalensis (1648)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1651

Pedig ezt hivjak valosagnak.

maya40.1 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1650

Elég jól leírtad, hogy mi a lényeg benne szerintem és őszintén szólva ez az oka annak is, hogy eléggé lehangoló az egész történet-menet 

Fura, de nekem az az érzésem, hogy ez a mértéktelen cinizmus csak arra szolgál végig, hogy nehogymá' valaki azzal vádolja a "mestert" hogy tünde-mesét ír

mindenki senkije Creative Commons License 2013.08.19 0 0 1649

A sorozat alapján adtam be a derekamat, és olvastam el végül a könyveket is.

Az első két évadnál valahogy még sikerült ellenállni, de a harmadik után már csak neki(k)estem :)

Nem bántam meg, sőt!

Olvasgatom a topicot is már, szinte mindenről volt már szó, tőlem csak egy gondolat:

Nem furcsa egy ilyen morál nélküli társadalom? Gyakorlatilag egy tisztességes ember alig van ebben a világban. Az adott szó, a becsület, az ígéret, az egyenesség szinte semmit sem ér. És ezt tudják a szereplők is, ez számukra normalitás. Társadalmi konszenzus, annak alapja. Mindenki súlyos sérelmeket, sérüléseket hordoz, testi, lelki stb... Elveszített végtagok, családtagok, dinasztiák, nemzedékek, földek. Bosszúszomj, törlesztés, elveszem, kiírtom, elrablom, becsapom, kifosztom, levágom, felkoncolom, elárulom, megerőszakolom, visszaveszem, viszonzom, megbosszulom stb

Szerintem ez apokalipszis, ilyen nincs, létezhetetlen.

Nem kell félreérteni, imádom a sztorit, csak ez így szerintem nem hogy anarchia, de apokalipszis. Létezhetetlen.

homo neanderthalensis Creative Commons License 2013.08.18 0 0 1648

Én Jon Snowra gondoltam. 

A Samwellel való párbeszédek során legalábbis Jon Snow egy felfufalkódott hólyagnak tűnt. 

Egyébként az sem tetszett, hogy Stannis feltűnt a Falnál. Ráadásul Északról, a wildlingek háta mögé kerülve...

Előzmény: pancer1 (1647)
pancer1 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 1647

Üdv. ! ::-)  Ha a negyedik kötetre érzed úgy hogy " csak teleírta a papírt" akkor kiváncsi lennék mit szól majd az ötödikhez :-)

Az érdekelne, hogy " aki megjelenik, az is személyiségtorzuláson megy át ".   Kiket és hogyan érzed ezt ?

Előzmény: homo neanderthalensis (1646)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2013.08.18 0 0 1646

Én most olvasom a "Songot". A harmadik kötet nagyszerű volt, de a 4. kötet, a Feast for Crows borzalmas. 

Az alapszereplők jelentős része eltűnik, aki megjelenik, az is személyiségtorzuláson megy át, egy csomó új szereplő, akik totál érdektelennek tűnnek, aránytalanul nagy szerep Briennenek. Olyan érzése van az embernek, hogy a szerző csak tele akarta írni a papírt valamivel. Eddig elolvastam 300 oldalt, de ezt 30 oldalban is el lehetett volna mondani, a könyv jelentős része üres rizsa. 

Ezen dolgozott 5 évig Martin?

maya40.1 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 1645

Még mindig kezeskedem :))

(Inkább, minthogy Vörös nászoljak orrvérzésig én is)

Ez egy olyan "Hol a hiba a képen" - játék:

http://pinterest.com/pin/26036504068603950/

maya40.1 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 1644

Ilyen nincs. Miért nem teszi fel az index újabban normálisan a belinkelt képeket?

http://gold-seven.deviantart.com/art/Ever-cold-Ever-watchful-280891491

Előzmény: maya40.1 (1643)
maya40.1 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 1643

találtam egy ilyen szép képet, nem Jaime, mert valamelyik Tolkien hős különben, de a  kéz hiánya miatt ....

pancer1 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 1642

Na ez érdekes volt, köszi. Kis fejezetek ezek ugyan, és nagy leleplezések nincsenek benne, de a fordításs tilusa az jó.

Előzmény: Bob Li (1639)
RCTiv Creative Commons License 2013.07.20 0 0 1641

biztosan mindenkinek megvan, de szerintem nagyon vicces, jó arc ez a Martin :)))

maya40.1 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 1640

Ezer hála a linkekért!!

Előzmény: Bob Li (1639)
Bob Li Creative Commons License 2013.07.18 0 0 1639

Nos, addig kérdezgettem az embereket, hogy végül egy ismerősöm felajánlotta nekem, és lefordította őket. Feltöltötte őket nekem ide, de gondolom nektek is mehet:

http://goo.gl/x2kUm

Meg egyébként az egyik fejezetet megtaláltam itt is:

http://goo.gl/XjQYG

Úgy hogy megvannak a fejezetek magyarul, és végül érdemes volt kérdezgetni :D

capacete Creative Commons License 2013.07.18 0 0 1638

Nem kizárt azért, az utolsó hivatalosan megadott megjelenési időpont (tavaly ősszel nyilatkozta) 2014, hozzátette persze, hogy egyáltalán nem biztos, hogy így is lesz... :(

Előzmény: bomtom (1633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!