Keresés

Részletes keresés

Fat old Sun Creative Commons License 2019.02.06 -1 0 1938

A legnagyobb vicc, hogy saját maga teszi ki a honlapra az OSSKI jegyzőkönyvét:

 

"a vizsgált termékek közelében sehol sem volt kimutatható nagyfrekvenciás elektromágneses tér"

 

Szóval Orbán uram "hipotézisének" konkrét cáfolatával büszkélkednek...

Előzmény: Hartlein_K (1937)
Hartlein_K Creative Commons License 2019.02.06 0 0 1937

A videó szívfacsaró, N. Károly. úr tényleg meggyőzött. Én ezek után csak olyan emberhez mennék, aki sokat kér, kegyetlenül sokat, mert az mutatja, hogy sokat tud. (A magyarázatából teljesen kimarad a szélhámos, aki semmit, vagy semmiségeket ad a pénzedért, akár az összesért. De érdemes abba is belegondolni, hogy a videóban elhangzott állítások mennyire igazak a 90' utáni közbeszerzésekre...). Miközben a ketyere működéséről semmit sem mond.


A szakértelme süt a honlapja alapján. Arra gondolni sem merek, hogy az AQUAPOL, amit forgalmaz, ajánl a honlapján szélhámosság, és ő ezzel tisztában lenne.


Mindezek igazolására álljon itt két idézet N. Károly úr honlapjáról (a kiemelések tőlem származnak, N. Károly úr pedig ezután köszönettel tartozik nekem, mert a honlapját hájpolom!):


Magnetokinetikus technológia (http://vizesfal.com/index_elemei/page0002.htm)


Az eljárást Ausztriában dolgozta ki Dr. Wilhelm Mohorn. A falszárítás működési elve már tisztázott, azonban a működéshez használt gravomágneses energia energiaforrásként való felhasználása merőben új eljárás a falszárítás területén. A készülék élettartamán belül energiapótlásra nincs szükség . . .

További részletek>>>


A magnetokinetikus technológia (http://vizesfal.com/index_elemei/page0002.htm)


A rendszer működését illetően hipotézisek láttak napvilágot. A legelterjedtebb és legismertebb hipotézis, melyet itt ismertetünk. (Valójában más hipotézis nincs!)

A hipotézis közlése nem jelenti azt, hogy a magnetokinetikus készülék valóban a közölt elv szerint működik.
A rendszer tökéletes működése kérdésében az utólagos szigetelő szakma megosztott.


A kapilláris falához tapadó folyadékrétegben, ha növeljük az adszorbeálódott H+ ionok mennyiségét, úgy H2 gáz keletkezik. Ezen a molekulavastagságú gázrétegen keresztül csökken a vízmolekulákra ható adhéziós vonzerő, ami a kapilláris szívóerő megszűnéséhez vezet, azaz kialakul a kapilláris depresszió, és a víz visszahúzódik a talajba.


A H+ ionok mennyiségét a készülékkel úgy növelik, hogy a szilikátfelületekre adszorbeálódott H3O+ hidroxónium ionokból a H+ ionokat kiszabadítják az 1421 MHz frekvencián történő mikrohullámú energiaközléssel. Ez a hidrogén (H2) alapfrekvenciája és 21 cm-es hullámhossznak felel meg.


A rendszer feltalálója szerint a készülék egy mikrohullámú adó-vevő, mely az energiáját a Föld gravomágneses teréből nyeri, és úgy a rezonáns tekercsei, mind a felvevő- és leadó (sugárzó) tekercsei részt vesznek az elektromos tér gerjesztésében.


A készülék képes a Föld gravomágneses teréből energiasugárzást felfogni, majd adóantennáival annak egy részét polarizáltan és 1420 MHz frekvencián, a nedves falra sugározni.

A készülék, mint mikrohullámú passzív adóvevő, fő elemei az 1 db. energia felvevő tekercs, a 3 db. adó (eltérítő) tekercs és a közöttük kialakított rezonáns üreg (gerjesztő generátor), melynek feladata polarizálni az gravomágneses energiahullámokat.

A vevő és adó oldalt egy koaxiális tápvonal köti össze, mely egyúttal megfelel egy mikrohullámú rezonátornak is. A polarizátorhoz csatlakozó antennák (leckervezetékek) a 1420 MHz rezonancia-frekvenciára vannak hangolva.


Egyébként ez a fenti rizsa a Pécsi Tudományegyetem bentontudósának agymenése.


Akinek a süketelés nem elég, itt van folytatás:

 

http://www.vizesfal.com/biomappa.pdf

 


Már előttem elhangzott, itt, ebben a topicban az AQUAPOL készülék bírálatáról van szó, nem másról, az viszont szélhámosság!

 

Nem mellesleg ezen az oldalon (http://vizesfal.com/index_elemei/page0018.htm) az egyik tanusítvány 2012-ben lejárt. (http://www.vizesfal.com/2.jpg)

Előzmény: Törölt nick (1935)
Mungo Creative Commons License 2019.02.06 0 0 1936

.

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.06 -1 0 1935

https://www.facebook.com/aquametodika/videos/1081240851973648/ Tudtommal a mérőműszerek az OMH( Országos Mérésügyi Hivatal ) által bejegyzett készülékekkel lehetséges,minden egyéb az csupán javaslat ,tanácsadás,okoskodás -nak minősül azért nem lehet pénzt elkérni hivatalosan.

Fat old Sun Creative Commons License 2019.02.05 -1 2 1934

Jó nagy csönd lett ...

 

Előzmény: Fat old Sun (1932)
Hartlein_K Creative Commons License 2019.02.04 0 2 1933

Tisztelt AQUAPOL-3000 Kft Uram!

 

http://szkeptikus.bme.hu/aquapol/

 

Kérem olvassa el, és írjon ahhoz az oldalhoz, amelyikhez tartozik. Ahogy nézem, még nem nagyon van mit olvasni, a mellette  szóló tényeket lehet jellemezni az üres halmaz fogalmával.

 

Látom azt is, hogy az Index másik két topicjában hirdeti a ketyerét...  (írhattam volna készüléket is, azt majd akkor, ha meggyőztek a működéséről!) Szóval, ha forgalmazza, akkor csak tudja, hogy miként működik?!

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147927

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9092258

 

 

 

 

Előzmény: Aquapol-újra (1931)
Fat old Sun Creative Commons License 2019.02.04 -1 2 1932

Tisztelt Aquapol-3000 Kft uram,

 

Évek óra rendszeresen felteszem azt az egyszerű kérdést, amely elől eddig mindig válasz nélkül elmenekültek:

 

milyen elven működik az Önök által évtizedek óta forgalmazott eszköz?

 

Számíthatok-e érdemi válaszra, vagy továbbra is a beszédes sunyítást választják helyette?

 

Előzmény: Aquapol-újra (1929)
Aquapol-újra Creative Commons License 2019.02.04 0 0 1931

Az időtartam növelésével, nem nő a nedvességtartalom, és nem is csökken. Így értettük!

 

Előzmény: pk1 (1930)
pk1 Creative Commons License 2019.02.04 0 1 1930

Ha a mérés nem függ az érintés idejétől, akkor mi a "megfelelő időtartam" ?

Előzmény: Aquapol-újra (1929)
Aquapol-újra Creative Commons License 2019.02.04 -1 0 1929

Tisztelt Fórum!

Cégünk csak a falak nedvességtartalmát szerette volna megnézni. Ez egy Ügyfél reklamációnál nem nagy kérés gondolom!? Ezt sajnos az Ügyfél nem engedi!

Cégünk készítette a vakolatjavítási munkákat is azügyfél lakásában, amiből a társasház, aki az egész munkát fizette még mindig jelentős összeggel tartozik. Semmilyen felszólításra nem reagálnak, jelenleg az összeg végrehajtás alatt van.

Ettől függetlenül cégünk kezelni szeretné az Ügyfél reklamációját, (amiről még teljes egészében nem derült ki, hogy jogos e) csak lehetőséget nem kapunk rá. 

Gann BL Compact B nedvességmérővel tudtuk csak a falak nedvességtartalmát ellenőrizni, amely mérés nem függ az érintés idejétől. A munkatársaink a megfelelő időtartamig használták a műszert.  Mivel a felületi nedvességmérés nem mutatott nedvességtartalmat, a roncsolásos nedvességméréstől, pedig az Ügyfél elzárkózott, jelenleg egyebet nem tudunk tenni a problémával kapcsolatosan. 

 

Aquapol-3000 Kft

 

Előzmény: Jamvic (1925)
naox Creative Commons License 2019.02.01 0 1 1928

A "korlátoltság" azt jelenti, hogy a cég által okozott kárért a cég, mint jogi személy felel, a tulajdonosok magánszemélyként (például a cégen kívüli vagyonukkal) nem. (Kivéve, ha  a cég bűncselekményt követett el.)

Tehát az okozott kárt teljes egészében, és nem korlátoltan kell megtérítenie, feltéve, hogy a cég vagyona erre lehetőséget biztosít.

Előzmény: jogértelmező (1927)
jogértelmező Creative Commons License 2019.01.31 0 0 1927

A korlátoltságot asszem USÁban vezették be, és a trendisége miatt hazánk is átvette - vakon.

Előzmény: jogértelmező (1926)
jogértelmező Creative Commons License 2019.01.31 0 0 1926

Mivel kft, a felelőssége korlátolt.

Előzmény: Jamvic (1925)
VEE Creative Commons License 2019.01.30 0 0 1923

Javaslom, hogy keresd a miskolci gyártó-forgalmazó céget. Ők a márkanév védelme érdekében bizonyára fognak segíteni, csak ne legyen hivatalos eljárás az ügyedből.

Előzmény: Jamvic (1921)
naox Creative Commons License 2019.01.29 0 0 1922

az 1901-1904-ben sokmindent leírtam.

1.) keresd elő a szerződést. Egyéni vállalkozóval, vagy céggel szerződtél? Ha cég Bt., vagy Kft?

2.) Mi szerepel a szerződésben? Az, hogy vízmentesíti a lakásodat (ami nem történt meg, így eséllyel követelhetsz kártérítést), vagy pl. az, hogy vakolatot cserél, és elhelyez egy A. készüléket, amit ugye ő teljesített. Mivel a legtöbb vállalkozó pontosan tudja, hogy kamu a módszer, ezért nagyon ügyesen fogalmaz a szerződésben, hogy ne lehessen fogást találni rajta.

3) volt fal-nedvesség mérés a munka előtt? Van jegyzőkönyv?

4) Mennyire nedves most a fal? Esetleg érdemes lenne legalább most elvégeztetni egy ilyen mérést.

Előzmény: Jamvic (1921)
VEE Creative Commons License 2019.01.06 0 0 1920

OK, megnyugodtam...

Előzmény: Makkoscipo (1919)
Makkoscipo Creative Commons License 2019.01.06 0 0 1919

Kedves VEE!

 

Sajnos tegnap elnéztem valamit, ezért egy 500 oldallal előbbi HSZ-ra válaszoltam.

Látszik, hogy én sem vagyok hibátlan!

 

Elnézést:

MC

Előzmény: VEE (1917)
mma Creative Commons License 2019.01.06 0 0 1918

Dehát arra válaszolt is! Egyébként nem arról van szó ott, hogy a készülék eltűnt volna, hanem arról, hogy (gondolom, egy megadott weblapon) a referenciahelyek listájáról tűnt el az MTA miskolci székháza. Ettől még lehet az is, hogy soha sem volt ott semmiféle készülék, de az is lehet, hogy még mindig ott van.

Előzmény: Makkoscipo (1916)
VEE Creative Commons License 2019.01.05 0 0 1917

Nem értem ezt a 8 évvel ezelőtti hivatkozást. Nagyon is követem a topikot és töretlenül azon vagyok, hogy megvédjük a laikusokat az objektív vizsgálatokat nélkülöző berendezések megvásárlásától. Ez ügyben eléggé exponáltam magam, ahogy arról itt mindig részletesen beszámoltam.

Előzmény: Makkoscipo (1916)
Makkoscipo Creative Commons License 2019.01.05 -1 0 1916

Kedves VEE!

 

Ejnye, ejnye Te sem követed a topicot?  :-)  GOTO 1149!

 

Már ott megírta a hozzászóló, hogy eltávolították... Akkoriban Pálinkás József volt az MTA elnöke, és a Budapesti Szkeptikus Konferenciának a védnöke, még videóüzenetet is küldött akkoriban.

Előzmény: VEE (1383)
jogértelmező Creative Commons License 2019.01.05 0 0 1915

" Az MTA miskolci székházában már nincs ott a ketyere. "

 

Hogy történt? Festéskor leszerelték, aztán elkallódott?

Előzmény: Makkoscipo (1914)
Makkoscipo Creative Commons License 2019.01.05 0 0 1914

Az MTA miskolci székházában már nincs ott a ketyere. Talán ez az egyetlen siker az AQUAPOL ügyben.

Előzmény: jogértelmező (1912)
VEE Creative Commons License 2019.01.05 0 0 1913

Számos állami épületben van ilyen (pl. a Parlamentben, amivel hirdetik a készüléket). A gyártó-forgalmazó amúgy miskolci, tehát nem lehet véletlen egy helyi MTA épület beszervezése...

Előzmény: jogértelmező (1912)
jogértelmező Creative Commons License 2019.01.05 0 0 1912

2009-ben készült tud. ismeretterjesztő film. A 21. perctől kezdődő gravomágneses falszárító kivesézés során hamar említi, hogy az MTA miskolci épületében is található ilyen ketyere.  Az sajnos kimaradt, hogy vásárolták, vagy ajándékba kapták.

https://youtu.be/HpLU53qv7VA

mma Creative Commons License 2019.01.04 0 0 1911

Viszont neki jobban sikerült a copy/paste, mint nekem. Megpróbálom még egyszer:

 

"Ennél az eljárásnál belső antennás készülékeket telepítenek a helyiségekbe, amelyek a Föld gravomágneses teréből felfogott energiát használ, amit adóantennával polarizáltan1420 MHz frekvencián a falakra sugároznak. A készülékek kisugárzása fokozatosan megszünteti a kapillárisok felfelé irányuló szívóerejét, azaz hatására a nedvesség visszahúzódik a talajba. Ez egy roncsolás-mentes eljárás, és 20 év garanciát vállalnak a vizesedés elleni védelemre. A sikerhez azonban nagyon alaposan elvégzett szakvizsgálatok szükségesek, amit csak a kivitelező szakemberei képesek elvégezni. A szokatlan eljárás eredményességét számos referencia épület is igazolja."

Előzmény: mma (1910)
mma Creative Commons License 2019.01.04 0 0 1910

 

A forrás se semmi:

 

ismeretlen szerző: Utólagos falszigetelések, Ezermester, 2011. nyári szám, Építés, felújítás rovat (http://ezermester.hu/cikk-5280/Utolagos_falszigetelesek)

 

A könyv szerzője copy/paste-tel (idézőjelek használata nélkül) vette át onnan ezt a részt:

 

"Ennél az eljárásnál belső antennás készülékeket telepítenek a helyiségekbe, amelyek a Föld gravomágneses teréből felfogott energiát használ, amit adóantennávA víztaszító tulajdonságú, különleges szigetelő krém kinyomó-pisztolyból jut a furatbaal polarizáltan1420 MHz frekvencián a falakra sugároznak. A készülékek kisugárzása fokozatosan megszünteti a kapillárisok felfelé irányuló szívóerejét, azaz hatására a nedvesség visszahúzódik a talajba. Ez egy roncsolás-mentes eljárás, és 20 év garanciát vállalnak a vizesedés elleni védelemre. A sikerhez azonban nagyon alaposan elvégzett szakvizsgálatok szükségesek, amit csak a kivitelező szakemberei képesek elvégezni. A szokatlan eljárás eredményességét számos referencia épület is igazolja."

 

A lektor pedig nem csak azt nem vette észre, hogy micsoda baromságról van itt szó, hanem még a plágiumot sem. 

Előzmény: Makkoscipo (1906)
Mungo Creative Commons License 2019.01.04 0 0 1909

Nem is értem mi a gondotok. Szép új világunkban a legsújosabb betegségeketis meg lehet előzni a tízparancsolat betartásával. Akkor miért ne lehetne falatszárítani egy szélhámossággal? És ha már lehet, akkor ezt a tudományos tényt akár tananyaggá is lehet tenni.
A magyar ember nem is kell, hogy többet tudjon, alkatilag erre hivatott.

Előzmény: Makkoscipo (1906)
Makkoscipo Creative Commons License 2019.01.04 0 0 1908

Az egyik szerző és a lektor egy kiváló kutatóegyetem oktatójaként vett részt az alkotásban. Azóta a Debreceni Egyetemre ment a szerző hölgy. Vagyis már három egyetem érintett a "tudomány terjesztésében"!

Előzmény: mma (1907)
mma Creative Commons License 2019.01.04 0 0 1907

Úristen! És ezt állami pénzből (vagy is a mi pénzünkből). NEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

Előzmény: Makkoscipo (1906)
Makkoscipo Creative Commons License 2019.01.03 0 1 1906

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!