Keresés

Részletes keresés

--zerge-- Creative Commons License 2012.02.16 0 0 23884
Ahogy a kepeidet neztem, most ertettem meg igazan, miert mondjak mindig, hogy a nagylanyom tok ugy nez ki, mint en gyerekkoromban. Azt eddig is tudtam, hogy belsoleg teljesen anyja, szinte felelmetes, hogy mennyire olyan, mint en :)
Előzmény: zsemlemorzsa (23882)
Lyvilla.70 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 23883

Huhh, jó nagy baba! Boribon, gratulálok Olivérhez :)))

Előzmény: szlivka (23869)
zsemlemorzsa Creative Commons License 2012.02.14 0 0 23882

Én, mióta Nelli megszületett, folyamatosan nosztalgikus hangulatban vagyok. Merthogy valószínűleg ő most már tényleg az utolsó babám, ráadásul leginkább Lilire hasonlít. Tényleg döbbenetes, hogy így eltelt az idő, és ennyire intenzíven...

 

Örülök, hogy ti is szívesen néztétek a képeket. Amúgy azért volt időm töltögetni, mert este Nelli mikor már mindenki elaludt, rendszerint nyekereg kb. 2 órát, és akkor dajkálom - mellre teszem - majd újra dajkálom... Közben fél kézzel képet is lehet töltögetni, hogy ha már uncsi a körforgás... :)

 

Most meg épp munkaügyben ülök a gép előtt, utalgattam, számlázgattam... A gyerekek közben szétszedik a lakást, de mivel a legtávolabbi pontja is 6 méterre van, így szem előtt vannak. Nelli meg az ölemben alszik. 

 

Boribonnak császár volt, mint megtudtam a másik topikból... Sajnálom, kívánom, hogy gyorsan regenerálódjon!

Előzmény: --zerge-- (23880)
Ammandina Creative Commons License 2012.02.14 0 0 23881

Boribonnak gratulálok Olivérhez!

Mormika, neked is boldog szülinapot!

Zsm, köszi a képeket, jót nosztalgiáztam.

--zerge-- Creative Commons License 2012.02.14 0 0 23880
Amugy hihetetlen, mikor megismertuk egymast, legtobben az elso gyerekunket vartuk, azota mennyi minden tortent! Ami az egy nore eso szulesszamot illeti, elegge nem reprezetativ a topikunk :)
Előzmény: --zerge-- (23879)
--zerge-- Creative Commons License 2012.02.14 0 0 23879
Ezt a gratulaciot lattam meg eloszor, azt hittem, mormika is babat var :)

Koszi a kepeket (mikre van neked idod...:) ), megkaptam a levelet, majd megnezegetem oket.

Előzmény: zsemlemorzsa (23878)
zsemlemorzsa Creative Commons License 2012.02.13 0 0 23878

Hát akkor Neked is gratula! :)

 

Küldtem a googlegroups-ra levelet, az eddig feltöltött képek elérhetőségével, ha valakihez nem jut el, szóljon.

Előzmény: mormika (23877)
mormika Creative Commons License 2012.02.13 0 0 23877

Ja és külön gratulálok neki, hogy sikerült a szülinapomon megszületnie :))) asszem, sosem fogok elfelejteni gratulálni neki :)

Előzmény: mormika (23876)
mormika Creative Commons License 2012.02.13 0 0 23876

Éljen Olivér, a picike :)

--zerge-- Creative Commons License 2012.02.13 0 0 23875
De jo, szivbol gratulalok Boribonnak! :)
Előzmény: szlivka (23869)
levelibeka Creative Commons License 2012.02.13 0 0 23874

A másik 3 még kicsiről nem is beszélve...

Előzmény: zsemlemorzsa (23872)
levelibeka Creative Commons License 2012.02.13 0 0 23873

Jaj ZSM, ez annyira rossz amikor az anya a beteg, ráadásul egy pici mellett....azért örülök, hogy most kedvileg is jobban vagy már!

Előzmény: zsemlemorzsa (23872)
zsemlemorzsa Creative Commons License 2012.02.13 0 0 23872

Köszönjük a hírhozást! Ehh, egész barátságos méretek! :D Gratulálok a picifiúhoz! Remélem könnyen ment!

 

Nálunk megvolt az első mélypontom: múlt héten hosszú idő után lebetegedtem, 39 feletti lázam volt 3 napig, alig éltem, de szerencsére a betegséggel együtt a világvége-hangulatom is elmúlt. :)

Előzmény: szlivka (23869)
levelibeka Creative Commons License 2012.02.13 0 0 23871

Nagy-nagy gratula nekik, és jó egészséget, sok tejcsit!

Előzmény: szlivka (23869)
eszton Creative Commons License 2012.02.13 0 0 23870

Azta,  nagy gratula Olivérhez, sok boldogságot az egész nagynagycsaládnak!! :)

 

 

Előzmény: szlivka (23869)
szlivka Creative Commons License 2012.02.13 0 0 23869

és még jobb: Megszületett ma délután Olivér 4370g és 57cm-rel.

Előzmény: andi77 (23868)
andi77 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 23868

Ez jó hir!! :))

Homeopátiás bogyókat próbáltad? Én most szedtem őket, nekem jó kis fájásaim voltak tőle és azért bő 1 ijjnyira ki is nyiltam, igy tudták inditani.

Előzmény: Boribon (23866)
eszton Creative Commons License 2012.02.09 0 0 23867

Innen is mennek a drukkok! És abszolút érthető a szervezés miatti izgalom, bevallom, ez jó volt a programcsászárban, hogy anyut ide tudtam hívni, amikorra kellett :)

 

Hajrá Oli :)

Előzmény: Boribon (23866)
Boribon Creative Commons License 2012.02.08 0 0 23866

Dehogynem, csak mivel eddig a fenekén üldögélt, múlt kedden még totál zárt volt a méhszáj, úgy meg nem lehet... Így most megyek hetente 2x a kórházba, nézegetjük, hogy mi újság, aztán ha úgy áll a helyzet, akkor indítás.

Előzmény: --zerge-- (23865)
--zerge-- Creative Commons License 2012.02.08 0 0 23865
Inditasrol nincs szo? Elit is "megsurgettek", hogy ne nojon tul nagyra, nem?
En a kozepsomnel ultem tukon, ugye kulfoldon voltunk, a szuleimnek megvolt oda-vissza a repulojegye, nem akartam se tul koran, se tul keson szulni :)
Előzmény: Boribon (23864)
Boribon Creative Commons License 2012.02.08 0 0 23864

Ugye hogy? Én is így érzem :)

 

Alapvetően örülök amúgy, de kiakaszt ez a kavarás. Persze én is ludas vagyok, ha félvállról venném az egészet, akkor semi gondom nem lenne, de nem bírok laza lenni. Hetekig azon agyaltam, hogyan fordulhatna meg (erre olyankor fordult meg, amikor már nem ügyeskedtem semmivel), aztán a császárról olvasgattam megállás nélkül (eddig úgy tűnik, hogy feleslegesen), most meg szülésindító praktikákat olvasgatok (alvás helyett, azt úgysem tudok :)), merthogy aggódom, hogy túl nagyra nő (5 kilós babát ki szeretne szülni??), meg mert minél később születik, - rajtunk kívülálló okokból - annál nehezebb lesz leszervezni, hogy melyik gyereket ki viszi, hozza, vigyáz rá, stb...

Előzmény: --zerge-- (23863)
--zerge-- Creative Commons License 2012.02.08 0 0 23863
Szivat teged ez a gyerek :)

Gabeszka, a tieid mar nagyon nagyok lehetnek! A legnagyobb mar gimis, ugye?
Előzmény: Boribon (23860)
Ammandina Creative Commons License 2012.02.08 0 0 23862

Ez jó hír! Hajrá!

Előzmény: Boribon (23860)
levelibeka Creative Commons License 2012.02.08 0 0 23861

Ja de jó, drukkoltam értetek!!!!

Kristóf nekem is a végén annyit forgolászott még, én sem értettem, hogy fér el még ennyire. :-)

Előzmény: Boribon (23860)
Boribon Creative Commons License 2012.02.07 0 0 23860

Igen, Olivérnek hívjuk (már most is :)). Képzeljétek, megfordult! Elképzelni nem tudom, hogyan csinálta a 38. héten.4 kiló feletti súllyal, de valahogy megoldotta. Így a programozott császár törölve, és most várakozunk...

Előzmény: Gabeszka (23859)
Gabeszka Creative Commons License 2012.02.07 0 0 23859

Boribon,

Ezek szerint Olivér?? Vagy csak én nem figyeltem?:) Drukkolok, hogy kihúzd a síkos-fagyos idő végéig.

 

morzsi,

Te nagyon kemény csaj vagy, még ha van segítséged is. Négyféle szervezés, ennyire különböző korban... De persze nagyon irigy vagyok, elképzelem Ágostont...:)

Lili pedig ügyes, iskolás nagylány!

(nálunk is debütáltak a fiúk, tegnap nem indult be az autó, így gyalog kellett lemenniük reggel suliba, de az ötödikesem ragaszkodott hozzá, hogy ő egyedül kísérje le Bernit:)

Boribon Creative Commons License 2012.02.04 0 0 23858

Szia morzsi,

örülök, hogy Lili ilyen ügyes, és annak is, hogy van segítséged, meg jól alakultak a dolgok szülés óta. Drukkolok, hogy mielőbb tudjatok költözni!

Előzmény: zsemlemorzsa (23855)
zsemlemorzsa Creative Commons License 2012.02.04 0 0 23857
Nem áll olyan rosszul az építkezés. A felső szinten különösen jól állunk, lent még azért több van, de azért már látszik az alagút vége. Viszont így, hogy már megszületett a pici, nem sietünk visszaköltözni, inkább később megyünk, és akkor már minden legyen meg, ne legyen árjárás. Persze iszonyúan várom, de most már kibírjuk.
Előzmény: --zerge-- (23856)
--zerge-- Creative Commons License 2012.02.02 0 0 23856
Ezt nagyon jo volt olvasni! Orulok, hogy segitseged is akad. Az epitkezesnek latszik mar a vege?
Előzmény: zsemlemorzsa (23855)
zsemlemorzsa Creative Commons License 2012.02.02 0 0 23855

Jaj, de cuki! Tényleg tiszta Lili! Gratulálok még egyszer!

 

Köszi a jó kívánságokat! Én is sok boldogságot kívánok a sok decemberi-januári 8 évesnek. Tök szívesen néznék ilyen volt - ilyen lett képeket, mutatnátok?

Egyelőre még nem tudom, hova töltsem fel a sok talis képet, itt megakadt a folyamat, mert a gugli grupsznál nem találtam meg, hogy hogy lehet... Majd szólok, ha sikerült.

 

zerge, köszi az érdeklődést. Nagyon jól vagyunk, a pici egy gyönyörűséges kis tündérke, jó kisbaba, keveset sír, éjszaka is gyorsan visszalszik, bár azt nem szereti, ha visszateszem a mózesbe, úgyhogy többnyire mellettem marad. Mondjuk én ezt így szerettem mindig, többiekkel is hasonlóan volt, 5 hónapos korukig döntően együtt aludtunk.

Ágost irtó édes korszakában van, egyre többet dumál, persze többnyire csak mi értjük, nagyon édesen mondja a magáét (a kedvenc szavam most a "tutuá", ami a kakaó, meg kell zabálni, ahogy mondja...). Nem féltékeny csöppet sem a picire, mindig odajön, ha a kezemben van, és puszit ad neki, vagy megmutogatja, hogy hol a szeme, hol az orra, hol a füle...aztán csinálja tovább a dolgát.

Végül Lili megkapta a mobiltelót a Jézuskától, és ha úgy alakul, egyedül jön-megy az iskolába, az utat pedig általában végig beszéljük. Nagyon büszke magára, nekem meg nagy könnyebbség, hogy nem kell ugrálnom, öltöztetnem a kicsiket... Egyébként megnéztem az útvonaltervezőben és kiderült, hogy még az utolsó becslésem is jóval több volt, mint a valós távolság, ugyanis 140 méterre van az iskola. Azt is megnéztem, meddig beszélünk a telefonon, 1 perc 47 másodperc volt, szóval tényleg pillanatok alatt ott van, a zebrán való áthaladást is a lelkére kötöttem, egyszer le is csekkoltam, nagyon ügyesen körülnéz a zöld jelzésnél is, úgyhogy tök jól működik a dolog...

Blanka hatalmas nagylány lett, ő is várja az iskolát. Lili kinevezte magát tanító néninek és tanítgatja, már egy-egy szót elolvas.

Én is nagyon várom, hogy egy helyre járjanak, és ne kelljen autózni az oviba. (Nincs messze, kb. 1,5 km, de rettenetes meredeken kell menni, ami egyedül is izzasztó, babakocsival már nagyon nehéz, kettővel meg sem próbálnám.)

 

Amúgy egyelőre nagyon jól bírom a strapát, néha mondjuk elegem van, hogy ebben a kis lakásban nem lehet elvonulni, és olykor felidegesít az építkezés is, de alapvetően nagyon jó minden. Szerencsére a férjem is kicsit többet segít, sokszor hozza-viszi Blankát az oviba, anyukám pedig egész sokat segít, Nelli 6 hetes koráig minden nap főzött,  mostantól heti kétszer, úgyhogy egész jó dolgom van, mondtam is, lehet, hogy már csak ezért bevállalok még egyet... ;) (Ez csak vicc, szigorúan, bár férjemmel már egész sokat viccelődünk ezzel, ki tudja...)

 

Boribon, drukk a finishez! Annak idején elmentettem ezt a linket: http://homepage.ntlworld.com/ilana.m/turnbaby.htm

babafordítós gyakorlatok vannak benne, ha gondolod, próbáld ki, ártani biztos nem árt.

Előzmény: andi77 (23839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!