Keresés

Részletes keresés

bluerus Creative Commons License 2012.09.09 0 0 16027

Én is örülök, hogy találkoztunk! Sajnálom, hogy nem tudtam tovább ott maradni és szurkolni, de szerencsére ment ez nélkülem is! :)

 

Hoztam "pár" képet a tegnapi agilityről. Vannak szépek és viccesek is :)

 

Repülés különböző fázisai :

 

 

"Segítség, nem akarok landolni"

 

"Menekül a zsákmány - de megszereztem"

 

A végére egy kis séta:

Előzmény: Cicoma (16026)
Cicoma Creative Commons License 2012.09.09 0 0 16026

Köszönöm. :) Örülök, hogy találkoztunk!

 

A yorkik után már az uszkár jött, ma nagyon sokára kerültünk sorra, de lényeg, hogy sikerrel jártunk.

 

Sajnálom, hogy elfelejtettem szólni az uszitaliról, pedig Neked nem is lett volna messze. Legközelebb figyelmesebb leszek!

Előzmény: bluerus (16025)
bluerus Creative Commons License 2012.09.09 0 0 16025

Hurrá, gratulálok! :)))

 

Mikor kerültetek sorra?

Még összefutottam agilitys ismerősökkel, látni kellett volna Fibi hogy örült a két golden retrievernek - végre ismerős kutyák - osztogatta nekik a puszit :) Velük is körbementünk, de amikor visszanéztem még mindig csak a yorkikat bírálták.

 

Remélem legközelebb hamarabb találkozunk, ha lesz megint uszis tali nekem is szóljatok légyszi' :)

Előzmény: Cicoma (16024)
Cicoma Creative Commons License 2012.09.09 0 0 16024

Cicoma Creative Commons License 2012.09.06 0 0 16023

Cicoma Creative Commons License 2012.09.06 0 0 16022

SZegényke :(

Előzmény: dollyka96 (16021)
dollyka96 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 16021

Sziasztok!

Tanácsot, segítséget, vagy nem is tudom, hogy mit lehet ebben a helyzetben kérni....

Dolly a törpe uszkárom 2 hónap múlva lesz 16 éves. Az elmúlt 2-3 hétben nagyon rossz lett az állapota. Kennelköhögést kapott valahogyan, pedig nem is találkozik más kuytákkal. Abból kigyógyult és most úgy néz ki, hogy hasnyálmirigy gyulladása van. Szívbeteg, de így él már régóta. De most nagyon gyenge lett. Mindig imádott enni és most úgy kell bele könyörögni az ételt. De a legrosszabb, hogy egy pár napja szétcsúszik a két hátsó lába és nem tud felállni. Éjjel arra ébredtünk, hogy sír, mert pisilni ment a pelenkára, szétcsúszott a lába és nem tudott felállni a pisijéből. :(

Nagyon sokat alszik, ha felkel kómás.....de ez sem lenne baj, ha a lába nem csúszna szét. Valakinek van tapasztalata?

Daisylife Creative Commons License 2012.09.05 0 0 16020

Megoldódott a problémám,köszönöm,hogy segítségeteket!

merriwa Creative Commons License 2012.09.04 0 0 16019

A megadott E-mail cím nem jó, mindig visszadobja az üzenetet. Meg tudnál adni egy másikat légyszíves? Köszi.

Előzmény: Daisylife (16017)
Maxocska Creative Commons License 2012.09.02 0 0 16018

Kedves Daisylife! Nem akarok belekavarni a történetbe, és nem akarok senki mellé állni, és senki ellen szólni se. Haallottam valamit a történetről, aminek kb annyi a lényege, hogy az a probléma, hogy ez az alom színkeverésből született, vagy méret, vagy valami.... lényeg, hogy a klub engedélye lett volna szükséges a fedeztetéshez. Amit állítólag előre nem kért meg, utólag meg nem kapott meg, és emiatt nem kaphattak még törzskönyvet a kölykök....

Részleteket nem tudok, meg nem is akarok... Lényeg, hogy valami ilyen van mögötte. Talán korábban kért, vagy más született ebből a párosításból kölyök, amire kapott engedélyt vagy valami, de most mégse engedte a klub a törzskönyvek kiadását....

Szóval én csak azt akartam mondani, hogy feltétlen vagy nem teljesen szélhámos a tenyésztőtök, csak kicsit zavaros most az élet a törzskönyvezés táján....

Reméelm mihamarabb sikerül rendeznetek a  dolgot.

Előzmény: Daisylife (16017)
Daisylife Creative Commons License 2012.09.01 0 0 16017

Köszönöm szépen,szerintem is nagyon szép,és formás kutyus..Nagyon jó lenne ha sikerülne neki intézni törzskönyvet,mert szerintem nagyon szép eredményeket eltudnánk érni.

Nagyon megköszönném,ha kell a telefonszámom,vagy bármi nyugodtan.

vajtayadri@citromail.hu ezen a címen elérhető vagyok.

Mi is most hétfőn fogunk újra beszélni a MEOE-vel,és felszólítják a tenyésztőt.Nem tudom mit fog rá lépni.

Szép Napot !

 

Előzmény: merriwa (16016)
merriwa Creative Commons License 2012.09.01 0 0 16016

Nagyon szép a kutyusod! Az egyik ismerősöm is így járt az Uno Bello kenelben. A kölyök 5 hónapos, barna toy kislány. Ő a MEOE ügyvédjét fogadta fel, már felszólították a tenyésztőt, 8 napon belül elvileg rendeznie kell a törzskönyvet, különben az ügy folytatódik. Jövő hét elején kiderül, hogy mit lépett a "tenyésztő". Már szóltam az ismerősömnek, fel fogja venni a kapcsolatot veled, ketten többre mentek.

Előzmény: Daisylife (16012)
panfran Creative Commons License 2012.09.01 0 0 16015

Pár kép a napokból :)

panfran Creative Commons License 2012.09.01 0 0 16014

Daisylife, nagyon sajnálom, hogy így jártatok. Nagyon-nagyon körbe kell járni, hogy az ember honnan vesz kutyát. Érdemes több tenyésztő véleményét is kikérni, a fajta klubnál érdeklődni.

Előzmény: Daisylife (16012)
seci Creative Commons License 2012.09.01 0 0 16013

OK, ertem, igy tenyleg nem fair a dolog.

-seci

Előzmény: Daisylife (16012)
Daisylife Creative Commons License 2012.09.01 0 0 16012

Nem fontos,hogy fajtatiszta legyen,ezt leírtam már többször,abban a kérdésben amit feltettem..

Így is szeretem,meg úgy is..

Csak átvágott a tenyésztő,elkérte az árát,ami nem kis pénz volt,és nem vagyunk milliomosok,és még szerződés is van róla,akkor miért ne követelhetném meg,azt ami jár?Hónapokig hitegetett,és a mai napig is azt teszi,amikor nagyritkán felveszi a telefont.

seci Creative Commons License 2012.09.01 0 0 16011

Lehet, hogy hulye kerdes, de miert fontos, hogy fajtatiszta? Nem mindegy? Egeszseges legyen, a tobbit a papir sem potolja.

-seci

Előzmény: Daisylife (16008)
Daisylife Creative Commons License 2012.09.01 0 0 16010

Ismerik a MEOE-nál a tenyésztőt.

Hát majd lesz valami. :)

Előzmény: Cicoma (16009)
Cicoma Creative Commons License 2012.09.01 0 0 16009

Szia! 6 hónapos kor után is lehet törzskönyveztetni, csak el kell végeztetni az igencsak borsos árú genetikai vizsgálatot, ami igazolja a származását a kiskutyának. Ha van szerződésed, és az illető tagja a MEOE-nak, akkor a MEOE-ban kérhetsz segítséget.

 

Fajtiszta, az biztos, mert a kutya fajhoz tartozik, hogy fajtatiszta-e, azt csak a törzskönyv tudja igazolni. Helyes kiskutya, kár, hogy ilyen helyzetbe kerültetek.

Előzmény: Daisylife (16007)
Daisylife Creative Commons License 2012.08.31 0 0 16008

Daisylife Creative Commons License 2012.08.31 0 0 16007

Sziasztok!
Én vagyok az Uszkáros,aki feltette a kérdést Gyakorikérdéseken. 

Ha valaki lesz olyan kedves,és elolvassa,sőt ha még valami tanácsot is adna,azt nagyon megköszönném.

Itt egy kép a kutyámról,látszik,hogy fajtiszta.(szerintem)

Petra & Molly Creative Commons License 2012.08.31 0 0 16006

Sziasztok!

Igaz nem vagyok uszkár gadi, de a segítségeteket szeretném kérni... Hátha valakinek van valami ötlete, esetleg ismeri az említett "tenyésztőt"

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3389347-torzskonyv-milyen-lehetosegeim-vannak

 

Nem ismerem a kérdezőt, de nagyon felháborítónak találom, hogy így át lett verve :(

panfran Creative Commons License 2012.08.31 0 0 16005

Hardcandy, ez nagyon jól esik, köszönjük szépen!!!

 

Előzmény: hardcandy5 (15997)
Cicoma Creative Commons License 2012.08.31 0 0 16004

Egy vidám erdei kirándulás:

Cicoma Creative Commons License 2012.08.31 0 0 16003

Sziasztok! Szeretném megmutatni, hogy Masnika mennyire élvezi a játékot, sétát más kutyákkal, számára a kiállításokon kívül is van szórakozás bőven. :) Sokszor jönnek hozzánk barátaink kutyákkal, szeretjük az ilyen találkozókat.

 

 

Cicoma Creative Commons License 2012.08.30 0 0 16002

Bár én már nem tenyésztek, de örülök, hogy van ilyen igényes gazdi-jelölt, mert általában nem ez a jellemző, talán ezért is van kevesebb uszkár. Kevesen értik meg, hogy a kutya, akit legalább 15 évre veszünk, nem akciós áru, és körültekintően kell választani.

Kívánom neked, hogy sikerüljön megtalálnod az IGAZI USZIT!

Előzmény: rika022 (16001)
rika022 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 16001

Igen ez nem rossz ötlet és lehet,hogy el is megyek . Bár azt gondoltam sokkal könnyebb dolgom lesz ,és aki nem mert nagyon csalóka ugye rengeteg hirdetés fut a neten és aki nem hozzá értő mint én ahogy én sem az nagyon könnyen pórul járhat bár biztosan ott is ki lehet fogni jó és egészséges kutyát de én nem merek ( akarok ) reszkírozni mert végül is hosszú ideig 10- 15 évig együtt szeretnénk élni. Ezért is jöttem ide okosodni , olvasgatni , és tényleg segített abban biztosan ,hogy véletlenül se vegyek szaporítótól. Bár nehezen igazodom még ki , de remélem a végén sikerülni fog.

Előzmény: Cicoma (16000)
Cicoma Creative Commons License 2012.08.30 0 0 16000

Szia! Itt van egy linkgyűjtemény, a legtöbb magyar tenyésztő rajta van, és érdemes a közeli országokban is körülnézni.  www.uszkar.lapozz.hu

Ha van kedved, gyere majd el okt.20.-án Komáromba, az uszkár klub Alpok-Adria kiállítására, ott valószínűleg viszonylag sok uszkár lesz, személyesen meg tudnád ismerni a tenyésztőket, kiállítókat.

Előzmény: rika022 (15999)
rika022 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 15999

Szia! Köszönöm neked is és Maxocskának is a segítséget , nézek, figyelek , keresek , bár nem kapkodok ráérek kivárni míg megtalálom azt amit szeretnék de sajnos pont az a kettő a legnehezebb ami igazán tetszene a harlekin és a fehér esetleg a nagyon világos apricot , de biztosan találok elöbb utóbb. Különböző hirdetésekben lehetne venni , de nem kockáztatok mert félek ,hogy beválasztok és szeretném ha egészséges jó természetű és idegzetű kutyám lenne . De az sincs kizárva  ahogy az már lenni szokott,hogy beleszeretek valami gyönyörűséges feketébe és akkor ő lesz az igazi, mert amíg nincs meg addig fontos a szin ill. ,hogy mi tetszene de utána már csak azt szeretjük amink van , és ez igy van jól

Előzmény: oriasuszi (15998)
oriasuszi Creative Commons License 2012.08.30 0 0 15998

Szia!

 

http://www.joker-poodleclub.hu/index_18.htm

 

Itt találhatsz hasznos információkat a többszínű uszkárokról.

Előzmény: rika022 (15995)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!