Keresés

Részletes keresés

L.C.S. Creative Commons License 2004.01.12 0 0 117
Képzeld mi lett volna, ha PJ leforgatja a megye megtisztítását, bah!
Előzmény: Louie (115)
Sir Dryden Creative Commons License 2004.01.12 0 0 116
"Sok kritikus fel volt háborodva, hogy milyen hosszú a film vége. Én azon voltam felháborodva, hogy vége volt."
( -Egy nézői vélemény a TheOneRing.Net-ről- )
Louie Creative Commons License 2004.01.12 0 0 115
Na akkó éreztem volna magam sz*rul, ha még egyesével aszongyák, hogy kivel mi lött... Gimli meg az a széptündér fiú összegyüttek?
Előzmény: DN3 (114)
DN3 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 114
Azzal semmi gondom, ha egy könyv/film végén ott van az epilógus, sőt, kimondottan utálom, ha történet vége a levegőben lóg. Pl. megijedtem amikor a kép elsötétedett, ahogy Frodóék a sziklán hevertek a lávafolyam közepén, na nehogy má' így legyen vége! De a 20 perc az rengeteg volt, ugyanezt 5-10 percben el lehetett volna mesélni. Addig rendben ment, amíg haza nem lovagoltak, na de utána... Az maga volt az időhúzás, már azt vártam, hogy: "és akkor Samuék kislányát beíratták az iskolába. Az első évben..."
Különben meg hol van az megírva, hogy a filmnek szórol szóra egyeznie kell a könyvvel? :-)
Előzmény: Alternative Thor (112)
Louie Creative Commons License 2004.01.12 0 0 113
Na akkor én is hozzászólok e fórum stílusában:

na vazze, ojjan látvány fogadott a csata közbe', hogy csak úgy zizzentem! De az a Denethor vagy ki, úgy égett, mint Dugovics Titusz anno. Bisztos onnan lopott az a rendező...
Na meg mit karatézott az a fehér öreg ott a várfokon!
Szóval az egész nem volt olyan rossz, de a vége az ojjan hosszú volt, hogy még egy mézesmazzag is hosszabbra nyúlik. Meg minek annyi vége? Ott jó lett volna, hogy beomlanak a tornyok és kiírják, hogy addig éltek, amíg meg nem haltak. Amolyan Stár wársos véget szerettem volna látni lufikkal és konfettikkel. Na az begyütt vóna. De így meg a seggemen a gatya is odaragatt a székhö. Na mentem is ki pattogatott popkornér, mert anélkül nagyon untam vóna az egészet.
És még egy kérdés: a film mikó jön ki könybe, mert a gyereknek megvenném, hadd olvasson.
Na pá és megyek inkább más filmet nézni.

Alternative Thor Creative Commons License 2004.01.12 0 0 112
Most ha eltekintünk attól az apró ténytől, hogy ez egy könyvadaptáció, amit anno így-úgy (ki hogy értékeli) megírt ez a Tolkien ember, és ugye a film viszonylag követi a könyvet, na de amúgy is, hol a francba van megírva, hogy egy filmnek mindig a kurva nagy háború végén kell vége lennie? Ne vicceljünk már. Húszperces befejezés volt, mert a csata meg a Gyűrű elpusztítása után még történtek dolgok. A könyvben. És így a filmben is. Ennyi.
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.12 0 0 111
Én is.

Az utolsó húsz perc híján akár tökéletes is lehetett volna a film. Így is tetszett, de lehetett volna jobb is.

Előzmény: DN3 (110)
DN3 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 110
"Ha az utolsó húsz percet levágta volna, úgy jövök ki a moziból, hogy életem legjobb filmjét láttam. (trilógiáját) "

Pont így voltam vele. Nálunk a közönség kínjában röhögött, és nem csak egy-két ember. Kicsit olyan volt mint egy paródia, mint amikor már vagy tíz féle módon megölnek valakit, de az csak föltámad, egyszerűen nem hittem el, hogy még mindig nincs vége. Ráadásul nyálas is volt, valóban. Nem bosszantana a dolog, ha nem egy ilyen nagyszerű film végét tették volna tönkre. Nem is értem. Arra gondoltam, hogy a rendezői változatnak nem hosszabbnak, hanem rövidebbnek kéne lennie. :-)

Előzmény: Miss42 (108)
biatom Creative Commons License 2004.01.12 0 0 109
Engem csak az erdekelne hogy hogy a banatban lehet vegigulni egy ilyen hosszu filmet?? Vagy neha feltunnek a sorok kozott popcorn es uditoarus holgyemenyek??:)) De ha meg ez is lenne a seggem akkor is odavan.:))
Miss42 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 108
HATALMAS csalódás a harmadik rész!!!
Ha az utolsó húsz percet levágta volna, úgy jövök ki a moziból, hogy életem legjobb filmjét láttam. (trilógiáját)
De így...az első két rész is törlődött a fejemből amiatt a nyáladzás miatt amit a végén csaptak. (Még ha a megye megtisztítása lett volna...?) DE nem...Frodó/Samu belovagolnak mint a kiskirályok???
AAAAAAAAAAAAAAAAAAA

hogy lehet valamit ennyire elszúrni???

Igazán nagyon elfogult voltam eddig. Nem érdekeltek, hogy hogy néz ki az ork, hogy túl nagy az olifánt stb...mert egyszerűen a film nagyon meg volt csinálva.
De ez eltünt...nem maradt semmi, csak több év várakozás, és hatalmas üresség a szívemben.
KÁR volt érte:(

Pib Creative Commons License 2004.01.11 0 0 107
"egy varázsló mér harcol és mért nem használja a avarázserejét? Számomra ez érthetetlen."

Húúúbazzeg.

Előzmény: hac (104)
-boneheaD- Creative Commons License 2004.01.11 0 0 106
Olvasd el a könyvet, talán rájössz...
De gondolom felesleges mondani.
Előzmény: hac (103)
kranführer Creative Commons License 2004.01.11 0 0 105
Nem gondoljátok hogy először el kellene olvasni a Babót, utána a Gyűrűk Ura könyvet, aztán még egyszer, aztán újra, majd jöhet a Szilmarillok és utána beülni a moziba aztán meg nem írnak egyesek hülyeséget a fórumba. Majdnem lehetetlen ezt a művet megfilmesíteni de ez PJ-nek sikerült nem is akár hogyan, szvsz NAGYON JÓL!!!
Üdv
k
hac Creative Commons License 2004.01.11 0 0 104
Mondja meg nekem valaki, egy varázsló mér harcol és mért nem használja a avarázserejét?
Számomra ez érthetetlen.
hac Creative Commons License 2004.01.11 0 0 103
Emberek ez valakinek tetszett?!
Az els? két rész még csak-csak.
De ez az utsó.
Így elhúzni valamit.
Hát ezt valaki megkajolja?
Szerintem az összes Frodós jelenetet újra kéne forgatni. Vagy megvágni 5 percesre Frodó összes idejét a filmben.
A végén már azon szurkoltam, hogy lökjék már be azt a nyámnyilát a vulkánba.
A tökös haverja nélkül egy nagy büdös nulla lenne.
Nem tudom mit akart kifejezni ezekben a szenvelgésekben, de náliunk az egész család már kinjában nevetett.
fene_vad Creative Commons License 2004.01.11 0 0 102
szbalázs: menj el innen
1ébként meg ha már nyúlásról van szó akkor nem lehet nem megemlíteni a felt?n?en nyilvánvaló kapcsolatot középfölde története és a skandináv-germán mitológiák között... ami persze 1általán nem baj
Strong Bad Creative Commons License 2004.01.11 0 0 101
De nagyon ostoba vagy :-)
Előzmény: Sz. Balázs (5)
Elanor78 Creative Commons License 2004.01.11 0 0 100
Húúú, Sz. Balázs ez nagyon gáz volt! Légyszi vizsgáztasd azokat, akik tényleg a barátaid.
Tisztelettel:
Elanor
Vérpistike Creative Commons License 2004.01.11 0 0 99
folyamán:)
fránya ujjaim...:)))
mindig félreütnek
Előzmény: Vérpistike (98)
Vérpistike Creative Commons License 2004.01.11 0 0 98
Nekem nagyon tetszett...
A jelenetek egyre jobbak,egyre szebbek lettek a film folyamén és most derült ki igazán,miért volt jó,hogy Peter Jackson rendezte a filmet(Hullajó,stb...).
Kellett ehhez az,hogy valaki tudja,hogyan kell megjeleníteni élőholtakat,ill. ismerje a horrort, a rettegést.

A zene 1000%-osan teljesít,főleg,mikor énekel Pippin meg Aragorn!Bevallom,ott elmorzsoltam néhány könnycseppet:)

Ez na-gyon el-lett ta-lál-va.
:))))

Szerintem mindenkinek érdemes megnézni,még annak is aki csak lopásról meg egyébről tud ide írni sértett büszkeségében.Legalább nem nevetik ki:)

wheather Creative Commons License 2004.01.11 0 0 97
Uccsó OFF, mert aztán mehetek kukoricán térdeplésre:)

8-tól kezdődik, aztán a manó se tudja, meddig tart!
Kössz az aggódást, lassan én is aggódom:-)))

A többit később!

Előzmény: Mikey-Soft (96)
Mikey-Soft Creative Commons License 2004.01.11 0 0 96
OFF már megint :((

Wheather:

Drukkolunk 19.-én! Hánykor vizsgázol?

Akkor utána valamikor. Addig meg megnézzük még párszor! :))))

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ennél az alkotásnál fogom megdönteni az egy filmre eső mozilátogatottságomat, elvéve az elsőséget a "Galaxy Quest" és a "Star Trek: Űrlázadás"-tól. :))))

Mostmár befejezem az OFF-olást, meg tényleg fekszem az ágyba!

Hétfőn remélhetőleg rakok is fel pár ROTK-os képet ide!

Mikey-Soft

Előzmény: wheather (95)
wheather Creative Commons License 2004.01.11 0 0 95
:-)
Nekem OK a dolog, viszont akkor szorítsatok 19-én, összevont szigorlatom lesz, és félek, hogy a GYU már így is túlságosan elvette az eszem:-))). Utána bármikor:-))))
Előzmény: Mikey-Soft (94)
Mikey-Soft Creative Commons License 2004.01.11 0 0 94
Köszi, neked is!

Még egy utolsó kérdés mindenkinek: topiktalálkozóhoz mit szólnátok?

Esetleg megnézhetnénk egyszerre sokan a filmet valamikor a DP-ban!

Mikey-Soft

Előzmény: wheather (93)
wheather Creative Commons License 2004.01.11 0 0 93
Jó éjt!:-)
Előzmény: Mikey-Soft (92)
Mikey-Soft Creative Commons License 2004.01.11 0 0 92
OFF-olok, de mindegy!

Max. a postára ugrok ki, de azzal annyira hamar végzek mindig. :)))

De már én is gondoltam egy szabadnapra a nyugis mozizás érdekében!!!

Remélem, már nem kell többet OFF-olnom! :))

Mikey-Soft

Előzmény: wheather (90)
Mikey-Soft Creative Commons License 2004.01.11 0 0 91
Wheather:

Na, mostanra még egy utolsó gondolat, aztán megyek aludni.

Lehet, hogy utálni fogtok érte, de nekem eredeti hanggal nézni Gyűrűk urát nem nagyon megy. Próbáltam többször is, de valahogy nem sikerült megbarátkoznom az angol hanggal (úgyhogy nem "látatlanban" mondom).

Mi a szinkronos változatot láttuk, és meg kell mondjam, néha azt hittem, a plafon leszakad néhány hangosabb jelenetnél! Ugyanez igaz a DTS-ES 6.1-es magyar szinkronokra a bővített DVD-ken, szólnak mint állat, van már néhány repedés a mennyezeten a nappalinkban :))).

Igaz, a Gyűrű szövetségének eléggé "akadozik" néha a magyar hangja, de legalább már tudom, miért. Volt egy interjú a hangmérnökkel a DVDcenter Magazinban, és írta, hogy nem tudták jól megoldani a hang konvertálását, ezért az akadás benne maradt, de a Két toronynál már sikerült ezt a problémát elkerülni.

Mikey-Soft

Előzmény: wheather (88)
wheather Creative Commons License 2004.01.11 0 0 90
Ó, az a legkevesebb!!! Az nem probléma, hogy délután 4-ig dolgozol!!! Esetleg nem kell valamit elintézned a bankban?? Ott ooooolyan hosszú sorok vannak?? Vízmű? Elmű? Földhivatal? Sóhivatal??? Naaaaaaa, egy Gyűrűk ura filmért.........
Előzmény: Mikey-Soft (89)
Mikey-Soft Creative Commons License 2004.01.11 0 0 89
Wheather:

Jó az ötlet, csak egyetlen negatívum van, ami miatt nem működik: ugyanis hétköznap délután négyig dolgozom.

OFF, de mindenkinek szól!

Előszedtem a "Kultúrálatlan moziközönség..." című topikot a süllyesztőből, ha gondoljátok, oda felírhatjátok a "közönséggel" szembeni sirámokat!

Mikey-Soft

Előzmény: wheather (88)
wheather Creative Commons License 2004.01.11 0 0 88
Óh, Ti szegények!!!! Ha javasolhatom, hétközben a délelőtti órákban igen kevesen vannak!! Tapasztaltam! Most nincs téli szünet se, hogy az aprónép zavarjon!!! És mégegy. Az eredetiben sokkal, de sokkal élvezhetőbb a zene, a hangeffektusok! A Boszorkányúr megjelenésénél majdnem nem maradt száraz......., viszont a szinkronosnál nem ütött akkorát. Mondjuk azt már a corvinban láttam. A másik: az olifántok olyan zajt csaptak a DP-ban, hogy szabályosan remegett a padozat!!! És sok egyéb, de ez igazán nem szegi kedvem, oszt még jó sokszor megnézem, mert ugye jó sokára jön a dvd, addig meg nem bírom ki:-))))
Előzmény: Mikey-Soft (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!