Keresés

Részletes keresés

zéeles Creative Commons License 2017.08.07 -1 0 29206

Üdv, vakucsövet denaturált szesszel és vattával takaríthatom? Hozzáértem.. Ez van itthon. Köszi

vectragt2 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 29205

Sziasztok!

 

Esetleg valakinek van 580ex II vakuhoz villanó csőhöz gyújtó trafója?

Előre is köszönöm válaszaitokat! 

Üdv.

zorko Creative Commons License 2017.08.07 0 0 29204

Valoszinuleg az IGBT ment tönkre, sajnos konkret típust nem tudok mondani...

Esetleg katalogusadatok alapjan lehetne keresni helyettesitot. (Masik ugyanilyen vakuban megnézni, ha olvasható a tipusszam...)

Esetleg futoz tudhat még segiteni, bar mar eleg rég nem jart erre.

Előzmény: Ódy88 (29201)
Ódy88 Creative Commons License 2017.08.06 -1 0 29203

A másik oldal.

Előzmény: nemethla (29202)
nemethla Creative Commons License 2017.08.06 0 0 29202

A másik oldali kép többet mondana, így csak gyanítani lehet, hogy a nagyfeszt előállító körben szart be vmi

Előzmény: Ódy88 (29201)
Ódy88 Creative Commons License 2017.08.06 -1 0 29201

Sziasztok!

 

Van két darab Meike MK 600-as rendszervakum, melyen ugyan az az alkatrész hibásodott meg. Kapcsolási rajzot nem találok. Tudja valaki mi ennek az alkatrésznek a pontos típusa? 

Előre is köszönöm a segítséget!

nemethla Creative Commons License 2017.08.05 0 1 29200

Urak, hölgyek!

Nem azé', hogy kötözködjek, ez a topik a "tippek, trükkök" - de nem az eladási trükkök helye eredetileg.

Hanem a tanács és ötlet-adás, -kérés helye.
Adás-vétellel menjetek légy szíves a "Lámpák, vakuk, adok-veszek" topikba, ott a felugró figyelmeztetés is él,

és az adásvételnek ott a helye. Itt előbb-utóbb benéz egy moderátor és takarít, annak meg sokan nem fogtok örülni.

Köszönöm.

[CSD] Creative Commons License 2017.08.03 -1 0 29199

Bowens T-adapter rendszervaku tartó átalakító

 

 

Lehetővé teszi bármilyen rendszervaku használatát Bowens bajonettes fényterelőkkel. Dönthető fejjel, lámpaállványra.

 

9.000 Ft.

 

csehdaniel@gmail.com

06302858505

HG5villanyosember Creative Commons License 2017.07.13 0 0 29198

üdv, kaphatok róla fotókat? köszönöm

Előzmény: egyklikk (29191)
p.geiger Creative Commons License 2017.07.12 -1 0 29197

Eladó néhányszor használt (kb.5 óra!!) Yongnuo YN900 LED Panel, eredeti csomagolásában tartozékaival:
- 1 db kézi tartó
- 1 db vezeték nélküli távirányító
- 1 db "frost" diffúzor
- 1 db sárga diffúzor
- 1 db hálózati adapter
- Ajándék 2 db NP-F960 (8600 mAh) akkumulátorral
- Ajándék hálózati akkumulátor töltővel

Tulajdonságok: 900 db 5500K LED, 95+ CRI LED-ek, iOS és Android rendszerrõl is vezérelhetõ, változtatható teljesítmény 7200LM (kb.500W), Élettartam: 50000 óra.

Ár: 80e Ft.

Kipróbálható és megtekinthető Győrben.
E-mail: peter.geiger@freemail.hu

GreenPig Creative Commons License 2017.07.11 0 0 29196

Eladó kihasználatlanság miatt (4-5ször használt) JinBei DF-200led V 5500K led állandófényű lámpa.

 

Továbbá hozzátartozó fényformálók

Esernyőre nyitható Jinbei 150cm octobox

90*180as softbox méhsejt ráccsal

Jinbei 3000 lámpatartó állvány

 

Együtt : 160 000.-

Lámpa: 125. 000.-

 

 

érdeklődni: ukulel11@gmail.com

Köszönöm

HG5villanyosember Creative Commons License 2017.07.10 0 0 29195

üdv, lehet tudni a típusát és az állapotát? köszi

Előzmény: egyklikk (29191)
Fuzi69 Creative Commons License 2017.07.08 -1 0 29194

BOCS! De a Telefonszámom meg elírtam :-(

 

telefon: 60/30 21736huszonhárom

Fuzi69 Creative Commons License 2017.07.08 -1 0 29193

Képek lemaradtak :-(

 

  

Fuzi69 Creative Commons License 2017.07.08 -1 0 29192

Sziasztok!

 

Rendszer váltás miatt eladó egy Canon EX 430 II vaku. Első tulajdonosa vagyok és szinte nem is használtam, mert nem tudtam megbarátkozni a használatával :-) Doboza nincs meg, de a szövettartója és a talpa megvan. Hibátlan műdödés, HSS. Magyarországi vétel volt. Edigital.

Megtekínthető és átvehető budapesten.

 

Szériaszám: 035814

Ára: 50.000 Ft

 

  

 

 

email: power32 kukac gmail.com

telefon: 60/70 21736huszonhárom

nort_on Creative Commons License 2017.06.19 -1 0 29190

Eladó!

 

Villanj körte vaku szett: 2 darab 45 Ws vaku, 2 darab 2 m-es állvány, 84 cm-es ernyők (2 db fehér áteresztő, 2 db ezüst), szinkronkábel, 2 darab égőfoglalat állvány- és ernyőcsatlakozóval, hálózati kábellel, táska.

 

Kb 3-szor volt kipróbálva, teljesen újszerű és hibátlan.

 

Ár: 18 ezer

 

Érdeklődni inkább emailben: norbert.petrovics@gmail.com vagy telefonon: 20 / 56 33 725

 

zoom03 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 29189

Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: exhighand (29188)
exhighand Creative Commons License 2017.06.06 0 0 29188

Oxidáltak a kijelző érintkezői. Széntartalmú gumira támaszkodik, az meg a nyák aranyozott érintkezősorásra. Egy szét-össze szerelés segíthet.

 

Előzmény: zoom03 (29186)
nemethla Creative Commons License 2017.06.06 0 0 29187

Frissíts egy firmwaret. Hátha.

 

Előzmény: zoom03 (29186)
zoom03 Creative Commons License 2017.06.05 0 0 29186

Sziasztok!

 

Mi okozza a képen látható a hibajelenséget?

 

 

YN600EX-RT a vaku típusa. Közvetlenül bekapcsoláskort -- a bejelentkező képernyő után --, a kijelzőn nem jelenik meg a többi beállítás, csak ez a vonal. A vaku LED lámpái nem világítanak, nem töltődik fel a kondenzátor. Az egész installálási művelet mintha megszakadna, majd néhány újbóli bekapcsolás után (kb. 5-6 be-, és kikapcs) már minden jó. Előtte manuálban, szolga módban használtam a vakut. Még az eredeti szoftver van rajta. Ezt 10 nap alatt háromszor csinálta és rendes bebootolást sohasem. Az elemek eltávolítás sem segített, a hiba maradt változatlanul (csak a ki-, és bekapcsolós próbálkozás után tudtam használni a vakut).

 

Segítő válaszokat előre is megköszönöm. 

GPF Creative Commons License 2017.05.26 0 1 29185

Nekem is ilyen van. De én egy akcióban kaptam hozzá egy csomó Epson papírt is, azokat használom. Nekem nagyon tetszik, hogy azon a papíron vízálló a nyomat.

 

Szerintem érdemes lehet nézni az Aldi-Lidl akciókat. Ott is felbukkannak papírok, nekem jó tapasztalatom van velük.

Előzmény: nagytomsky (29184)
nagytomsky Creative Commons License 2017.05.26 0 0 29184

Sziasztok!
Sikerült vásárolnom egy csudajó kis nyomtatót (Epson L810). A gyár azzal kecsegtetett, hogy ilyen olcsó még nem volt a nyomtatás. Ez félig-meddig igaz is; már ami a tinta költséghatékonyságát illeti. Na de a papír az nagyon drága bele!
Vásároltam fantasztikus Canson 10×15-ös papírt a jófogáson és FANTASZTIKUS a képminősége. Találtam itthon Victoria fotópapírt (vastagat), és BORZALMAS a minősége.
Van valakinek tapasztalata abban, hogy mi az a papír, ami nem horror árú (30ft-nál alacsonyabb a 10×15-ös költsége) és jó minőséget tud produkálni?
Nagy tételben szeretnék vásárolni, nem csak hébe-hóba a jófogásról.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

húsz 55hét 31negyven

nagytomsky kukac gmail pont com

Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2017.05.18 0 0 29183

Ma vettem egy 600-as Mark II-eset az sima 600-asom mellé. A kettő között a feliraton kívül csak annyi különbséget találtam, hogy a kettes alvó üzemmódban a kijelzőn hagy egy kis ikont, hogy még nem kapcsolt ki.

 

Egyszer sikerült párosítanom őket, de azóta sem tudom, hogy pontosan mit is kell beállítani rajtuk. Van valakinek erről egy rövid leírása?

Előzmény: nemethla (29182)
nemethla Creative Commons License 2017.05.18 0 0 29182

optaki=optikai

Létező különbség még, hogy a 600-as tud 200mm-ig zoomolni.

Persze ez ritkán kell....

A 600-as mark II-ese gyárilag tudja a Canon EXRT-ket fogadni és vezérelni.

Persze csak yongnuo módra, szóval ez a leírás, az élet még hozhat meglepetést. DE:

van rajta USB, firmware frissíthető modell.

Előzmény: nemethla (29181)
nemethla Creative Commons License 2017.05.18 0 0 29181

A rádiósból, mert erős napfényben gyakran nincs csak 2-3 méter hatótávolság az optaki rendszerben, másrészt pl templomban a szertartás "segítői"

éppen betakarják a letett slve vaku és közted az optikai átvitelt. 2,4G-s a 600RT, jó esetben nem zavar bele wifi. De azt tudod ellenőrzni, és válthatsz frekit.

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (29180)
Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2017.05.17 0 0 29180

Tudja valaki, hogy a Yongnuo YN-600EX RT II és a Yongnuo YN-685 rendszervakuk között mi a bő tízezer forintos áron kívül?

Csak annyit tudok, hogy a kettő egymást nem vezérli. A leírások alapján a kulcsszámuk és más jellemzőjük is hasonló. Melyikből érdemes többet venni, ha egyikkel szeretném a másikat vezérelni szinkronvakunak? Előre is köszönöm!

Homo mirabundus Creative Commons License 2017.03.27 -1 0 29179

  Így volt biza, nagy keletje volt az alkoholos filcnek:D, pénz meg... No, akkor anekdotázzunk...

  Némelyik noname forgalmazó valószínűleg a nagy gyártók selejtjéből is táplálkozhatott, a még címkézetlen, de a QP-t ki nem érdemlő darabokat "megmenthették" a bezúzástól - szóval ellopták (azt nem is merem feltételezni, hogy felvásárolhatták...) és eladták a majdnem szemetet (pont, mint a kunszentmiklósi Levis farmert:D). Abból gondolom ezt, hogy ritkán volt ezeknek akkora a kapacitása, amekkorának árulták őket, de ilyesmi a szupermarket-pendrájvoknál máig is előfordul:(. Van még nekem is ilyen CF-em; menne is talán, csak már valóban kicsi, és eleinte az erase/write ciklusszám valóban félelmetesen alacsonyra is sikeredhetett... Olyan előfordult, hogy a "nagyobbak" -vagyis a sokszáz megásak:)- egy idő után durván belassultak, vsz a szaporodó hibák miatt - nem tudom, nem jártam utána, ez valóban csak találgatás. A hibák nyilván most is szaporodgatnak, de a memória-menedzsmet már jól eldugja őket. Igazából a megbízhatóság régen sem volt rosszabb, mindig is az avulás vitte kukába a holmik többségét.

 

  Sőt, nekem még van több jól működő PCMCIA kártyáim is, 1G-sak, a laptopon van hozzájuk még fészek is a kártyaolvasó adapter miatt, de hát valahogy mégsem azt veszem elő, ha külső eszköz kell... CF-em csak az én hibámból ment tönkre (nem mindig tolerálja a sok g-t...), egy SDHC viszont "önmagától" - franc se tudja, vsz sztatikus töltés nyírhatta ki. Ugyanakkor láttam olyan SDXC-t, amit napon hagytak és mintha megsült volna, nem hogy elveszítette a teljes adatállományát, de onnantól már formázni sem engedte magát.se géppel, se telefonnal, a kártyaolvasó meg észre sem vette.

  Az viszont nagyon nem közismert, hogy mekkora áramot képesek a CF-ek felzabálni - a typeII-k bizony többszáz mA-t is. Ez főleg a valóban gyorsak nyűgje íráskor, de hogy mennyire melegedhetnek emiatt... Állítólag az SSD-k ebben jobbak, de én már éreztem forrónak olyannak is az egyik oldalát egy elátkozott Win-konfig után...

Előzmény: ötfelezős (29178)
ötfelezős Creative Commons License 2017.03.26 0 0 29178

12-14 éve szerintem mindenki sportot űzött belőle, hogy noname kártyákat vegyen, akkora volt az árkülönbség. Nekem ezek közül egy sem ment tönkre, pár éve még használtam zsebgépnek egy 4 Mp-s Canon kompaktot, abba hajigáltam bele megint ezeket, mint 2003-ban. Volt olyan, amelyiknek gyártója még a címkére is sajnálta a pénzt, én rajzoltam filccel egy krikszkrakszot az egyik oldalra, hogy egyszerűbb legyen a bedugás.

Igaz, a 10 éves korosztályból nekem is ment gallyra egy 2 G-s pendrive-om.

 

 

Homo mirabundus Creative Commons License 2017.03.26 0 0 29177

Jahno, tisztában vagy azzal, mit jelent a "kihozatali mutató"? Amivel mi, mint felhasználók sehol nem is találkozunk, legfeljebb az árban kifejeződő hatásával...?

  És vajon azzal tisztában vagy-e, hogy hány szolgáltató szerverparkjaiban gurulnak még 486-ok(!) meg hasonlók, amikről a fiatalabbak már nem is hallottak, giga alatti(!) vincsikből összerakott NAS-okat hajtva? Huszadik éve, de köszönik szépen, jól vannak, amíg van cserebere-vincsi és ventillátor, miközben a sokadik rendszergazda a sokadik PC-jét vagy laptopját nyúzza... Nyilván kidobásra kerülnek majd, ha - ha végképp lejárt az idejük, de megdöbbentő, hányan nem gondolták még így. (Nehogy a guglival gyere, mint ellenpéldával - az teljesen más "iparág"... ). És azért ezek nagy rendszerek gépek tucatjaival, jóval valószínűsíthetőbb meghibásodásokkal, nem egy csóri apró rendszer-elem, mint egy flash memória... Ennyit a megbízhatóság változásáról. Nyilván javulnia kell, de legalábbis nem lehet rosszabb az idő múlásával, ám ez egyre kevésbé tényező, amikor az erkölcsi avulási cikluson kívülre szorul a várható első meghibásodás. Mert még mindig kalkulálnak ilyesmivel, ez piaci kérdés.

   Kihaltak az első flash-ek? Noná, ámde elsöprő többségük nem műszaki hibák, hanem elsősorban az említett erkölcsi avulás, esetleg mechanikai károsodás miatt - még szép, hogy nem kínlódok egy néhányszor tízmegással, amikor sokgigásat vehetek bagóért... Nem is tudom, mi ellen érvelsz. Főleg nem annak fényében, hogy mintha olyasmit írtam volna: én nem állítottam sehol, hogy talicska kell a sok tönkrement szutyok eltávolításához.

 

  Ez az egész azzal indult, hogy ha egyszer valóban elszáll volna a kártya, annak lehet ilyen oka - mi több, ez egy igen valószínű ok, és ez az integráltsági fokkal nagyban összefügg. Ám még csak nem is nem úgy említettem, hogy ez lenne az egyetlen "opció", sőt, magát a kártyahibát is kétségbe vontuk, mert egy kontakthiba azért csak valószínűbb. Mostanáig nem értem, mi volt ebben az, ami ennyire ingerel - amire gondolhatnék, hogy én mondtam. Ha tényleg így lenne, akkor azt a te szociális problémádként fogom kezelni:(. 

 

  Mivel mint a félvezetőgyártásban bizonyosan -és ne haragudj, de feltételezésem szerint a mikroelektronikában is- teljesen járatlantól igazságtalan lenne rajtad számonkérni olyan dolgokat, amelyek semmiképpen sem tartoznak még (egyébként a szakmán belül is csak szűk területen) az általános ismeretek közé, ezeken a dolgokon nem vitatkoznék veled - ahogy ahhoz sem veszem a bátorságot, hogy a napi tapasztalataiddal szembe menve vitassam azok valósságát vagy a belőlük levont konzekvenciáid. Mert butaság lenne. Viszont nem is írtam sehol olyasmit, amivel kétségbe igyekeznék vonni őket...

 

   Amúgy a flash memóriákra nemigen adtak meg soha élettartam-adatokat -ha mégis, kerüld a típust, mert vajon mire alapozzák?-, de ez alól kivétel az írás-olvasás ciklus; a kapacitás- és sebességnövelés mellett a gyártók ennek a szaporításán tornáznak leginkább, de mert ez a három egymásnak technológiailag ellentmondó paraméter, már hírnek számít egy ötven százalékos ciklusszám-emelés is. Ja, és mindháromnak közvetlen köze is van a beépített koszhoz:), de ez evidencia. A mi praxisunkban szerencsére aligha érdekel akárkit is, hogy tízezer vagy nyolvanezer a max. ciklusszám, de azért léteznek olyan területek, ahol már számíthat a dolog. Az SSD-k kezelésére pont emiatt fut külön program a gépeken...

Előzmény: Jahno (29176)
Jahno Creative Commons License 2017.03.24 0 0 29176

Én csak azért kötekszem, mert bírom az ilyen kijelentéseket, amit mindeki szajkóz, legfeljebb nincs mögötte semmi "Minden méretcsökkenés rombolja a kihozatali mutatókat." Mert Te tudod.

 

 

"Látod, hivatkozol a Nikon vázakra azzal, hogy értelmes a hűtésük, és különben sem melegszenek annyira,"

Dehogy a Nikonra, nagy része nem bírja, de nem is arra való. Én X órákat videózom egyhuzamban, ami néha verheti a 10-20at is, meg mikorhogy. És igen, melegben. Meg napon. Meg akármi.

 

És akármerre lehettél mérnök, nekem nem pár perces videóim vannak, éppen ezt próbáltam magyarázni, hogy ilyesmikkel foglalkozom, néha akárhány órát mennek egyhuzamban a gépek. Van ami kikapcsol és nem bírja, de nem lehet belőle általánosítani, Te meg pont ezt csinálod.

 

Oszt lehet mérnökként dolgozni, meg minden, de látszik, hogy nem nyomkodsz úgy és annyi cuccot, mint én, vagy nem hibaelhárítasz és mit tudom én. És még mindig ott tartunk, hogy az első flash meghajtók már mindenhol kihaltak, az újak a gyári paraméterek alapján is egyre többet bírnak, de gyakorlat is azt igazolja, hogy nagyon nem akarnak megdögleni, pedig egyre nagyobbak. Vagy mi számít már miniatürizálásnak? 10 éve még a gigás SD kártya is egy vagyon volt, most negyed áron adják a 32 gigás extra gyors sebességűt. Semmi piaci tapasztalat nem mutatja azt, hogy ha nagyobb, akkor előbb elhullik és szarabb.

Előzmény: Homo mirabundus (29175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!