Keresés

Részletes keresés

Hiver Creative Commons License 2008.12.15 0 0 783
Hetvegen foztem neki ilyet: csirkehat+rizs+GretiMix+s.repa+f.repa, meg a vegen kevertem hozza egy huskonzervet, mert kicsit tuladagoltam a koretet. Izesitesnek egy nagy kuktanyi kajaba 1 tk vegetat es egy tk zoldfuszer kevereket raktam bele, nem reklamalt :o) Falja, nem ugy mint a tapot, amit csak immel-ammal nyommog. Hiaba, nem hulye, kutya ;o)))
Viszont egy kicsit tuladagoltam a dolgokat, elfelejtettem, hogy attol, hogy 6 l a kukta, meg nem kell egybol 6 kilo kajat fozni a 13 kilos kutynak :o) Szoval most par napig nem kap tapot, az elall, ezt kell elfogyasztani. Aztan johet a kevert kajalas, vitaminokrol meg majd megkerdezem az allatorvost.
Nyers fokhagyma + olaj jo otlet, majd kap azt is bele egy picit.
Előzmény: nettomazsola (768)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.14 0 0 782
Oké. Pedig érdekelne a véleményed. :-))))
Előzmény: nettomazsola (781)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.14 0 0 781
en nem. de konzervekkel sosem foglalkoztam.
Előzmény: HelLopez (780)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.14 0 0 780
Kale és Terra Canis konzerveket ismeri valaki?
Előzmény: nettomazsola (779)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.13 0 0 779
merthogy nem tipikus magyar neve van. en elegge meglepödtem mikor elöször hallottam.
Előzmény: HelLopez (778)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.13 0 0 778

Bizony, Aladár volt.

Előzmény: nettomazsola (777)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.13 0 0 777
azt tudtad, h Aujeszky az magyar allatrovos volt? Aladar azt hiszem.
Előzmény: HelLopez (776)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.13 0 0 776

No, mi olyan szárítottat fogyasztunk lassan nagyelhasználói méretben.

 

Jogos, sertéshúst nem szabad nyersen adni az Aujeszky-vírus miatt - igaz, évtizedek óta nem jelent meg felénk, de az nem jelent semmit.

 

Vadat se szabad nyersen.

 

A magam részéröl nem is kapnak semmi nyers húst. 90% a konzervet eszik, 10% ha olyanom van, és fözök.

Előzmény: nettomazsola (775)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.13 0 0 775
de ugye megfözöd! disznohust NEM ehet nyersen!


lehet kapni direkt kutyanak szaritott-füstölt v mi, de jo barna malacfület. azt lehet nyersen adni.
Előzmény: Törölt nick (772)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.13 0 0 774
"Milyen zoldseget szabad adni a kutynak, es milyet nem?"

vegülis nem cel minel több zöldseget adni neki. nem kecske az ...
ugy altalanosan, a " leveszöldseg" jo.

nem hiszem, h barmilyen zöldsegtöl baja lenne, inkabb nem emeszti meg, rengeteget kakal, es büdöseket ereget. ( mint az ember).

en sokszor csinaltam, h a csaladnak föztem sok csontos hussal, zöldseggel levest, leszürtem, es a sürüjet a kutya ette meg teszta v rizzsel, nekünk meg volt allati finom leves.
( mondtam is a gyerekeknek, h a kutya elöl nem ehetik el a hust! hehe)
Előzmény: Hiver (767)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.12 0 0 773

No, az enyémek is annyi malacfület esznek, hogy annyi malac nincs is! :-DDD

Előzmény: Törölt nick (772)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.12 0 0 770

Marketing... Továbbra is azt mondom, van belöle 1-2 (szó szerint) jó is.

De többnyire... Hm. Többet árt hosszú távon...

Előzmény: nettomazsola (764)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.12 0 0 769
bocs, siettem;

"keverni lehet a tapokat," = fött kajat lehet tappal keverni ..........
Előzmény: nettomazsola (768)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.12 0 0 768
keverni lehet a tapokat, de akkor nagyon kell vigyazni minden plusz vitaminnal. ha "kinötte magat" akkor nem kell semmilyen vitamin, bar en vettem Mo-on egy egy egy nemtom mit ami olyan altalanos vmi volt es ugy vettem eszre jot tesz. szep volt a szöre stb.

kaja min 50% hus es a többi az teszta-rizs-zoldseg.

en leirtam mar többször;
kuktaba hus + rizs + repa es sipolas utan elzarni. mire kihült minden meg is fött.
igy a legkevesbe büdös.

zöld füszereket perszehogy, en is tettem petrezselymet de leginkabb a szag ellen ... soval ovatosan.
lehet 1 leveskockat beletenni tenyleg csak a szag miatt, de igazabol nem kell.
a vegen nyers fokhagyma. valamennyi.
es jo minösegü olaj 1 - 2 evökanal.

minek recept?
barmilyen hust erre a mintara meg tudsz csinalni. nagy valtozatossag tenyleg nem kell, ha eltalalod, h mit szeret.
ha van nagy porcogos cupak azt mindenkeppen! imadjak es a porcogo nagyon fontos.

egyebkent a csont fözes is a zselatin miatt fontos e s JO! ( embernek is!!)

lehet meg joghurtot v turot a kajaba keverni, de a turo kicsit jo draga mostansag ...

nyers tojastol nekem fostak a kutyaim. söt a föttöl is.

serteshust soha semmilyen formaban nem adtam, fözve sem. szarnyas v marha.
Előzmény: Hiver (767)
Hiver Creative Commons License 2008.12.12 0 0 767
Milyen zoldseget szabad adni a kutynak, es milyet nem?
Amit tudok, hogy lehet: sargarepa, feherrepa, paradicsom, salata
Amirol sejtem, hogy nem: K-betusok (karfiol, karalabe, kaposzta, kelkaposzta, kelbimbo), bab, borso, lencse - ezek felfujjak (?), es a krumpli, amit nem nagyon tud megemeszteni. Gomba is nehezen emesztheto. ???
Paprika? Hagyma fozve? Uborka?

Mas: tegnap a kutyakonzerveket nezegetve a TESCO-ban (nem meglepo modon egyiknek se volt szimpi az osszetetele, igy csak 1-2-t vettunk vesztartaleknak, ha mas vigyaz a kutyra, akkor a kezebe lehessen nyomni, hogy na ezt kell vele megetetni.) elkeseredesemben az emberi huskonzerveket is elkezdtem bevizsgalni, es talaltunk csirkeloncshust 52% hussal (nem ipari szalonna, borke, meg ilyen sz@rok, hanem frankon csirkehus), olcsobbert, mint a kutyakonzervek. Ezt ki fogom probalni a hazikoszt egyik alapanyagakent.
Kezdetnek csirkeloncshus+farhat puhara fozve+rizs+s.repa+f.repa jonak tunik?

Mennyit kell/szabad sozni/fuszerezni? Zoldfuszerek kis mennyisegben ugyanugy hasznosak, mint az embernel (elvegre legtobbjuk gyogynoveny)?

Tudtok-e olyan linket, ahol jo kutyakaja receptek vannak?

Jo leveses fott kajahoz hozzakeverni kb. 30-40% tapot, az kelloen kompromisszumos megoldasnak tunik, ti szoktatok keverni a kettot?

(Ha nem jo topikban kerdezgetek, nyugodtan iranyitsatok at egy masikra ;o)

Hiver Creative Commons License 2008.12.12 0 0 766
20 eve gyerek voltam, es anyu etette, de o a kenyeztetos, nem-tudomanyos fajta. Ha nem izlett a kutyanak a kaja, gyorsan fozott neki vmi mast. Volt olyan, hogy kint felejtette a kutyakajat a tuzhelyen, es en veletlenul megettem, mert azt hittem, nekunk csinalta ;o)
Az volt a szerencseje a kutynak, hogy tesom csecsemo volt, amikor o kolyok, es rengeteg maradek bebikajat kapott, ami valoszinuleg neki is tokeletes volt. Kesobb pedig nem csinaltunk nagy ugyet az etetesbol: alap Darling-Chappi tapok, csirke fej/lab/farhat + maradekok. Jol elvolt ezeken, nem volt egy kenyes tipus (keverekek rulez), de azert igy utolag belegondolva lehetett volna fittebb is, biztos ebben az etetesnek is szerepe van, nem csak a nevelesnek/eletmodnak.
Masreszt az elozo ebbel nem voltak sportceljaim, a mostanival viszont futni szeretnek, sokat.
Szoval nagyon nem mindegy, mit eszik, milyen lesz a csontozata, az izuletei, az izomzata.
Viszont - mint gondolom sokan - en is keresem a koltseghatekony megoldasokat, nem orulnek, ha a kutya napi kajaja tobbe kerulne, mint az enyem. A legjobbnak mondott tapok meg horroraron vannak, ha jol sejtem, bar nagyon meg nem volt idom utananezni.
Előzmény: nettomazsola (738)
Hiver Creative Commons License 2008.12.12 0 0 765
Koszi, ez elsore egy tomor es velos osszefoglalo, inditasnak mar jo is :o)
Előzmény: nettomazsola (736)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.12 0 0 764
engem nem kell meggyözni, h ne szarazat ...
nem tudom miert hiszik el emberek, h az a büdös, barna müanyag bogyo jo egy kutyanak. ( en is elhittem. tudom)
Előzmény: HelLopez (762)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.12 0 0 763

Összetételröl direkt nem beszéltem, mert arról oldalakat vitázhatnánk a táp-pártiakkal - ami nekem nem feladatom.

 

Ami sz@r az sz@r, arról nem vitázom. Ès a legtöbb sajnos az.

Előzmény: nettomazsola (761)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.12 0 0 762

Attól függ, melyiknek...

 

De igaz, a leves becsapás. Amit ki akartam hozni belöle, nem tudsz annyi vizet rátenni, hogyha a kutya megeszi, a kellö folyadékszükséglet kielégítése megtörténjen.

 

A kutyának is (középméret) 1,5-2 l víz ivása kellene naponta...

Előzmény: nettomazsola (761)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.12 0 0 761
ha csak ez lenne a gond akkor a szarazat be lehet aztatni, akarmennyi let raönteni. sokan ugy "csapjak be" a kutyat, h igazi levest öntenek ra es ugy szivesebben megeszi.

a konzerv az nagyreszt viz! azt is fizeted es cipeled. nezd meg hany % a konzerv viztartalma?
Előzmény: HelLopez (745)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.12 0 0 760

Hm. Mehetek vacsizni??? :-DDDD

 

Lököttkéim még mindig alszanak. Lehet, majd márciusban kell öket csak felkeltenem???

Előzmény: Törölt nick (759)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.12 0 0 758

Baromság...

 

Mit kap ma Fruzsi?

Enyéim úgy döntöttek, téli álmot alszanak, egy pisire keltek fel, és újra megy a nagyüzemi horpasztás.

Nem is reggeliztek még.

Előzmény: Törölt nick (757)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.12 0 0 756

Van a neten soook anyag róla. Szerintem simán megtanulható.

 

(Mondjuk, én nem fözök minden napra, nálunk fö kaja a konzerv, és ha találok pl. belsöséget akkor fözök nekik).

Előzmény: Törölt nick (755)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.12 0 0 754

Az koncentrátum. Normál esetben 7-8szor annyi vízzel kellene "felengendi", hogy megfelelö tápértéke legyen. Most, ugyebár, melyik eb iszik hozzá annyit? Vagy, ha a megfelelö mennyiségü vízbe áztatom, nem is tudja megenni, akkora mennyiség lesz...

 

Abban igazuk van sokaknak, hogy a JÒ száraztáp megfelelöen összeállított arányokkal rendelkezik, amit fözésnél valóban nem könnyü eltalálni (BARFnál se).

Viszont maga az eljárás, ahogy készül, minden természetes élelmiszer megjelenési formáját, összetételét változtatja meg.

Előzmény: Törölt nick (751)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.12 0 0 753

Ò, ezt meg fogom nézni. Pont a 100% hús miatt - mert azt nagyon kevesen tehetik ki a termékre, és nem ismerek olyat, aki a Fressben forgalmaz ilyet.

 

No, igen, a "miénknek" is olyan az illata, hogyha pirítósra kenném, bárki megenné húskrémként.

 

A 100% hús egyébként azért nem áll meg, illetve leegyszerüsített, mert ha 100% színhús lenne benne, nagyon gyatra lenne a tápértéke. Az "okos" konzerv/fött kaja a színhús mellett belsöséget is használ, de ez nem újdonság, szerintem egy tájékozottabb kutyatartónak. Csak a 100% hús miatt írom, hogy ez nem arra vonatkozik, hogy csak és kizárólag hús van benne, hanem, hogy a belsöségek mellett a többi az mind emberi fogyasztásra is alkalmas hús, és nem húsliszt, csontliszt, halliszt, stb...


A legjobb egyes reklámozott termékeken a "marhafalatkákkal" meg hasonló megjegyzés. Ugyebár, a marha nem egyenlö a marhahússal... Ha meg csak falatkák, bele se gondoljunk, miböl van az.

Előzmény: kriseva (752)
kriseva Creative Commons License 2008.12.12 0 0 752
Nem,bevallom nem emlékszem a nevére,nem mostanában vettem,de valami Bio izé volt.Egy 80 dkg.-os doboz,ha jól emlékszem,900 valamennyi ft.-ba került.Isteni illata volt,tiszta hússzag.
Előzmény: HelLopez (746)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.11 0 0 746
Ugye, nem a Real Nature vagy a Rinti?
Előzmény: kriseva (739)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.11 0 0 745

Kérdés mi a kutya elönye a száraztáp-etetésében?

 

Mer' az oké, hogy a gazdninak egyszerübb, sokáig eláll, és állhat a kamrában...

 

De az ebnek???

 

(Nem beszélve arról, hogy a száraz állaga miatt sose fog magától annyi vizet inni, amennyi ahhoz kellene, hogy a száraz teljes értékö nedvességtartalommal rendelkezö "tocsoóssá" válljon. Mint, ahogy mi se iszunk önként annyit, amennyit kéne, a kutya is csak akkor iszik, ha szomjúságot érez. Wow, ez "bölcsen" hangzik.

 

A hozzáadott vitaminok nem term. forrásból származnak, a legjobb kaja is min. 30% tápanyag, ásványi anyag, vitamintartalmat veszít a dehidratálással. Utólag meg, mü-vitamin kerül bele - pl. béta-karotin sima színezék. Rengeteg megy bele - naná, hogy hamuszürke helyett szép, piros, barnás rögök legyenek... Stb...)

Előzmény: nettomazsola (736)
HelLopez Creative Commons License 2008.12.11 0 0 744
Bocs, dogfoodanalysist most láttam lejjebb.
Előzmény: HelLopez (743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!