Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2009.08.12 0 0 350
A sync parancs a semminél azért többet csinál. A disk cache-t üríti, azaz fizikailag is a block device-ra írja a tartalmát.
Előzmény: pane (349)
pane Creative Commons License 2009.08.12 0 0 349
Megvan.

64 bad blocks
root@slax:~# sync

De sync parancsra semmit nem csinált. Pendrive formázva lett, de windows továbbá is ír a rossz blockra ami utána nem olvasható vissza.
Előzmény: locsemege (348)
locsemege Creative Commons License 2009.08.11 0 0 348
A -c opció miatt várhatóan igen lassú lesz, akár orákig is el fog vele ügyködni. Ugye a -c ellenőrzi az eszközt, s gondolom, ő hivatott bejegyezni a hibás block-okat a FAT-be.
Előzmény: pane (347)
pane Creative Commons License 2009.08.11 0 0 347
OK. "mkdosfs -c -F 32 -n Kingston /dev/sda1" parancsra beindult villogni a pendrive ledje.

root@slax:~# umount /dev/sda1
umount: /dev/sda1: not mounted
root@slax:~# mkdosfs -c -F 32 -n Kingston /dev/sda1
mkdosfs 2.11 (12 Mar 2005)

Majd kivárom a végét.
Előzmény: locsemege (346)
locsemege Creative Commons License 2009.08.11 0 0 346
Bocs, hogy nem válaszoltam, időközben nyaralnom kellett. :) Most indítottam egy Slax-ot virtuális gépben, látom, mi a probléma. Szinte semmi, nem csináltak ezzel a parancsnévvel szimbolikus linket az mkdosfs parancsra. Tehát akkor így próbáld, a korábbiak ugyanazok:

mkdosfs -c -F 32 -n Kingston /dev/sda1

Lehet még érdekesség amiatt, amiért szólt az fdisk. A fizikai és logikai címek különbözősége nekem gyanús, talán akkor láttam ilyet, amikor nem a szokásos 512 byte-os szektorméretet használta az eszköz. Az 1024 illetve 2048 byte-os szektorméret az, ami még valószínű. Ez utóbbi esetben ez lesz a megfejtés:

mkdosfs -c -F 32 -S 2048 -n Kingston /dev/sda1
Előzmény: pane (345)
pane Creative Commons License 2009.08.05 0 0 345
Igay grafikus felulettel (kivancsisagbol) probaltam de eddig jutottam.

root@slax:~# fdisk -ul

Disk /dev/hdb: 123.5 GB, 123522416640 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 15017 cylinders, total 241254720 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Disk identifier: 0x01080108

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/hdb1 63 241248104 120624021 7 HPFS/NTFS

Disk /dev/sda: 8127 MB, 8127512576 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 988 cylinders, total 15874048 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Disk identifier: 0x004a44a2

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 63 15874047 7936992+ b W95 FAT32
Partition 1 has different physical/logical endings:
phys=(987, 254, 63) logical=(988, 29, 1)
root@slax:~# umount /dev/sda1
umount: /dev/sda1: not mounted
root@slax:~# mkfs.vfat -c -F 32 -n Kingston /dev/sda1
-bash: mkfs.vfat: command not found
root@slax:~# mkfs.vfat -c -F 32 -n Kingston /dev/sda1
-bash: mkfs.vfat: command not found
root@slax:~#


Előzmény: locsemege (341)
locsemege Creative Commons License 2009.08.02 0 0 344
Root joggal nem tudtad írni a - vélhetően - /dev/sdb blockdevice-t?

fdisk -ul

mit mond?
Előzmény: jonick (343)
jonick Creative Commons License 2009.08.02 0 0 343
Szia! Megnéztem linux-val is. Ugyanaz a helyzet, írásvédett, nem formázható. Taposhatom?
Előzmény: locsemege (331)
locsemege Creative Commons License 2009.07.23 0 0 342
332-től eddig olvass vissza, szerintem Neked is segít. Én meg a Windows-hoz nem értek mélyebben, fogalmam sincs, az őrült automatizmusait, akarnokságát hogyan lehet kigyomlálni. Windows-ban az alacsonyabb szintű, hardware közeli problémák megoldásához kevesebb eszköz áll a rendelkezésedre, ezért javasoltam a Linuxot.
Előzmény: Törölt nick (340)
locsemege Creative Commons License 2009.07.23 0 0 341
Szinte bármelyik, de például ez. Letöltöd a *.iso image-et, kiírod CD-re image-ként, azaz nem mint file-t, majd boot-olsz róla. Elég a kis CD, amelyre talán 210 MB fér fel. Persze jó a nagy is, csak felesleges. Ha jól emlékszem, a

login: root
password: toor

Ez utóbbinál ne ijedj meg, nem ír még csillagokat sem a jelszó begépelésekor, olyan, mintha elromlott volna a billentyűzet, persze nem. A végén természetesen enter. Van egy konzolod, azon már elboldogulsz. Másik konzolt nyithatsz Ctrl-Alt-F2, Ctrl-Alt-F3, stb., ezek között lapozgathatsz is szintén Ctrl-Alt-F1, stb.-vel. (Konzolon elég az Alt-F1, Alt-F2, ..., de grafikus felületről konzolra váltásnál kell a Ctrl is, hozzá, ezért írtam így.) Másik konzolon belépve kaphatsz információt a parancsokról man parancs formában, pl.

man ls
man fdisk
man cd


és így tovább. Nyilakkal, page up, page down-nal tudsz mozogni a leírásban, kilépés q-val.

Indíthatsz grafikus felületet, de most nem kell. Amúgy startx parancsra indul.

A gép újraindítása:

shutdown -r now

Leállítása:

shutdown -h now

A Linux case sensitive, tehát kisbetű helyett nem jó a nagy, nagybetű helyett nem jó a kicsi, erre figyelj! Ha kétpaneles filemanager-re van szükséged, ott az

mc

parancs. Konzolon nyilván fapados, DOS feeling, de ne feledd, attól még konzolon is multitask, multiuser oprendszer.
Előzmény: pane (339)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.22 0 0 340
Sajnos nincs Linuxos gép a közelemben, meg én csak Win.hez értek... már amennyire, mert ehhez pl. nemsokat. :S Valami megoldás van win.hez is?!
Előzmény: locsemege (338)
pane Creative Commons License 2009.07.22 0 0 339
Nem vagyok Linuxos zseni de, szeretem a kihívásokat. Lécci dobj egy Linux linket amivel elboldogulok.
Előzmény: locsemege (336)
locsemege Creative Commons License 2009.07.22 0 0 338
Most erre mit mondjak? Meg kell nézni, lehet-e vele kommunikálni. Egy linuxos gépbe bedugod, ott

fdisk -ul

aztán vagy látod, vagy nem. De a kerneltől is nyerhető mindenféle információ róla.
Előzmény: Törölt nick (337)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.22 0 0 337
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni!
Van egy takeMS 2gigás pendrive-om (teljesen új)... Párom rakott rá zenéket, de mikor rátettem itthon a gépemre nem érzékelte, meg sem jelenítette sehol, viszont világított a led a pendive-on. Megpróbáltam laptopra is rárakni, ott is ugyanez, ráadásul 3-4perc után elkezd melegedni a pendrive, a próbálkozok vele... viszont mindezek előtt 1-2 órával még teljesen jó volt, és rendesen lett eltávolítva is... :(
Valami vírus megölhette a gépemről, vagy csak egyszerűen megadta magát a pendrive?!
Lehet még ezen valahogy Segíteni??? Jó lenne, mert sokba került és nem szeretném kidobni :(
Előre is köszi!
E-mail: dorcsikk@gmail.com
locsemege Creative Commons License 2009.07.21 0 0 336
Ha az ijedségen túlvagy, megittál egy kávét, beboot-oltál egy live Linuxot, akkor akár meg is tehetnéd, amit írtam. Egyedül arra kell figyelned, hogy az utolsó paraméter - /dev/sdb1 - valóban a pendrive-od partíciója legyen, nehogy a winchester-ed egyik partícióját formázd. A pendrive bedugása után ezt ellenőrizheted:

fdisk -ul

Aztán ha fel van csatolva valahova a pendrive jelenlegi filerendszere, le kell csatolni:

umount /dev/sdb1

Ezt követően jön a formázás, azt nem írom le mégegyszer. Értelemszerűen, ha látod, hogy a pendrive-od illető partíciója nem az sdb1, akkor mind az umount, mind pedig az mkfs.vfat parancs utolsó paramétereként a helyeset kell megadni. Ha elkészültél, adj még ki egy

sync

parancsot, aztán ha minden igaz, jó lesz. Nagy ritkán vannak olyan pendrive-ok, amelyek nem 512 byte-os szektor mérettel dolgoznak, de megfelelő paraméterezéssel ez is áthidalható. Ugyanakkor nem ez a jellemző.
Előzmény: pane (335)
pane Creative Commons License 2009.07.21 0 0 335
Szektort nem lehet visszaolvasni. Ezért is gondoltam kiiktatni az adatok tárolásából, de ezektől a linuxos dolgoktól amit írtál egy kissé megijedtem.
Előzmény: locsemege (334)
locsemege Creative Commons License 2009.07.21 0 0 334
Nem javítható. Alacsony szintű formázás miért is kellett volna, hogy segítsen? Vagy tudod írni a szektort, s ugyanazt olvasod vissza, amit írtál, ekkor jó, vagy nem, akkor meg rossz. Teljesen mindegy, hogy előtte mondjuk 0-kal megpróbálod felülírni a szektort. Ugye ez flash eszköz, itt még gap-ek sincsenek, mint a HDD esetében.

Egy megoldást tudok. Úgy formázni, hogy amelyik cluster-be esik a hibás szektor, azt bejegyeztetni bad cluster-nek, s így az nem vesz majd részt az adatok tárolásában. Ha mondjuk az illető partíció az sdb1, root joggal Linuxon szerintem ez így néz ki, bár hibás eszközt még sohasem formáztam:

mkfs.vfat -c -F 32 -n Kingston /dev/sdb1

A művelet a szektorok ellenőrzése miatt valószínűleg sokáig tart.
Előzmény: pane (332)
pane Creative Commons License 2009.07.20 0 0 333
Kép kimaradt:

http://s1.images.www.tvn.hu/2009/07/20/19/57/www.tvn.hu_1b79cd4814cbe0bfcb0d7392c00bc753.jpg
Előzmény: pane (332)
pane Creative Commons License 2009.07.20 0 0 332
Segítsen valaki.
Van ez a hiba. Ha ide kerül az adat sérült lesz. Lehet valahogy javítani vagy eltüntetni?
Hard Disk Low Level Format Tool nem segített.
locsemege Creative Commons License 2009.07.18 0 0 331
Nem kell telepíteni, boot-olsz egy live Linux-ot CD-ről. Nem mondtam egy szóval sem, hogy bármit módosíts a HDD-den.
Előzmény: jonick (330)
jonick Creative Commons License 2009.07.17 0 0 330
Nincs linuxom és senki sem használ a környezetemben. Ennyiért nem szeretnék telepíteni. ESetleg más ötlet?
Előzmény: locsemege (329)
locsemege Creative Commons License 2009.07.15 0 0 329
A jelenség akkor is fennáll, ha Linuxon csatolod fel a filerendszert?
Előzmény: jonick (328)
jonick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 328
Egy kérdésem nekem is lenne, próbáltam rá választ keresni, de nem találtam.
Van egy Kingstonom 1GB-s. Van rajta kb. 10 file. A pendrive nem formázható, nem írható, az anyagokat nem tudom megnyitni rajta illetve módosítani. Mindig azt írja ki, hogy írásvédett.
Az anyagokat, ha lemásolom róla, gond nélkül nyithatóak, kezelhetőek.
Ez milyen hiba? Milyen progit keressek hozzá? Visszaállítót probáltam. Köszi.
jonick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 327
Szia!
Próbáld ki ezt: crypthun. Egyszerű, viszonylag gyors több gigánál is.
http://www.linnetwoods.com/fun_with_freeware_1/security/cryptext.html
Előzmény: mogyi29 (325)
locsemege Creative Commons License 2009.06.23 0 0 326
Valahogy így kezdenék neki a keresésnek, de még sohasem volt ilyenre szükségem, továbbá nincs Windows-om, valamint a pendrive-omon ext3 filerendszer van, amelyet a Windows alapból nem is olvas, szóval halmozottan hátrányos helyzetű vagyok, hogy megmondjam neked a tutit. :)
Előzmény: mogyi29 (325)
mogyi29 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 325
Akkor légyszíves linkelj valami jó kis progit, ami egyszerű , gyors , praktikus, pendrivon hordozható és lehetőleg magyar nyelvű.THX
Előzmény: locsemege (324)
locsemege Creative Commons License 2009.06.22 0 0 324
De, titkosító program kell neked. Ha nem titkosítva tárolod a file-okat, akkor bárki hozzáférhet azokhoz, nem? De!

Mire mennél azzal, ha ugyan a Windows jelszót kérne, én meg bedugom a pendrive-ot a linuxos gépembe, s vidáman elolvasom az érzékeny levelezésed? Szóval titkosítanod kell, minden más metódus 5 percen belül megkerülhető.
Előzmény: mogyi29 (323)
mogyi29 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 323
Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni.
Egy olyan progit keresek amivel jelszóval védetté tehetem a pendrivot.Tehát amikor bedugom hogy hozzáférjek a tartalmához kérje a jelszót, vagy a benne lévő adott mappát védje le jelszóval.Nem titkosító progi kell, mert az nagyon hosszadalmas egy több gigás pendrive esetében.
Várom válszotok.
locsemege Creative Commons License 2009.06.16 0 0 322
Ha nagyon forró, akkor annak gyanús, hogy annyi. Vagy a latch-up aldozata lett, amikor is a CMOS eszköz parazita tirisztorai begyújtva egy tranzienstől rövidrezárják a tápfeszültséget, de ami ennél is valószínűbb, bedugtad egy olyan gépbe, amelynek az előlapi USB csatlakozója nem helyesen volt bekötve, s vagy az adatvezetékekre jutott a tápfeszültség, vagy jó helyre, de fordított polaritással. Ha valóban tönkrement, arról adatot már nem szedsz le.

Ha ez a te gépeden fordul elő, akkor lehet, hogy az van rosszul összerakva. Dugd a gép hátsó USB csatlakozójába, mert a nyákba ültetett csatlakozó biztos, hogy jól van bekötve. Ha ott sem jó, felforrósodik, akkor annak annyi. Persze kérdés, a forrósodás mennyire igaz. Mert ha nem, akkor az is lehet, hogy csak a filerendszer hullott szét. Remélem, mindig úgy húzod ki a pendrive-ot a gépből, hogy alul az ikonjára kattintva szabályos eltávolítás - safely remove -, majd amikor lecsatolta a filerendszert a gép, s mondja, hogy kihúzhatod, csak akkor húzod ki. Nem szabad csak úgy, másolás után simán kihúzni a gépből.

Ha notebookról beszélünk, akkor a rosszul bekötött csatlakozó nem jöhet szóba, de másik gépbe dugva még tönkremehetett.
Előzmény: Jucc29 (321)
Jucc29 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 321
Hali!

Van egy 8 GB-os pendrive-om, de a múlt héten elkezdett sz.rakodni (hol nem ismerte fel az itthoni/benti gép, hol nem; lefagyasztotta a TCMD-t is). Most már nem ismeri fel semmilyen gép, és forró nagyon. Gondolom, keresztet vethetek rá.? Vírus nem volt rajta, az tuti. Valami ötlet esetleg? Elég fontos doksik vannak rajta, kellenének.
Előre is köszi a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!