Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2432
Én többféle nyomtatón is nyomtattam többeknek a hivatkozottat, ebben volt lexmark, oki lézer, hp tintások, de ilyet nem láttam. A nyomtatódriver körül keresd a hibát, szvsz.
Előzmény: ScanDisc (2431)
ScanDisc Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2431
Sziasztok,

csak érintőlegesen tartozik ide a kérdésem. Valahol korábban volt itt egy link a Z2-es magyar nyelvű használati utasítására. Le is töltöttem, utána pedig megpróbáltam kinyomtatni.
A probléma, hogy ha egy oldalon ábra és hozzá magyarázó szöveg is van (ez pedig elég gyakori az útmutatóban), akkor azt 2 részletben nyomtatja a nyomtató: az elsőre az ábrát, a másodikra a szöveget, ami így nem annyira élvezetes.
Találkozott már valaki ezzel a problémával, vagy esetleg tud-e valaki megoldást?

Próbáltam Acrobat Reader 6 és 7-essel is. A nyomtató pedig HP LaserJet 1100.

Köszi,
ScanDisc
smith Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2430
Egy ideig én sem értettem, aztán mégis jól jött már párszor néhány másodperces snittek erejéig a Z1, pláne, hogy még digizni sem kell utána...
Előzmény: rstudi (2429)
rstudi Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2429
Én még mindig nem értem, miért akar valaki fényképezőgéppel videózni. :)
Előzmény: smith (2428)
smith Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2428
Most olvasom a frissen nyílt Z20 topicban, hogy nem lehet a videohoz hangot felvenni. Ilyen vaaan? Z1 rulz!
benmar Creative Commons License 2005.03.09 0 0 2427

Sziasztok!

 

Ha valakit érdekel:

Van egy eladó Z1-es gépem teljes gyári tartozékokkal, +minolta közgyűrű uv szűrővel!

K__Z Creative Commons License 2005.03.02 0 0 2426

Sziasztok!

Eltört a Z2-em elemtartójának két pöcökje. Mem tudja valaki, hogy hol javítják olcsón? Vagy honnét lehetne egy elemtartó fedelet venni?

Előre is köszi a válaszokat!

gmondi Creative Commons License 2005.02.28 0 0 2425

Ma megkérdeztem a Pálvölgyi fotósboltban, hogy mibe kerül egy vaku "fordító" amivel az egyérintkezős "hagyományos" vakut fel lehet tenni a gépre. A cucc ára 10890 forint, de állítólag ez most akció, mert 16 körül szokott lenni...

 

így nekem marad a néhány ezer forintos vakuelvillantó, mert csak így tudom használni a régebbi nagyteljesítményű vakuinkat.

puhatest Creative Commons License 2005.02.28 0 0 2424
iso200/5M, 3-as blendével 15ös vezérszám 200-as iso-ra
az 100-asra kb. 12 ;)

a Z2 6.2/iso200 kb.15 lesz 100-as ison

alapban 100-ra vonatkozik a megadott vezérszám
Előzmény: Műhód (2422)
klep Creative Commons License 2005.02.26 0 0 2423

> Úgy saccolom, hogy a Z1-es egy kb. 28-as kulcsszámú vakuval rendelkezik...

 

Szép lenne, de sajna a Z1-nek ISO 100-on 15-ös a kulcsszáma, szal egy 32-es vaku cirka kétszeres fényerő.

Az komoly, hogy 16 eFt-ért lehet vakut csatlakoztatni rá? Nem slave vakuról van szó véletlenül?

Előzmény: Műhód (2415)
Műhód Creative Commons License 2005.02.26 0 0 2422

Egy 33-as kulcsszámú, vaku 4-es blendével, normál módban, elméletileg 7,5 métert

tud. 8-as blendével 3,8 métert kéne így bevilágítania.

(Általában 10-20 százalékkal kisebbet villantak a profi vakuk is, amikor régebben

vakufénymérővel mértem a villanásukat).

 

A Z2-re úgy emlékszem 6,20 métert ad a leírás 200 ISO-nál.

A Z1-re, Z3-ra 4 méter fölött.

Blendét nem említ.

Az én Z10-esemről azt olvastam, hogy gyengébben világít a vakuja, de

200 ISO-nál 4-5 méterre, korrekten világít közepes beállításoknál.

(Nagy hibája, hogy nem győzöm javítani a vörös szemeket).

Előzmény: puhatest (2420)
puhatest Creative Commons License 2005.02.25 0 0 2421
még ez talán informatív hozzá
Z3 Flash range (sensitivity: Auto)
Wide:0.20 - 4.0m from front of lens (approx.)
Telephoto:1.2 - 2.5m from front of lens (approx.)
Előzmény: RodrigeZZ (2419)
puhatest Creative Commons License 2005.02.25 0 0 2420
Szóval azt akarod mondani, hogy iso100 beállítás mellett 9-10 m-ig korrektül elvilágít?
Előzmény: Műhód (2418)
RodrigeZZ Creative Commons License 2005.02.25 0 0 2419

Z1: Flash GN (ISO 100 equivalent) 12.0 (m) / 39 (feet)

Z2:Flash GN (ISO 100 equivalent) 12.0 (m) / 39 (feet)

Z3:Flash GN 8/26.2 (in meters/feet at ISO100)

 

http://konicaminolta.com/products/consumer/digital_camera/dimage/dimage-z3/specifications.html

 

R

Előzmény: Műhód (2418)
Műhód Creative Commons License 2005.02.25 0 0 2418

Az utolsó mondatom helyesen:

A Z2-as saját vakuja nagyobb kulcsszámú, legalább 32-es.

Előzmény: Műhód (2416)
binda Creative Commons License 2005.02.25 0 0 2417
Minolta DiMAGE Z1-est vennék.
Ha van eladó, írj légyszíves!
KSZNM
Műhód Creative Commons License 2005.02.25 0 0 2416

Az utolsó mondatom helyesen:

A Z3-as saját vakuja nagyobb kulcsszámú, legalább 32-es. 

Előzmény: Műhód (2415)
Műhód Creative Commons License 2005.02.25 0 0 2415

Szia!

 

Erre én is kíváncsi vagyok.

Úgy saccolom, hogy a Z1-es egy kb. 28-as kulcsszámú vakuval rendelkezik.

Egy 32-es kulcsszámút csatlakoztatni hozzá helyette, csak akkor praktikus,

ha nagylátószögű elötéttel használod a gépet, illetve a külső vakut abba a

módba állítod.

 

Egyéb esetekben én akkor találom célszerűnek külső vaku használatát, ha annak

jelentősen nagyobb a kulcsszáma. Legalább 38-as, 45-ös...

 

Én célszerűnek találom kiegészítő vakuként, a régebben meglévő, (nem kompatibilis) vaku, vakuk használatát szenzoros kioldással. (Egy-kétezer forint egy szenzor).

Persze ez sem minden feladat megoldására alkalmas.

 

Nem biztos, hogy igazam van...

Tehát a kérdésem -nem csak hozzád-, érdemes-e 32-es külső vakut vásárolni egy

Z1-es, vagy Z3-as géphez?

A Z3-as vakuja legalább nagyobb kulcsszámú.

Előzmény: btommy (2414)
btommy Creative Commons License 2005.02.25 0 0 2414
Sziasztok!

Szeretnék külső vakut venni a Minolta Z1-es gépemhez, s megakadt a szemem egy nemrég megjelent Soligor vakun. Pontos típusa: Soligor DG-340AZ vaku. A mellékelt infóban csak annyi van, hogy "Minolta digitalkameras"-hoz is jó, de vajon tényleg jó ez a Z1-re is? Ismeri ezt valaki? Árban nagyon jó, br.16e, megér ennyit? Egyébként tök fű vagyok a vakukhoz, minden segítséget szívesen fogadok, de origi Minolta vakut nemhinném, hogy vennék. :-) Esetleg más márkában mik a tapasztalatok? Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!
blzoly Creative Commons License 2005.02.23 0 0 2413

Sziasztok!

 

Én most írok először a fórumra,tanácsot szeretnék kérni.Nekem is Z1-em van,már fél éve de igazán mélyen csak pár hónapja merültem bele a fotózásba,azóta le se raktam.Szóval most sokmindennel próbálkozom és mivel itt a tél szeretnék csinálni hóeséses fotókat.Segítsetek legyszi hogy milyen beállításokat használjak ha nappal és ha este,városban(BP,lámpafények,kocsik...) szeretnék fotózni ilyen témát.köszönöm

trollcsi Creative Commons License 2005.02.22 0 0 2412
megérkezett a boltokba a z20-as, bruttó 70 körül.
alvaro84 Creative Commons License 2005.02.20 0 0 2411

dehogy nincs!

 

a manu 2. oldalan van, flash comp feliratta, +/-2 fenyertekkel eltolhatod az o sajat meresehez kepest. neha tenyleg jol jon.

Előzmény: gmondi (2410)
gmondi Creative Commons License 2005.02.20 0 0 2410
Z2-esem van, de a kérdés szempontjából talán mindegy:
Tehát lehet valahogyan állítani a vakun? Olyasmire gondolok, hogy egy-egy értékkel alul vagy felülexponáljon, vagyis, hogy kisebbet vagy nagyobbat villanjon. Nekem ugyanis sokszor úgy tűnik, hogy épp egy picit villan nagyobbat mint kellene. Vagy ilyenkor továbbra is jól működhet az expozició korrekció?
_Szabolcs Creative Commons License 2005.02.16 0 0 2409
Kösz!
Előzmény: rstudi (2408)
rstudi Creative Commons License 2005.02.16 0 0 2408
Persze, próbálkozni kell. De azt tartsd szem előtt, hogy a spot fénymérés használata talán a legnehezebb, főleg, hogy a Z1-nél a fénymérés egybe van kötve az autofókusszal.
A spot fénymérés olyan záridőt fog választani, mintha a kép közepén lévő témarészlet középszürke lenne. Ha a témád ténylegesen fekete, akkor alul, ha fehér, akkor túl kell exponálni a gép által ajánlott értékhez.
Előzmény: _Szabolcs (2407)
_Szabolcs Creative Commons License 2005.02.16 0 0 2407
Műhód, smith, rstudi!

Köszi a tanácsokat, máris okosabb lettem!
A fénymérés M-ben is a 256 szegmensű mátrix nálam.
Próbálkozzak SPOT-tal is?
Persze, hogy próbálkozzak. Abból tanulok...
Előzmény: Műhód (2406)
Műhód Creative Commons License 2005.02.15 0 0 2406
Mindig vedd figyelembe Fotó Fáni tanácsát: exponáljunk helyesen.

 

Amikor valaki elkezd fotózni, akkor feltétlenül érdemes megismerkedni az alapokkal.

Ezek az ismeretek, szűkre szabva is füzetnyi anyagot jelentenek.

Hasznos volt erre a célra a Fotó Fáni Tanácsai sorozat.

 

Most csak egészen dióhéjban, egy-két gondolat:

 

A fényképezéshez fény kell.

Ezt a fényt az objektíven keresztül juttatjuk el fényérzékeny anyagra, érzékelő lapkára.

 

Az objektíven át bejutó fény mennyiségét kétféle módon tudjuk szabályozni.

 

A blendével. (Annak nyitásával, szűkítésével, ide tartozik még a szűrőzéssel történő
    Fénycsökkentés is).

    Az exponálás idejével.
       

       

      Kezdjük az idővel:

      A Z sorozat 1/2000 és 1/1000 másodperctől 15 másodpercig dolgozik.

      Ez annyit jelent, hogy egy felvétel, -állókép- milyen idejű történést merevít ki.

      Itt a bemozdulás veszélyezteti a hagyományos szempontok szerinti jó fotót.

       

      A kisfilmes (24x36mm-es) gépeknél az volt az alapszabály, hogy alapobjektívvel 

      1/60, 1/30-nál hosszabb időket állványról célszerű fényképezni, de már ezeket az időket is stabilan állva, biztos kézzel, bent tartott levegővel exponáljuk. A filmek 1/125-nél produkálták a legjobb eredményt, (akkor nyújtották azt, amit tudnak).

      Tehát az alap az volt, hogy embert, mozgó dolgokat, csak akkor fényképeztünk 1/30 alatt

      -1/15, 1/8 stb…-, ha szándékosan bemozdult képet akartunk készíteni.

       

      Még egy tényező befolyásolta a bemozdulást: az objektív gyújtótávolsága.

      Az volt az alapszabály, hogy amilyen hosszú az objektív gyújtótávolsága, legalább ugyanakkora töredékét kell a másodpercnek exponálni, hogy ne mozduljon be a felvétel.

      (125mm=1/125, 250mm=1/250, stb…) Vagy állványról…

      Stabilizátor használata nélkül, ezek a szabályok ma is igazak.

      A Z sorozat zoomjai átszámítva, 36mm és 420 mm között dolgoznak.

       

      A blende:

      Kezdjük az objektív fényerejével.

      Ezt a szemhez szokták hasonlítani. Tehát minél jobb egy objektív fényereje, az annál

      jobban közelít ahhoz, ahogyan a saját szemünkkel látunk. Ez az 1:1-es fényerő. Ritka.

      Általában nem is cél, mert a nagy fényerő a rajz rovására megy.

      Tehát, ha csökkentjük a fényerőt, -rekeszelünk- akkor nagyobb számmal jelzett rekeszekkel

      dolgozunk. 8-as rekesznél kevesebb fényt engedünk át az objektíven, mint 3,5-nél.

      Minden objektív szebben rajzol, ha leszűkítjük a rekeszt. Ilyenkor kevésbé jelentkeznek, vagy elmaradnak az objektív aberrációk.

      A rekeszelés növelésével, növeljük a mélységélességet is.

      A nagy mélységélesség előnyös tájképnél, de zavar a portrénál.

       

      Fotózásnál már exponálás előtt célszerű eldönteni, hogy mit várunk el a felvételünktől.

      Régen a profit az különböztette meg az amatőrtől, hogy a profi az exponálás pillanatában pontosan tudta mit csinált, míg az amatőr izgatottan várta, hogy sikerültek a felvételei.

       

      A digitális fényképezőgép rögtön megmutatja, mit csinálsz. Sokkal gyorsabban, könnyebben

      megtanulhatsz fotózni. Úgy gondolom, hogy a szakirodalmat most is érdemes átolvasni.

      A manuális fotózási mód a legnehezebb, de gondolkodásra késztet, és az tanít a legjobban.

      Tudod, hogy mér fényt manuális üzemmódban a géped?

      (Akkor exponál helyesen, ha az exponálógombot félig lenyomva nem pirosodnak be a jelzett

      értékek).

       

      Én javaslom számodra a blendeautomata (S), és az időautomata (A) használatát.

      Azok is becsaphatnak, ha nem figyelsz oda…

       

      Az egyéb programokat nem javaslom. Ráérsz ellustulni!

       

      Ui.: Nem muszáj ellenfényes fotókkal kezdened az erkélyről…

      Vegyél egy jó szoros Samsonite táskát, és hétvégén vidd magaddal a masinádat, amerre jársz!

      Ne szűrőt és napellenzőt vegyél, hanem fotózz sokat!

      De csak a jó képeket tartsd meg. A többit töröld ki, nehogy felfaljanak.

       

       

       

      Előzmény: _Szabolcs (2401)
      rstudi Creative Commons License 2005.02.15 0 0 2405
      Rizikós fényviszonyok mellé ajánlom figyelmetekbe az expozíció-sorozatot. (drive mode -> bracketing, +/-1, vagy akár 2 FÉ.
      Előzmény: smith (2404)
      smith Creative Commons License 2005.02.15 0 0 2404
      A blende a kisebb értéken (3,5) a legnagyobb fényáteresztésű, míg a nagyobb értékek felé egyre kevesebbet ereszt át.
      Én spec az esetek nagy részében A módban használom, elég sűrűn vízparton (hajók) és nem ritkán ellenfényben. A gép megméri, hogy mennyi időt gondolna exponálni, én meg jól felülbírálom, ha úgy látom jobbnak. Ilyenkor, ha szükséges, bökök egyet a bal oldali gombon, feljön a Fé korrekció, jobb v. baloldalon nyomok rá amennyit gondolok, ellenfénynél a téma sötét, ergo +0.3, +0,7 +1 stb. lesz a korrekcoó, aztán hadd szóljon. Mivel nem szalad el a téma, van idő más Fé beállítással is próbálni, előfordul, hogy az LCD-n nem tudom megítélni, milyenlett, akkor esetleg 3-4-et is lövök.

      Töltsd le a magyar manualt, ha még nem ismerted, és kitartás! ;-)
      Előzmény: _Szabolcs (2401)
      _Szabolcs Creative Commons License 2005.02.15 0 0 2403
      Bocs!

      Nem Schmit, hanem smith!
      Előzmény: _Szabolcs (2402)

      Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!