Keresés

Részletes keresés

Mikolt Creative Commons License 2011.05.19 0 0 19007

Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol kívülről beavatkoznak a szülés természetes menetébe? Igen.

 

Akkor kis túlzással azt is moindhatnánk, hogy a bantu négereknél elvileg kisebb kellene hogy legyen a halálozási ráta, mint nálunk, mert ott aztán tényleg nincs beavatkozás.

 

nem csak a szules kozbeni tortenesektol fugg a szuleskimenetele, a bantu negerek halalozasi aranyairol nincs pontos infom, de nem hinnem, hogy a szules kozb eni veszhelyzeteik suruek lennnek. feltetelezem, hogy kisebbek a magzatok, konnyeben megszuletnek, e utana nagyobb veszelyben vannak, mint a mieink.

 

Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol a leendő anya viszonylag tájékozatlan arról, hogy mi fog vele történni? Igen.

 

Akkor most mindenki tanulja ki a szülészetet mint szakmát? Attól a félművelt szakbarbárságtól, mint amikor az ember autodidakta módon elkezd utánajárni a dolgoknak hogy mi fog vele történni és mikor milyen beavatkozásra lesz neki szüksége, nincs rosszabb. Ha az ilyenektől falnak mennek az orvosok, azt maximálisan meg is értem.

 

szerinem az is elegendo lenne, ha nem csak kezelnek a not, hanem bevonnak a dontesekbe. ez jelenleg nem elerheto mindenki szamara. ha bizonytalan vagy, felsz az ismeretlentol, panikolsz.

 

Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol a leendő anyát a szülés közben több tőle független, külső dolog zavarja? Igen.

Mire gondolsz konkrétan, mert ezt nem értem. Külső dolog ha serénykednek körülötte az orvosok? Ettől akad majd be a gyerek válla a szülőcsatornába?

 

engem konkretan az infuzio, a CTG, az orankenti mehszajvizsgalat, a partogramm, a fejcsovalgatasok, a himsoviniszta poenok nagyon zavarnak, minden aldott szulesnel.

Előzmény: Törölt nick (18976)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.19 0 0 19006

van, aki teljes tajekozodas mellet mgy korhazba. en pl. eleg sokat tudok a szulesrol:) es nem szretnek otthon szulni. nem azert, mert barmi rosszat gondolnek az otthonszulokrol es az otthonszulesrol, hanem mert pontosan tudom, hogy nekem szemely szerint nem felel meg, mert lelkileg nem vagyok olyan stabil szules kozben, hogy vegigcsinaljam. ennyi. nem kommentalom, nem hasonlitgatom, szerintem asszonya valogatja, hogy mi a jo neki. lehessen meg mindkettonek az akarata beszologatasok es negativ kommentarok nelkul.

Előzmény: felucca (18974)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.19 0 0 19005

a szulesnek igen. de az ujszulott szamara kritikus az elso harom nap, amikor az adaptacio zajlik.

Előzmény: petike23 (18960)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.19 0 0 19004

szerintem pont jo azoknal kezdeni, akik tiszta tudattal, nap mint nap szenvednek a bantalmazastol.

 

eleve a szuletes egy veszelyeztetes, ha ugy nezzuk. a komplikaciokat pedig tenyleg jo muszerrel megoldani (habar a muszer elotti idokben is megoldottak oket, ma mar erre nincs gyakorlata az orvosoknak, lasd faros szules), de ha nincs komplikacio, akkor nem kell a muszer. marpedig legtobbszor nincs magatol komplikacio. ha meg van, be lehet menni a korhazba. a kozhiedelemmel ellentetben nem nagyon van azonnali mutetet ignylo komplikacio.

Előzmény: petike23 (18958)
Tompus999 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 19002

Akkor utoljára, persze petikének nem szól, ô úgyis össze-vissza magyaráz mindent. Már ott tartunk hogy Cosma gyilkosait avatom szentnek, na mindegy...

Az otthonszülés, illetve intézményen kívüli szülés nem a kórházak ellenében van. Ezt a szembenállást mindig is a kórházak, illetve néhány nôgyógyász, illetve a nôgyógyász kamara gerjesztette. Természetesen szélsôségek mindenhol vannak, akár az otthonszülést, akár a kórházit nézzük. Aki otthonszülés párti, egyetlen egyet akar: szülhessen otthon, legyenek meg a feltételei. Ez évi párszáz családot érint. A statisztika azt mutatja, hogy ha szövôdmény mentesnek ígérkezik a szülés, akkor a halálozási statisztikák nem rosszabbak a kórházinál.

GÁ 20 éves otthonszüléses munkája alatt 2 babát veszített el. Több mint 3500 szülésbôl. Ilyen statiszikája egyetlen kórháznak sincs. Igaz, semmilyen sincs, hiszen nem hozzák nyilvánosságra. De azt még a legelvakultabb nôgyógyászoknak is be kell látni, hogy nem rosszabbak az otthonszüléses statisztikák a kórháziakénál. Csak ôk mindig a szerencsére hivatkoznak. Ami nyilvánvaló elfogultság, egyszer kétszer lehet valakinek szerencséje, node 350-0szor nemigen. Az is tény, hogy a bíróság szakmai hibákra alapozva egyedül GÁ-t ítélte letöltendô szabadságvesztésre (elsô fokon).  Pedig nyilvánvaló hogy haltak meg kórházban babák is anyák is orvosi hibák miatt, sôt ítéletek is voltak, de nem ilyen súlyosak. És az is tény, hogy otthonszüléssel foglalkozó nôgyógyást tanuvallomását, illetve otthonszüléssel foglalkozó szakember szakvéleményét a bíróság nem vette figyelembe.

És itt majd jön az az indok, hogy eltiltás alatt volt. Akik régóta olvassák ezt a topikot (meg a másikat is), pontosan tudják hogy beszkennelték a bírósági ítéletet, amelyik feketén-fehéren kimondta hogy a szülész-nôgyógyász szakma gyakorlásától tiltották el, a szülésznôitôl nem. Ez így le volt írva, Caran biztosan emlékszik rá.

Én megértem azokat, akik a kórházi szülést preferálják, 100%-ig elfogadom az érveiket. Megértem azt is, hogy furán, sôt ellenségesen néznek az otthonszülôkre. De azt sosem fogom elfogadni, hogy gyilkosnak tartanak és felelôtlen szülônek akkor amikor ezerszer többet foglalkoztam a szüléssel és körülményeivel, mint amit egy átlagos szülésfelkészítésen kapnék. És mielôtt lehurrogna valaki, igen, részt vettem kórházi szülésfelkészítésen is, hallottam szülészorvost beszélni nôkkel, és hallottam kismamákat kérdéseket feltenni a 8-9. hónapban olyan dolgokról, hogy ketté állt a fülem. De persze találkoztam fura szerzetekkel GÁ tanfolyamán is. Uff én szóltam.

felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 19001

Igen, sok ilyen van:)

Előzmény: Törölt nick (19000)
felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18999

Tök jó! Örülök a pozitív élménybeszámolónak. Ilyen is van.

Előzmény: Nicky69 (18998)
Nicky69 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18998

Helló!

Én 19 éve szültem, kórházban. Nincsenek róla rossz emlékeim, sőt kedvesek és segítőkészek voltak velem az emberek. Tíz órakor mentem be a szülőszobára és este hatra lett meg a fiam. A végén megdícsért az orvos, hogy milyen ügyes voltam, erre emlékszem, meg ilyen kisebb emlékfoszlányokra... dél körül kaptam infúziót, amitől erősödtek a fájásaim. Nagyon szenvedtem, nem igazán tudtam én gondolni akkor semmire, csak hogy túl legyek az egészen. Volt, hogy felállítottak az ágy mellé, majd visszafektettek, majd újra felállítottak.... Egyszer kértem bódítást, azonnal kaptam, de nem használt, érdekes érzés volt...a fejem kába lett ugyan tőle, de a fájdalmat ugyanúgy éreztem, szóval szerintem nem használt semmit. Hihetetlen élmény és iszonyú fájdalom. Volt egy nővér (?), aki néha áttörölte a homlokomat nedves pelenkával, mert inni nem kaphattam. Összességében nagyon emberi volt az egész és nem maradt bennem semmiféle tüske.

Imádom a fiamat, és hálával gondolok a mai napig az orvosra és a közreműködő többi emberre!

Arth_ur Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18997

Ideje, hogy beválasszunk a fociválogatottba.

Szellemi színvonalban passzolsz hozzájuk, a pöttyöst meg mindenkinél messzebbre rúgod, amikor "ilyen szépen" nekihuzakodsz.

Ezért a párhuzamért az érdemjegyedet meg úgyis tudod. ;)))

Előzmény: petike23 (18995)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18995

Ha Marian Cosma gyilkosainak lenne rajongói oldala, ők is olyan szemszögből írnák le M. Cosma meggyilkolását, hogy ha végigolvasod elindulnál szentté avattatni Sz. Ivánt, N. Győzőt ("csokit"), stb.

Előzmény: Tompus999 (18993)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18994

Val.szeg a bíró civilben szülészorvos valahol..... vagy megvesztegette a gyógyszerlobbi szülészorvos-maffia.. stb.

 

Ha nyilvánvaló igazságtalanságok estek, akkor G. Ágnes büntetett előéletű elitéltnek úgyis van ügyvédje, aki majd fellebbez.

Előzmény: Tompus999 (18990)
Tompus999 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18993

Azért még a tények tények. Még ha szánalmas is az írás.

Előzmény: Törölt nick (18992)
Tompus999 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18991

Csak a nagyon korlátolt ember gondolja azt, hogy csakis az  az egyetlen járható út, amit ô választott. Csak a nagyon korlátolt ember gondolja azt, hogy az egyetlen és megfellebbezhetetlen igazság nála van, mindenki más felelôtlen és ostoba. És csak a nagyon korlált és buta ember nem foglalkozik a tényekkel, csak mantrázza a saját igazát. További jó mantrázást!

Tompus999 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18990
felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18989

Jó étvágyat, én is megéheztem:)

Előzmény: petike23 (18988)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18988

"tehát itt egyesek el akarják hitetni, hogy tudatosan, felelősséggel vállalt otthonszülés nem létezik,"

 

Dehogynem, rózsaszín elefánt is létezik, meg kis zöld emberkék is..!

 

Na mentem ebédelni, és ha nem jövök vissza, akkor szülni is.

Előzmény: felucca (18987)
felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18987

Köszönöm  a pontosítást, tehát itt egyesek el akarják hitetni, hogy tudatosan, felelősséggel vállalt otthonszülés nem létezik, az maximum valami véletlen tévedés lehet.

Előzmény: petike23 (18986)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18986

"Itt egyesek aztakarják elhitetni a gyanútlan olvtársakkal, hogy C nem létezik, holott ez nyilvánvaló tévedés."

 

Persze hogy létezik C (ha otthonszülés=C), mint ahogy lehet egy erdőben is szülni, vészhelyzetben.

 

A kérdés az, hogy felelősen gondolkodó, értelmes ember (tudod: Homo sapiens) tudatosan akar-e otthon szülni, vagy egy általa választott kórházban.

Előzmény: felucca (18985)
felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18985

Nem, mert a dillemma az A, B és C között van, ez lefedi az összes lehetőséget. Nekem a B különböző okok miatt nem vállalható, tehát marad a C. Itt egyesek aztakarják elhitetni a gyanútlan olvtársakkal, hogy C nem létezik, holott ez nyilvánvaló tévedés.

Előzmény: petike23 (18983)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18984

"Egy kérdés, gyorsan kell válaszolni!: Milyen testhelyzet jut eszedbe egy éppen szülő nőről?"

 

Egy szülő nő.

Vagy a fogantatás.

Vagy minek kéne.. biztos valami hatalmas csattanó lesz..! :-D

 

Elárulom, hogy már nem kötelező hanyattfekve szülni, ha Kegyelmességednek ezzel olyan rettenetes gondja van..

 

A következő kifogásod mi lesz ? A fehér köpeny ?

Legyenek inkább bohócdokik..?! :-D

 

Komolytalan vagy, öreg. :-))

Előzmény: felucca (18981)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18983

"Remélem, nem akarod meghatározni, hogy nekem mi az alternatíva????"

 

Fúú, neem, dehogy is, hát hogy is tenném....?

Felőlem ott szülsz ahol jólesik, otthon, árokparton, vagy akár G. Ágnes zárkájában..

 

Arra világítottam rá, hogy ha nem vagy elégedett "A"-val, arra nem az automatikus megoldás "B", nehogy a későbbi gyanútlan nyájas olvasók elhiggyék.

 

Az érvelési hibát, amit elkövettél, úgy hívják, hogy "hamis dilemma"..

Előzmény: felucca (18982)
felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18982

Remélem, nem akarod meghatározni, hogy nekem mi az alternatíva????

Előzmény: petike23 (18977)
felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18981

Nem ismerem a bantu négerek halálozási rátáját, ha ismerném, nyilván megtenném a szükséges összehasonlításokat. A bantu négerek, mint példa egyébként szépen mutatja az arányérzet fejlettségét és a jóindulatot, csakúgy, mint a tegnapi "szülés a pincelyukban" (vagy valami hasonló). Tehát meg kellene kísérelni az egyenszilárdságú érvelést, köszönöm!

 

Akkor most mindenki tanulja ki a szülészetet mint szakmát?

 

Erről beszéltem? Azt hiszem nem. Arról beszéltem, hogy az ember tájékozódik és nem csodát vár. A vakhit a műszerezettségben ugyanolyan káros, mint a vakhit abban, hogy baromfiudvarban a legjobb szülni. Az ember tájékozódik és dönt. Mérlegel előnyöket és hátrányokat. Itt most sugalmazva vagyon, hogy nem szabad dönteni, nem szabad mérlegelni, hanem bízni kell határtalanul az orvostudomány csodáiban, mert azok mindent megoldanak. Hát ez egy fasság, megbocsáss.

 

Mire gondolsz konkrétan, mert ezt nem értem.

 

Arra gondolok konkrétan, hogy az ember nem gép. A jelenlegi kórházi szülés ÁLTALÁBAN ahhoz hasonlít, ahogy egy autót megjavítanak a szervízben. Hogy egy szülés jól halad-e, nem csak attól függ, hogy a vajúdó nő teljesíti-e a protokollokban foglalt paramétereket, hanem van egy rakás nem mérhető összetevője is. Az orvostudomány kiválóan teljesít technicista autójavító-szinten és gyalázatosan teljesít emberi, lelki szinten. A szülő nőt nem segíti, hanem hátráltatja az, hogy dirigálnak neki, hogy nem választhat pozitúrát, hogy emberek jönnek-mennek, hogy otthagyják, amikor szüksége lenne a jelenlétre és ott vannak, amikor egyedül akar lenni, stb.

 

Egy kérdés, gyorsan kell válaszolni!: Milyen testhelyzet jut eszedbe egy éppen szülő nőről?

Előzmény: Törölt nick (18976)
Tompus999 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18980

Annyira ügyetlenül ferdítesz... Egyiket sem mondta. sem a bantu négert, sem azt,hogy mindenkinek szülésznek kell lennie...

Nem értem, miért nem akarod megérteni, amit mondunk. Pl. Lehet automatikusan gátat metszeni, hiába beszéltük meg elôre a gátvédelemmel való szülést, a szimpatikus orvos a kitolási szakaszban elkezdte gyakorlatilag ököllel ütni a gátat, mutatván a szülésznôknek, hogy vágni kell, annyira merev, és lehet úgy is, ahogy az otthonszülésnél történt, ahol figyelt a bába a gátvédelemre, a gát ellazítására, és semmi szükség nem volt metszésre, nem történt repedés, a feleségem döbbenten tapasztalta, hpgy a szülés után két órával tud ülni.

Szóval az a törekvés, hogy a lehetô legkevesebb beavatkozás történik, nem azt jelenti, hogy vvissza a középkorba. Mert ha kell, GÁ is csinál gátmetszést, ha kell, megmondja a szülô nônek, hogy úgy leállt a szülés, hogy kórházba kell menni stb.

Előzmény: Törölt nick (18976)
Tompus999 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18979

Ó, dehogy akarok én meggyôzni bárkit is az otthonszülésrôl!

Előzmény: petike23 (18969)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18978

Pontosan.

Én ebbe már bele sem mentem..

Előzmény: Törölt nick (18976)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18977

"Sok kórházban megoldották, még többen meg nem."

 

Ha vannak olyan kórházak, amelyek nem tetszenek, akkor olyan kórházba megyek, amelyik tetszik.

Nem az otthonszülés az alternatíva.

 

Vannak olyan régi autók, amelyek nagyon szennyezik a környezetet.

Ha ez -jogosan- nem teszik, akkor nem az az alternatíva hogy otthon maradok, hanem olyan autót (vagy közlekedési módot) választok, amelyik környezetbarát.

 

 

 

Előzmény: felucca (18972)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18976

Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol kívülről beavatkoznak a szülés természetes menetébe? Igen.

 

Akkor kis túlzással azt is moindhatnánk, hogy a bantu négereknél elvileg kisebb kellene hogy legyen a halálozási ráta, mint nálunk, mert ott aztán tényleg nincs beavatkozás.

 

Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol a leendő anya viszonylag tájékozatlan arról, hogy mi fog vele történni? Igen.

 

Akkor most mindenki tanulja ki a szülészetet mint szakmát? Attól a félművelt szakbarbárságtól, mint amikor az ember autodidakta módon elkezd utánajárni a dolgoknak hogy mi fog vele történni és mikor milyen beavatkozásra lesz neki szüksége, nincs rosszabb. Ha az ilyenektől falnak mennek az orvosok, azt maximálisan meg is értem.

 

Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol a leendő anyát a szülés közben több tőle független, külső dolog zavarja? Igen.

Mire gondolsz konkrétan, mert ezt nem értem. Külső dolog ha serénykednek körülötte az orvosok? Ettől akad majd be a gyerek válla a szülőcsatornába?

 

Előzmény: felucca (18961)
felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18974

Ha tájékozódik, annál jobb. De rengeteg konfliktusa lesz a kórházban. A tájékozódás az otthonszülés (háborítatlan szülés) melegágya.:) Ezért is tesz meg mindent a Szabad Nép, hogy megnehezítse a tájékozódást.

Előzmény: Törölt nick (18973)
felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18972

minél kevésbé kell beavatkozni a szülés természetes menetébe;

- tájékoztatni kell a kismamát;

- biztosítani kell a vajudás és szülés zavartalan körülményeit.

 

Erről beszélünk.

 

Mivel ez jelen pillanatban a kórházakban szinte megvalósíthatatlan, sokan választják az otthonszülést. Amikor a kórházakban olyanokká válnak a körülmények, mint ez az otthonszülők óhajaiban él, tök mindegy lesz, hogy hol szülsz, lehet akár kórházban is. A kereslet kínálatot teremt.

 

Sok kórházban megoldották, még többen meg nem.

Előzmény: petike23 (18965)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!