Keresés

Részletes keresés

Balázs 79 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 25973

Ok, megmérem még egyszer. Szalaggal mértem, ami nem feltétlenül pontos. Anno Gyömörén 2 éves korában 79-et mértek, talán a Partizer Csaba, bár ebben már nem vagyok biztos hogy ő mérte a kutyákat.

Előzmény: Ballai Joszef (25971)
Jen Bej Creative Commons License 2017.04.05 0 0 25972

Hali !

Én egyáltalán nem tapasztaltam ezt. Igaz hogy nem komondorokat hanem bulldogokat etettem Royal táppal.

Ha betartod a tápon szereplő adagolást és táplálék kiegészítőként adsz zőldkagyló kivonatot rendszeresen mozgatod a kutyát akkor tökéletes egyenletes fejlődést fogsz tapasztalni. Nem osztom azt a nézetet hogy ( tartsd vékonyan ).

 

https://www.facebook.com/laszlo.baggins

 

Tudom hogy nem ide való pontosan ez a videó csak mutatni akarom hogy a Royal táptól odafigyelés mellett ilyenek lesznek a kutyák.

Előzmény: Balázs 79 (25970)
Ballai Joszef Creative Commons License 2017.04.04 0 0 25971

hát az a kb. szerintem mérd meg megegyszer ha nem ír agarad van

Előzmény: Balázs 79 (25970)
Balázs 79 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 25970

Nem volt dp röntgenen, de szerintem HD-C, hogy ez mennyire öröklött vagy szerzett, azt nem tudom. Mindenesetre senkinek nem javasolom az RC tápok és semmilyen prémium táp, főleg kölyöktáp etetését, vagy csak nagyon nagy mértékkel...

 

A szeretettel és azzal, hogy jól érezze magát nincs gond. :)

 

Szittya 6 hónaposan már 68cm és 38kg volt. Most kb. 81cm és pontosan 64,6kg volt mérve pár napja, nagy, de nem kiállítási szőrben.

 

Előzmény: anita.n (25966)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.04.04 0 0 25969

Háát én mostanság nemigen fogok arra járni, de majd veletek elmegyek talán eccer! :-)

Előzmény: pásztorkomondoros (25965)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.04.04 0 0 25968

Ez jó méret!

 

Bojtár kutyám 6 hónaposan 60 cm és 27 kg volt! 74 cm és 48 kg lett......

Előzmény: Balázs 79 (25964)
pásztorkomondoros Creative Commons License 2017.04.04 0 0 25967

Régebben én is mértem komondoraimat havonta, 4 hónaposan a mért adataid egy egészségesen fejlett kölyökre jellemzőek! Gratulálok hozzá!

Előzmény: Balázs 79 (25964)
anita.n Creative Commons License 2017.04.04 0 0 25966

És lett belőle valami baja?

Amúgy nekem annó azt mondták, hogy 6 vagy 8 hónapos koráig kb annyi kg legyen, ahány hetes. Szerintem rendben van a súlya. De majd az okosok megmondják. 

DE a legfontosabb, hogy jól érezze magát és Te meg viszontszeresd (szerintem )

Előzmény: Balázs 79 (25964)
pásztorkomondoros Creative Commons License 2017.04.04 0 0 25965

A komondor esetében nagyságrendekkel lettek jobbak a komondor keverékek az én tapasztalataim szerint.

Vittünk egyszer két fejlett kölyök testvérpárt, amelynek testvérei között több champion, meglehetősen nagy méretű kutya lett idehaza. Az egyik a Csíki havasokra a másik Rétyre került. Annyi rosszat, amit erre a két kutyára mondtak egymástól függetlenül a pásztorok, még talán soha nem hallottam mástól. Mindkettő meglehetősen csökött lett, a szőrzet nem volt probléma, mert alig nőtt rajtuk, mindkettő zsákmányosnak bizonyult és egyik sem illeszkedett be a falkába. A csíki havasokból egy családi ház udvarába került az egyik és valami hasonló sorsot szerettem volna a másiknak is biztosítani. Misi pásztor azonban úgy volt vele, ha már olyan messziről hoztuk ő tenne vele egy kísérletet, amihez a hozzájárulásunkat kérte. Külön tartotta, hogy semmiben se tegyen kárt és amikor eljött a párosítás ideje, befedeztette a legjobb csobán kannal. Lettek belőle olyan gyönyörű komondor küllemű és pásztorkutyás belső tulajdonságokkal rendelkező utódok, nem győztük megcsodálni őket. Ha arra jártok, feltétlenül nézzétek meg őket. Arra felhívom a figyelmet, hogy az a fehér kutya, amelyik korcsnak tűnik, az a tk-s komondor, amelyik pedig nagy és erős és hibátlan komondor küllemű, és ősi komondor tulajdonságoknak sincsen híján, nos az a keverék. 

Előzmény: Jobb agyfélteke (25961)
Balázs 79 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 25964

4 hónapos a Kurgán, lemértem.

 

51cm / 22kg.

 

Szittya kutyám (Virányosi Hunor-Magor Ajtony - Baliházi Cukorfalat kölyke) ennyi idősen 55cm / 27kg volt, de őt nem tartottam szikáran (sajnos), hanem Royal Caninnal tömtem.

Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.04.04 0 0 25963

Persze, de szelektálható szívbajosság nélkül! 

Előzmény: Ballai Joszef (25962)
Ballai Joszef Creative Commons License 2017.04.04 0 0 25962

Nem föltétlen csak az erősebb egyedek maradnak toppon

Előzmény: Jobb agyfélteke (25961)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.04.04 0 0 25961

Akkor már csak az a kérdés, hogy ezek a mixek jobbak-e a legfontosabb tulajdonságokat tekintve mint a komondor?!

Bátrabbak-e? Stabilabb-e az idegrendszerük? Stb....

Előzmény: pásztorkomondoros (25960)
pásztorkomondoros Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25960

Mixekről akár könyvet is lehetne írni, annyi van belőlük, ebben igazad van.

Előzmény: Ballai Joszef (25959)
Ballai Joszef Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25959

Még olyan komoly embert nem kaptam de mix az van elég (kau,kaj,kuvasz,kaliba)komondor 

Előzmény: pásztorkomondoros (25948)
kov-i Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25958

Szerintem nagyon sokat segit az ivartalanitás, nekünk mind a 4  így van, ebből 1 a komondor,- sokkal nyugisabbak mint amikor tüzelési időszak van. És nincs az a sok tor-túra mint amikor tüzelnek. szerintem érdemes mindenképpen, nem utolsó sorban a betegségek megelőzése miatt is.

Előzmény: Krisztocska (25957)
Krisztocska Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25957

Nem néha, minden nap. Ahogy a másik is csak akkor lát, ha nem dolgozunk, szóval ez nagyjából ugyanaz az időtartam, az éjszakákat kivéve. Ne kövezzetek meg: a kasztrálás mennyiben segít a dominancia kérdésben? Szaporítani semmi esetre sem szeretnénk és azt sem, hogy tüzelési időszakban elcsavarogjon.

Előzmény: kov-i (25956)
kov-i Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25956

Én mint komondoros , teljesen egyetértek ezzel a véleménnyel: "Amikor az ember építkezik, a legkisebb gondja is nagyobb minthogy a kutyával szarakodjon, ergo a kutya valamilyen szinten megsínyli, hogy rosszkor került jó helyre-" Szerintem pont a kölyök kor az, amikor legtöbbet kellene vele foglalkozni, hogy a későbbi évek során minden rendben legyen. És az, hogy a másik kutyussal néha találkozik, az bizony nem a legjobb ötlet, mert még akkor is ha állandóan együtt vannak, bizony előfordul nem kicsi baj kettejük között. Én biztosan megvárnám azt az időt, amikor minden egyenesbe jön, és tudnék vele kellőképpen foglalkozni, mint mondtam, a kölyök kor az ami meghatározza a későbbi életét. De ezt csak én mondom....

Előzmény: Krisztocska (25955)
Krisztocska Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25955

Eleve kennelt csinálunk neki, ahová be tudjuk zárni. A ház már áll, csak átalakítjuk egy kicsit, klasszik építkezés nem lesz. :) Az a baj, hogy már nagyon beleéltem magam, nem szívesen mondanék le róla. Felmerült még az a kérdés, hogy ha a vipi jön velünk haza, a másik kint marad, nem lesz-e az gond, hogy nálunk ő érzi majd magát fölényben, a területet illetően meg a komondorénak érzi. Nem tudom érthető-e? :D

Előzmény: Jobb agyfélteke (25954)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25954

Egyébként sokféle építkezés van: ha ez egy olyan felújítás amit ti a család végeztek, és akkor közben ott a kutya, és nincs nagy mesterember mászkálás, akkor tök jó is lehet így a történet. Megint más ha generál kivitelező jön és a csapatok ott mászkálnak a telken.... 

Előzmény: Krisztocska (25952)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25953

Több gond is lehet. 

 

Ha pl nincs kerítés, csavaroghat. Szöges deszkába léphet, stb apró vacakságok de bosszantóak.

Nem tudsz rá figyelni.

Amikor az ember építkezik, a legkisebb gondja is nagyobb minthogy a kutyával szarakodjon, ergo a kutya valamilyen szinten megsínyli, hogy rosszkor került jó helyre :-).

 

De próbáld ki, lehet, hogy nálad semmi gond nem lesz....

Előzmény: Krisztocska (25952)
Krisztocska Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25952

Nem tolerálja a felfordulást? Vagy mi lehet a gond?

Előzmény: Jobb agyfélteke (25950)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25951

Szóval - most látom hogy még nem kaptátok meg - elgondolkodnék a komondor projekt elhalasztásáról!!

Előzmény: Krisztocska (25949)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25950

Tapasztalatból mondom - sajnos én is csináltam már így - hogy az építkezés/komondor nem jó párosítás. 

Túl korán kaptad. Nem szabad ebben a stádiumban kutyát vállalni - ez a személyes meggyőződésem.

 

Másrészt a kanok igen csak nehezen viselik más kanok jelenlétét. A whippettel sztem nem lesz gond, mert a whippetben fel sem fog merülni, hogy ne hódoljon be neki....ettől még lehetnek kellemetlen perceitek....majd kiderül. Az én kanom is együtt élt egy pumi kannal....eleinte megtépték egymást - amíg a komondor 6-8 hónapos volt. Aztán a komondor átvette a helyét de majdnem kivégezte a pumit..... konkrétan úgy megfogta a nyakát a puminak - olyan erővel - hogy a pumit leszakította a láncáról.... később már nem voltak problémák.....

Előzmény: Krisztocska (25949)
Krisztocska Creative Commons License 2017.04.03 0 0 25949

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.  Vettünk egy telket, ahová terveink szerint ki fogunk költözni - kb. 3 év múlva -, mikor rendbe rakjuk a házat. Minden nap kint vagyunk meló után, illetve a hétvégéinket is ott töltjük. Van egy 6 hónapos, nagyon jó természetű, szelíd whippetünk, aki velünk él a lakásban. Most kapunk ajándékba egy komondor kölyköt, pár hét múlva mehetünk érte. Úgy gondoltuk, hogy őt szeretnék a telken tartani, kifejezetten azért, hogy vigyázzon rá.  Az lenne a kérdésem, hogy mennyire jön ki más kutyákkal (mindkettő kan), illetve, hogy okoz-e bármiféle gondot, ha egyenesen oda visszük és első perctől kezdve ahhoz szokik, hogy míg dolgozunk, egyedül van? Köszi!

pásztorkomondoros Creative Commons License 2017.04.02 0 0 25948

Szia Jóska!

 

Keresünk komondor falkákat, amelyek az esztentán nyájakat védenek farkasoktól. Hányról tudsz?

Előzmény: Ballai Joszef (25947)
Ballai Joszef Creative Commons License 2017.04.02 0 0 25947

Jajjjj istenem! :(

pásztorkomondoros Creative Commons License 2017.04.02 0 0 25946

Bocs, a videó egy generációval előbbiekről szól, ami a lényegen mit sem változtat.

 

Én már erről írogattam:

 

https://www.youtube.com/watch?v=BaF1SjA1Ry8

Előzmény: Jobb agyfélteke (25944)
pásztorkomondoros Creative Commons License 2017.04.02 0 0 25945

Ismerem a kölykök anyját (nálam volt két hétig) , anyai nagyapját és nagyanyját, a kölykök apját meg 8 hetes korától, ő az a Pénzesgyőri Sanci, Hunor, akinek a terheléses videóját is láttad. Ismerem, illetve ismertem Hunor szüleit, nagyszüleit. Így aztán kíváncsian várom a kölykök  alakulását. El tudnám őket nézegetni naphosszat, miközben mindig meglátok bennük valamit valamelyik felmenőjükből. Ez a projekt az Ervintől származik és tényként elfogadhatjuk, hogy generációról generációra egyre jobb kutyák hasadnak ki belőle.

Természetesen lehet ezt fajtatiszta komondorokkal is tenni, csak ott egysíkúbb lenne ez a történet és a tk-k hiteltelensége miatt, a nem ismert rokontenyésztés miatt időnként fordítva sülnek el a várt eredmények.

 

Ennél is érdekesebb , amikor Székelyföldre nyájak mellé kikerült komondorok félvérű, negyedvérű utódjaival találkozom. Nagyon sok ilyen pásztorkutya van. Két hét múlva éppen mioritic-komondor vegyes falka működését nézzük meg. Erről gyűlnek a tapasztalataink, az adataink, sok-sok érdekes tanulsággal. Mindenkinek, akit a komondor fajta kicsit jobban érdekel, mint a kiállítási eredmények, ajánlom, hogy sok időt töltsön igazi pásztorkutyák tulajdonságainak, viselkedésének és munkájának tanulmányozásával.és lehetőség szerint otthon is tartson legalább egy pásztorkutyát, amit autentikus környezetből hozott, nyáj mellől. 

Előzmény: Jobb agyfélteke (25944)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.04.02 0 0 25944

Érdekes dolog ez a kísérletezés!

 

https://www.youtube.com/watch?v=AIsCfDFK06Q

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!