Keresés

Részletes keresés

Zitka Creative Commons License 2005.02.11 0 0 535

Sajnos ez így van. Legutóbb talán Thor panaszkodott... Szinte mindegyikünk átpakolja a hazavitt lisztet, grízt, stb-t zárható, csavaros üveg- vagy fém edénybe, és mégis ott van benne a moly egy idő után. :-((  Egyszer régen jöttem rá, hogy mi visszük haza. A Pólus Tescoban a lisztes pult környékén másfélcentis molylepkék köröztek, de nem ám 2-3... :-((((  Ezek még a nejlonzacskóba is simán belepetéznek. Egyszer megtaláltam egy hátracsúszott, még fel nem bontott kilós rizst a spájzpolcon. Az egész zacskó perforált volt!!!! Az alja meg már tele szétrágott rizszsemekkel. :-(  Ha igazán rendes háziasszonyok lennénk :-), akkor a hazavitt lisztet rögtön át kéne szitálni. Na de ki ilyen rendes?

 

sera, még egy utolsó kérdés az almás sütihez: mekkora méretű a tepsid, amiben ezt a 400 g lisztes mennyiséget sütötted? Lehet, hogy arányítanom kell a mennyiséget, mert a nagyobb méretű tepsim 35x35 cm-es, 4 cm mély. A mélyebbik pedig 26x32, ez 6 cm mély. A többi mind kisebb, ill. különféle alakú.

Előzmény: sera (534)
sera Creative Commons License 2005.02.11 0 0 534

tenyleg??

pedig eleg sokat olvasgatom a konyhaforumot es eddig nem olvastam sehol rola,aztan mondom: csak en lehetek ilyen peches??

de ugyanugy a maoi jeghideg speizomban is talaltam megboldogult maradvanyokat,elöször ezen a telen!

Szoval nincs ellene szer?

Bosszanto,hogy minden lisztes dologba beleköltözik!

 

Kardszarnyu! kesöbb irom a receptet,megkeresem,de biztos megvan!

 

 

Előzmény: Zitka (533)
Zitka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 533
Ó, ez egy örökzöld téma, szerintem nincs itt a konyhaasztal fórumon olyan topik, ahol terítékre ne került volna... :-)))  Sajnos legtöbb esetben már a boltban (sőt talán a malomban?) belepetéznek a molyok a lisztbe/grízbe. Tehát hiába suvickolsz ki mindent, viszed haza az utánpótlást. :-(  Azt hittem ez magyar specialitás :-), de ezek szerint Európa jobbik felén :-) sincs másként...
Előzmény: sera (529)
Zitka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 532

> en azt olvastam, hogy az igazi barnacukor az nad-cukor es nem repacukor barnitva :-(

 

Ez nem teljesen így van. A nádcukor az nádcukor, még ha barna is. :-) És sajnos nem két fillér. :-(  Az hagyományos barnacukor (répából) tkp. a cukorgyártás késztermék előtti fázisa. Nem ismerem a gyártástechnológiát, de valami vegyi eljárással ebből fehérítik ki a hétköznapi fehér kristálycukrot. Emlékszem, kb. 10 évvel ezelőtt voltunk egyszer a Szerencsi Cukorgyárban, és annak a mintaboltjában lehetett kapni ezt a "félkésztermék"  barnacukrot. Nejlonzacskóba csomagolták, mert kifejezetten tapadós, nedves dolog. Az Ezüstkanál (?) márkájú, amit meg szép dobozban árulnak mostanság, az pergős, száraz. Na ez már melasszal "visszafestett" fehércukor.

Előzmény: kreativtucsok (527)
Kardszárnyú Creative Commons License 2005.02.10 0 0 531
Receptet is kérünk:))))))
Előzmény: sera (528)
Kardszárnyú Creative Commons License 2005.02.10 0 0 530
Ez is jól néz ki:)
Érdekes, hogy nálunk is a gyümölcsös dölgok mennek.
Illetve van 1-2 kivétel:)))))
Előzmény: sera (528)
sera Creative Commons License 2005.02.10 0 0 529

nekem mar van vagy negy eve,hogy beköltöztek egy elfeledett lisztembe olyan kis lisztbogarak,szarnyasok! nem vagyok velük kepes felvenni a harcot,kiirtathatlanok.

Volt mar olyan,hogy mindent kidobtam a konyhabol,atcsutakoltam mindent es ha mar egy valahol megbuvik,akkor szaporodnak tovabb.

 

Előzmény: Zitka (526)
sera Creative Commons License 2005.02.10 0 0 528

Na,meg egy kis raadas! korabban keszült sütikböl.

Szilvas akarmi es leszorva liszt/cukor/vajas morzsaval.

Nalunk csak gyömölcsös vagy zaftos sütik mennek,had csusszon!

 

szilvas....

kreativtucsok Creative Commons License 2005.02.10 0 0 527
Kedves Zitka!

a barna cukorral kapcsolatban az infoid sajna igazak is lehetnek
en azt olvastam, hogy az igazi barnacukor az nad-cukor es nem repacukor barnitva :-(

en mar a mez miatt is aggodom: azok a szerencsetlen mehek mennyi vegyszert es koszt hordhatnak ossze a mezkeszites soran :-(
gondolom a legszennyezes (kornyezetszennyezes) hatasai alol ok sem menekulhetnek
(hova is?)
Előzmény: Zitka (521)
Zitka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 526
Itt figyel a spájzpolcon. :-)
Előzmény: sera (523)
Kardszárnyú Creative Commons License 2005.02.10 0 0 525
Jó majd elmesélem:)))))))))
Előzmény: sera (524)
sera Creative Commons License 2005.02.10 0 0 524
Feltetlenül!! :)) aztan majd te is mondjad,jo?
Előzmény: Kardszárnyú (522)
sera Creative Commons License 2005.02.10 0 0 523

mondhatnam ugy,hogy nyitott vagyok a recept alapjan masfele lisztekkel sütögetni,nekem minden liszt rendben volt,ez sem volt keserü,de hat el tudom kepzelni,hogy lehet keserü is.

Majd azert mondjad,hogy sikerült :)

Vettel tönkölyt,de nem probaltad ki? es mi lett vele?

Előzmény: Zitka (521)
Kardszárnyú Creative Commons License 2005.02.10 0 0 522
Nagyon jól hangzik, és a lentebbi képen nagyon jól is néz ki!:)))))))))))
Asszem kipróbálom:)
Előzmény: sera (516)
Zitka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 521

Megmondom őszintén, nem túl sok sikerem volt eddig a különlegesebb lisztekkel. Ha beszabadulok :-) egy bioboltba, persze összevásárolok minden marhaságot :-))), aztán itthon törhetem a fejemet, hogy mit is kéne ebből csinálni. :-) Egyszer vettem teljeskiőrlésű lisztet (nem emlékszem a márkájára), de keserű lett a sütim. :-(  Azóta meg olvastam egy pár helyen, hogy nem is annyira egészséges a korpás liszt, mert ugyan a sok rost miatt jót tesz az emésztésnek, de pont a korpában lehetnek káros anyagok. Ha nem bio, akkor vegyszermaradék, ha meg bio (és nem kezelték fungicidekkel a növényt), akkor esetleg kféle gombaspórák, gombamérgek, stb. De most nehogy azt hidd, hogy én egy parázós hülye vagyok! :-)))) Á, dehogy... Csak megideologizálom, hogy a keserűsége mellett miért nem veszek ilyen lisztet. :-)  A búzacsírás lisztek sokkal jobban beváltak. Tönkölyt már vettem, de még nem próbáltam ki.

Barnacukor mindig van itthon, azt nagyon szeretem. De állítólag már ez sem az igazi, mert az itthon kapható barnacukrok nagy része nem a fehérítés előtti állapot, hanem a már finomított fehércukor "visszabarnítva". Nem tudom, helytálló-e ez az infó.

Előzmény: sera (519)
sera Creative Commons License 2005.02.10 0 0 520
mint most 400 gramm cukorral= liszttel termeszetesen
Előzmény: sera (519)
sera Creative Commons License 2005.02.10 0 0 519

te is szivesen sütögetsz nemfeherliszttel?

szoval amikor receptszerint csinaltam beletettem a harmadik tojasfeherjet is,hogy ne vesszem mar karba :)) es olyan hig lett es edes,sütni is legalabb masfel oraig nem is sütödött,hanem mar kenytelen voltam szaritani,de a vegeredemeny messze nem lett olyan,mint most 400 gramm cukorral.

Es barnacukrot is szivesen hasznalsz?

Előzmény: Zitka (518)
Zitka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 518

Köszi, igazán gyors voltál! :-)

A Dinkel szerintem tönkölybúzaliszt lesz, abból a nem-teljeskiőrlésű sem igazán fehér, de fehérebb, mint ugyanebből a teljeskiőrlésű. Biztos ezért hívják fehérnek. :-)

 

Érdekes, már más német receptnél is megfigyeltem, hogy túl sok cukrot írnak elő. Általában látatlanban is meg tudom már állapítani, hogy adott mennyiségű liszthez+vajhoz a leírt cukor sok v. kevés.  Elég bátran szoktam módosítani. :-)

A sötőpapír meg nálam default megoldás. :-))) Anélkül bele se kezdek a sütésbe.

 

Azt hiszem, szétnézek, milyen almánk van itthon.... Sajnos már ritkán lehet kapni igazi jonatánt, én azt szeretem legjobban a süteményekbe.

Előzmény: sera (516)
sera Creative Commons License 2005.02.10 0 0 517

oke,azert ideirom,hogy 180 fokon kezdjed a sütest /nekem elektromos van/

ja,es zsirpapir eddig mindig megmentette az aljat,nem art :)

Előzmény: sera (516)
sera Creative Commons License 2005.02.10 0 0 516

-250gramm vaj vagy rama

-250 barnacukor

-3 tojassarga

-fel citrom zaftja

-alma

-3 tojasfeherje

-400 Dinkel feherliszt /Zitka,a Dinkel-t nem tudom maskepp,nezz utana/

 csak az a fura,hogy Dinkelweissmehl-nek irja,de megsem feher :)

-1 cs. sütöpor

 

1.A vajat olyan sokaig verni,mig feher nem lesz,majd bele a cukrot es tovabbverni,mig fel nem olododik.En vertem 10 percig,nem oldodott,de nem baj!

Bele a tojassargajat,citromlevet es meg verni,mig kremes nem lesz.

 

2.Az almat meghamozni,kibelezni bevagdosni.

 

3.A feherjet felverni,a sütöporral összekevert lisztett felvaltva hozzaadni a vajas masszaval.

 

4.A tesztat egy kizsirozott kerek formaba 26-28cm /en egy magas tepsibe raktam,szerintem jobb,több almat bele lehet gyömöszölni :) /

 

5.belenyomkodni az almafeleket es megcukrozni barnacukorral.

Apropo,az almakat nem art megcitromozni,nem a barnasaguk miat,hanem egy kicsit pikansabb lesz töle az alma,tehat savanyubb.

 

30 percet ir,közepes hömersekleten,de en mindig erzes utan sütök,de nezz ra azert sürübben,mert volt olyan,hogy valoban betartottam az idöt es jo sötet lett.

 

Zitka! eredetileg 300 gramm lisztet ir es csak ket tojasfeherjet,de pokoli edes lett 250 gramm cukorral,azert is probaltam ki 400 gramm liszttel es mind a harom tojasfeherjet beleraktam.Garantalom,hogy perfekt lett!

 

Ha nem akarsz dinkelt meg barnacukrot variald at,de csak erre a receptre adok garanciat :))

Nagyon gyorsan elkeszithetö,nem egy lacafacazos süti.Maradt meg egy szeletke tegnaprol,de isteni puha!

Előzmény: Zitka (515)
Zitka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 515
Hát persze, hogy írjad! :-) Nekem jó lesz németül is, ha úgy gyorsabb...
Előzmény: sera (514)
sera Creative Commons License 2005.02.10 0 0 514

csak tudod,egyszerübb es rövidebb ideig tart magat a sütit felrakni,mert mi van,ha nem erdekel senkit?? :) aztan,ha ugranak ra,leirom a receptet is :))

meg azt sem irom mar ki,hogy isteni finom! mert ami igy nez ki,az nem lehet mas:))

akkor irjam a receptet hozza?

van a honlapomon egy konyharesz es elhataroztam,hogy minden nagyon jolsikerült receptet beirok fotoval együtt,de annyira nincs ra idö :(( de ami kesik,nem mulik!

Előzmény: Zitka (513)
Zitka Creative Commons License 2005.02.10 0 0 513
És a recept hol marad? :-) Rendkívül ígéretesnek látszik.... :-)
Előzmény: sera (512)
sera Creative Commons License 2005.02.10 0 0 512

tegnapi vacsorank

 

Thurgaui almas

 

thurgaui almas

sera Creative Commons License 2005.02.08 0 0 511

tehat,ha megkel akkor szabalyszerüen kinyujtom megtöltöm stb. es ugyis allni hagyom...na es akkor kezd szepen megegyszer növekedni

ezek a csigak is ugy keszültek.Kigyur-megtölt-felgönygöl-csigakra vag-bele a kerek formaba es hagyom letakarva,had mönnyön föl! es akkor lesz szep pihepuha levegös 

Előzmény: Törölt nick (510)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.08 0 0 510
A melegvíztároló fölött szokott kelni. S mióta fedeles tálam van, meg is kel rendesen. Csak porélesztőt tudok beszerezni, rendes élesztővel még sosem próbálkoztam. Lehet, hogy ezután szúrom el? Ahogy leviszem a konyhába, s esetleg megcsapja a hidegebb levegő?? A baj vele, valahogy nem lesz olyan könnyű, mint amilyennek lennie kell, tudod, olyan nagy, és szép... és... nem tudom, valahogy nem az igazi. De majd próbálkozom. S talán a kidolgozásnál sem vagyok türelmes...
Előzmény: sera (505)
sera Creative Commons License 2005.02.08 0 0 509

fel lehet ugyan,de a sütes utan is erzem rajta a szurossagot es az mar nem olyan yo..

habar tenyleg neha van olyan,hogy tulkelesztem

Előzmény: Kardszárnyú (508)
Kardszárnyú Creative Commons License 2005.02.08 0 0 508
Hát igen bár a túlkelt tésztánál intenzívebb az élesztő szaga, de az nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem lehet feldolgozni:)
A szúrós szagú rossz élesztőt már akkor érzed, amikor kibontod:)
Előzmény: sera (506)
Kardszárnyú Creative Commons License 2005.02.08 0 0 507
Így van jó sűrűn van benne a dió.)))))Kedvesem nagyon szereti így, és kevesebb a pempecs vele:)
Előzmény: sera (503)
sera Creative Commons License 2005.02.07 0 0 506

par hete törtent egy incidens,hivatlan vendeg jött en meg addig bent hagytam az agyban a tesztat amig le nem feküdtünk,mert hot elfelejtettem,hogy tesztat akarok sütni.

Nem buggyant at a talon,mert a konyharuha gatat szabott neki,de naon oljan elesztös szagu lett az agy :) Meg hosszabb idö utan tök kellemetlen szaga lesz es feldolgozni sem szabad mar akkor olyan szuros a szag,ugye Kardszarnyu?

Előzmény: sera (505)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!