Keresés

Részletes keresés

Sutee111 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 350

15 szemcse / galllon tehát 4nk lehet a keménység / L

Sutee111 Creative Commons License 2020.02.20 0 0 349

Sziasztok. 

 

Van egy eco water refiner víz lágyítóm. 

 

A menüjében van olyan víz keménység állítás 15nk. Ez a kimenő lagyított víz értékre igaz vagy a bemenő aktuális nem lagyított vízre. Ha kimenőre igaz akkor mennyire állítsam le?

 

 

Üdv Gábor. 

gszalagszala Creative Commons License 2020.02.18 0 0 348

Hello,

Sajnos a gumi belsejű cső idővel elöregszik, én már láttam eldurrant cső miatt elázott házat, pont a szomszédnál.

Utána cseréltem én is ki mindent fém flexicsőre, csak olyat engedjél te is.

 

Perla Biokban benne van a gyanta fertőtlenítő, Euro Clearhez is tudsz kérni ilyen egységet.

Előzmény: Csaszi_bme (347)
Csaszi_bme Creative Commons License 2020.02.17 0 0 347

Sziasztok!

 

Végigolvastam az eddigi hozzászólásokat és felhívtam az Agrovizet. Azt mondták, hogy az Ecowater gépekbe nem lehet beépíteni az amúgy "háztartási gépekbe szokásos gyantafertőtlenítő" rendszert...? Erről tudtok esetleg bővebbet?

Mert valóban ennél BWT gépnél (https://www.megatherm.hu/bwt-aqa-perla-bio-50-egyoszlopos-vizlagyito) például ír ilyet. Erről a gépről egyébként érdekelnének a tapasztalatok ha valakinek esetleg van.

Illetve van egy kis - de határozott -  egyet nem értés a gépészem és az Agrovizesek között, hogy a gépet Gebo v flexi csővel célszerű-e bekötni. Ti mit gondoltok?

Előre is köszi.

 

 

Hofika76 Creative Commons License 2020.02.11 0 0 346

Szívesen megnézném de őszintén szólva nem tudom melyik csőnél kellene ellenőriznem.De holnap tüzetesen átnézem a berendezést!

Kicsit el vagyok keseredve.

Előzmény: -Memme- (344)
Hofika76 Creative Commons License 2020.02.11 0 0 345

Köszönöm a segítséget.Tanácstalan vagyok,mert elméletileg csak a konyhai csapunk ami lágyítatlan.Fogalmam sincs ki tudna ebben segíteni nekem.

 

-Memme- Creative Commons License 2020.02.11 0 0 344

Szia! Közvetlenül a lágyító után meg kellene nézni a keménységet. Amennyiben itt megfelelő úgy a berendezéssel nincs gond. Ez esetben pedig csak úgy tud visszakeményedni a víz, ha valahol kezeletlen, lágyítatlan víz keveredik hozzá! Ha így van, akkor érdekes kötések lehetnek a vízhálózatodban......

Előzmény: Hofika76 (341)
östermelő Creative Commons License 2020.02.10 0 0 343

Ott voltál mikor csövezték? Valahol a lágyító előtt nincs valami leágazás amit nem látsz és onnan megy a hidegvíz?Más hidegvíz nyerési lehetőségeknél is fennáll?

Előzmény: Hofika76 (341)
-csövi- Creative Commons License 2020.02.10 0 0 342

Szia! Hát nem tudom nekem a bojler tele szokott lenni vízkővel pár évente amikor kipucolom lehet kicsapódik ott valamennyi de ez csak egy tipp.

Előzmény: Hofika76 (341)
Hofika76 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 341

Sziasztok!

 

Lenne egy banális kérdésem lehetséges hogy a fürdőszobai csapjaink hideg vize 13Nk míg a meleg 5?

December óta van egy Ecowater Comfort 500 nálunk.

Ma csepegtetős vízkeménység mérővel ellenőriztem a vizet és meglepett amit tapasztaltam.

-Memme- Creative Commons License 2020.02.09 0 0 340

Bitang gépet választottál! Gratulálok! Várom a tapasztalatokat!

Előzmény: Csabex00 (339)
Csabex00 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 339

Megoldották az agrovizes fiuk. 

 Ecowater evolution 600 power  Vízlágyítót vettem és wifin keresztül megoldják a beállításokat 

 Remélem jobb választás volt mint a Bwt

Előzmény: previa6969 (318)
Greatz Creative Commons License 2020.01.13 0 0 338

Kérdéseimet az gyártó (pontosabban: összeszerelő) Euro-Clear oldalán olvasottak a ihlették. Van egy ilyen táblázatuk:

Ezek szerintem kb. két hetes regenerálódási periódussal számolt értékek lehetnek.

pl. 7 m3/hó és 20NK víz esetén: 70-es kapaciátsú gép elméletileg havonta 2x fog regenerálni. (7*20 / 70)

 

 

És közben van egy ilyen is:

Ez nagyjából ugyanaz volna, de... a katalógusuk szerint a normál és ECO gépek eltérő kapaciást tudnak ugyanannyi L gyantával. Ráadásul az ECO gépek kevesebbet...

pl: 18 L gyantával készül gépeik:

BlueSoftK70, 18L      -> 70 m3xNK

BlueSoftEcoK50, 18L -> 50 m3xNK

 

Tehát a BlueSoftEcoK50 az első táblázat alapján csak alacsony keménységű vízhez lenne jó, de a második táblázat alapján akár nagyon magas keménységű vízhez is. Vajon melyik a mérvadó? :D

 

(Az ezt követő új típusoknál, a szerintem túlárazott Rainwater sorozatnál, már ki is vették a kapacitást a típusnévből, ott csak a gyanta litert adják meg.) 

 

 

Másik téma, a csatlakozási méretről ezt írják:

 "A háztartási vízlágyító berendezések vezérlő fejének csatlakozása ¾” vagy 1” csatlakozású. GYAKORI HIBA, hogy a vevő azonnal a ¾”-os csatlakozású vízlágyítót választja, abból indul ki, hogy a lakásunkba lévő csővezetékek mérete ½” vagy ¾”, így biztosan elég lesz ¾”-os csatlakozású vízlágyító. A vízlágyítókban található tárcsák vagy dugattyúk a bejövő csőcsatlakozás keresztmetszetét tovább szűkítik annak érdekében, hogy a vízlágyító automatikus tisztításához különböző irányokba tudják terelni a vizet."

 

Források:

http://www.euro-clear.eu/hun/lakossagi-vizlagyito-berendezes.html 

http://www.euro-clear.eu/hun/docs/arlistak_katalogusok/

 

Hm... lehet, hogy ideje felvennem a kapcsolatot a gyártóval és vmelyik forgalmazóval, és őket zsibbasztani ezekkel a kérdésekkel. :D

Előzmény: -Memme- (336)
-Memme- Creative Commons License 2020.01.13 0 0 337

Szia!

 

Ár szerint növekvő amiket én megnéznék:

 

Euro-Clear Elba E70-VR34 ( akár eco fejjel)

Ecowater Comfort 300

Ecowater eVolution 300 BOOST

Előzmény: robituszin (331)
-Memme- Creative Commons License 2020.01.13 0 0 336

Szia!

Szia!

Nem igaz hogy az eco vezérlőfejjel kisebb lesz a lágyítási kapacitás. Ugyan akkora marad!

Amennyiben 3/4 es vezeték van a házban úgy a 3/4 es vezérlőfejet célszerű választani.Nem okoz akkora víznyomásesést ez teljesen hülyeség!

 

A "hagyományos" vezérlőfej mögött elhelyezett montázsblokkban történik a visszakeverés és az elkerülés(by-pass) is. Az eco vezérlőfej belsejében van a visszakeverés

megoldva. A by-pass vagy elkerülő szelepet nem adják hozzá alapból. Ha nem akarod megvenni hozzá akkor kialakítható egy sima 3 csapos elkerülő ág is.

Előzmény: Greatz (330)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2020.01.13 0 0 335

Én is most tervezem a beszerzését és az EcoWater Comfort 300-as a befutó. Arról jókat olvastam, de tényleg olvasd át a fórumot. Vagy csak a keresőbe EcoWater, Bluesoft keresőszavak.

Előzmény: Greatz (330)
östermelő Creative Commons License 2020.01.13 0 0 334

Megveszed a legjobbat és akkor nem pazarolod a drága idődet.

A lényeg a legjobb amit nem lehet egyenlőre vitatni az Eco Water termékei.

https://ecowater.hu/termekek/vizlagyitok-evolution/  Ezekből tudsz a te igényedhez választani és biztos nem lősz mellé.

 

Aztán ha esetleg még sem olyan drága az időd akkor  megkeresed a legjobb árat és keresel esetleg pár tízezer forintot.Habár mivel már nem vagyok érdekelt egyenlőre vásárlásban így nem tudom van-e értelme még a szlovákoknál vagy lengyeleknél körbe nézni.Mivel a helyi forgalmazók mikor én vettem az elsőt kicsit el voltak szállva maguktól. Állítólag lejeb vették az árrésüket ők is.

Előzmény: robituszin (333)
robituszin Creative Commons License 2020.01.13 0 0 333

Gondoltam akinek lesz ideje,talán 5 percet rá tud szánni a másikra hogy leírjon 1 pár bevált terméket.Mivel nincs időm órákat böngészni...

Előzmény: zsigusz83 (332)
zsigusz83 Creative Commons License 2020.01.13 0 1 332

Szia!

Bocsi, de a Te kommented a 331. max pár óra alatt elolvasod az egész topikot és benne lesznek a válaszok :)

Előzmény: robituszin (331)
robituszin Creative Commons License 2020.01.12 0 0 331

Sziasztok.

Háztartási vízlágyító berendezés beszerzésén gondolkodom, de elég nagy a választék és véleményekre lennék kíváncsi.

6-7 m3 havi fogyasztás.

A víz kemény, 20 körüli lehet.Kinek milyen készülék vált be?

A lágyított vizet lehet inni?1 kommentben a facen írta vki,hogy fogyasztásra nem alkalmas,de ilyet nem találtam hogy nem lehetne inni.

Válaszokat köszi.

Greatz Creative Commons License 2020.01.11 0 0 330

Sziasztok! 

Egyelőre csak as Euro-Clear által behozott kínai BlueSoft termékcsaládba ástam bele magam, így egyelőre csak ezekről lenne néhány kérdésem. Hátha sikerül lebeszélni magam róla :D

 

 

Ui. időközben, az itt olvasottak hatására az EcoWater Comfort 300 is megtetszett, csak annak még nem olvastam utána, és a negyed milkás árával is barátkoznom kell. (Bár egy felpimpelt kínai gép is közelíti ezt az árat...)

 

Vissza a BlueSoft-ra (avagy EconoMy Soft, vagy RX-E-15 EKO-SOFT - ki milyen néven forgalmazza.)

 

1. ECO fej/vezérlés nem kérdés, bár érdekes, hogy ugyanannyi gyanta mennyiséggel, kisebb lágyítási kapacitást tud, mint  a standard (ám só- és vízpazarló) fejjel. Erre mi lehet a magyarázat?

 

2.  Az 1" versus 3/4"-os vízcsatlakozás. A forgalmazók állítása szerint 1"-ost válasza mindenki, akinek zuhany kell és/vagy 2 fürdőszobája, 5 vízvételezési pontja van a házban (akkor is, ha 3/4”-on érkezik a víz a házba), mert a 3/4 fej akkora víznyomás-esést okoz. Ez komoly?

 

3. Oké, ha igen, benyeljük a felárat, de az 1"-os fejhez nem adják a by-pass szelepet, csak  külön újabb felárral.  Viszont a  használati utasítás szerint a fejen van vízkeménység beállító csavar. Akkor minek a by-pass? (3 golyóscsap amúgy is kell a csatlakozáshoz, kiszakaszoláshoz)

 

Kezdésnek ennyi :)

 

 

 

 

 

 

 

-Memme- Creative Commons License 2020.01.10 0 0 329

Igyekeznek olyan berendezéseket gyártani amelyek a víz beltartalmának változtatása nélkül akadályozzák meg a vízkő kivállást.

Nagyon sok elvi megoldás létezik. A gyakorlatban sosem lesz egyenértékű semelyik berendezés sem az ioncserés vízlágyítással.

Ha sikerül is megakadályozni a vízkő kivállást az mindig csak rövid ideig tart a vezetékben. de ott ahol megáll a víz pl: bojler, puffer tartály stb ott olyan mint ha nem is lenne.

Láttam én már ilyeneket nem működni! :) Drága, de legalább nem jó ! :)

Előzmény: ltrcsaba77 (327)
pandasrac Creative Commons License 2020.01.09 0 0 328

Sziasztok.

 

1 éve működik az Evolution boost 400-as vízlágyító, tökéletesén megvagyok vele elégedve.

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen karbantartast igényel es azt is milyen gyakran.

ltrcsaba77 Creative Commons License 2020.01.07 0 0 327

Sziasztok. Dropson EMI típúsú vízlágyítót használ itt valaki, vagy vélemények szakemberektől? 

meddu00 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 326

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget így sikerült.

 

Bár próbálgattam én is csak ez a kombinációig nem jutottam el mert  két szélsővel próbáltam először ott tyúklábak jelentek meg és megijedtem, nem próbálgattam utána. Nehogy leamortizáljam az új készüléket. 

Már csak a beállításokat kellene belőnöm rajta.(regenerálási idő, max vízmenyiség, mosatás beállítás, gyorsmosás beállítás, sólé szívás- feltöltés ideje.)

Víz keménység beállitássa az sikerült.

Előzmény: -Memme- (323)
zsigusz83 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 325

Én is erre tippelek. Tuti magas a pára a lakásban és ugye a lágyítóban a hálózati hideg víz megy bele ezért kicsapódik rajta. Nálunk is volt ilyen az elején, de egyre kevesebb van (új építés, lassan 1 éve lakjuk).

Előzmény: östermelő (324)
östermelő Creative Commons License 2020.01.03 0 0 324

Esetleg nem lehet,hogy hideg a víz ami bemegy a lakásba és kicsapódik a pára a hideg vízlágyítón?

Előzmény: Hofika76 (320)
-Memme- Creative Commons License 2020.01.03 0 1 323

Szia!

Ha már áram alá helyezted akkor húzd ki. Kihúzott állapotban tartsd nyomva a bal oldali 2 gombot eközben dugd vissza a konektorba és már bent is vagy a nyelv menüben.

Előzmény: meddu00 (319)
Hofika76 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 322

Nagyon köszi akkor hétfőn hívom őket. 

Előzmény: -Memme- (321)
-Memme- Creative Commons License 2020.01.02 0 0 321

szia. nm normális mindenképpen meg kell nézni. Tudomásom szerint 6.-án nyit az Agrovíz utána biztosan megoldják neked.

Előzmény: Hofika76 (320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!