Keresés

Részletes keresés

Gyöször Creative Commons License 2013.02.03 0 0 19018

Nagyon faja ár. Vennék is azonnal, ha nem lenne 2 töltet olaj itthon a Bigbe. Vajon máshol is árulják ennyiért? Lehet elcsábulok egy 3adik garnitúrára :))

Tudom, hogy te szereted ezeket a bixxolokat, nekem még nem volt hozzá szerencsém az ára miatt :) Ugyan olyan szintű olaj ami motulban 2500 biccolból kb 3500-4000 nem emlékszem már.

Cerkába régebben megrendíthetelen ipon hívő voltam (5047 Ft /L a legutolsó általam ismert ára, persz ennyit sosem adtam volna érte :))) Most motul 710el próbálkoztam, de csak azért mert unokatesómék felszámolták a 2T gépparkot és átkerült hozzám pár liter maradványérték.

Előzmény: ge'jani (19016)
afntdi Creative Commons License 2013.02.03 0 0 19017

Sziasztok.

Cserélném a crossomban (RM125 01") a váltóolajat.

ATF van benne de mondták hogy inkább maradjak a 10w-40 4T-nél.Mi a helyes? :)

HA már ki volt tárgyalva ez régebben akkor bocsesz. Nincs gyilkolva a gép,hobbi motor.

Más: én 1:35ös keverékkel járok.Tegnap mondták hogy felejtsem el, 1:50es legyen persze jó olajjal.

Ki hogyan használja??

Üdv

 

ge'jani Creative Commons License 2013.02.02 0 0 19016

 Én szintén... az első, másodpercben :-))

 

 A 4T olaj mociba van kitalálva, attól jobb nem kell bele :-) 

 

 Nálunk most van az OMV-nél akcióban full szintetikus Bixxol 4T-S (Jaso Ma) olaj 2200 ft, amit tavaly még 4 ezer felett árultak...     A 450-be vettem pár litert.   

 A Bixxol 2T-S-t is használom ritkán, nagyon príma a saját benzinével, csak az árával van baj :-)  

Előzmény: Gyöször (19012)
ge'jani Creative Commons License 2013.02.02 0 0 19015

 BUÉK szakik! 

 

 Aztán abban mi az okosság, hogy nem bele való olajat öntesz a moci váltóba? 

 Más szabvány, még a viszkozitást sem tudod rendesen belőni, stb...

 Vagy csak lemaradtam valamiről? :-) 

Előzmény: gencsydani (19013)
Gyöször Creative Commons License 2013.01.28 0 0 19014

Viszont sajnos egy olyan garázsban tartom ami huzatos, és sajnos hidegebb szokott lenni bent mint kint. Legalábbis érzetre.

De hamar felmelegszik a vas beindítás után.

Előzmény: gencsydani (19013)
gencsydani Creative Commons License 2013.01.28 0 0 19013

Ha fűtött (vagy legalább zárt) helyen van a motor, akkor persze hogy nincs gond a 10W-40-essel sem.

Gyöször Creative Commons License 2013.01.27 0 0 19012

Január1én megtettem a kötelező köröket, hogy mindenki szeressen a faluban. Beindítottam, szúrtam 1est és nem fulladt le, nem volt összerapadva a puklung. Ezen felül kiválóan szedte a sebességeket a 10W40es motorolajjal. Szerintem amíg jóérzésű ember motorra ül addig teljesen megfelelő a 10W40es 4T motorkerékpár olaj, vagy 10W30as 2T motor váltóolaj. Az extrémek meg majd kitalálják, hogy milyen olajat tesznek be.

 

Szoktam bohóckodni erdőben ahol csak gyalog lehetne elmenni, krosszmotor működési tartományon kívül van a dolog, 1esben kell pötyögöni kuplunggal. Pillanatok alatt túlmelegszik a 10W40 is, úgy kell kitalálni a nyomvonalat, hogy legyen benne gyors csapatás is, hogy hűljön. Ilyen időben szerintem sokan nem indulnak el távolságokra, hogy túlhüljön.

 

10W40es olajat meg lehet használni -20 fokig, szerintem az nekem elég :)

Előzmény: gencsydani (19009)
Gyöször Creative Commons License 2013.01.27 0 0 19011

Ha

 

ilyen karbid van, akkor a 10es csavar. Ha nem pont ilyen, akkor azt a csavart keresd, ami a karbi közepén a tolattyú középvonalánál van, nem süllyesztett, minden bizonnyal a 2 létható csavar közül ez van a henger felől és magasabban, semmiképp sem lent és a légszűrő felől.

 

Tehát a 13ashoz nem nyúlni!

Előzmény: akos03 (19010)
akos03 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 19010

Sziasztok! 
suzuki rm 125 (2004-es) motorról lenne szó. Az alapjáraton hol lehet állítani?? 
Előre is köszi :)

gencsydani Creative Commons License 2013.01.14 0 0 19009

Ilyem hidegben szerintem ATF a legtutibb.

Előzmény: Gyöször (19008)
Gyöször Creative Commons License 2013.01.14 0 1 19008

Vagy direkt 2T váltó olaj, vagy pedig 4T motorba való olaj, ami lehet 10W40 csak JASO MA rá legyen írva a dobozra.

Előzmény: krisz_c (19007)
krisz_c Creative Commons License 2013.01.14 0 0 19007

Sziasztok,

A DT topik halott ezért Benneteket kérdeznélek. DT 80 váltójába milyen olaj kell? Valami speckó v. sima 10W40 motorolaj?

Gyöször Creative Commons License 2012.12.04 0 0 19006

Ja igen a szellőzés... Szeretem a Rometom, és egyszer úgy adódott, hogy szét kellett húzzam (mert egy fos az egész :), majd összeraktam pöpecül, új tömítések, mindehová paszta nehogy olaj cseppenjen alá a betonra mert akkor megenne az ideg stb .. :))

 

Na mentem vele egy karikát, hogy majd felmelegszik a váltóóolaj, szétcsapja stb és egyből leállítás után jól megnézem a szintet a nívócsavarral. Na az ominózus nívócsavart úgy ellőtte, hogy nem találtam meg. Végiggondoltam és szerintem a Rometban nincs ilyen, hogy váltó szellőzés sehol. Én meg jól letömítettem mindent, mostmár fúrni kell rá valamit :D

 

Úgy jártam mint akik kicserélik a házon az ablakokat műanyagra, hogy az jól zárjon, de arra meg tenni kell szellőző lyukat, különben meghalnak a gázkészülékek miatt. Ördögi kör ez :)

Előzmény: Erikaviking (19005)
Erikaviking Creative Commons License 2012.12.04 0 0 19005

Különválasztva még lehet, hogy fel is forr az olaj, szellőznie is kéne mindkét oldalnak. Én nem vacakolnék vele. Az MZ kuplung tényleg egy halál volt...

Előzmény: Gyöször (19004)
Gyöször Creative Commons License 2012.12.03 0 0 19004

A 250es MZknek (TS, ETZ) a csillagok állásától is csúszik a kuplungja. De ha épp a súrlódáscsökkentős olajaktól csúszik, akkor ne tegyél a váltóba olyat, elvan az anélkül is.. Jól működik az a váltó egy sima olajjal is.

 

Egyébként nekem tetszik a mű, mondjuk ha krosszmotorról van szó, akkor elsősorban a futómű ami a szűk keresztmetszetet adja. De én is ETZvel kezdtem, ezért szeretem őket.

Előzmény: pappgyerek (19002)
gencsydani Creative Commons License 2012.11.30 0 0 19003

Maradjunk inkább az 'épített'-nél, a krossztól ez szvsz elég messze van, nagyjából minden tekintetben...

Előzmény: pappgyerek (19002)
pappgyerek Creative Commons License 2012.11.29 0 0 19002

2T épített cross gépem van. Mz Ts 250-es blokkal. Váltóolajtól a kuplung csúszhat, ezért akarom különválasztani. A súrlódáscsökkentős adalékos olajat nem szereti.

Előzmény: Gyöször (19001)
Gyöször Creative Commons License 2012.11.29 0 0 19001

Ez érdekes. Legtöbb 4 ütemű motornál nem csak a kuplung + váltó van egy olajban, hanem a motor is (vezérlés, főtengely dugó) Annak meg aztán pláne más az igénye olajból. Egyedül a honda gondolt rá, hogy különválassza, a többiek nem szórakoznak ezzel. Szerencsére van miért fejleszteni az olajmérnököknek, és szerencsére be is tudják árazni az új olajakat ;)

 

Egyébként meg itt vannak ezek a modern mezőgazdasági erőgépek, ebben a váltó a motor és a hidraulika is közös olajban lubickol, tök poén mert figyelni kell rá, hogy idegen traktoros pótkocsiját ne akaszd fel a gépedre, mert ha lebillented komplett vérátömlesztés van a gépek közt...

Előzmény: pappgyerek (19000)
pappgyerek Creative Commons License 2012.11.29 0 0 19000

Én nem látom az értelmét, hogy ugyanazon olajban fürdik a kuplung és a váltó is. Én majd tavaszra azt tervezem, hogy a crossgépem blokkját áthegesztetem. Ez úgy fog kinézni, hogy a blokkfelet, ahol van rés hogy az olaj átfollyon a kuplunghoz, azt behegesztetem. És külön olajzása lesz a kuplungnak is és a váltónak is. Mert ami az egyiknek jó, az a másiknak nem. Tapasztalataim szerint a kuplung jobb szereti az "adalékmentes" gagyi tesco-s legolcsóbb 10-15w 40-es olajat. Váltóolajnak meg egy 75w140-es fémkerámiás Xado-t fogok öntení, kíváncsi leszek a végeredményre.

Előzmény: Gyöször (18993)
pappgyerek Creative Commons License 2012.11.29 0 0 18999

Csumi! Új vagyok ezen a fórumon. Nem olvastam még vissza, de kik azok, akik pest megyében hobbi crossmotoroznak? Keresek egy "csapatot" akikhez esetleg betársulhatnék, vagy legalább elmehetnék velül motorozni, gyakorolni. Van egy épített cross motorom (250 es 2T) nyáron vettem, de még tanulom a crossozást. Kókai cross pályára jártam eddig, de még nagyon az elején tartok a tudománynak. Siratófalon felmegyek már, de a leejtővel vannak gondjaim. Szeretnék megtanulni rendesen motorozni pályán meg terepen, és ehhez sok gyakorlásra van szükség. Természetesen tavasszal fogom előszedni a motort, addig lesz rajta pár átalakítás.

Akit esetleg érdekel, az írjon. Üdv: Dani

 

Gyöször Creative Commons License 2012.11.23 0 0 18998

Kerékbe sok, elég 0,75 :)

 

Én nem vagyok nagy szaki, de azt mondom nem hiszek a kompresszió mérésnek, inkább levenném a hengert és megmérném furat intóval, illetve a dugót mikróval. Meg persze a gyűrű hézagokat. Ha most vetted, akkor mindenképp érdemes.

 

Nem is szoktam kompressziót mérni, csak sokhengeresnél látom értelmét.

Előzmény: mxforever (18997)
mxforever Creative Commons License 2012.11.23 0 0 18997

9.5 bar 125cr -ben jó ?

88GABOR88 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 18996

hmmm azért nem semmi ez a pót lendlerék+ tekercs dolog elég agyafúrt volt aki ezt kitalálta,de végülis okos kis megoldás. sokat gondolkoztam egy olyan crossgépen amin van lámpa,csak elég ritka. bár sötétbe is szoktam csapatni,akkor viszont nem tulságosan előnyös ez az utólagos beszerelés.Meghát jo ez a kis kdx még ,csak az a sok vezeték ne lenne ami csapkolódik össze vissza.föleg a fejidomnál., ebből viszont előnyös a cross,semmi fölösleges cucc csak leállító oszt kész.

 

Amugy meg az atf-s olajra viszetérve,én kipróbálom van is itthol vagy 1 liter veszteni nem veszthetek vele,max átöblítetem a blokkot vele :D

Előzmény: Gyöször (18994)
Gyöször Creative Commons License 2012.11.02 0 0 18995

Ja igen arra akartam kilyukadni, hogy leginkább honda yamaha és kawa motorokra van ilyen, amit esetleg meg lehet szerezni. Én legtöbb ilyet hondára láttam.

Előzmény: Gyöször (18994)
Gyöször Creative Commons License 2012.11.02 0 0 18994

Amelyik motorokat az olaszok eladják utcai motorként, arra ők saját maguk gyártanak világítást, nekem is van egy ilyen a CR-re, egy nagyobb alu lendkerékfedél dekniben van egy tekercs, illetve van egy pót-lendkerék, melyben mágnesek vannak, ezt az eredeti lendkerékre kell felcsavarozni.

 

Egyáltalán nem lehet vele látni éjjel, mert alacsony fordulaton még kevés az áram, legalábbis én pld nem merek tőgázzal endurózni éjjel ismeretlen terepen :) Régebben volt tervbe, hogy egyszer elmegyünk krosszozni pályára, de ez nem valósult meg, csak egyedül voltam akinek ilyen lámpája volt és addig motoroztam amikor már sötét volt, de még nem éjjel, szóval úgy nem lett kipróbálva. Pedig biztos fejvesztett buli lett volna, ha többen felmegyünk vaksötétben :))

 

Előzmény: 88GABOR88 (18992)
Gyöször Creative Commons License 2012.11.02 0 0 18993

Igazából már sokan mondták ezt az ATF olajat, pld régebben Zöldember is itt, de én még nem próbáltam.

 

Idén 3x ültem a CR-emen, egyszer januárban, egyszer nyáron, egyszer meg most hétfőn. Rutinosan úgy indulok, ilyen rövidebb kihagyások után, hogy miután beindult a motor 2-3 rugásra, kicsit melegítek, majd kitolom az útra behúzom a kuplungot megtolom a mocit, szaladok mellette ráugrok és szúrok 1est. Mert összetapadnak a lamellák ennyi idő alatt.

 

Jellemzően 3-4 gázhúzásra (behúzott kuplunggal egykerekezik) ki szokott oldani, de most el kellett motorozzak úgy 500-800 métert sok sarok és sok egykerékre oldott ki :) Utána kifogástalan volt minden.

 

Ez most ipone box2 synthesis, még 2010 ben öntöttem bele, de azóta 3 - 4 üzemóra van a gépben. Talán már csereérett az 1 éves periódus alapján :) De olyan még nem fordult elő velem, hogy a lentebb felsorolt olajokkal ne emeljen ki legyen akármilyen hideg, ezért nem is erőltettem még sose az ATF-et. Szerintem is híg nyárra, de zöldember szavában nem kételkedem.

Előzmény: gencsydani (18991)
88GABOR88 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 18992

sziasztok, köszönöm a választ mindkettőtöktől.

 

Kíváncsiságból megkérdezném,hogy sok crosson láttam lámpás fejidomot, csak akkumlátorral lehet ott megoldani a világítást,vagy át lehet rakni valami világító tekercset.?

 

egy crossmotor (2T) ha endúrózásra van használva mennyit lehet vele menni?pl. ha 2heti egyszer van használva?

gencsydani Creative Commons License 2012.10.30 0 0 18991

Nekem annak idején volt olyan gondom még a 125-ös EXC-mel hogy a gyárilag ajánlott viszkozitású (asszem 20W-40) motorolajjal 1-2 fokokban már nem emelt ki a kuplung (fűtetlen helyen vagyok kénytelen a motort tárolni), valami horror árú 5W-set kellett beletöltenem hogy működjön.

Viszont az ATF (automataváltóba való cucc) az jó híg, kb. mint a nagyon drága fullszint motorolajok és tök olcsó (1500 körül már márkásat lehet kapni), úgyhogy télire szerintem jó választás lehet (én a 250-esbe nyáron próbáltam, melegben szerintem már kicsit vékony volt).

Előzmény: Gyöször (18990)
Gyöször Creative Commons License 2012.10.29 0 0 18990

Majd egyszer ráfekszünk. Az a lényeg, hogy a felhasználó így is nagyon meg lett vele elégedve, hogy sokkal jobb lett mint volt ( a légszűrő tisztítás után). Egyébként csak úgy hobbiból tisztítottam ki, alig volt benne por, kb az 1/4edén, a többi rész patyolat tiszta volt.

 

Váltóba van kifejezett 2T motorokba való váltó olaj, ha jól emlékszem 10w30as szokott lenni. De több gyártónál is láttam pld motul. Nekem volt repsol trans, ipone box2 synthesis, meg motorex, illetve volt putoline, de az meg SAE 80as viszkozitásúnak volt írva. Ha ilyet hirtelen nem kapsz, akkor a 4T motorkerékpárba való motorolaj jó bele, mert oda be van tervezve a váltó és a kuplung kenési igénye, tehát JASO MA vagy JASO MA2 legyen a dobozra írva, az jó neked. Szerintem 10W40 a jó legalábbis nekem ez vált be a CR250be. Mostanában castrol actevo 10w40 vagy valvoline motorcycle 10w40 volt benne.

Előzmény: 88GABOR88 (18989)
88GABOR88 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 18989

okéjó felis vettem kedvencekbe, hét második felébe elég jokis időt mond, én mindenképp csapatok eggyet-kettőt, :D   Hát neked meg jo szerelést majd akkor valamikor, csak sikerül belőnöd! nem egy nagy ördöngösség, bár ajánlom,hogy nézd meg szimeringeket, mert akkor is fulladt nekem amikor fötengelyszimeringes volt( válto felöl) bár akkor füstölt is....

vagy nézd meg nem e repedezett a szivotorok esetleg membrán. veszteni nem vesztesz.

 

de sztem tutko valami karburálási dolog lesz ott....

 

 

amugy váltóba milyen olaj javallot? én a tsr -be anno 20w30ast raktam.

 

Előzmény: Gyöször (18988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!