Keresés

Részletes keresés

kerieszti Creative Commons License 2005.01.16 0 0 340

Nézzétek, én nem személyes infokra vagyok kíváncsi, hanem némi iránymutatásra, egy jótanácsra. Talán ti már nem érzitek a súlyát, de egy ilyen jellegű döntést meghozni (mármint, hogy kimegyünk hosszabb időre) nem könnyű. És még ha nem is ez az egyetlen fórum, ahonnan tájékozódom, azért ebből is próbálok ötletet meríteni, megfogadni egy-két tanácsot.

Szóval ne vegye senki személyeskedésnek a kérdéseimet. :-)))

Tudom, hogy nincs előre megírt recept, hogy nekem be fog jönni, de azért ha az ember fel tud készülni egy-két buktatóra, akkor talán nem lesz akkora pofára esés.

Előzmény: -Survivor (334)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.16 0 0 339

Nekem nincs semmi titkom.

Utahban élek, Mormon lettem, és van három fiatal keményen dolgozó feleségem. Most megyek a keleti partra a negyedikért. Virginiai. Szüz és 16 éves. Szöke germán tipus. Ö fog ránk takarítani.

Én egy lófa...lófa...lófarmot vezetek. Lóspemát exportálunk a Saudikanak.

Előzmény: kerieszti (330)
-Survivor Creative Commons License 2005.01.16 0 0 338
:-))))
Előzmény: fotógám (337)
fotógám Creative Commons License 2005.01.16 0 0 337

És mond, te hol élsz, miböl élsz, hány éves vagy, mi a DL #-ed, SS#-ed, bankszámlád, ha van takarék betéted az is, anyukád lánykori neve és a nicked jelszava.  Momentán ennyi elég is lesz. :))))))

Telefon, cím nem kell. Már tudjuk :))))))

Good night. :)))))

Előzmény: -Survivor (335)
fotógám Creative Commons License 2005.01.16 0 0 336

Vigyázat!!!!

Évekkel ezelött naív módon sokmindent elmondtam arról ami körülöttem volt. Egyesek azzal szórakoztak, hogy összerakták és megpróbáltak zsarolni.

Azóta egy szavam sem igaz :)

Sok itt a parakarakter. S azért mert magyarul beszélünk nem árt bizalmatlannak lenni. Abból nem lesz baj.

Előzmény: -Survivor (334)
-Survivor Creative Commons License 2005.01.16 0 0 335
Kosz!!!
nagyon jo!!
ez tenyleg hasznos oldal, sok mindent pontosit!!!
Előzmény: Törölt nick (333)
-Survivor Creative Commons License 2005.01.16 0 0 334
Naaa...Bocs, hogy eltuntem de varatlanul fontosabb/kellemesebb/hasznosabb dolgom akadt.
szoval:
"....Azt már érzékelem, hogy nem nagyon szeretsz magadról beszélni....."

hehe...akkor eloszor tisztazzuk hogy rolam szeretnel infokat gyujteni vagy amerikarol??? :-))))))

".....De egyébként ezt másoknál is észrevettem. Mintha a kinti magyarok féltenének valamit....."

hmmm....erre az altalanos kijelentesre csak hasonlo altalanossagal tudok valaszolni: nagyon sok oka lehet, van, stb. ez a kerdeskor megerne egy pszichologiai melybuvarkodast.

".....Azért annyit elárulsz, hogy hogy kerültél ki, és mióta éldegélsz ott?
Persze csak ha publikus :-)))...."

hehe :-))) nem titok, de azert annal szemelyesebb, mint hogy itt a zindexen pszhichopatak es mentalisan zakkantak csamcsogjanak estleg rajta. :-)))

Előzmény: kerieszti (330)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.16 0 0 333
Itt a teljes info:

http://travel.state.gov/travel/cis_pa_tw/cis/cis_1753.html
Előzmény: -Survivor (307)
kerieszti Creative Commons License 2005.01.16 0 0 332
tehát szerinted sem ilyen rossz a helyzet?
Előzmény: Tralfamador (331)
Tralfamador Creative Commons License 2005.01.16 0 0 331
"Hogyne, én is tévedhetek..." - megtörtént
Előzmény: Törölt nick (321)
kerieszti Creative Commons License 2005.01.16 0 0 330

Azt már érzékelem, hogy nem nagyon szeretsz magadról beszélni. De egyébként ezt másoknál is észrevettem. Mintha a kinti magyarok féltenének valamit.

Azért annyit elárulsz, hogy hogy kerültél ki, és mióta éldegélsz ott? Persze csak ha publikus :-)))

Előzmény: -Survivor (329)
-Survivor Creative Commons License 2005.01.16 0 0 329
".....Te mit csinálsz kint? ...."

hehehe: Tulelek!
:-)))))

"....Barátaim és amerikai ismerőseim mind mondogatják, hogy a Sex and the city nem valós, mert azt az életet csak a gazdagok élhetik. ...."

1-ez olyan, mint a pap+ a papne+ a lanya :-))))))
2- en szemelyesen: neha szeretem NYC-t , neha kimondottan utalom :-))))
meg szerencse, hogy mostanaban csak ritkan kell bemennem ( amikor a parom elrangat pl. szinhazba, stb,)

"....Szóval te azt mondod, hogy hajrá?...."
nem mondom, de mondhatnam!
:-)))))

Előzmény: kerieszti (328)
kerieszti Creative Commons License 2005.01.16 0 0 328

Te mit csinálsz kint?

Most, hogy egy kicsit jobban beleástam magam ebbe a New York dologba, meglepő, hogy ennyi magyar él kint. Én nem is tudom, hogy miért ide szeretnék menni. Barátaim és amerikai ismerőseim mind mondogatják, hogy a Sex and the city nem valós, mert azt az életet csak a gazdagok élhetik.

Én úgy vagyok ezzel, hogy az már fél siker, ha legalább az üzleti élet vérkeringésébe bekerülhetek.

Egyébként a mi helyzetünk más, mert nem szerencsét megyünk próbálni a szó klasszikus értelmében. Mi egy szervezeten keresztül, J1-es vízummal mennénk, ami eleve kötelez minket, hogy max. 18 hónap után hazajöjjünk. Persze, ha olyan csoda történne, hogy a cég, ahova elkerülünk szeretné, hogy maradjunk, akkor lehet, hogy 18 hónap után is kint lennénk. De erről még olyan korai beszélni.

Szóval te azt mondod, hogy hajrá?

Előzmény: -Survivor (326)
-Survivor Creative Commons License 2005.01.16 0 0 327
".....Tudsz még mással is bíztatni? :-)))...."

Nem!
:-))

ps: esetleg szep buzdito szlogenekkel, pl "hajra magyarok" + hasonlok.
:-)))

Előzmény: kerieszti (325)
-Survivor Creative Commons License 2005.01.16 0 0 326
ez sok mindentol fugg......
nekem speciel itt jobb (tul)elni.
Előzmény: Heesh (324)
kerieszti Creative Commons License 2005.01.16 0 0 325

Szia Survivor,

örülök, hogy ezt írtad, mert kezdett nagyon elmenni a kedvem NY-tól. Én is azt gondolom, hogy ketten (ráadásul 4 éve vagyunk együtt) egy kis garzonban is vígan eléldegélnénk.

Tudsz még mással is bíztatni? :-)))

Előzmény: -Survivor (323)
Heesh Creative Commons License 2005.01.16 0 0 324

Hali !

Igaz az, hogy Amerikában sem lehet jobban élni mint itthon? Mert ezt bizonygatják nekem egy másik fórumon most.

-Survivor Creative Commons License 2005.01.16 0 0 323
".....A lakás, garázs, telefon, villanyszámla, kb$3000 egy rendes helyen(ebben itt a gázszámla is benne van a bérlőknek a hűtövel együtt).....:

el vagy szallva, lufi ur !!
nem muszaj hazat berelni riverdalen az upper class levegojet szivva.
csak peldaul NY vonzaskorzeteben , normalis kornyezetben studiot(garzont) lehet berelni havi 750-1000 $-t. Az 2 fonek egy jo darabig eleg. a villany es telefon egyutt havi 100-as. kesz. ennyi. alap! a tobbi (auto+ koltsegei, stb.) az vagy-vagy. minek auto+koltsegei , ha pl. vonattal, busszal is tud menni dolgozni?

kerieszti Creative Commons License 2005.01.16 0 0 322

Jézusom, nem gondoltam, hogy ilyen indulatokat gerjeszt a felvetésem. Nem milliomos szeretnék kint lenni, nem szeretnék letelepedni, csak szeretnénk magunkat kipróbálni. Egyébként mindketten diplomások vagyunk, én éltem kint Californiaban egy évet, a barátomnak is felsőfokú nyelvvizsgája van.

Nem az "űrkutatásban" szeretnénk részt venni, csak felvetettem, hogy nem tudtok-e tisztességes állást.

Sajnálom, ha emiatt felhúztad magad. :-((

Na mindegy, azért még próbálkozom.

Egyébként még érdekelne, hogy mennyi pénz elég ahhoz, hogy NY-ban az ember tisztességesen megéljen. Nem kell nagy flanc, csak néha egy kis kikapcsolódás.

Köszi a hozzászólást:-)))

-Survivor Creative Commons License 2005.01.16 0 0 320
"....Talán kapsz egy munkát $15/óra éhbérért! ...."

A $15 az nem ehber!!
nagyon sokan dolgoznak $ 15 oraberert, vagy kevesebbert!
uj munkahelyre megy valaki, lentrol kezdi.
kereskedelmi alkalmazott 7-8$ kezdo ber.
buszsofor 12-16 $ (cegtol fuggoen)
karbantarto mechanikus, elektrician 10$ kezdo oraber...
stb.stb.

Előzmény: Törölt nick (319)
Tralfamador Creative Commons License 2005.01.15 0 0 318
buék  ;)
kerieszti Creative Commons License 2005.01.15 0 0 317

Sziasztok!

Új vagyok ezen a forumon, és a segítségeteket szeretném kérni.

A barátommal szeretnénk kimenni New Yorkba dolgozni egy-másfél évre. Mindenképpen legálisan, és nem letelepedési szándékkal.

Nem tudtok valakit, aki már kint van, és tudna segíteni az álláskeresésben, vagy egy kinti jó munaerő közvetítőt, vagy bármit?

Több szervezet is foglalkozik ezzel Magyarországon, de közel 4000$-ba kerül, ha ők keresnek munkahelyet.

Minden segítséget előre is köszönök.

-Survivor Creative Commons License 2005.01.15 0 0 316

Akit esetleg erdekel. bovitettek a nezheto magyar tv adok listajat.
szelessavu (nem dial up) internettel eleg jol nezhetok.

http://www.promonet.hu/television.html

tv musor + itt

http://www.port.hu/pls/w/tv.musor

S.

-Survivor Creative Commons License 2004.12.02 0 0 315
bocs, most jottem vissza, kicsit el voltam dolgozni.....
az itt megadott freemailes boxot ritkan szoktam megnezni..
most megneztem es valaszoltam :-)))
Pearl River + egy nepszeru hely lett!! :-DDDD
Előzmény: Tralfamador (314)
Tralfamador Creative Commons License 2004.12.02 0 0 314

Valahova elgurult....szal sztem nincs meg...

Viszont kuldtem 2 sort az itt (index forum) megadott e-mail cimedre.

Hatha muxik ez a mailboxod...

Udv ;)

Előzmény: -Survivor (312)
-Survivor Creative Commons License 2004.12.02 0 0 313
tehat a megoldas:
USA allampolgarkent katonai tanacsado minosegben lenni a magyar honvedsegnel kotelezo kat. szolgalatra :-))))
kecske is megmarad + a kaposzta is jollakik
:-))
Előzmény: -Survivor (311)
-Survivor Creative Commons License 2004.12.02 0 0 312
Ok...
megvan a tel. szamom?
mail cimem?
apropo...multkor voltam odaat venni egy autot Pearl River-ben (nagyon jo vetel volt) , mert a regibe a parom mar nem akart beleulni:-))
ugyhogy most paros napokon az egyikkel , paratlan napokon a masikkal maszkalok :-)))
Előzmény: Tralfamador (310)
-Survivor Creative Commons License 2004.12.02 0 0 311
"...avagy a ketto vegulis tljesen ua. lenne?..."

szerintem nem teljesen....csak majdnem
Nem koteleztek a magyar allampolgarsagrol valo lemondasra, de ugy tekintik es minden tekintetben ugy kezelnek mintha csak USA allampolgar lennek, es nem lenne mas allampolgarsagom. ennek megfeleloen mindenhol minden esetben annak kell prioritasnak lenni. Ha megsertem es mondjuk katonai szolgalatra jelentkezem a honvedsegnel, mint magyar allampolgar...akkor vagy megvonjak az USA allampolgarsagot, vagy valaszut ele allitanak, hogy vagy ez- vagy az.
Előzmény: Tralfamador (309)
Tralfamador Creative Commons License 2004.12.02 0 0 310

Apropo, elnezest, hogy nem vettem fel veled a contact-ot, de beboritott a munka...tudom ez nem mentseg ;)

Viszonta  kezem kozul kicsuszott fonalat majd szeretnem felvenni...

Előzmény: -Survivor (307)
Tralfamador Creative Commons License 2004.12.02 0 0 309

Aham, en az adott kerdest (szamomra nem volt egyertelmu) abban a megvilagitasban gondoltam at, hogy pl. egy magyar szuletesu magyar allampolgar kapja meg az amerikai allampolgarsagot. Es az adott szavazasos ill. katonaskodos dolog ra vonatkozik....

ClassicGirl pont az ellenkezo szituaciot vazolta fel (amcsi kap hun allampolgarsagot)....avagy a ketto vegulis tljesen ua. lenne?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!