Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 253

Ideznem mely ertelmu hozzaszolasodat egy masik topikbol:

"Egy jó Slavia 631 az igazi."

Előzmény: nagymiklós (252)
nagymiklós Creative Commons License 2005.04.20 0 0 252

Aki Budapesten akar hasonló sportot űzni annak mit javasoltok? Konkrétan van a fővárosban olyan hely ahol anélkül lehet lövöldözni, hogy ne vennének le? Várom az építő jellegű válaszokat.

yoyoman Creative Commons License 2005.04.15 0 0 251
Érdeklödtem a Nagykanizsai klubban, és a következö árakat mondták:

-napijegy 300FT (ha nem vagy klubtag)
-éves klubtagsági 12000FT
-lehet löni máshol vásárol löszerrel
-a klubban a .22-es löszer 10FT
-csak légpisztolyok és kiskaliberü pisztolyok vannak a klubban, nagykaliberü fegyverük nincs
-IPSC nincs
-éves rajtengedély 8000FT

Szerintem korrektek az árak bár jo lenne ha lenne nagykaliber is...
Holnap lehet meg is látogatom a klubbot.

yoyoman Creative Commons License 2005.04.14 0 0 250
Na akkor erröl ennyit.....:)
hunserv Creative Commons License 2005.04.14 0 0 249
Ha meg ugy gondoltad, hogy fegyvert veszel ungarische hasznalatra kulfoldon, akkor is kell a mexerzesi, csak a kulfoldi hathatosagoknal honosittatnod kell, amennyiben pl. pisztolyt akarol venni ott. Az kicsi idot igenybe vesz... Meg van meg jopar egyeb modja is, amiket reszleteiben nem tudok annyira.
Előzmény: yoyoman (247)
hunserv Creative Commons License 2005.04.14 0 0 248

Ugy muxik, hogy KIKOLTOZOL kulfoldre, es mivel az allando lakhely szerinti illetekes rk intezi a fegyverugyeket maris kikerultel az ungarische burokracia karmai alol. Nyilvan, hogy ez esetben ott is kell elned, stbstbst, meg ha magyarora akarod vinni a vasat, akkor meg kulon papirt is kell hozza kerned, blablabla.

 

De piztolyt kint sem szerzel meg secperc alatt... Torvenyek mindenhol vannak... Szoval te esetedben gondolom ez a verzio felejtos.

 

HA meg illegalban akarsz otthon fegyvert, ahhoz kulfoldig sem kell menned, de az mar nem topiktema.

 

Szoval amennyiben magyarorszagi lakos vagy tedd azt, amit mar oly sokan tanacsoltak: beiratkozol egy klubba, aztan ott ugyis kimuvelnek joxabalyilag (jo esetben) meg hogy mit mikor es hogy kell csinalni. Ugy egy ev mulva eljuthatsz odaig, hogy vehess sajat csuzlit, ha meg mindig megvan a lelkesedesed.

Előzmény: yoyoman (247)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.14 0 0 247
Abszolut nincs harag.... :) A különszámot már megvettem és télleg jo dolgok vannak benne! Amugy külföldön hogy megy magyar ember számára a fegyvervásárlás? Mert akkor érdemes lenne kimenni érte, föleg hogy faterom sokat jár külföldre és el tudok vele menni. Hogy van ez a dolog?
hunserv Creative Commons License 2005.04.14 0 0 246
Ja, de ez is csak a rablo magyar kereskedoknel igaz... Kulturalt orszagokban (mondjuk itt, vagy Nemetoban) AFA-tol eltekintve 700 Euro korul mozog egy VADONATUJ ParaOrdnance!!!! Egy USP expert meg 1000 folott van... Csak ugye a magyar kereskedo evente elad ketto PO-t aztan az egesz evi megelheteset rateszi arra a ket fegyverre haszonkent... ennyi.... (jo, meg a rakat papirmunka meg sok fos illetek, amit szinten ki kell fizetni, de azert fura, hogy 1000 km-el arrebb feleannyiert adjak ugyanazt)
Előzmény: yoyoman (241)
Player11 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 245

 

 Ne mérgelődj , sokkal több jó tanácsot kaptál mint cikizést. Ez itt a fórumon ahol elég hamar "leamatőrhüjézik" az embert nagyon pozítív hozzáállás a többiek részéről!

Visszatérve a stukkerválasztásra: Gvass-nak igaza van abban, hogy az MCM re nem kell vesztegetni megszerzésit, de csak akkor ha a klubodban folyamatosan, amikor csak akarsz gyakorolni, mindig ugyanazzal a mások által közben el nem állított fegyverhez hozzáférsz.Egy biztos: az alapokat .22-essel kell elsajátítani, és csak azzal szabad lőni mindaddig amíg eléred, hogy a fegyver nem csak a ravaszmegrántás előtti pillanatban mutasson a célra, hanem végig, a sütés pillanatában és még abban a töredékpillanatban is amíg a lövedék elhagyja a csövet.

Ilyen egyszerű az egész:)  de csak akkor lőj ki a 22LR-hez képest 3-6 szoros árú lőszert ha a kicsivel ez már megy.

A különbség annyi:

a kiskaliberű lövés után a találat legrosszabb esetben is a 6-osban kell legyen, a nagykalibernél örül az ember ha egyáltalán a táblán  megvan a találat....    :)

Persze csak eleinte....

Előzmény: yoyoman (243)
Messer22 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 244

HI

 

Nem piszkállak,csak jótanács :)

egy hajóban evezünk vagy nem :)

Én is ki szeretném próbálni a .700-as duplacsövü elephant gun-t,csak egyenlőre nem megy :)

 

Az mcm-et meg nem lenézni,jó kis eszköz az.

A kaliber sportlövészeti számon nem gondolkodtál még?nagyon jó infókkal szolgál!

Az meg nagyon messze van mire engedélyre kerül a sor,így igaz.viszont addigra lehetőséged lesz végiglőni az adott klubb fegyverpalettáját.

A lelkesedésed pedig dícsérendő.

 

üdv Messer

Előzmény: yoyoman (243)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.13 0 0 243
Figyelj Messer eddig volt türelmem de most már kezd elfogyni!!! Haggy békén lécci a cs-vel, már bánom hogy beirtam, mindegy. Egyébként meg olvass vissza mielött megint leszólsz valamiért! Kicsit már unom! Nem .357-es magnummal akarok kezdeni! Direkt irtam hogy mire ESETLEG megkapom az engedély majd EGYSZER , akkor szeretnék venni egy SW 686-ot... Ez ugye legjobb esetben is 1 év, és akkor már ugye nem lehet ELKEZDENI a lövészetet, hisz már egy éve üzöm addigra....
Előzmény: Messer22 (242)
Messer22 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 242

Hi

 

Nem akarok beleszólni,de fogtál már éles 9mm fegyvert a kezedben?

Én biztos nem azzal kezdeném a pontlövészetet,márcsak az anyagiak miatt se.

Először nézz be egy klubba és lődözz párat mcm-el,kérdezősködj és utána gondold meg mivel szeretnél lőni.

 

El kéne már szakadni CS-tól,nem :)

Előzmény: yoyoman (237)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.13 0 0 241
Árban is jobbacska a PO :D
Előzmény: hunserv (239)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.13 0 0 240
Nem egyszerre! Egymás után...
Előzmény: hunserv (238)
hunserv Creative Commons License 2005.04.13 0 0 239
Feltamasztva lottem jobbat Expert-el, mint ParaOrdnance-al, ugyhogy annyira nem volt nagy az az emberi tenyezo... De azert a PO sem utolso, CZ-nel jobbacska, de 9mm-esben nekem nem kellene...
Előzmény: Hk USP Standard (236)
hunserv Creative Commons License 2005.04.13 0 0 238

En azt a megoldast voltam kenytelen valasztani, hogy miutan a CZ75 (ami miatt ki kellett iratnom a szivemcsucske MCM-et) meg az USP expert kevesnek bizonyult kijottem Belgiumba :((

Amugy egyszerre akarsz 2 fegyvert venni??? Magyaro.n ezert kirohognek csak... persze nem lehetetlen.

Előzmény: yoyoman (237)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.13 0 0 237
Arra a következtetésre jutottam hogy mivel 2 pisztolyt lehet venni, 1-et vesz az ember pontlövéshez (mondjuk egy SW 686 6"-ot), egyet meg IPSC-re (mondjuk egy CZ 75-öt felspécizve). És akkor már mind a kettöböl nagykaliber kell venni, nem pedig .22-est. Ha kiskaliberral akar gyakorolni az ember akkor ottvannak a testületi MCM-ek...
Szerintem.....

Mi a ti meglátásotok?
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.04.13 0 0 236

Azért vigyázzunk a fogalmakkal! Egy fegyver nem atól pontos, hogy xy hogy lőtt vele! Nyilán amivel régóta/sokat lősz, azzal jobb találatokat érsz el. Az a fegyver pontosabb, amely kisebb szórást produkál azonos pozícióból, pl fegyversatu... Ettől még lehet, hogy pl a markolata rossz, nem lehet rendesen megfogni, és ezért rosszabb lőni vele, de az már az emberi és ergonómiai tényezőkkel együtt érvényesül. Pontosságban nyilvánvaló, hogy a hosszú, fix csövű, agresszív huzagolású revolverek verhetetlenek, hizs reteszelt zárolású darabok csöve minden lövés után előre-hátra és fel-le mozog, nem is keveset!

A rossz lőszer pontosságrontó hatása pedig szintén eltörpül az emberi tényezők mellett.

Forgóval azért lősz jobban, mert a fent tárgyaltakon kívül a sütése is teljesen más, SA-ban gyakorlatilag nulla előhúzás után törik a sütés, ergo "nincs időd" elrángatni...

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

Előzmény: hunserv (235)
hunserv Creative Commons License 2005.04.13 0 0 235
OK, akkor bocsanat. Nem lottem tul sokat PO-al, csupan az volt a kiindulasi alapom, hogy fosnak titulalt MFS magyar loszerrel jobbat lottem EXPERT-bol, mint PO-bol. Igaz, mivel az elso a sajatom igy tobbet volt alkalmam durrogtatni vele, de egy forgoval meg jobbat lovok, szoval azert annyira nem csak a lovon mulik.
Előzmény: gesztesi (233)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 234

"egyebkent mindenben meg tudod erositeni Player11 hozza szolasat, ebben a sorrendben erdemes fegyvert valasztani."

 

Az optimalis sportfegyver parositast (a kibaszott ket darabos limiten belul) en egy nagykal 4" v. 6" (.357 Mag - SW, Taurus, Alfa, Colt) revko + 1 izles szerinti (CZ, HK, Glock, PO, SIG stb) nagy tarkapacitasu ontolto (9 mm Luger, esetleg .40 SW) konfigban latom.

 

Az olcso MCM-t meg erdemes klubfegyvernek megvenni. Mexerzesit felesleges ra pazarolni.

Előzmény: gesztesi (233)
gesztesi Creative Commons License 2005.04.13 0 0 233

Mar miert is lenne pontosabb egy HK Expert a Para Ordnancenel??????

Evekig lottem egy PO 18-9-l pottyot es sokszor 182 fole lottem vele. ( hivatalos MSSZ versenyeken.) Sot egyszer 50m-es pontloveszetben is elso lettem vele.

TEVHIT, hogy pontatlanok az IPSC-re idealis pisztolyok ( lasd PO, STI EDGE), az biztos hogy egy SW 686 forgo vagy egyebb pontloveszetre kifejlesztett pisztolyok pontosobbak, de ez a kulonbseg kb. 185 kor folott jon ki.

Kezdo fegyvernek az ara miatt nem ajanlom, egyebkent mindenben meg tudod erositeni Player11 hozza szolasat, ebben a sorrendben erdemes fegyvert valasztani.

 

dvc

 

geszti

 

Előzmény: hunserv (232)
hunserv Creative Commons License 2005.04.13 0 0 232
Ugye nem magyarorszagi UJ arakat irtal, mert azok kicsit magasabbak :) Pl expertet meg hasznaltan sem nagyon kapsz annyiert... JA, es az pontosabb am, mint egy PO
Előzmény: Player11 (226)
Player11 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 231

 Illetve nem csak MCM-el hanem persze akár 22-es forgóval is tanulhatsz ennek további előny hogy ha revolverezve tehát nem felhúzott kakassal is megtanulsz pontosan lőni akkor később sem rángatod el a fegyvert sütéskor. NAGY DOLOG!

Persze a realitás az hogy a lövészklubok tele vannak régi MHSZ-es MCM-ekkel, ezért nemigen vesznek más 22-est. A többi 22-es öntöltő sokkal többért rosszabb, vagy ami profi színtű az K...va drága lásd Waltherek. Benellik stb..

Player11 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 230

 

 Egyszerű a válasz : ha az MCM-el stabilan tudsz 170 felett lőni akkor már nem kell annyit eldurrogtatni a 38-assal mint ha most kezdenél.És akkor "bevállalhatod" a drágább lőszert is mert nem megy pocsékba.

Előzmény: yoyoman (229)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.12 0 0 229
Köszi a segítséget! Egy valamit nem értek: ugye fél évig semmiképpen nem lehet saját fegyverem... Tehát tegyük fel 7-8 honap után kapok engedélyt, de utána meg minek vegyek MCM-et .22-es kaliberrel? Arra az idöre már nem tér át az ember nagyobb kaliberre? Ugy értem közel 1 év lövészet után azért már nem kezdö az ember nem?
Javitsatok ki ha tévedek.
Előzmény: Player11 (226)
Player11 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 228

Olyan klubot válassz ahol mindegyik lövészeti ágra van lehetőség! A kettős tagság kétszer annyiba kerül!

Player11 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 227

 

 Az MCM-en kívűl? Sztem semmivel:)

De van még a keserűnek is 22-ese csak az sem lehet olcsőbb mint az MCM.

Előzmény: Messer22 (223)
Player11 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 226

 

 Mivel igen nehéz és hosszadalmas engedélyt kapni és ez a fegyver cseréjéhez szükséges engedélyre is igaz, valamint a régi fegyver eladása sem eccerű, ezért érdemes meggondolni mit veszel.És előre gondolkozni sem árt mert szinte biztos hogy előbb- utóbb meg akarsz próbálni még egy két más lövészeti ágat is.

Tehát olyant vegyél ami minél többre alkalmas.

A pontlövészet minden lövészsport alapja enélkül sosem leszel jó lövész, de egy fiatal ember kizárt hogy megelégszik ezzel a statikus, kevésbé fizikai mint inkább mentális igénybevételt jelentő ( tehát inkább az idősebb, nyugodtabb embereknek való)sporttal.

A dinamikusabb lövészeti ágak:

sziluett lövészet, gyors-pontlövészet, még űzhető forgóval, de a még gyorsabbak : a Steel challenge, a Rapid shooting és az IPSC és a most feljövő IDPA igazából öntöltőt igényelnek. Persze van néha revolveres verseny is ,de ritka mint a fehér kánya.

Mivel max kettőt vehetsz egyiknek mindenképp az MCM-et ajánlom, mert kb 20ezerért megkapod és ez a pontlövészetben nem kompromisszum, simán bajnok is lehetsz vele, valamint jó sziluettre és steel-re is.

Nagykaliberben az univerzális mindenre jó öntöltőt javaslom pénztárca függvénye hogy milyent, de min CZ75-öt.

Sztem növekvő ársorrendben:

-CZ-75( 60-130)

-Glock17(100-130)

-HK-USP(130-190)

-CZ-75-IPSC(220)

-HK-USP-Expert(kb240)

-Colt klónok: BUL( kb 250), Para Ordnance,STI( az utóbbi kettő állítólag már pontlövészetben is komoly,180 feletti eredményre is képes,bár áruk is 300-400)

És ha már jól belejöttél a pontlövészetbe akkor esetleg lecserélheted az MCM-et egy jó pontos 38-asra, de tanulni csak az olcsó 22-es!

Ha az MCM-re nem jön vevő max elbukod a húszezret....

Előzmény: yoyoman (221)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 225

"Fegyver meg tudom nem most lesz saját de álmodozni még csak szabad....:P"

 

Egen, de egy bizonyos szint felett nevetseges lesz...

Előzmény: yoyoman (224)
yoyoman Creative Commons License 2005.04.12 0 0 224
Klubot már találtam magamnak Nagykanizsán, holnap fogom meglátogatni.Fegyver meg tudom nem most lesz saját de álmodozni még csak szabad....:P

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!