Keresés

Részletes keresés

Attila314 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4607

Sziasztok.

 

Úgylátom eltérőek a vélemények... disznónál is van ilyen van olyan ivarzás. (gyengébb-erőteljesebb)

 

Megnéztem az állataidat, szépek. De úgylátom és nagyon örülök neki, hogy az itteni törzstagok kellő tudással és gondoskodással nevelik az állataikat.

(sajnos nem minden topikon van ez így....)

 

Előzmény: zsazska (4602)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4606

Nem rád céloztam, általánosságban mondtam a saját tapasztalataimat.

Előzmény: zsazska (4605)
zsazska Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4605

Én nem mondom, hogy nem veszem észre, mert észreveszem, de jobbára csak a pérája duzzanatából, no és abból, hogy olyankor gyakran kővé válik, és dermbedten álldogál. Ezen felül nem csinál semmi érdemlegeset. Nagyon bízom benne, hogy nem lesz semmi baja sem a későbbiekben sem. Szerintem náluk is vannak vehemensebb, és szexuálisan kevéssé aktív egyedek, és nyilván Malacka az utóbbi kategóriába tartozik. 

Mellesleg a kutyáknál is nagy számban fordul elő méhgyulladás a nem pároztatott, ivaros egyedeknél, ezért is ajánlák náluk is a nem tenyészegyedek operációját! 

Előzmény: kanga 1 (4603)
Rzola Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4604

Szia Attila!
Látom téged is sokféle állat tartása érdekel ,arra volnék kíváncsi ,hogy a törpe malacot( vietnámi ,Göttingeni esetleg egy drágább Minnesotai malacot hol szeretnél tartani és milyen céllal?
Nekem vannak eladó vietnámi vagy is göttingeni malackáim vegyes ivarúak !

kanga 1 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4603

Az én véleményem az, hogy nincs összefüggés  a kan jelenléte és az ivarzási tünetek között. Az a két kislány akit ivartalanítani kellett SOS mert nem lehetett élni tőlük ivarzáskor mindkettő városi lány volt távol bármilyen kan malactól. Aki belehalt az ivarzás és szűzen tartás szövődményeibebe is városi koca volt , bent lakott a lakásban.

Aki nekem addig azt mondta, hogy nem is veszik észre ,hogy ivarzik a koca annál kiderült, hogy kint van állandóan valahol a kertben és csak akkor látják amikor enni adnak neki. Magyarul nincs info arról, hogy mit csinál amikor nem éppen eszik.  :)

 

 

Előzmény: Attila314 (4601)
zsazska Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4602

Szia Attila!

Csak a saját nevemben tudok nyilatkozni, és nálam így van. Első disznóm egy vietnámi volt, és egyedüli emseként, kutyák közt élt velünk. Nála észre sem lehetett venni, hogy görögne. Igaz, róla egy állatorvos azt mondta, hogy hormonzavaros, de ezt hozzáteszem, hogy csak távolról nézve az állatot, szőrének kétoldali kopásából állapította meg. Jelenlegi emsém is ivartalan kannal, kutyák közt él, és nála sem méltó említésre sem az ivarzás. Ő most 8. évét tölti. 

Előzmény: Attila314 (4601)
Attila314 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 4601

Sziasztok.

Mint leendő "sertéstartó" szorgalmasan tanulok.

Próbálom visszaolvasni a topikot is.

 

Ez nekem is  felmerült kérdésként.

Ha a koca mellett nincsen a közelben ivaros kan akkor sokkkal gyengébb az ivarzása??

( Van négy kutyánk és amióta az eggyetlen kan ivartalanítva lett, ezt vettem észre.) Ezért gondoltam.

A sertéseknél is így van? 

 

Előzmény: kanga 1 (4596)
erzsi724 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 4600

Ha már nálatok a kanmalac,és megtörténik a párzás,onnan számolva 114 nap /Kanga ,jól emlékszem?/áll rendelkezésre,hogy felkészülj a  kicsik fogadására.Ez nem kevés idő.

Ennyi idő alatt egy elkötelezett malactulajdonos a  saját fogával gyufából és spárgából is képes malacólat építeni :)

Előzmény: kdevid (4597)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 4599

Nálunk nem ritka, hogy 10-12 malaccal alszunk!

Az elletéssel az a próbléma, hogy az ember nem adja még pénzért sem akárkinek a kismalacokat. Márpedig tízből legfeljebb 2 jelentkezőú az aki malacképes.

Előzmény: kdevid (4597)
Rzola Creative Commons License 2013.09.13 0 0 4598

Az a helyzet , nem is bánom hogy götti lett és nem vietnámi jó ez így nekem ha már a fazékba van olyan mindegy :)

Előzmény: kanga 1 (4585)
kdevid Creative Commons License 2013.09.13 0 0 4597

Dulva dolgok ezek :(

 

Alapvetoen ezzel egy nagy baj van, hogy nincs hol elletni...

Tervben van hogy epitek Neki valami olat, de jelenleg csak kutyahazban laki, szalmaval kibelelve...

Ott hovateszi a piciket?

 

Parom mar mondta, hogy sorban lesznek az ágyunkban :D

 

 

Előzmény: kanga 1 (4596)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 4596

Egyénfüggő. Van aki egy- két  elléstől is lenyugszik végleg. Zsazskáé, ha jól emlékszem ilyen.  Az enyémeknek nem csendesült az ivarzásuk.

Előzmény: kdevid (4595)
kdevid Creative Commons License 2013.09.13 0 0 4595

Es egy elles eleg?

Vagy akkor folyamatosan kell?

 

Jajistenem...

kanga 1 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 4594

"legritkábban értenek"  ez elveszett menet közben :)

Előzmény: kanga 1 (4593)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 4593

Tudom, hogy elég gáz a három hetenkénti ivarzás, de megnyugtatlak ez csak gázabb lesz.  Sajnos odáig fajulhat, hogy a malac súlyosan megbetegszik akár meg is hal. A hatósági állatorvosok a legrithozzá. A hússertések egyszerűen nem élnek annyi ideig, hogy tapasztalatuk legyen ez ügyben. Amelyik igen azt meg pároztatatják, sosem tartják szüzen. Abban igaza van, hogy nem könnyű őket altatni.  Dr Balogh Péter  nekem már négyet csinált.

Előzmény: kdevid (4592)
kdevid Creative Commons License 2013.09.13 0 0 4592

hat nemtudom, van egy hatosagi allatorvos ismerosom, es O aztmondta, hogy annyira nem szukseges...

meg elegge veszelyes is... (nagyon kevesen tudjak normalisan elaltatni...)

 

hiddel, eleg gaz a haromheti ivarzas... :( ha valaki 100% -osan mondana, hogy megmarad, mar reg megcsinaltattam volna...

Előzmény: kanga 1 (4591)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 4591

Valószínűleg nem tudod, hogy a lány malacot vagy pároztatni, vagy ivartalanítani kell, mert hosszú távon baja lehet.

Előzmény: kdevid (4590)
kdevid Creative Commons License 2013.09.12 0 0 4590

Huha... Egy kan malac nembiztos h jolenne Tadenak, O kislany es nincs ivartalanitva... Szal csak lany, v ivartalan fiu...

Előzmény: kanga 1 (4589)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 4589

A malacok nem kifejezetten játékos állatok. Amíg gyerekek elhuzogatnak ezt -azt , de azt sem játékból teszik, pusztán arra kíváncsiak, hogy lehet e valami ehetőt kifacsarni a dologból.  Társ sem játszadozni kell nekik  ,hanem-ahogy Erzsi is írta- összebújásra.  A malacbarát hosszú távon jó a malacnak, bár az elején megeshet, hogy nem könnyű összeszoktatni őket, hiszen territoriális állat. 2-3 hét alatt a legtöbb falkásítás sikeres. A szomszédnak nincs köze ahhoz, hogy Te hány malacot tartasz, ha azt rendes körülmények között teszed. Márpedig a törpemalac sokkal halkabb és szagtalanabb állat mint pl. a kutya.

Előzmény: kdevid (4586)
erzsi724 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 4588

Szia!

Nem én vagyok a  leggyakorlottabb malactartó a topikon,de én azt mondanám neked:malacnak malac a barátja!

Nem hiszem,hogy két malac akkora eszeveszett ricsajt csapna,ami kikészítené a szomszédokat.Amikor elmentek dolgozni,nyugodtabb szívvel hagyhatnátok ott,hogy nincs egyedül.

Jön a tél,nincs kivel összebújnia.....

Nekem nem sokáig volt egyedül Cocimalac,de elképesztő a változás ,mióta kaptunk mellé kocát/addig a talicska volt a barátja-szívfacsaró.Pedig én egész nap itthon vagyok,mindíg körülöttünk sertepeltélt.

Kanga nemrég rakott fel ide egy befogadható fiúmalacot,mindenki jól járna,de főleg a röfik egymásra találhatnának.....

Ez egy vélemény,biztosan jönnek még nálam tapasztaltabbak tanácsot adni!

Előzmény: kdevid (4586)
ez-Ben Creative Commons License 2013.09.12 0 0 4587

 

 :))...kérlek szépen elsőként talán egy zongorát javasolnék. Nagyon jól elvan vele, kissebb terjedelmű szónátákat is eljátszhat. Ha van időd tekintsd meg a 3775-ös mezőben látható "zongoraművészt" ( pöttyös frakkban :) akinek játékát még az ismert táncdalénekes pár is elismeréssel szemlélte.

 Másodjára egy pöttyös labdát. Egyrészt nagyon menő mostanában a foci- ne ijedj meg focizni azt nem kell, azt a focistáink sem tudnak- másrészt azt hiheti, hogy az a párja csak éppen gömbölyű.

 Visszaolvasva a topikon nagyon sok hasznos tudnivalót sajátithattok el. (... és Csülök úr a király !:)

 

Előzmény: kdevid (4586)
kdevid Creative Commons License 2013.09.12 0 0 4586

Sziasztok!

 

Adott egy amerikai malacka, iden lesz ket eves... Sokaig szoba es teraszi malac volt (mig munkaban voltunk teraszon lakott, utana bent volt, bentaludt.)

Csatoltam par kepet, es nem, nem vagyok elmebeteg... :)

 

Maricusban kolcson kellett adnunk egy baratnak videkre, mert kiutaltak a malackat a hazbol, de immar ket honapja velunk el az uj kertes lakasban... Mar nem johet be, de szemlatomast jolerzi magat.

Amiert irok, hogy nem jatszik semmivel, se labdaval, se kutyajatekokkal, se semmivel... Ha ellop egy drotot, muanyagdarabot azt elragicsalja, de ennyi...

Regen fogkefevel elvolt orakig, de most azzal sem..

 

Esetleg van valami bevalt malacjatek? (sipolosok kizarva, azoktol fel) 

Szonyegala bemegy, dobozokat felboritja, paucsot arrebbtolja, a viragokat kiszedi a foldbol :D

 

Gondolkodunk, hogy kap egy tarsat, de a szomszedok idegeit nem feltetlenul szeretnenk feszegetni...

Most meg csak preri van nala, de vetettunk neki fuvet, ami ha nem no ki, akkor valoszinuleg gyepszonyeg lesz...

Egyszer meglestem napkozben...

Alzsik, napozik, rofkod... :)

 

Ha otthonvagyunk, kiengedjuk elore, es velunk van.

 

kanga 1 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 4585

Göttingeni., pont mint a Tieid,csak ők amerikainak vették, Te meg csünginek. Te jártál jobban. Erről beszéltem, hogy olyan mint a román segédmunkás,ahhoz ért amire éppen igény van.   :)

Előzmény: Rzola (4584)
Rzola Creative Commons License 2013.09.11 0 0 4584

Ez milyen fajtához tartozik?

Előzmény: kanga 1 (4583)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 4583
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4582

Pillanatnyilag gazdikeresőnk egy 5 éves heréletlen ám szűz kan van Budafokon. Kocát csak akkor lehet tartani, ha vagy ivartalanítják, vagy pároztatják. Az ivartalanítás nem olcsó.

 

0630- 467-81-50

Előzmény: Attila314 (4581)
Attila314 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4581

Szia.

Érdeklődni szeretnék befogadható esetleg vásárolható malacok és felnőtt állatok után. (minimalacok).

Gondoltam hátha tudnál segíteni. Kimondottan örök életükre, jó helyre, házikedvencnek szeretné a család!!!!!!! Nem megélhetési szaporításra, értékesítésre!!!!!!!!!!!! Minimum 2 db egynemű, lehetőleg nőstény érdekelne, hogy ne unatkozzanak!!!

Ha adnál egy közvetlen telefonszámot megköszönném és felhívnálak ez ügyben.

Email-em nyilvános. Mert ezen a topikon ritkán járok!

Köszönettel Tóth Attila.

Előzmény: kanga 1 (4579)
zsazska Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4580

Igen, azt mondták.....de te állítod, hogy nem vemhes. Most vagy biztos vagy benne, hogy nem az, vagy te magad is kételkedsz. Ha vemhes, akkor is elég sokat kellet ennie ahhoz, hogy így nézzen ki. Ha pedig mégsem lenne vemhes, bár erre kevés esélyt látok, akkor meg pláne a többszörösét ehette, mint amennyit szabadna. A túlsúly nagy kockázatot jelent az ellésnél is, ha pedig egy üres koca ekkora, ott tényleg valami nagy baj van. Nem kell azon megsértődni, ha mások elmondják, így nem lesz hosszú életű. Kanga példája nagyon is találó. Hiába mentetted meg a vágúhídtól, ha majd gyomorrepedésben fog kimúlni, vagy mert képtelen lesz világra hozni a szaporulatot. 

 

Előzmény: I.Móni (4575)
kanga 1 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4579

Móni! Kezdem azt hinni, hogy nem érted amit olvasol. Nem ismerlek ,tehát nem feltételezek semmit. Pusztán segíteni akarok mert a tényeket látom. Tehát A, variáció ha a  malac vemhes és nem készülsz rá bajba kerülhet

B,  variáció ha nem vemhes,hanem egyre dagadtabb akkor már bajban is van. Sürgősen fogynia kell ! Tudod hány malacot láttam már meghalni, mert mozgásképtelenre hízott és megfulladt?

Ha nem érted meg én nem kínlódom tovább elmondtam részemről a fáklyás.

Előzmény: I.Móni (4577)
Rzola Creative Commons License 2013.09.09 0 0 4578

Szia Móni!
Ne haragudj ,hogy bele vau,de szerintem Kangának igaza van ez a malacka hamarosan fialni fog neked ha tetszik ha nem ! Azért piros a pérája mert már az utolsó napokba van ilyenkor elkezd tágulni de ezt szerintem nem kell részleteznem neked.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!