Keresés

Részletes keresés

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.05.01 0 0 3415

Sziasztok !

Az elenne a kérdésem, hogy rücskös / rusztikus felületet hogyan kell kialakítani ?

teddi hengerrel megy e és ha igen milyen henger kell hozzá ?

eger.jeno Creative Commons License 2018.04.08 0 0 3414

Tanácsot kérnék: 

Adva van egy panel szoba, ami beázott a két panel toldásánál, és nyilván penészedett is..

Nem úgy néz ki, hogy gyorsen megoldaná a ház a beázást.. 

Nyilván, ha most lefestem, akkor a falban lévő nedvesség idővel még be fog jönni...

Nem lehet valami vizzáró réteget rakni a felületre, ami nem engedi be a vizet, és amit be lehet utána festeni ?

Jenő

Baiyoke Creative Commons License 2018.03.21 0 0 3413

Tud valaki egy megbízható szobafestőt ajánlani?

Abott Creative Commons License 2018.01.02 0 0 3412

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy gipszlapokból összerakott felület festéséhez fürdőszobában (vízfröcskölésnek kitett felület esetében) milyen festéket használjunk? Úgy gondoltuk, hogy a Poli-farbe Intaller szilikát mélyalapozó és a hozzá tartozó Intaller szilikát festék jó lenne, de a festékhez azt írták, hogy gipszre nem alkalmazható, míg a neki megfelelő mélyalapozónál felsorolják a gipsz felületet is. A szilikát alapozónak van olyan hatása, hogy megváltoztatja a gipsz felület tulajdonságát, és erre már jöhet a szilikát festék? Vagy van erre jobb megoldás? Fontosnak tartjuk, hogy a gipsz felületet megvédjük a víztől és párától, nehogy szétmálljon idővel. Van valakinek valami tanácsa? Az egész helyzet úgy állt elő, hogy a fürdőkád felett megy egy gipszbeton lépcső. Ezt kellene lefesteni első alkalommal.

NML Creative Commons License 2017.12.10 0 0 3411

Sziasztok. Tudnátok segíteni? Kültéri fafelületre (korlát, eresz, stb.) kellene valami jó minőségű, tartós, selyemfényű, RAL (vagy más színskála) szerint kikevertethető festék, ami jó nyílászárók festésére is.

zöldeskékek Creative Commons License 2017.12.08 0 0 3410

Egy festő mázoló szakmát tanulnak  2 - 3 évig  és inaskodnak/segédeskednek ugyan ennyi időt, mire komoly mester lesz valaki.

Előzmény: zöldeskékek (3409)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.12.08 0 0 3409

A csemperagasztós vakolat milyen ?

Erről még nem hallottam.

Van viszont glett bizonyos csemperagasztóval.  Viszont eléggé drága.

Nos a kérésedre  :  törelkedjél arra, hogy a vakolat legyen minél simább.

A teljesen száraz vakolatot csiszolni kell majd glettelni, újra csiszolni majd a második r4éreg glett jöhet ra.

Részletesen le vannak ezek írva különféle szakkönyvekben. 3 - 4 sorban senki sem fogja leírni, mivela a leg alapvetőbb leírás is min. 3 -4 oldal.

Keress olyant, hogy festés mázolás kézikönyv vagy  kisokos. Van bőven a piacon. Ha megvan sokat kell gyakorolni.

Előzmény: mrtotya (3408)
mrtotya Creative Commons License 2017.12.07 0 0 3408

Kedves Fórumozók!

Épülőfélben lévő házamnál a szakemberhiány, illetve gazdaságossági okokból magam szeretném elvégezni a glettelést és a festést. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Az alsó szinten durva mészvakolat van, a felső szinten csemperagasztós vakolat lesz, illetve a tetősíknál gipszkarton burkolat.

Léírnátok nekem szájbarágósan, hogy mit, hogyan, mivel, mennyi ideig, milyen hőmérsékleten tudom megvalósítani a tervet?

Agos13 Creative Commons License 2017.11.29 0 0 3407

Sziasztok! Van esély arra, hogy olajlábazatra csempét tegyek? 30 éves:(..égetni nem szeretném, mert a fürdönek nincs ablaka,egész ház fullbüdös lessz..vagy kikerülhetelen, hogy levakarjam..vagy 8-9 nm..

markaron Creative Commons License 2017.11.18 0 0 3406

Sziasztok! 

Festékszóró választáshoz kellene egy kis segítség. Szekrényt szeretnék vele festeni, van is hozzá akril zománc festékem és hozzá tartózó alapozó (Capacrly Haftprimer+Capacryl PU-Satin).  Nem szeretnék rossz festékszórót venni hozzá, amit esetleg eldugít, vagy rosszúl szórja. Milyen festékszórót ajánlotok hozzá? Kizárólag elektromos festékszoróra gondolok. pl: Wagner W550 vagy Wagner W 95, CMI 100 W. Ezek az egyszerűek jók akril zománc festékhez? Előre is köszi a válaszokat!

Pityu... Creative Commons License 2017.11.16 0 0 3405

Egy ismerősömtől kaptam az anyagot valami előre bekevert,majd holnap meg kérdezem az összetételét de azt mondta 1 hónapig száradnia kell meg hogy egy ponton kicsit mélyebb volt  a sérülés,2 nap múlva meg próbáltam gletteltem rá de üregesen kopogott a megszáradt glett,szóval ott vissza kapartam és a többi részét festettem az ablak körül és az ablakot ezt meg hagyom megszáradni aztán majd később így sajnos esztétikailag nem szép de ez van.Egyébként pedig rendesen szürkének néz ki a felülete mintha száraz lenne.

Bocsi nem tudom miért elfordítva rakja be a képeket a 3. képen látszik,hogy egy hangyányit látszik az új festés vajon az még fog idomulni? Ma 11 kor festettem most meg 23:20 kor fotóztam.

Előzmény: zöldeskékek (3404)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.11.15 0 0 3404

Kell minimum 2 , de inkább 3 hét a meszes -cementes vakolatnál. A gipszes vékony vakolatnál elég 3 nap és mehet a festés !

Előzmény: Pityu... (3403)
Pityu... Creative Commons License 2017.11.14 0 0 3403

2. felsorolt dolognál a vakolat meddig szárad,jól sejtem arra nm lehet pár nap múlva rá festeni?

Előzmény: gyzozo (3397)
E93 330i Creative Commons License 2017.11.11 0 0 3402

A fátyolháló alatt  mit értesz ? Fátyol tapétát ? , mert ugyebár azt festik és abból van előfestett is.  Azt nem fátyol hálónak mondjuk.

Előzmény: gyzozo (3396)
Pityu... Creative Commons License 2017.11.11 0 0 3401

3. képnél van fent élvédő mert az ablak körben szigetelős vastag nikecellel lett kirakva de a fickó rakott mindenhova élvédőt szóval elméletileg csiszolás majd glettelés kell rá.

Előzmény: gyzozo (3397)
halaloszto Creative Commons License 2017.11.11 0 0 3400

Vadkamera

Előzmény: homár hümér (3399)
homár hümér Creative Commons License 2017.11.11 0 0 3399

Tudnátok ajánlani olyan szines port, ami nehezen jön le cipőtalpról?

Bezárt szobákat látogat valaki rendszeresen és tüntet el apróbb dolgokat.

Kamerázás sajnos nem megoldható, de felmerült, hogy valami nem feltűnő port kellene szétszórni, amibe belelép és pár napig bizonyítható, hogy az ő cipője volt az.

A hátulütője az, hogy a "valami por" maradjon a cipőn, ne hagyjon nyomot azonnal a folyosón, mert akkor gyorsan észreveszi.

Esetleg kézen elszineződő és napokig lemoshatatlan megoldás is jó lenne, mert vannak dobozok, amiket szeret kinyitogatni.

Persze a legjobb megoldás "seccperc" lenne, ami akár órákig állhat, de érintésre azonnal hat és odaragasztaná az ajtóhoz belülről, de az csak reklámokban működik.:-(

E93 330i Creative Commons License 2017.11.10 -1 0 3398

Igen a plafonra az kerül fátyol, de a falra az üvegszövet tapétát javasolták, mert az erősebb a repedések miatt.. Egyébként ytong fal.    Most az a gyanú támadt hogy a héra falfix-el lett alapozva, és túl sok került rá, nem tudott beszívódni az üvegszövet ragasztó.

Előzmény: gyzozo (3396)
gyzozo Creative Commons License 2017.11.10 0 0 3397

1: glettelés csiszolás, mélyalapozó festés. 

2. Kapard le ami lejön utánna külső EPS ragasztóval vagy zsákos vakolattal javítsd ki. 

3. Rigipszel gletteld ki , ha kell tegyél fel fém élvödöt. Glettelés után még egy vagy kétszeri glett mig elég sima nem lesz. Csiszolás, mélyalapozás , festés. 

Előzmény: Pityu... (3392)
gyzozo Creative Commons License 2017.11.10 0 0 3396

Én fátyolhálot tettem volna rá és azt lefesteni 

Előzmény: E93 330i (3395)
E93 330i Creative Commons License 2017.11.10 0 0 3395

Szervusztok !  A történet a következő. A falakon apróbb hajszájrepedések sokasága, amit üvegszövet tapétázással javaslott eltüntetni , de mivel mi sima falat szeretnénk , ezért azt simára glettelnénk . A tasso üvegszövet felrakása megtörtént , saját ragasztójával az ecofix-el. Most le lettek glettelve a falak és dobja le sok helyen a tapétát. Valszeg a vizes glett visszaoldotta a tapéta ragasztót.   Mit javasoltok , esetleg a metalyn-nak valamelyik változatát amit a víz nem old vissza ha gletteljük a tapétát... ?  Köszönöm.

Téli nap Creative Commons License 2017.11.09 0 0 3394

Vannak azért u.n. olajfestékek is. Ilyenek a Standolítok. Jellemzőjük a lassú száradás.

Egy szintetíkus/lakkbenzin hígitású festék   8 - 10 óra alatt  közepes melegben megszárad annyira, hogy tovább festhető, addig egy sztandolítosnak (olajos ) kell ehhez min. 3 nap.

Előzmény: Sárgamacska (3382)
Pityu... Creative Commons License 2017.11.09 0 0 3393

Bocsi nem tudom miért de az első két képet elfordítva rakta be.

Előzmény: Pityu... (3392)
Pityu... Creative Commons License 2017.11.09 0 0 3392

Nekem falat kéne javítani,van is javító festékem hozzá,isten igazán a festő nem mindenhol dolgozott jól mert meg csattant a fal egy részen nem látszott csak egy hajszál csík engem idegesített mondom le kaparom megcsinálom erre ez lett belőle

Gittelés után már csak csiszolni kell,de most akkor ezt át kell kenni ilyen falfixel pl?

A másik,ablak csere volt nálam a szobában és ugye szedték ki az ablakot meg minden és egyik oldalt meg csattant a vakolat ha ezt el kezdeném leszedni szerintem tégláig jutnék mert kopogós a hangja egy darabon,ezt mivel lehetne javítani ide gondolom már nem gitt kell,van valami speckós anyag vagy cement meg homok?Aztán glettelés tudom és festés.Csak nem tudom hagyjam e jövőre ezt az ablak mellettit vagy meg csináljam mert jövőre majd máshol is kell az ablak körül javítani,mert van ahol kong a vakolat de látszani nem látszik.

Az ablak körüli javítást meg csak gittel kell átkenni aztán lehetne csiszolás után festeni?

gyzozo Creative Commons License 2017.11.06 0 0 3391

Sokszor, nem fog lepattogni. Súrólófénynél látszódhat a gipszkarton összeeresztése. 

Előzmény: mx777 (3389)
gyzozo Creative Commons License 2017.11.06 0 1 3390

Szerintem igen.

Előzmény: mx777 (3387)
mx777 Creative Commons License 2017.11.06 0 0 3389

Üdv

Összesen hányszor, hány rétegben lehet szerintetek lefesteni egy falat diszperziós festékkel, van az a vastagság ami után lepereg, esetleg le kell kaparni? Gipszkarton alapfelületnél érdekelne.

zinyu1 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 3388

Sziasztok!
Fa lazúrozással kapcsolatban kérdeznék:Ötleteket szeretnék kérni a következő problémára:adott egy téglából rakott kerítés a mezőkben tölgyfalécek. Milesi vékony lazúrral festettem (XGT617) 2 rétegben. A dobozon volt egy felirat amire nem voltam figyelemmel:Tölgyfából csersavat oldhat ki. Most ha esőt kap a lábazat olyan mintha valami olajos festékkel lekentem volna, cseppet sem esztétikus, szerencsére idővel tompul, eltűnik a következő esőig. Mit gondoltok mivel tudnám ezt a kimosódást megszüntetni? Talán kenjem le XGC 43/M fedőlazúrral (van otthon, de még a kerítésdeszkán nem teszteltem). Zománcfestéket nem szívesen használnék.

Köszi! (Ha nem megfelelő topicba írtam, segítsetek, hol kérdezzek. kösz :) )

Z

mx777 Creative Commons License 2017.10.25 0 0 3387

Értem, és az Intaller a tisztább fehér vagy a Héra szerinted? 

gyzozo Creative Commons License 2017.10.25 0 0 3386

Szinben szerintem nincs külömbség! Az Intaller veri a Hérát takaróképességben és az ára is kedvezöbb. A Tilatex például kékesfehér. 

Előzmény: mx777 (3385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!