Keresés

Részletes keresés

banbio Creative Commons License 2008.11.01 0 0 966
koszonom valaszodat de lemme meg kerdesem :? milyen magyar adasokat tudok latni israelbe befizetes nelkul es melyik holdat kell beallitani a parabulat LNB
Előzmény: TOMkos (965)
TOMkos Creative Commons License 2008.11.01 0 0 965

Szia Banbio!

http://flysat.com/1west.php itt megnézheted milyen  müsorokat tudsz nézni és mühold poziciót is látod. Mo. n előfizetsz a digiTv-re és akkor nézheted.

Előzmény: banbio (964)
banbio Creative Commons License 2008.11.01 0 0 964

sziasztok

en israelbe elek es szeretnem a digi tv latni itt az a kerdesem :ha befizetek a digitivire es kapok kartyat tudom latni a dgitv adasokat israelbe es mijen holdrol es hogy kell beallitani milyen fokon ?

mindenkinek aki tus segiteni hallas leszek

banbio

milot Creative Commons License 2008.10.28 0 0 963
Sziasztok . A DIGI TV -nél ha felmondom a szolgáltatást a parabola tényért is vissza kell szolgáltatni?
boriberci Creative Commons License 2008.10.26 0 0 962
Sziasztok

Segitségre lenne szükségem.

Hollandiába szeretnék magyar adokat fogni, (rtlklub, tv2, stb...)
Odáig eljutottam hogy kell egy beltéri egység, legalább 60cm tányér. Innen nem tudom.
Milyen beltéri egység kell?
hol tudnék mindent beszerezni?
Szettet láttam 30 körül. De nem tudom hol lehetne kiüttetni pl a beltérit?

Köszi
Viki
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 961
Valószínűleg hogy nincs előre beállítva a beltéribe ez a két frekvencia, próbáld manuális kereséssel.

Több csatorna amúgy erről a két holdról valóban nincs ingyenesen: M2 különféle verziói jönnek a Hotbirdről (4:3, 16:9, HD), Duna, Autonómia és az Astráról a Budapest TV, de minek...

Szerintem egyszerűbb egy itthoni címen előfizetni olcsón valamelyik szolgáltatóra, kivinni a dobozt és nézni....
Előzmény: DeRosa (959)
gyula 68 Creative Commons License 2008.10.24 0 0 960
Astra: Budapest tv freki:11669 Hor. jel.seb.22000 Hot Bord :Autonomia:frek:10828 Hor. jel seb 3333 !!! m2 16:9 12130 as freki Hor. Jel seb:27500 Sok sikert !!!Üdv.Gyula bácsi!
Előzmény: DeRosa (959)
DeRosa Creative Commons License 2008.10.22 0 0 959
Sziasztok!

Hetfo ota van egy 2fejes (quattro - Kathrein) tanyerunk a teton, amibol a kabelek belefutnak egy szinten Kathrein multiswitch-be (ami max 4 vevohoz osztana le a jeleket).
Jelenleg egy db digitalis Twin receiverrel (Topfield PVR 4000) probaljuk elvezni a dolgot.

A dolog Nemetorszagban van, es a 2 muhold, amit celzott a szerelo az Astra es a Hotbird.

Mind2 muhold jele szepen jon, persze mi a magyar csatornakat is probaltuk kikeresni a rengeteg kozul.
Az eredmeny:
Astra: 0 (azaz az UPC csomag latszik, de az fizetos)
Hotbird: 2: DunaTV + M2

Ahogy en neztem, meg a Duna2-nek (Autonomia TV) is jonnie kellene, de egy ismeros a Magyar ATV-t is fogja allitolag a Hotbird-en.
Szinten irta valaki, hogy az Astran meg Budapest TV-t latott.

Tudja valaki, mi az igazsag? Azaz mi lenne maximalisan ingyenesen foghato magyar csatornak halmaza e 2 muholdon?

Amennyiben valoban hianyzik nalunk egyik-masik, annak mi lehet az oka? A vevo nem szereti a szelso/extrem frekvenciakat vagy valami mas?

Elore is koszi a segitseget,
deRosa
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 958
Megoldható:

- egy parabolaantanna
- két darab 4 kimenetű fej (vagy 1 8-as de nem biztos, hogy kapható)
- 8 db beltéri egység
- kábelek.

És kész is van.

Bármelyik műholdas boltban megveheted.
Előzmény: DisztroJer (957)
DisztroJer Creative Commons License 2008.10.08 0 0 957
Sziasztok!

Nagyon amatőr vagyok ezen a téren, de megpróbálom leírni, hogy mit is szertnék összerakni valójában:
- Lenne egy digitális adás vételére alkalmas műholdvevő
- 8 különböző helyiségben lenne egy-egy tv, külön dekóderrel, távirányítóval, tehát lehetőség legyen arra, hogy akár mind a 8 helyiségben nézhető legyen egy teljesen más digitális adás

- Idehaza milyen lehetőségei vannak ennek? Lehetséges-e ennyi beltéri egységet működtetni egyszerre egy antennáról? Elsősorban külföldi adások érdekelnek, magyar nem igazán fontos
- Jelenleg egy sima koaxális halozat van kialakitva analóg adások részére, de ugye ott nem kell minden tv melle egy box. Ez a fajta vezeték elbírja-e az átállást?
- Hol tudom az elemeket megvásárolni, amennyiben lehetséges? Mire lessz szükségem?

Köszi előre is a segítséget!
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.28 0 0 956
Már tervezem a digitális beltérit, de jelenleg nincs rá keret.
Előzmény: johngold (953)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.23 0 0 955
A UPC-hez már nem crypto modul kell, és nem is lehet törni, max kártyamegosztással tudod nézni. A másikat lehet. De modul nem kell hozzá. Amúgy meg annyira olcsó már, hogy nem érdemes szarakodni a töréssel.
Előzmény: rigaman (954)
rigaman Creative Commons License 2008.09.19 0 0 954
Üdv mindeniknek!
Nekem van egy Humax PDR-9700-as beltérim és eddig sehol nem találtam hozzá másik sw-t vagy patch-ot. Nem tom valaki ismeri-e ezt a beltérit. Mert szeretném nézni a d*g*i-t vagy a U*C-t. Már annyit tudok, hogy a U*C-hez egy cryptomodul kell. Ilyen dolgokat hol lehet beszerezni, vagy milyen megoldás van rá, hogy bármelyiket is nézni tudjam. Köszi a válaszokat előre is!!
johngold Creative Commons License 2008.09.19 0 0 953
Kb. 13 ezerért kaptál volna digitális beltérit (pl:Echosmart, én ilyet vettem) amivel bejön 600 adó (nekem, egyelőre). (De még csak egy fej van fent és fix, nem forgatható.)
Előzmény: Törölt nick (952)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.17 0 0 952
Kb. 10 ezerért kaptál volna digitális beltérit, amivel bejön 300 adó...:)
Előzmény: Törölt nick (951)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 951
Már nem kell a segítség. Hívtam szerelőt, beállította, 20 német és 1 angol adó jött be.
Előzmény: Törölt nick (950)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.09 0 0 950
Szia!
Azt megtudod mondani, hogy a beltérit miként állítsam be?
Pl.: Kika 49 csatorna -10.714 Ghz/ H, (legelső a listában), a Ghz-t nem tudom. Beltérin lehet állítani valamit 900 - 1150-ig, és 8.5.00 - 8.9.99-ig. De a nyolcas az elején még változtatható ilyenekre: A, J, 5.
Szerintem nem teljesen érthető ahogy leírtam, de ha tudsz valamit akkor írj!
Előzmény: HG8LSR (948)
HG8LSR Creative Commons License 2008.09.09 0 0 949
Sziasztok!

Kersek a COLUMBIA AD beltérihez frissítéshez szoftvert, tudnátok egy linket
adni. Sajnos véletlenűl sikerült kitörölnöm és most teljesen üres a memoriája.
Már régóta keresgélek a neten, de nem találok.
Köszi előre is a segítségeteket!
HG8LSR Creative Commons License 2008.09.09 0 0 948
Szia!
Az ASTRA-án találsz még analog adásokat a 19,2 fokon. Esetleg még a Duna adót tudnád a Hodbird-ön nézni, azon a holdon tudomásom szerint viszont nics több analog adás.Javaslom ezt a linket, itt megtalálod az adó frekijét, polaritását (H, V).
A TV-ANA-t vedd figyelembe.

http://www.satcodx2.com/0192/mag/

Én úgy csinálnám, hogy a beltérit és a tv-t kivinném az antenna közelébe, és a fenti táblázatból kiválasztanám a fogni kívánt adót, azt beállítanám a beltérin, és utánna
addig forgatnám az antennát amig meg nem találom az adót.
Ezt a holdat délben kb. a nap irányában találod meg. Az sem árt ha megnézed a közeledben, hogyan állnak a tányérok, és esetleg megkérdezed, hogy milyen adokat
fognak. Nagyon hasznos lehet még egy jó iránytű, vagy tájoló, azon megvan a dél irány és attól nyugatra 19,2 fokon van a hold. Ha megvan a fok, akkór márcsak vizszintesen kell állítani.
Nem lessz künnyű szülés, de azért sok sikert hozzá!
Előzmény: Törölt nick (947)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.04 0 0 947
Senki?
Előzmény: Törölt nick (946)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 946
Nekem jó a német is! Egy kevés segítséget tudsz adni a beállításhoz?
Morgan's Tornado II 12 V beltéri egységem van, csak sajnos nincs kezelési útmutató. A tv-vel és az antennával összekötöttem, és váltogattam a csatornákat, de eddig vagy teljesen fekete, vagy pedig csíkos képet tudtam előcsalni. Ha valakinek van annyi ereje, hogy egy nem hozzáértőnek elmagyarázza hogy merre nézzen az antenna, és hogyan állítsam be a beltérit, akkor azt megköszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 945
Nem igazán, néhány német nyelvű adáson kívül sok mindent már nem tudsz vele fogni. Az antenna meg a fej valószínűleg még jó lehet valamire, ha veszel hozzá egy digitális beltérit.
Előzmény: Törölt nick (944)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.31 0 0 944
A nagyszülőktől kaptunk, egy aszthiszem analóg műholdvevő beltéri egységet, és egy parabola antennát LNB fejjel együtt. Érdemes összeállítanom a rendszert, vagy inkább szerezzek digitális egységet? Úgy tudom analóg adás már alig van, inkább a digitális adásé a jövő. Ha érdemes összeállítanom, azt hogyan kell? Szerelőt nem szeretnék hívni, mert annyira nem fontos, de jó lenne.
rkozma Creative Commons License 2008.08.23 0 0 943
Köszönöm!
Igazad van, most már azon gondolkodom, hogy érdemes-e újra beüzemelnem a műholdvevőmet.
Előzmény: Törölt nick (941)
Joci29 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 942

Sziasztok!

 

Útmutatás kellene. Szeretném az Eurosport2-ön nézni az angol bajnokikat. Van a falon egy UPC-s két fejes tányér.  Arra gondoltam, hogy vennék egy okosítható beltérit, hogy foghassam ezt az adót. Mást nem is igazán akarok, mert az alapadások megvannak.

Tudnátok ebben segíteni? Milyen beltérit érdemes venni, és azt hogyan kell, lehet okosítani?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.11 0 0 941
Analóg műholdvevő UHF kimenetét be a video megfelelő bemenetére, harmincvalahanyas csatornán lesz a kimenő jele.

Video UHF kimenetét be a tv megfelelő bemenetére, harmincvalahanyas csatornán lesz a kimenő jele. (érdemes kicsit odébbhangolni az egyiket hátul)

Mondjuk pont semmi értelme ilyen módon összekötni :)

Analóg vétellel az is lehet a baj, hogy alig van már analóg adás :)
Előzmény: rkozma (939)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.11 0 0 940
Régi tányér jó lesz, fej nem rosszabb minőségű ha több kimenetes. Az időjárás ellen nagyobb tükörrel lehet védekezni, annak több az esőtartaléka. Amúgy meg soktényezős az egyenlet, pl. ha a fellövés helyén van vihar, akkor is kockásodik.

Beltériből ne a leggagyibbat vedd, hamar elfogy hozzá a support. Ha PC-re akarsz felvenni érdemesebb inkább Skystar kártyát vásárolni.
Előzmény: frankie! (938)
rkozma Creative Commons License 2008.08.08 0 0 939
Sziasztok!

Szakértők számára valszeg egyszerű kérdésem van.
VAn egy tv, egy videó, és egy analóg műholdas beltéri egység. Ezt a hármat hogy kössem össze úgy, hogy nem használok scart-kábelt? Lehetséges?

Régen úgy volt, hogy a tv-n be volt programozva egy csatornára a videó, egy másikra a műholdvevő. A videón lévő csatornák közé pedig az egyikre be volt a műhold programozva, így arról is tudtam felvenni.

Egyszer kölcsönadtam a videómat, utána visszahozták, és nem tudom ugyanúgy visszaállítani a sorrendet.

Köszönöm előre is!

(Ezen kívül az analóg műholdvevővel ugyanaz a problémám, mint "Bő ing" tagtársnak. Bárhová kapcsolom, csak hangyaháború van, de a stereo led világít. Akkor nekem is meghalt a vevőfej az antennán? A beállításokat és a frekvenciát próbáltam változtatni, de semmi reakció.)
frankie! Creative Commons License 2008.07.30 0 0 938
Sziasztok!

Alsó kategóriás műholdas digitális TV-zéshez szeretnék venni egy készletet.
Mi határozza meg itt a minőséget? Inkább a fej, vagy a beltéri?
A FAVAL nevet ismeri valaki? Mennyire megbízható?
Lényeges lenne a PC-re való felvétel lehetősége. Valahol láttam olyan Opticum beltérit, amin van UTP port. Ez mire szolgál? Ezen keresztül lehet pl. PC-re rögzíteni? Ill. némelyiken USB is van, erre azt írják, hogy külső eszközre (HDD, pendrive) lehet felvenni. Egy számítógépre is lehet ezen keresztül?
Az SPDIF kimenet is fontos lenne. Ezek milyen minőséget képvisel pl. egy középkategóriás DVD lejátszóéhoz képest hifis szemmel?
Az eddig analóg műholdhoz bevált tányér ugye nyugodtan használható?
Fejet is mindenképpen kellene vennem. Ezek közül a több kimenetűek nem rosszabb minőségűek?
Hallottam hogy a digitális műholdazás nagyon érzékeny az időjárásra. Ezt is szeretném figyelembe venni vásárláskor, lehetőleg olyan cuccokat vennék, amik erre kevésbé érzékenyek.
gyula 68 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 937
ECHOSTÁR AD-3000 IP olcsón eladó vagy elcserélhetö pmr rádióra!Üdv. Gyula b.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!