Keresés

Részletes keresés

püsisti Creative Commons License 2019.02.04 0 0 48484

Hú ez nagyon komoly!Szerintem,de ez szigorúan a saját véleményem,a madárkák nem mernek fürcsizni benne mert annyira jó!Véleményem szerint ez már díszkertbe való,nekem a természetes dolgok jönnek be egy kertben.Mondom ezt úgy hogy nem ismerem a kertedet,de egy gondozott pázsitos kertben ahol az utak esetleg az udvar ilyen kővel van kirakva ott ez jól mutat és olyan környezetbe illik is. Az én kertemben "bábeli" zűr van,semmi mű dolog.Akácrönk tipegők kanyarogva,a növények,fák,bokrok úgy ültetve hogy sehol egy "sor" vagy egyenes.Ízlések és pofonok...

Előzmény: Dezodoros Ede (48467)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.04 0 1 48483

Hiszen én is élek!

Az is igaz, hogy ma már a fő tér is messzebb van nekem, mint Zemplén.

Jártál itt,, tudod te is, hogy nem távolság.

Nem a PC, de mi öregedtünk meg!

Sajnos!

Előzmény: apoka61 (48480)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.04 0 0 48482

A lényeg ilyenkor a mozdulatlanság!

Tudom, hogy offolok, de el kell mondanom egy hasonló élményemet.

Régen volt, talán igaz sem volt?

Az ország másik csücskében, Zemplénben jártam.

Ősz volt már, de az a vidék mindig csodálatos.

Fogtam magamat és a Kőkapu üdülő feletti Rostalló-i szállásomról elindultam a Nagy-Milicet meghódítani.

Nem tudtam, hogy mire vállalkoztam, hazafelé egy gyönyörű bükkfa tövében hosszas pihenőt kellett tartanom.

Étkezés után - szerencsémre - csendben pihengettem.

Egy idő után az avar halk zörgésére figyeltem fel és lám, egy muflon kos közelített a pihenőhelyem felé.

Hátam mögött a hatalmas fatörzzsel egyáltalán nem vett észre, csendesen elporoszkált mellettem.

Kapitális csigájával együtt örök emlékem maradt a nemes vad látványa.

(azért sem tudok felejteni, mert szűkebb hazám gépesített hadosztálya aznap már a határ túloldalán járt - 1968-at írtuk).

Előzmény: s-ombre-ro (48481)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.04 0 1 48481

Tudom, hogy hihetetlen, de még vannak!

Sokadszor írom, de a birtokon "saját" csapatunk van. Rendkívül kedves kis madarak, ilyenkor télen az egész nagy család együtt marad, papa, mama gyerekek.

Tudnak bizalmasak is lenni!

Ugyan állandóan jönnek-mennek, de egyszer - fittyet hányva a jelenlétünklre - ott kavarogtak előttünk az almafa ágán karnyújtásnyira.

A vörösbegy is megteszi, hogy ott ül veled szemben és csak nézeget a szép kis szemeivel.

Az is megesett velünk, hogy felástunk egy darab földet és leültünk a szélén levő fatuskókra.

Egyszer csak beszállt egy énekes rigó és végigkutatta a földdarabot.

Közben pedig, mintha csak magában beszélgetne, egészen halk hangon dünnyögött, énekelgetett.

Alig vannak ezeknél szebb pillanatok!

Előzmény: nyebojsza (48479)
apoka61 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 48480

Ha még többet akarsz kínlódni, tedd csak fel a w10-et...

Arra a kis gépre épp elég a W7, a frissítésekkel meg annyit törődj: Nekem régóta itt van az XP, EGYSZER SE volt frissítve! És élek...

Van, ami szenved, azt időnként megijesztem, de állandó frissítgetésről hallani sem akarok! 

Madaraim szinte teljesen eltűntek, de a kerti etetőre - úgy láttam messziről - szorgalmasan járnak. ( bár a kaja jóval lassabban fogy... )

Előzmény: s-ombre-ro (48475)
nyebojsza Creative Commons License 2019.02.04 0 0 48479

Ilyet se láttam még. Hol van ennyi őszapó? Már a fészkét se láttam ki tudja mióta...

Előzmény: mepisz (48460)
mepisz Creative Commons License 2019.02.04 0 2 48478

Előzmény: Patesz29 (48463)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.04 0 0 48477

Ma fáztam a garázsból jövet. Csak lesz valami változás.

Persze hó is kéne!

Édes álom!

Előzmény: s-ombre-ro (48476)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.04 0 0 48476

Zsurral együtt igazatok van.

Frissíteni fogok, de most jött meg az Avasttól a visszaigazolás, azt is konfigurálni kell!

(Safarim nincs, a Chrom nem szíves hozzám, egyszóval mindig vannak apróbb gondok).

Reméljük a legjobbakat!

Előzmény: bitter6704 (48469)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.04 0 0 48475

Valami igazad lehet.

Ma már jobban megy egy kicsit, bár a kései óra miatt a levelezőt már nem próbálom ki.

Egyébként az internet ha nem is öregszik, de változik.

Nekem Windows 7 az operációs rendszerem, de már jön a 10-es verzió.

Ki tudja ezt követni?

A lányom az XP-vel bajlódik, már az sem kap semmi támogatást, de az asztali gép ereje még jól kompenzálja az elmaradást.

Előzmény: apoka61 (48465)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.04 0 0 48474

Én nem kapkodok utánuk.

A sok kilónyi magot van ki megegye.

A harkály csak pusztítsa a kéreg alá bújt kártevőket.

s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.04 0 0 48473

Nálunk az egész nagycsalád ott van a birtokon.

Kedves kis teremtések és nagyon nagy öröm látni őket.

Előzmény: mepisz (48460)
Barret02 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 48472

Tavaly és tavaly előtt nagyon sok madár volt! Idén semmi... Elvétve néha látok 1-1 madarat,és ennyi.

Előzmény: dyliget (48471)
dyliget Creative Commons License 2019.02.03 0 0 48471

Idén valahogy kevesebb a madár az etetőn, én is úgy vettem észre. Tavaly alig győztem kiszórni nekik a napraforgót, minden nap 1 bögrével. Most meg 2 naponta teszek ugyanannyit, de akkor se üres etetőbe.

A fajok száma talán megvan, cinkék (szén-, kék-, barát-), tengelice, zöldike, harkály, meggyvágó, csuszka, erdei pinty, őszapó, vörösbegy - ezek szoktak jönni minden évben. De most feltűnően kevés jön. Nagyon várom a süvöltőt, de tavaly is csak egyszer láttam.

Feketerigó van bőven, de azok most a borostyán termését preferálják, amúgy pedig nem szállnak rá a mostani etetőre. Majd lehet, hogy szórok nekik a földre magot, csak valamilyen tüskés ágakkal körbe kell venni, macskaveszély miatt.

Előzmény: Barret02 (48459)
ZsuR Creative Commons License 2019.02.03 0 0 48470

Nekem is volt hasonlo gondom - epp most reggel... nem tudtam bejelentkezni a Chromerol, de Safarirol igen.  Probald ki - es ha mashogy sikerul, kozelebb kerulsz a javitashoz...

Előzmény: s-ombre-ro (48458)
bitter6704 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 48469

Szerintem frissíteni kellene!

bitter6704 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 48468

Jó ez a sokszínűség Nálad. Nálam ugyan azok vannak, amik szoktak. De legalább vannak. Zöldike, tengelic, mezei veréb, házi veréb a tyúkudvarban, széncinege. A múltkor, egyetlen egyszer mintha felvillanni láttam volna egy ökörszemet a félszerben, azóta sem láttam. Hiába csináltam meg a harkályfát, sajnos nem jönnek rá a vendégek. Valószínűleg túl alacsony és ami még valószínűbb, hogy nem esik a kis fakopáncsok útjába. Csak hallom és messziről látom őket.

Előzmény: Ladybee (48454)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2019.02.03 0 0 48467

A linken szereplő helyről rendeltem még ezt az angol mintás sablont is,amiből 2 már ki van véve a műhely előtt a sablonból, a másik 2 éppen leolajozva,beöntésre vár... ha kész lesz a 4 db az adja ki a teljes kört és  festés után erre lesz állítva a nagy balluszteres madár itató.

Ma aztán ebben a tocsogós időben még 1 árva cinege sem jön sajnos...pedig most lenne időm nézegetni őket.

Előzmény: püsisti (48444)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2019.02.03 0 0 48466

Szia!

Ez engem is érdekelne,mert felénk is van szép számmal harkály.

apoka61 Creative Commons License 2019.02.03 0 1 48465

Próbáld újr és újra és 23-adszor is újra. Majdcsak rájön, hogy neki dolgozni is kell. 

Időnként nálam is bemondja az unalmast, de egy-két próba után szépen elindul.

Tegnap minden elindított oldalra azt mondta, hogy nem tudja megnyitni. Egyenként indítva meg rendesen jöttek... 

Az internet is öregszik...

apoka61 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 48464

Sziasztok, legyen ma is szép napunk!

Itt ülök a zablak előtt és lesem a semmit.
Egy fia ( lánya ) madár nem sok, annyit se látni. úgy látszik, elmentek kertelni egy kis finom kukachusira vágynak...

Tegnap időnként véletlenül idevágódott egy, elvitt egy szem napraforgót és el is tűnt.

Patesz29 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 48463

Sziasztok.A környékünkön elég sok a harkály és zöld küllős is akad..Mivel tudnám az etetőmhöz csalogatni mert csak néha jelenik meg...Van e vmi speckó eledel amivel oda lehetne csalni..Sima mogyorót tettem ki azt néha elviszi....

Dezodoros Ede Creative Commons License 2019.02.03 0 0 48462

Köszi! A te "hatásodra" kezdtem el csinálni a madáritatót :) mint már megbeszéltük a tavasban,eddig csak a tavakból ittak a madarak,azért nem voltak itatók :) külön nem fordítottam rá figyelmet,de most aztán fürcsizhetnek is  jobb időben,olyan helyre teszem majd ki,ahol a közelbe kitudom tenni a vadkamerát,és remélhetőleg lesznek szép madárkák fürdés közben.

Előzmény: ZsuR (48455)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2019.02.03 0 0 48461

Gyönyörűek!Sajnos nálunk még nem fordultak elő az etetőben,és a cinke golyón sem!De nem vagyok elégedetlen,mert akik jönnek vannak bőségesen,széncinege,zöldike,tengelic,és mezei veréb,belőlük jön a legkevesebb.

mepisz Creative Commons License 2019.02.03 0 1 48460

Barret02 Creative Commons License 2019.02.02 0 0 48459

Nálam idén semmi mozgás szinte! Pedig tegnap villanásnyi időre 2 őszapó volt a cinkegolyón! Ez az első cinkegolyó,amit kiraktam a szezonban...Szotyi is első töltet 1,5 literes pet palackban,már a fele elfogyott... Szóval siralmas a mostani szezon...Pedig hallom a madarakat,itt vannak,nem kell nekik a potyakaja.

s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.02 0 0 48458

Kedves "püsisti" és minden érintett!

A levelezőm már két napja sztrájkol, azt írja, hogy nem tudja teljesíteni a kérést (a levelezés lebonyolítását).

Nagyon sajnálom, mert hivatalos célból is kellene leveleznem!

(a kezem meg elég béna, már régóta lemondtam a papír alapú levelezésről - a kézírásom csupán kriksz-kraksz, olvashatatlan, semmirevaló).

Szellemileg még itt vagyok, de a testem kezd cserbenhagyni.

Én, magamat nem hagyom el, de nem tudok elbújni az idősödéssel járó egészségromlás elől.

Előzmény: s-ombre-ro (48457)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.02 0 0 48457

Azért csak mondok valamit, nem lesz szívderítő!

Mint annyiszor, vártuk a fehér Karácsony estét!

Ez egy hiú ábránd.

Most olvasok egy időjárással kapcsolatos könyvet, aminek a megalkotásában meteorológusok is részt vettek (ez természetes!).

Azt írják, hogy a Karácsony esti havazás egyre ritkább, négy-öt évente lehet rá számítani!

Annak a lehetősége, hogy az egész ünnep fehéren teljen el, még kevésbé valószínű.

A statisztikai adatokat és az éghajlat változás grafikonjait pedig csak erős idegzetűeknek ajánlom!

Valamit elrontottunk. :(

Előzmény: s-ombre-ro (48456)
s-ombre-ro Creative Commons License 2019.02.02 0 0 48456

Mit is mondhatnék?

Az országos melegrekord itt volt a szomszédunkban.

Nálunk is + 16 °C volt.

Így, ilyen iődjárás mellett semmi nem kényszeríti a madár népséget, hogy behúzódjon a városi etetőkre.

Kint a birtokon más a helyzet.

Egész évben sok a vendég és a bőséges etetés helyben marasztalja őket.

Ez nekik is jó, meg nekünk is!

A korábbi évek szenzációs sürgése, forgása pedig marad örökös szép emlék!

(közben a szívem szakad meg, de az meg maradjon az én bajom!) :(

ZsuR Creative Commons License 2019.02.02 0 0 48455

Szep lett!!!

Előzmény: Dezodoros Ede (48447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!