Keresés

Részletes keresés

aprila Creative Commons License 2011.11.06 0 0 38174

Pami, írtam!

Ez jó hír, remélem rendbe jön!!!

Előzmény: Pami2002 (38172)
Pami2002 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 38173

Gabanyó!

Én is a youtuberól szoktam leszedni számokat. :) Tényleg gyorsan megy. :)

 

Nálunk a srácok, és mi is úgy néz ki, Wii-t kapnak. Marci játszott vele az egyik osztálytársánál. Azt mondja, elverte az apukát teniszben. Igaz utána két napig izomláza volt a kezében. Úgy tűnik jól megmozgatja az embert.

Előzmény: Törölt nick (38171)
Pami2002 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 38172

Aprila!

Megírom privibe persze, csak nem tudom a mail címed... :( Te tudod az enyém?

Egyébként a REK-en volt a srác.

Egyébként annyi új hírem van róla, hogy levették a lélegeztetőről, már csak egy kis oxigén maszk van rajta. Végre meg is szólalt (gondolom a csövek miatt sem tudott eddig). Ill. a bal kezén elkezdte mogzatni az ujjait. Nagyon bizakodik mindenki. :)

Jövő héten műtik a bal lábát és megkezdik a rehabilitációt.

Előzmény: aprila (38166)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.05 0 0 38171

Mikrószkóp jó ötlet, gyerekként imádtam, vettem enyémeknek is, néha belenéznek...

Youtuberól dalokat letölteni egy pillanat műve, (és olyan cd-t írsz utána amilyet szeretnél) akit érdekel, küldjön privit.

Előzmény: Axióma (38170)
Axióma Creative Commons License 2011.11.05 0 0 38170

Nem egy nagy dolog (meretben sem), a mua. reszt kell szerelni, es utana ha a nap rasut, mozog (a 6 kozul amelyikre az 1 napelem + motor reszt raszereli). Itt a link:

http://www.ebay.com/itm/300438545357?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Nekem lanyaim vannak, de enyimeknek tetszeni fog:) En edzem oket zold-ugyileg. Na meg ennyiert ha veszem, befer akkor mas is.

A masik, amit mostansag talaltam, nekem gyerekkent volt mikroszkopom, persze regi belenezos. Most olyan van 23 dolcsiert, ami usb-n at a gepre csinal kepet vagy videot, es nem max. 20x-os hanem 200x-os nagyitasban... ezen is gondolkodom, bar ez majd lehet hogy felsoben kene majd, addig most me'g tonkretennek. A rendes mikroszkopnal - igaz, nincs targylencse stb. - meg igy is olcsobb.

Egyebkent en mar ugy jarok boltba mua.+muszaki olcsobb kategoria temaban, hogy megtippelem, mi az ami kaphato az ebay-en, fotozom, es probalom angolul megkeresni...

Előzmény: wotka21 (38169)
wotka21 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 38169

Axióma!

 

Milyen ez a napelemes összeszerlős? Lánynak v.fiúnak? MEkkora gyerkőcnek?

 

Köszi:

Wotka

Előzmény: Axióma (38168)
Axióma Creative Commons License 2011.11.05 0 0 38168

Irtam egy hosszabbat, megette a zindex... szoval most meg idoben vagyunk ahhoz, hogy az ebay-t akartam ajanlgatni. Azok az allatfiguras gumikarkotok, baromsag ugyan, de lelkesen cserelgetnek, 1.1 dollarert idejottek 24 db - na ennyit raszantam. Most napelemes osszeszereloset fogok rendelni, itthon lattam 5e kornyeken, ott 3,62 dollar... persze postaval. 25 vagy 30 euroig nincs vam meg afa, csak igyekezni kell, mert keshet (bar a legtobb elado visszaadja a penzt kb. 1 honap utan, de ki vagy vele segitve ha nem lesz mit a fa ala rakni). Rubik-jellegu logikai jatekokat rendeltem meg ket eve olcson, meg mobiltartozekot, de ott mar esszel kell (pl. mem.kartya felejtos, hamisitjak, de tok, vedofolia stb.). Termeszetesen ezek hongkong vagy kina feladasuak...

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.05 0 0 38167

Meg lehet próbálni kúraszerűen a csalánteát is - kb- 3 hétig minden reggel éhgyomorra. Méregtelenítő és "vérszaporító" hatású. Nekem nagyon bejött.

És krónikus vérszegénység esetén - pláne, ha panaszokat okoz; fejfájás, fáradékonyság az enyhébb esetekben -érdemes kivizsgáltatni, mi az oka, megfelelő-e a vasfelszívódás. Mert akinél nem, az hiába szedi szájon át a vasat.

 

 

1234... tudnál írni egy privit?

Előzmény: Csimpike (38164)
aprila Creative Commons License 2011.11.05 0 0 38166

Pami, ez szörnyű:((((((((((((((((( Megírod privibe, hogy ki az a kolléga? Lehet, hogy ismerem?

Előzmény: Pami2002 (38153)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 38165

Bébirépához csatlakozva

 

én karácsonyra Gryllus cd-t szeretnék a gyerekeknek, vagy akár kazettát...

letöltéshez béna vagyok, 3500 ft-ot meg nem tudok adni egy cd-ért...

 

:(

Csimpike Creative Commons License 2011.11.04 0 0 38164

Pami! Én A negatív vagyok, szintén voltam már párszor vért adni, de mindig elhajtottak, mert vérszegény vagyok.. :(( Viszont tényleg nem rossz ötlet, hogy előtte vasat szedjek, meg utána is... Bár gőzöm sincs mennyi ideig kell szedni, hogy jó legyen a vérkép... Meg is nézem azt a szirupot ami nagyon bevált anno vérszegénségre.  Kollegádnak jobbulást és jövő héten megpróbálok elmenni vért adni, hátha most valamilyen csoda folytán jó a vérképem. :)

 

Férjem amúgy B negatív és jól összehoztuk, mert mindhárom gyerek AB negatív, állitólag ez az egyik legritkább vércsoport...

Előzmény: Pami2002 (38158)
Bébirépa2 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 38163

Io, semmi gond, de azért kösz! :-)

Előzmény: Törölt nick (38162)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 38162

:( Engem is mindig hívtak telefonon, míg meg nem változott a számom: "Doktornő, nagyon kellene egy kis vér.." Elég ritka a vércsoportom, bár a mai világban már azt lehet mondnai, mindegyik vér ritka.. :( 

Én előtte félévente jártam, legtöbbször csak át kellett ugranom, de itthonról is mentem már be. A páromat egyszer sikerült csak elrángatnom, fél zacsi gyűlt nála össze, mikor összecsuklott annak rendje és módja szerint, úgy, hogy az egész véradó összeszaladt. :DD Nekem az alacsony vérnyomás miatt egypár guggolást kellett csinálnom előtte.. :D

Régebben olyat is hallottam, hogy az ABnegatív véradóért mentővel mentek ki.

 

Pami, írj majd, ha van valami fejleméyn az ügyben.

 

Br, szerintem ez egyáltalán nem gáz, sőt! Mondhatod azt is, hogy Te környezettudatos vagy, azért veszel használt holmikat. Én diafilmeket hajtottam most Vaterán, itt-ott, de olyan szemtelenül drágán adják, hogy végül anyagilag jobban jártam, hogy a Pozsonyi Pagonytól akciósan megrendeltem több újat.. :(

Sajna, segíteni nem tudok, mert mi "alattatok járunk". :D

 

Előzmény: Törölt nick (38159)
Bébirépa2 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 38161

faramuczi: anyukám is jár egy öreghegyi egyházi közösségbe, ott is gyűjtenek, szerintem ilyen több is van a városban, keress megbízhatóakat. náluk a pásztornak van sok gyereke, úgyhogy még tőlem is szokott anyu elvinni rucikat.

 

Pami, jesszus. Ilyenkor én mindig beindulok az A Rh poz. véremmel, és elmegyek a véradóba, de sajna mindig elhajtanak, mert az egységnyi véremben olyan kevés a hasznos cucc, hogy nem üti meg a mércét. Sajna vérszegény vagyok gyerekkorom óta.

De minden együttérzésem a kollégádé és családjáé, még így ismeretlenül is. Remélem, felépül.

 

Bár kiicsit sem ideillő téma, de azért beírom: mint tgyás-on lévő alulfinanszírozott magyar anya, már gondolkodom a karácsonyon. Lányok, aki akar eladni korrekt (nem jelképes, hanem mondjuk 50 százalékos) áron jó állapotú puzzle-t, meg társasjátékokat (pl. hully gullyt keresek), az szóljon. Nálunk több játékot kapnak karira a gyerekek, de most őszintén: én teljes áron már nem bírom megvenni. Szégyen, vagy sem, nem érdekel, elég gáz, hogy a gyereknevelés ma Magyarorszégon a legalulfizetettebb munka, de nem akarok itt most politizálni. Ide írhat, akit érint: ceca@vipmail.hu

 

Köszi előre is!

Br

Előzmény: faramuczi (38152)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 38160

Engem is zártak már emiatt ki, HGb, általában éppen határártéken vagyok. Most először javasolta az asszisztens, hogy elötte pár nappam szegjek egy kis vasat, és utána is pár napig. Hát mondhatta volna elöbb is valaki.

Előzmény: Axióma (38157)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 38159

Pami, magas vérnyomással lehet vért adni, de ha vérhigítót is szedsz akkor előtte 2 hetet ki kell hagyni.

Köszönő képeslap régóta nincs már. Invitáló lap annál több.

Előzmény: Pami2002 (38158)
Pami2002 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 38158

Lányok!

Köszi, hogy írtatok. Én még sosem voltam vért adni, mert sajna több mint 20 éve magas a vérnyomásom, időnként extrém magas. (Doki pl. szinte sosem mér 170/110 alatt.)

Szóval köszi a linket. Utána olvasgattam. Igazából a párom miatt kérdeztem, mert az ő vércsoportja pont jó lenne a kollégának, csak ugye a páromnak is vannak egészségügyi gondjai, magas vérnyomás, több féle gyógyszer... Majd mondom neki, kérdezzen rá, hogy adhat e.

 

Gabanyó!

Erről jutott eszembe, hogy egyszer volt egy barátom, akinek az anyukája rendszeres véradó volt. Többször kapott külön értesítést, hogy menjen, adjon vért. Úgy emlékszem ritka vércsoportja volt. Ő mesélte anno, hogy néha kap köszönő lapokat is. Szép dolog... :)

 

Axióma Creative Commons License 2011.11.03 0 0 38157

Azert tobb mindent neznek a verbol is, engem zartak mar ki vas vagy mi miatt is ideiglenesre. Alacsony vernyomasnal meg koffeint itattak szorpben... Meg van amit kerdeznek es az alapjan (pl. mutet utan 1 ev, gyokerkezeles utan 1 honap, fertozo betegseg attol fugg - gyerek baranyhimlojere nem zartak ki, vedooltas utan se mindig). En most epp mutet miatt vagyok egy evre kizarva, pedig hivtak volna (de nem Szfvar es A+), a cegnel is mar augusztusban csinaltak egy ko:rt, akkor mar tul keves volt a ver, ok keredzkedtek, hogy johessenek.

Ami nem egyertelmu kizaro ok, ott vagy oda kell menni megprobalni (azt is megmondjak, hogy az adott problema vegleges vagy teljes kizaras), vagy fel kell oket hivni. En mar van amit nem is jelolok, mert tudom hogy mi a valasz (vagy pl. fogamzasgatlot egy idoben az x-eles mellett megneveztem a papiron, igy mar nem kerdezett ra, hogy mi is az a rendszeres gyogyszer).

Amugy a vegleges kizaras ma mar egybol latszik, mert orszagos az adatbazis, es az utolso harom veradasod az meg minden adataval. Nekem egy ideig negyfele helyen volt adatom, aztan jol elszurtak a migraciot, es vegleges kizarasba tettek, ugy kellett a Karolina uton visszakonyorogtetnem magam...

Amugy itt a kerdoiv: http://ovsz.hu/hu/ver/veradaskor-kitoltendo-adatlapok , ezen felul nincs kizaro ok, de ezek is szelektiven (pl. kulfoldi utazasnal Europa egyaltalan nem szamit, de igy egyben van, es majd utana a doki rakerdez es dont).

Előzmény: Törölt nick (38156)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 38156

0+ vagyok, szoktam adni, jó érzés. Szerintem lehet adni, mert előtte csak vérnyomást és vörösvértestszámot (jól m ondom???) néznek.

Előzmény: Pami2002 (38155)
Pami2002 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 38155

Sajnos én meg B+ vagyok. Az igaz, hogy akinek rossz a májfunkciója (kicsit), meg picit magas a cukra az nem adhat vért?

Egyébként tényleg nagyon kevés vér van. A munkahelyemen szerveződések vannak, hogy vért adjanak a kollégák, és a vérellátóban mondták, hogy mindegy, milyen vércsoportú, mert országosan vérhiány van, tehát bármit szívesen fogadnak, mert cserélni is tudnak.

 

Előzmény: Törölt nick (38154)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.02 0 0 38154

Ez elképesztő és elkeserítő! Te már a második ember vagy a hónapban, aki véradásra toboroz- szörnyű, hogy ennyire nincs vér! :(( Én és szinte mindenki a családunkból sajna B-s, tehát nem jó, de nagyon drukkolok, hogy teljesen felépüljön a kollégád. És aki tud, menjen vért adni - nekem még a kisbaba miatt ellenjavallt, de szüléseim előtt félévente jártam, és fogok is. 

Előzmény: Pami2002 (38153)
Pami2002 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 38153

Kedves Ismerőseim!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Legkedvesebb kollégám a múlt héten autóbalesetet szenvedett. Életveszélyesen megsérült, több műtéten van már túl, és még számtalan műtét vár még rá. Gyakorlatilag a gerincén és a koponyáján kívül minden csontja eltöröt, belső sérülései vannak. Pillanatnyilag stabil az állapota, de a bal oldala lebénult. Reméljük, hogy csak idéglenesen. Holnap ismét megműtik. 

Egy 31 éves, iszonyú jó fej srácról van szó. Kérném szépen, hogy aki tud vért adni és A- vagy 0- vércsoportja van, az segítsen rajta. Akit tud segíteni, keressen meg priviben és megmondom, hogy a véradóban mit kell mondani, hogy kinek lesz a vér.

Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni.

faramuczi Creative Commons License 2011.10.26 0 0 38152

Sziasztok!

 

 

Megpróbálom összegyűjteni (talán másnak is jól jöhet) hová érdemes nem használt felnőtt- és gyerekruhákat, játékokat vinni, ahol tutira jó helyre kerülnek. Van ötletetek? Én szívesen postázok is egy dobozzal, oda, ahol nagy szükség van rá.

Rengeteg olyan játékunk van, amit igazából nem használunk, és szívesen odaadnám annak, akinek viszont nincs. És megpróbálok mindenkit erre buzdítani, de ehhez biztosra tudnom kell, hogy nem hiénák keze közé kerülnek a dolgok. Tudok segíteni?

eddigi ötletek: Anyaotthon, Palotai út

                        Hajléktalanszálló

                        Van néhány ruhagyűjtő konténer Fehérváron (én ide vittem ruhákat) ----> de mint kiderült állítólag a                       kisebbség  elég  rendesen megvámolja

                         Védőnő (összegyűjtik, raktározzák és osztják)

                         Csecsemőotthon (Kikindai út)

                         Fiskális úti templom vagy Egyházak

                         Karitász (Lövölde út) - Bútort is fogadnak

                         Máltai Szeretszolgálat (Technika Háza) ---------> ruhák

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.25 0 0 38151

jövő héten hétfőn és szerdán elmarad, az ősz szünet miatt zárva az iskola

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.25 0 0 38150

Ritique, hétfőn 18.30 és szerda 18.15 Kelemen Béla úton az István király Általános Iskolában a táncteremben, csütörtökön 18.15-kor  Balatoni út 8. szám alatt a Civil Szolgáltató központban.

Előzmény: ritique (38149)
ritique Creative Commons License 2011.10.25 0 0 38149

Már többször akartam kérdezni, hogy hol tartod az órákat, és milyen időpontban? Már lehet, hogy írtad, de lemaradtam...

Előzmény: Törölt nick (38147)
ritique Creative Commons License 2011.10.25 0 0 38148

Szia Mylla!

 

Ő hol rendel? 

Most az van, hogy kivárunk, mert szeretem a rendelőt. Ha a doki nem jön be, akkor kénytelen leszek váltani. Még a három és négy hós oltást kivárjuk, aztán meglátjuk. Köszi a segítséget.

 

Előzmény: Mylla (38139)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.23 0 0 38147

Zumbázz Gabóval jó hangulatban október utolsó hetében is!
Ajándék cd-vel várlak óráimon!
Csütörtökön pedig zumbasitter vigyáz a gyermekedre, hogy egy órácskára kikapcsolódj!

Gyertek bátran!

faramuczi Creative Commons License 2011.10.23 0 0 38146

én mindig alacsony hőfokon mosok, max. 40 fok. de inkább 30. szóval akkor feleslegesen teszem bele? megpróbálom a ruhákhoz adni, nem is értem miért nem jutott eszembe. :)

milyen ökomosószert használsz?

Előzmény: Törölt nick (38145)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.22 0 0 38145

Mennyit szoktál használni belőle és milyen hőfokon?

Én közvetlen a mosógépdobba adagolom, a korábbi arieles mosószeradagolóm egyes jelzéséig teszek egy lazán telepakolt adag ruhához és nem adok hozzá folyékony mosószert, max. fehérítőt, ha fehéret mosok. (Színesekhez én is inkább a folyékony ökomosószert használom, de néha azt is kimosom szódával.) Negyven fok alatt nem igazán hatásos, a hidegmosásokhoz inkább érdemes folyékony mosószert használni.

 

Ha ezek után is azt tapasztalod, hogy van maradvány, javaslom, hogy egy pohár vizet forrósíts fel a mikróban, abban oldd fel a szódát, és miután kicsit kihűlt, simán beleöntheted a mosószeradagolóba. :)

Előzmény: faramuczi (38144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!