Keresés

Részletes keresés

Dóry19 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 9513

Sziasztok! Nem szeretne vki egy kaukázusi& német juhász keverék , kan kutyát?

oncogito Creative Commons License 2011.06.02 0 0 9512

Szia!

Bizony, fontos kérdés, hogy ivartalanítva vannak-e. Az sem derül ki, hogy Tücsi fiu-vagy lány és hogy milyen fajta, illetve ha keverék, melyik fajtajelleg a domináns.

 

Azon kívül baj, hogy te nem avatkoztál közbe már az első alkalommal, amikor az agresszivitás jelei mutatkoztak. De most sem késő, ha tudsz határozott és következetes lenni.

 

A rangsor a kutyák között is ki kell hogy alakuljon. Az idősebb kutyának, ráadásul ha az egymás közti rangsor elején van, vannak előjogai ez kétségtelen. Ezt a kicsinek is el kellene fogani. Ha még nincs ivartalanítva, sürgősen szükséges.

 

A rangsort neked is figyelembe kell venni. Ami azt jelenti, hogy mindenből elsőnek kapjon Tücsi. A másik kettő is mindent kapjon meg (kaja, nasi, simi) de utána. Pontos sorrend szükséges, amit MINDIG megtartasz. Ha egyszer is tévesztesz, kész lehet a paláver.

Ne hagyd, hogy a kicsi előrenyomuljon, küldd vissza, intsd, hogy várjon a sorára. Ebben viszont ne hagyd, hogy Tücsi kontrázzon, értesd meg, hogy ez egyedül a te dolgod, a többinek ebbe beleszólása nincs.

 

Azon kívül határozottan add értésre Tücsinek, hogy nem tolerálod az agresszív viselkedést. Az első jelre kell már cselekedni, mert a marakodásba már veszélyes belenyúlni neked is. Tehát amint látod, hogy mordul, vagy odakap a kicsi felé, azonnal lökd félre, szólj rá jó handosan, vagy dobj felé valamit. Ha elkapod, akkor nyomd le a földre és hagyd lenyomva néhány másodpercig, amíg meg nem nyugszik, amíg nem feszült. Utána, ha elengedve nyugiban marad, akkor hatalmas dícséret, ha újra pattogna, akkor újra lenyomni.

Ha sikerül a baj elején észrevenned, rendszerint egy jó hangos kiáltás is megteszi. Felehetőleg, ahogy írod az ilyen akkor szokott kialakulni, mikor téged vesznek körül. Ilyenkor ne foglalkzz velük, hagyd ott őket. Ha izgatott állapotban tutujgatod, akkor azt az állapotot jutalmazod. Kiálts rájuk, zavard el őket. Ha megnyugszanak, akkor egyenként (sorrendet megtartva) menj oda mindegyikhez simizni és szeretgetni.

A kajánál meg legyenek jól elkülönítve és ne ugráljanak körülötted. Ez nehéz és hosszadalmas produkció, de rá kell venned őket, hogy üljenek nyugiban, amíg te a kaját leteszed eléjük és csak akkor ehetnek, ha te vezényszóval engedélyt adsz rá.

Ez létkérdés ott, ahol több kutya van. Ez nekünk is több hétig tartó "idomítás" után sikerült, de nem szabad feladni, mert ez a békesség alapja. Ha látják, hogy a kajánál megvan a sorrend, akkor ezt átültetik ők a többi dologra is, ha te következetes vagy és kitartó.

 

Nem egyszerű, de megéri, mert biztos remek kis csapat. És elaltatni egy kutyust csak azért, mert nem érti igazán, mit akarnak tőle, illetve nem mutatták meg neki, hogy mit várnak el tőle, igazán igazságtalan lenne.

Remélem, tudtam valamiféle irányelvet adni. Rajtad áll, mennyire vagy határozott és következetes. Gondolom menni fog, hiszen ez szó szerint élet és  halál kérdése.

 

Majd írj, mire jutottál...!

Előzmény: Guriga 01 (9510)
Magdi60 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 9511

A kis tacsi ivartalanítva van? Meg valahogy éreztetni kellene közöttük mindig, hogy Tücsi az úr. Feltűnően. Sajnos a tacskók nagyon nagy jellemek, nem nagyon hódolnak be. Feliway?

Előzmény: Guriga 01 (9510)
Guriga 01 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 9510

Oncogitó, hozzád fordulnék tanácsért látva a mérhetetlen empátiádat és hozzáértésedet a kutyanép iránt.

Az a problémám, hogy van 3 kutyám, akik közül a legidősebb, Tücsi sokszor agresszív a másik kettővel, leginkább a kicsivel, aki egy 7 hónapos törpetacsi. Ma reggel odáig fajult a dolog, hogy véresre harapta a picit. Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy Marci tacsi is megéri a pénzét, féltékenykedik, provokál, és hát Tücsi a másik fele. A 3. kutyus, Matyi nagyon békés és eszes kutya, ő egyenlőre behódol az öregnek, de félek, hogy a kicsi védelmében belefolyik ő is a vitába, bár erre még nem volt példa. Szóval abban szeretnék tanácsot kérni, mit tegyek, hogy ezeket az összeugrásokat elkerüljem, megelőzzem. Miután a vita legtöbbször a féltékenységből ered, a féltékenység tárgya én vagyok, ezért biztos vagyok benne, hogy valamit rosszul csinálok. Az is tény, hogy nagyon elkényeztetem mind a hármat, imádom őket. Nincs gyerekem, ők azok. A család ma már felvetette Tücsi végleges elaltatását is, lévén ő az agresszívabb, de ezt nem tudom és nem is akarom elfogadni, biztos van megoldás, csak én nem találom. Nem tudom, mennyire lényeges, de azért leírom, hogy Tücsi egy "családtól" mentett nehéz sorsú kiskutya volt, 4 hónapos lehetett, amikor elhoztuk, de a viselkedése sajnos sokszor antiszociális azóta is minden szeretet ellenére, de ennyire azért nem volt problémás. Matyi az Illatosról került hozzánk, ha létezik kutyaangyal, akkor az ő, semmi probléma nincs vele, imádnivaló kis bogár. Marci jó helyról jött, de hozza a tacsik összes tulajdonságát, és ebbe beletartozik a "tökösködés" is. De ennek ellenére szót fogad nekünk, és a Matyival való kapcsolata nagyon jó, testvéries, az igazi probléma tehát Tücsi és Marci közt van, és nem szeretném, ha teljesen elmérgesedne a helyzet.

Ne haragudj, hogy regényt írtam, csak igyekeztem pontos képet festeni a helyzetről.

 

Kérlek, adj valami tanácsot, és már 23 éve tartok kutyát, általában többet egyszerre, de ezt a helyzetet most nem tudom, hogy kezeljem, azonkívül, hogy rájuk kiabálok, és kimutatom a rosszallásomat.

Köszönöm előre is.

oncogito Creative Commons License 2011.05.30 0 0 9509

Egy video a kutyusról. Ő a nagy fekete kutyus, fehér gallérral, fekete nyakörvvel.

 

http://video.xfree.hu/?n=oncogito|c0a6f2dc9e1be00355d03f356b716831

oncogito Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9508

Midig, elfelejtem, ha van esetleg érdeklődő, elérhetőség:

06-20  263 3587

Előzmény: oncogito (9507)
oncogito Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9507

Még valami.

Megfürdettük, féregtelenítettük, Advantixot kapott, orvos látta. Kétszeres labor vizsgálat szerint lyme kórra negatív, egy kis gyulladása volt, de kapott egy rahedli injekciót és antibiotikum tablettát is.

Most csilli-villi, egészséges és várja egy szerető gazdi jelentkezését.

Előzmény: oncogito (9506)
oncogito Creative Commons License 2011.05.25 0 0 9506

Sziasztok!

Egy hete találtuk a képen látható labrador keverék ivaros kan kutyust.

Kb.5-7 éves lehet.

Kissé lerobbant. csapzott volt, kb. 30 kullancs lett kiszedve belőle. A kondija viszont jó, nem kiéhezett. Meglehet  hajléktalanoké volt. Plakátoltuk, hirdettük, senki nem jelentkezett eddig érte.

Nagyon ember- és állat szerető, békés, nyugodt. Imádja a simit, dől bele, de nem tolakszik, azonnal odébb áll, ha látja, hogy mást csinálunk. Teljesen szobatiszta, pórázon gyönyörűen közlekedik. Elveszíteni sem lehet, annyira ragaszkodik. Álom kutya!

 

Megtartani sajnos nem tudjuk, mert már van két kutyánk. Sem fizikailag, sem anyagilag  nem bírjuk sokáig. A szomszédok is elégedetlenkednek már a plusz létszám miatt, sürgősen kellene valami jó gazdi. Sintértelepre nem adjuk, a "jobb" menhelyek is csurig vannak.

Szükség esetén az ivartalanításhoz is hozzá tudnánk járulni anyagilag.

 

A kép róla:

 

liza400 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9505

Egyet értek. 

Előzmény: nextdoor (9502)
liza400 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9504

Egyet értek, nem fogalmazott érthetően. 

Előzmény: Magdi60 (9492)
liza400 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9503

Hú ebben nagyon nehéz tanácsot adni. Hogy döntöttetek? 

Előzmény: Törölt nick (9488)
nextdoor Creative Commons License 2011.05.14 0 0 9502

Megnéztem a hozzászólásaidat, gondolván, találok egy unatkozó, buta,ám nagyképű, pimasz tinit. Aztán látom, hogy idősebb vagy nálam. Szomorú, hogy érett felnőttként, nagymamaként ezt a stílust választottad...

Előzmény: Törölt nick (9495)
nextdoor Creative Commons License 2011.05.14 0 0 9501

Gyakori az időskori gerincből eredő hátsó testfél gyengeség, fájdalom, korszerű és hatásos gyógyszerek kaphatók, amelyet alapos orvos, alapos vizsgálat után felír.

Az altatás fájdalmas döntéséről akkor beszélünk, amikor a kutya lebénul, állapota annyira rossz, annyra fájdalmas számára lét, hogy az elmúlás a megváltás számára. Ezt is kizárólag orvossal érdemes konzultálni.

Előzmény: Törölt nick (9488)
Magdi60 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9500
oncogito Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9499

Hát, sajnos úgy látszik az ellenszenved irántam nagyobb súllyal esik latba, mint az, hogy a kutyáddal kapcsolatban használható tanácsokat kapj.

Sajnálatos.

Előzmény: Törölt nick (9498)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9498

Gondolod, hogy ezek után válaszolgatok a kérdéseidre?

Hájfej.

Előzmény: oncogito (9497)
oncogito Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9497

Lehet, hogy te manöken vagy, de ez itt mellékes, mert itt a kutyák a fontosak.

Szóval, milyen gyógyszereket is kap a kutyád?

Az orvos szerint mi a diagnózis?

Előzmény: Törölt nick (9495)
oncogito Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9496

Még valami.

Ha meguntad, jobban tennéd ha engem, vagy más ittenit kérdeznél, hacsak nem akarod kicsapni, vagy agyonütni...

Előzmény: Törölt nick (9491)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9495

Hájfej.

Előzmény: oncogito (9493)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9494

Magdi, írtam, hogy alig tud menni. Gondolod, hogy 12 évig tartom, szeretem, stb, és meg akarok szabadulni tőle? Elmúlt évek során 8 beteg, árva macskát fogadtam be, azokat is gyógyíttatom ha kell.

Ha nem derült ki a hsz-emből, akkor se feltételezzen ilyet! Normálisabban is  kifejthette volna a véleményét.

Előzmény: Magdi60 (9492)
oncogito Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9493

Nem írtad, hogy vitted orvoshoz, csak azt, hogy öreg és nehezen megy.

Az a vagyon, amit költöttél, milyen gyógyszerekre ment el?

 

Egyébként a stílusod után ítélve nem hiszem, hogy nagyon sokat kezeltetted.

Mert akkor tudnád a diagnózist is, nem csak azt, hogy szerinted öreg.

Szóval mit is mondott az orvos, mi az, amivel kezeli?

Milyen gyógyszereket kap?

Előzmény: Törölt nick (9491)
Magdi60 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9492

Agresszív vagy, ejnye. Nem derült ám ki mindez a hozzászólásodból, nekem is az jött le, hogy húzza a lábát a 12 éves kutyád és el akarod altattatni. Nnna.

Előzmény: Törölt nick (9491)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9491

Semmit nem értettél meg te ostoba! Már egy vagyont költöttem rá, sokféle gyógyszert kapott a lábára szegényke. Ha  arról lenne szó, hogy meguntam, mert öreg, akkor meg sem kérdezem tőletek, hanem elaltattatom.  Nem?  Ha megunom,  nem tőled fogom megkérdezni, hogy mit tegyek? Mit nem értesz azon, hogy nem bír a lábára állni, és nem lehet gyógyítani?  Nem a kiöregedésről szól a történet te f...kalap!!

Előzmény: oncogito (9490)
oncogito Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9490

Persze, ha megúntad és nem akarsz rá költeni, az más.

Akkor próbálj neki gazdit keresni, de csak azért elaltatni, mert már kiöregedett -- hát hadd  ne véleményezzem, mert kimoderálnának!

Előzmény: Törölt nick (9488)
oncogito Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9489

 Nem olyan idős a kutyád. Az előző kutyáim (angol szetter keverék és német juhász keverék) 17, illetve 14 éves korukban mentek át a szivárványhídon.

Orvoshoz kell menned, ma már sok jó gyógyszer van. Igaz, hogy nem olcsók.

De ha tényleg szereted, akkor fel sem merül, hogy amin segíteni lehet, azon ne segíts.

Van, ami korral jár, de van ami remekül gyógyítható.

Még kutyánál is.

Előzmény: Törölt nick (9488)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 9488

sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. Van egy keverék német juhász kutyusom. Most 12 éves.  Sajnos a hátsó lábát elég régóta húzza, sántikál, illetve most már egyre nehezebben tud menni:(( Az lenne a kérdésem, mikor  kell meghozni a szomorú döntést: az altatást. Nagyon sajnálom szegénykét, alig tud menni, de azért még jön-megy egy keveset. Az étvágya jó, a kedve jó.  Köszönöm előre is a tanácsotokat.

liza400 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9487

Beneveztem a scalibor játékába, ha játszotok ti is akkor írjátok be lécci az ajánlókódomat.

 

Köszi előre is. :)

 

www.scalibor.kisallatorvos.hu
A te ajánlói kódod: UA1D2T24

 

liza400 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9486

Ha tehetném választanék is.

Remélem hamar gazdira találnak. 

Előzmény: nextdoor (9484)
liza400 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 9485

Sajnos nem voltam rádióközelben. 

Előzmény: Magdi60 (9482)
nextdoor Creative Commons License 2011.05.07 0 0 9484

A Lelencnél számtalan szebbnél szebb, okos, kedves, saját otthonra, gazdára vágyó kutyus várakozik.
Minden kutyánk oltott, ivartalanított, jól szocializált, és általában jól kijönnek más kutyával.


A teljesség igénye nélkül:


LOBONC - bájos, kedves, okos


FRANKY - a terrier! Labdájára hörcsög, egyéb esetekben békés. Mindig vidám, cserfes, szaladgálós manó


ALBERT EINSTEIN - a második képen ENI -
okos, de makacs, könnyen tanul, de csak ha van kedve, kézrágcsálós, emberrel kedves, de kissé égedelem



BAMBINÓ - angyalka, csendes, de játékos, alkalmazkodó kis tünemény


DENY - skót vér csörgedez ereiben, játékos, embert imádó, kedves, mancsolós


ADRIA - Krinolin Asszonyság - tesz-vesz, intézkedik, labdázik, mindenhol ott van. Őrmesterhelyettes.



Vannak még sokan, róluk a www.lelenc.hu oldalon és fórumon találsz számtalan képet, tudósítást.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!