Keresés

Részletes keresés

Monicaaa Creative Commons License 2005.05.03 0 0 240
hogyismondjam, a legszanalmasabb meg mindig a Bodnar hazaspar, szerintem meg remlik a dolog :) azert mar rendeset cserelodott a tanari kar az utobbi par evben, az epulet meg itt-ott javul, legutobb az ablakok/ajtok csereje volt a legnagyobb buli. egyebkent jovo evtol osszevonjak a kiskossuthtal a gimit, a hamori meg kistersegi iskola lesz, szal sok atalkitas lesz, de inkabb kavaras.. nembaj, meg ket evet lehuzok :D
petxa Creative Commons License 2005.05.03 0 0 239
Tragédia a gimi honlapja. Olyan mint az épülete. És nagyon lassú. Scrollos framek idje már lejárt. Ja és nagyon tetszett kedvenc töritanárom mailcíme: 6tila@ megaLOL.

90 környékén 2 emberen röhögtem a legtöbbet, ha jól látom, most azok irányítják a gimit...
Előzmény: Monicaaa (238)
Monicaaa Creative Commons License 2005.05.03 0 0 238
baaar pl. a kepek minoseget nem kommentalnam. csak erdekessegnek mutatom max :D
Monicaaa Creative Commons License 2005.05.03 0 0 237
jaj muvhaz :D egyebkent ha erdekel a kossuth giminek is van honlapja, www.kossuth-tfured.sulinet.hu cimen :) en most epp ide jarok, elozoleg meg a kisspalos voltam, amig az volt :)
Monicaaa Creative Commons License 2005.05.03 0 0 235
persze, indexet folyamatosan olvasom, mivel egyreszt kezdolap masreszt meg jo is :) csak eddig nem forumozgattam, most neztem itt szet, s lam :) amugy a 14000 az csak 13000 mar :P es neteznek sokan, en pl IRCneten vagyok fellelheto leginkabb, forumozni nagyonritkan szoktam
Monicaaa Creative Commons License 2005.05.03 0 0 233
Tenyleg, tenyleg :D Tosgyokeres, ha ugy tetszik :) Neked van valami furedi vonatkozasod, vagy csak ugy vagy a vilagban? :D
Monicaaa Creative Commons License 2005.05.03 0 0 231
Csok, csok. Nesze nektek egy tiszafüredi :D Micsoda dolog indexhun topicot nyitni, jól meglepődtem :)
petxa Creative Commons License 2005.05.02 0 0 229
Persze, hogy van értelme! Ne csüggedj előbb utóbb idetalál vki.

Addig is küldök egy off képet

Előzmény: Törölt nick (228)
easa Creative Commons License 2005.04.28 0 0 224

Minek elmenni, ha a közelbe hozzák.:) Auchan-ban vettem Budaörsön.

Fogtam 1 db ponytot, 3 db amurt /a 3 db együtt kb. 12 kiló volt/, meg sok kárászt, olyan fél kilósakat. Fotó sajnos nincs, nem vittem gépet 1 napra.

Teljesen belefáradtam a tegnapi napba, ráadásul jól le is égtem a napon.

/azért holnaptól újrapróbálkozunk:) /

Előzmény: Törölt nick (223)
easa Creative Commons License 2005.04.28 0 0 222

Tegnap horgásztam, mondjuk  egy kicsit, távol a Tiszától /Dunántúlon/, de valami kötődése mégiscsak van Tiszafüredhez: az etetőanyagot Fürdeden gyártják, a Húszöles u. 95. alatt, ha jól emlékszem, Agrarius Kft. a cég neve. Nem volt rossz a dolog, rendgeteg halat fogtam segítségével.

 

mym Creative Commons License 2005.04.27 0 0 219

Igazán hiányoztál ebből a topicból. Tényleg nem olyan frankó egyedül beszélgetni. A munka pedig mindíg sok. :((

Csinálj jó sok képet. Szerintem állítsd a gépet sorozatfelvételre és úgy sétálj a városban. :))

Lassan itt a strand szezon is. Imádok úszni, igaz tavaj mikor otthon voltunk akkor nem mentem ki a szabad strandra, de az idén nem fogom kihagyni. Ha jól tudom akkor nyit május 1-vel a fürdő is. De minek menne oda az ember. A Tiszához képest csak egy méretesebb kád. :))

mym Creative Commons License 2005.04.27 0 0 217
Petxa voltál otthon a hétvégén? Ha jól emlékszem legalábbis azt írtad, hogy fogsz menni. Tegyél fel pár képet ha készítettél. És a bűvös szó: légyszives.
mym Creative Commons License 2005.04.26 0 0 216
Ne mond, hogy a Fürediekkel kapcsolatban ez az első csalódásod. Szerintem ez várható volt. Úgy néz ki, hogy csak mi értékeljk igazán a várost akik elkerültünk onnan.
Váradi Március Creative Commons License 2005.04.22 0 0 212
Ne tépjuk fel a múlt század eleji sebeket! Ah, ifjúság!
easa Creative Commons License 2005.04.22 0 0 210

easa tegnap jött haza az Adriáról, meg dolgozik 1000-rel, hogy a jóidő beálltával tudjon horgászni /nem a Tiszán/, május hónapban meg hazalátogat Füredre is.

Szóval ha nem is ír, de azért olvass Titeket.

 

Előzmény: Törölt nick (207)
Váradi Március Creative Commons License 2005.04.22 0 0 208
Rémlik valami.
Előzmény: Törölt nick (157)
mym Creative Commons License 2005.04.22 0 0 206
Ez a napocska dolog elég jól sikerült. Itt ülök a munkahelyen és besüt az ablakon a nap. Én meg pont szembe ülök vele és majd megvakulok. Az ablakon se sötétítő, se reluxa.
petxa Creative Commons License 2005.04.20 0 0 202
Hétvégén újra ellátogatok Füredre, írjátok mit fotózzak le. Ja és ha hozzak valamit szintén szóljatok.

Remélem az eső abbahagyja magát. Látni akarom a kátyúkat!

Amúgy múltkor gumisnál is voltam, szombaton azt hittem nem is találok, de több közül is választhattam. Jó munkát végzett a Tüzép felé menő utcai mester, csaki ajánlani tudom.
mym Creative Commons License 2005.04.20 0 0 200
Gépem van, de nem voltam mostanában otthon. De ha megyek akkor biztos, hogy rengeteg képet fogok csinálni és teszem majd fel őket ide szépen sorban.
mym Creative Commons License 2005.04.19 0 0 198

Azért néha itt vagyunk. Csak hát tényleg a munka. Én ma is tárgyaláson voltam (mint a múltkor és ugyan azt is tárgyaltuk, csak most sikerrel zárult).

 

Tudod mit hiányolok én szinte minden hol az országban és így Füreden is? Régen hétvégenként néha társadalmi munkában azért csinosították a városokat, falvakat az emberek. Ha másért nem hár azért jöttek össze mert volt egy közösség ahol jól érezték magukat és ez is összetartottat őket. Ma ez nincs sehol. Ha az emberek nem kapnak pénz egy munkájukért akkor már nem is érdekli őket a dolog. Pedig lehet, hogy akkor jobban odafigyelnének a környezetükre. Pl. a Deák szobornál lévő, Rübi szerint kacsaúsztatóban én láttam vizet és láttam működni is. Egész szép kis (na most gondban vagyok mi is, mert ugye nem szökőkút, de nem is csak szobor) vízpermetező (nem tudtam hitórtelen jobbat kitalálni). De egy hónap múlva az üsszes fúvókát ellopták belőle. Nem nagy értékű dolgok, sőt aki leszerelte (ez úton kívánom, hogy törjön el a keze) szerintem nem is az miatt szedte le mert az kellett neki, hanem valószínűleg mert számára akkora pojént jelentett a dolog. De ha ő tette volna rendbe másik három társával a parkot akkor ha látja hogy valaki nekiesik a szobornak, biztos rászólna. Szóval egyre kevesebbet teszünk környezetünkért, persze azt elvárjuk, hogy a város mindent tip-topra megcsináljon. De mondhatni minek. Van jó pár és sajnos egyre több fiatal, akiket vagy nem neveltek meg otthon, vagy sajnos nem sikerült a normális szülőknek az értékrendjüket átültetniük gyerekeikbe. Nekik nem lehet szépet, jót tenni, mert csak a szétverést, rongálást, összefírkálást látják mindenben.

Jó tudom, hogy a Tiszához vezető utat meg még sokmásikat nem az ilyenek tettek tönkre. De most nem is az ilyenekről beszélek.

 

A kis tó szerintem is a kempig része már. Nem tudom, hogy csak úgy bekerítették, vagy övéké is esetleg a terület. De az tényleg jó kis hely volt. Mi is járunk oda kirándulni az iskolával.

mym Creative Commons License 2005.04.18 0 0 196
Belehaltunk a munkába és most gyakoroljuk a feltámadást :))
mym Creative Commons License 2005.04.15 0 0 192

Remélem Rübi semmit nem találtak az orvosok és nincs ínhüvely gyulladásod sem a gépeléstől, mert nélküled kihal a topic.

 

A Néphadsereg utat azért írtam, mert mikor a kép készülhetett szinte biztos, hogy még úgy hívták. És hát egy ilyen nevezetes úton egy ilyen nagy beruházást mindenkinek meg kell mutatni. Ma már valóban Húszöles út a neve.

mym Creative Commons License 2005.04.14 0 0 190

Ott van az a Tisza csak nem látszik.

 

A Néphadsereg úti lakótelep hogy maradhatna le. Akkor azért főveszés járt volna.

 

Korábban mikor még volt időm akkor  a CD-jogtárban rákerestem néha Tiszafüredre, és ott találkoztam néha azzal, hogy mikor mire kapott állami pénzeket. De a gázépítésre személyesen is emlékszem, mert az utak elég jól fel voltak túrva városszerte.

 

OFF

A melóról ne is kérdezz. Az nem titok, hogy hivatalban dolgozom (az igen, hogy melyikben), és a főnökökek kezd habzani a szája, mert ennyi emberrel nem tarthatók a határidők. Csakhogy ennek a levét persze mi isszuk meg. De ki kellett rugni 30 embert. :((

easa Creative Commons License 2005.04.14 0 0 188

Jellemző, egy üdvözlőlapra egy ilyen szocreál lakótelepet tettek rá, a Tiszáról meg semmit :(

 

jó8!

Előzmény: Törölt nick (186)
mym Creative Commons License 2005.04.13 0 0 185

Így utólag is Boldog szülinapot.

Volt nagy csinnadratta, tüzijáték meg minden? :))

 

Egyébként minimális fejlődés volt a városban. Nem tudom már az évszámot de megérkezett a vezetékes gáz, mostanában bűvítették a csatornahálózatot, és ha jól láttam egyszer a jogtárban utánanéztem nyert állami támogatást a szennyvíztisztító telep fejlesztésére is. Gondolom azt is megcsinálták. Lett egy szép szobor és szökökút a belvárosban. És a legfontosabb terjeszkedik Füred. A 33 sz. fűközleledési út és a Tiszafüred-Karcag vasútvonalnál korábban a Tiszafüred tábla a sinek Város felőli oldalán volt, ezt pár éve áthelyezték a túloldalra. :))

petxa Creative Commons License 2005.04.13 0 0 182
sajnos a kemping miatt beépült az egész sziget melletti rész, nem is tudom, hogy van-e még tó...

Előzmény: easa (180)
petxa Creative Commons License 2005.04.13 0 0 181
mostanában már kevesebbet
Előzmény: Törölt nick (179)
easa Creative Commons License 2005.04.13 0 0 180

Gratula 20-ikhoz!!!! /ha jól számolom a gyertyákat!/ :)

 

 

A szülőotthon mellett egykor sokat játszottunk a parkban, meg horgásztam is abban a kis tóban. A 70-es évek elején készült a  híd, addig be sem lehetett menni a szigetre. A platánok is jellegzetesek voltak a partján, vajon megvannak még?Csend és nyugalom honolt a környéken...de rég is volt.

Legközelebb én is fotómasinával megyek arrafelé.

 

 

Előzmény: Törölt nick (175)
petxa Creative Commons License 2005.04.12 0 0 178
Semmelweis utcában volt a szülőotthon, ha jól emlékszem. Pár éve egyik barátommal ittunk ott Guiness sört lehet, hogy pont ott ültem ahol megszülettem.

A Karcag-madarasi út most is rendkívül szar, max 140-el lehet suhanni középen, ha jön szembe valami, akkor lassítani kell, mert felborul az autó.
petxa Creative Commons License 2005.04.12 0 0 176
Boldog szülinapot!
Előzmény: Törölt nick (175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!